Jump to content
Dogomania

Acana Lamb & Apple


gayka

Recommended Posts

Będę wdzięczna jeśli ktoś wie jak wyglądają granulki tej Acany - czy są takie jak Pacyfica ? I jak psiaki reagowałay na karmę. Moja psica tej jeszcze nie jadła a muszę jej zmienić karme na mniej białkową i mniej tłustą i wychodzi mi ze Lamb jest pod tym względem ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']dzieki, wczoraj juz karma do nas dotarła i juz psina wcina :)[/QUOTE]

napisz za kilka dni jak wrażenie
moje panny jedzą ją,jamnik mamy mniej chętnie niż tą co zwykle,ale to pewnie też dlatego,że przez 4 dni podjadał karmę dla szczeniaków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gayka']Będę wdzięczna jeśli ktoś wie jak wyglądają granulki tej Acany - czy są takie jak Pacyfica ? I jak psiaki reagowałay na karmę. Moja psica tej jeszcze nie jadła a muszę jej zmienić karme na mniej białkową i mniej tłustą i wychodzi mi ze Lamb jest pod tym względem ok.[/QUOTE]

Albo trafilam na inny worek, ale ta karma sie popsula. Pierwszy raz ja kupilam kilka m-cy temu i bylam zachwycona. Super siersc, suka sie nie zalatwiala na kazdym spacerze, chetnie jadla. Kupilam ponownie worek z 2 mce temu i tragedia. Jadla tak samo chetnie, siersc tez ladna (a suka ma tendencje do lupiezu), ale zalatwiala sie z 4 razy dziennie. Teraz karma ostro podrozala i jak dla mnie za ta cene to juz nie warto...

Link to comment
Share on other sites

cena to względne pojęcie
acana jest dobrą karmą i jak na taką jakośc to tania jest...mi wzrost ceny nie przeszkadza...ale co do kup-czy dajesz jeszcze coś do jedzenia?czy te 4 razy dziennie to normlane kupy,czy luzniejsze?
pozatym jak juz potwierdzisz,że to od tej karmy to może warto spróbować inny smak

Link to comment
Share on other sites

W przypadku mojej suki nie jest warta swojej ceny i to tez napisalam, wg mnie. Byly normalne, ale ilosc nie byla normalna - psa mam 7 lat i wiem jak moze sie zalatwiac na odpowiedniej karmie ;) Inny smak sprawy nie zalatwi, bo w gre wchodzila tylko jagniecina. Bardziej zrazil mnie fakt, ze wczesniej karma fajnie sie sprawdzila, teraz gorzej. Granulki tez mialam wrazenie bardziej suche. Moze mnie sklep zrobil w "bambuko" ;)

Link to comment
Share on other sites

Moja wcina L&A z apetytem, sierść na razie oki (ale i tak ją pod tym kątem suplementuję ) , załatwia się dokładnie dwa razy dziennie , kupki małe i wzorowej konsystencji, czyli u nas super. To pierwszy worek Lamba , więc nie mam porównania, ale jak Acana się psuje to już konieć świata !:(

Link to comment
Share on other sites

[B]Gayka, [/B]jak u Was z Acaną?
Ja też zaczęłam podawać swojej suni L&A (mamy problem z alergią, wcześniej był RC Hypoallergenic) i jedyne co na razie zaobserwowałam, to fakt, że po raz pierwszy ten żarłok kręci nosem :shake:
Co podajesz dodatkowo na sierść ?
A co do kupek, to rzeczywiście jest ich trochę więcej niż po poprzednich karmach :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miba'][B]Gayka, [/B]jak u Was z Acaną?
Ja też zaczęłam podawać swojej suni L&A (mamy problem z alergią, wcześniej był RC Hypoallergenic) i jedyne co na razie zaobserwowałam, to fakt, że po raz pierwszy ten żarłok kręci nosem :shake:
Co podajesz dodatkowo na sierść ?
A co do kupek, to rzeczywiście jest ich trochę więcej niż po poprzednich karmach :razz:[/QUOTE]

U NAS SUPER! jedzona jest mniej chętnie niż Pacyfica, ale miska zawsze pusta. Z moją sunią to jest tak, że ma kiepską sierść ogólnie ( z tego powodu nawet była podejrzewana o niedoczynność tarczycy) no i żeby nie miała łupieżu i była w tzw. kondycji wystawowej muszę bardzo uważać na jedzenie. Wystarczy dwa dni lichego jedzenia i pojawia się łupież.
Kupki się unormowały , są mniejsze i bardzo regularne - dwa razy dziennie jak w zegarku:)
W kierunku sierści suplementujemy się przemiennie: wiesiołkiem, viacutanem plus, dermanormem, olejem lnianym. Najlepsze efekty chyba po wiesiołku.
Na codzień psina jest na bezzbożowej acanie , na zbożową prezechodzę tylko w okresie ciąży urojonej .

Link to comment
Share on other sites

[B]Gayka,[/B] dzięki za informacje o preparatach. Będę musiała spytać weta czy coś mogę małej podać, bo boję się sama eksperymentować (na razie dostaje jeszcze sterydy).
Co do Acany, po kilku dniach wywołała reakcję alergiczną i musiałyśmy wrócić do RC Hypoallergenic :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miba'][B]Gayka,[/B] dzięki za informacje o preparatach. Będę musiała spytać weta czy coś mogę małej podać, bo boję się sama eksperymentować (na razie dostaje jeszcze sterydy).
Co do Acany, po kilku dniach wywołała reakcję alergiczną i musiałyśmy wrócić do RC Hypoallergenic :([/QUOTE]

nie ma za co ! szkoda, że acana wywołała taką reakcję, no ale dobrze ze wiecie co w takich przypadkach się sprawdza! zdrówka dla psiny !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[QUOTE]MakeBelieve [INDENT] A czym się różni Acana Lamb&Apple od Grasslands? [/INDENT]
[/QUOTE]

[QUOTE]MakeBelieve [INDENT] A coś jeszcze w składzie? Tak bardziej 'wyczuwalnie dla psa'. Czyli ogółem grasslands jest lepsza? [/INDENT]
[/QUOTE]

Granulki Grasslands wyglądają na bardziej tłuste/wilgotne i są zdecydowanie większe. W składzie jest znaczna różnica w ilości białka (Grasslands pow. 30%). Jeżeli chodzi o koszty to praktycznie wychodzi na to samo - Grasslands jest droższa, ale dawkowanie jest mniejsze (pewnie ze względu na kaloryczność i zawartość białka).
Ja właśnie przestawiam swojego psa z Grasslands na Lamb&Apple, przede wszystkim ze względu na wiek - nie chcę starszemu psu dawać tyle białka m.in. stąd ta zmiana. W jego przypadku G. miała duży plus - w ogóle po niej nie smrodził, chyba ze względu na brak zbóż, nie wiem jak będzie po L&A :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

My właśnie zaczynamy z młodym worek - jest alergikiem, i z Acany może jeść tylko tą i Pacificę. Do tej pory był na Trovecie z królikiem, ale dostał łupieżu. Zobaczymy jak będzie szło, bo Acana cenowo jest miłą alternatywą dla Eukanuby Dermatosis czy Royala Skin Support :razz:

Link to comment
Share on other sites

No, ciekawe jak bedzie Wam sluzyla ta karma. Moja siersc miala bardzo ladna (co w jej przypadku jest sukcesem), ale ilosc kup mnie niezle zrazila do tej karmy. Co sie stalo z ta Acana, bo kiedys bylam zachwycona, a teraz nie dosc ze cena wzrosla to jeszcze cos z jakoscia sie porobilo.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie od dwóch tygodni przestawiłam mojego psa na Acanę Grasslands z Nutry Nuggeste Performance / była zbyt energetyczna/ i jest super, kupy w porządku, zjadana jest chętnie mimo zapachu ryby/wynikającego z ryby w składzie /mój pies ryby nie jada, nie lubi/.Cenowo też zakup 7 kg opakowania wychodzi nieźle, chyba,że ktoś zna tańsze źródło niż Krakvet to chętnie zmienię sklep :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...