Jump to content
Dogomania

URAN - odżył po koszmarze...pojechał do DOMU. Trzymajcie kciuki żeby to był TEN DOM!


AlfaLS

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Grażyna mówi że tak rozmawiała jakby była rzeczywiście zainteresowana. Ja myślę że ona szybciej się wystraszyła tego ze on w Tychach. Jak Pani nie jest na dogo to ją ta odległość mogła przerazić. Dlatego prosiłam Grażynkę żeby teraz już zawsze podkreślała że my pomożemy i w ewent. kastracji i w transporcie. Że my tu na dogo damy radę tylko żeby dobry domek był :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie. Przygotuję ogłoszenie dla moich znajomych, mam kilka par, które aktualnie poszukują psa. Mam tylko kilka pytań -> piesek nigdy nie miał domu, więc właściwie nie wiadomo, jak będzie zachowywał się wśród ludzi. Jak oceniacie jego socjalizację? Myślę, że to może być jeden z powodów, dlaczego ludzie boją się przygarnąć Urana. Druga kwestia to wzrost - widać na zdjęciach, że to raczej większy piesek, czy można jego wzrost jakoś odnieść? tzn. na wysokość kolana, powyżej, poniżej? Dokładnie takie pytanie zadała mi wczoraj koleżanka, gdy pokazałam jej ten wątek. Inna kwestia to jak pies zachowuje się w towarzystwie innych zwierząt? u jednej potencjalnej rodziny jest już czteroletni kot. No i transport. Wszyscy są z mazowieckiego, właściwie to bliżej Wawy niż dalej i może być problem z transportem. Wiem, że pomagacie, ale czy w takiej sytuacji też można liczyć na pomoc? Aha, i jaka jest procedura takiej adopcji - zazwyczaj pieska "wydaje" się po wizycie przedadopcyjnej, ale ze względu na odległość to może być kłopotliwe. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Aha, dodam, że wszystkie pary mieszkają w blokach, czy to nie będzie stanowić problemu?
Więcej pytań nie pamiętam :) jak mi się przypomną to dopytam :)

Link to comment
Share on other sites

Oooo, to czekamy na Alfę!

Ja tylko mogę napisać, że z wizytą przedadopcyjną nie będzie problemu zapewne, ponieważ z Warszawy i okolic jest na Dogo sporo osób i na pewno znajdziemy dobrą duszę chętną i odpowiednią do sprawdzenia domu.
Co do transportu - nie takie odległosci psy pokonywały żeby tylko trafić do naprawdę fajnego domu.

Jaki jest Uran w kontakcie z innymi psami i ludźmi - to już muszą napisać/wypowiedzieć się, dziewczyny ze schroniska, ktore go znają.

Link to comment
Share on other sites

Już odpisuję na te pytania na które wiem co napisać.
Uran podobno jest wielkości mojej Dylanki. Dylanka waży 16 kg. i jest do mojego kolana / ona ma długie nogi a ja to mała jestem niestety:shake:./. Opis wielkości to info. od Grażyny więc z czystym sumieniem coś ok. 2-3 kg. bym dodała :evil_lol:. Ale to dalej będzie średni pies :lol:.
Kastracja psiaka to nie problem. Jeśli nie zrobi tego schroniska to my się tym zajmiemy :lol:. Transport to też nie problem. Ja mieszkam w Szczecinie a mam dwie sumie z Tychów. Jedna jechała do mnie bezpośrednio ze Schroniska - 600 km. a druga po pobycie w Hoteliku - 400 km. Z tym to my sobie damy radę :lol:
Wizyta przedadopcyjna - nie ma problemu :lol:. Może nawet nasz UBOCZE dałby się namówić? On z Warszawy... A jak będzie zajęty to zawsze kogoś tam znajdziemy :lol:

Uran jest pozytywnie nastawiony do świata. Tylko coś chęć do życia w nim coraz mniejsza :shake:. Lubi ludzi, lubi inne psiaki.......Na koty nie był testowany ale jak się uprzemy to zawsze można test zrobić...

A teraz z moich doświadczeń choć ciągle w temacie. Ja mam dwie sunie, które w tym schronisku spędziły po 12 lat. Obie praktycznie nigdy ni wychodziły poza boks. Dylanka co prawda miała później okres że pół roku była w Hoteliku ale Tara nic... Tarę wziełam jako psa "nieadopcyjnego". Ona bała się ludzi, załatwiała się pod siebie jak człowiek tylko do niej podchodził :-(. Nie miała styczności ze smyczą, schodami, samochodami.... A ja - mieszkam w samym centrum miasta, ruchliwe ulice naokoło, w dodatku 4-te piętro... Wystarczyło kilka dni w domu u Grażyny i dwa dni u mnie i Tara zrozumiała że siusiu i koo robi się na dworku, schody zaakceptowała do tego stopnia że teraz jest maniaczką schodową. Wchodzi po nich tylko po to żeby zejść....Uwielbia jeździć samochodem. Sama podchodzi do ludzi i nawet do innych zwierząt / na początku był z tym problem chyba na zasadzie "tyle lat byłam ze zwierzakami że teraz ich nie chcę"/. Zawsze miałam w domu koty i psy przechodzą nad tym do porządku dziennego. Kociaki nawet im z misek wyjadają......Dylanka też tylko 2 czy 3 dni uczyła się czystości w domu, reszta od początku była super .......
A tak ogólnie to nasuwa mi się jeden wniosek - Tyskie schronisko dba o swoje psiaki naprawdę dobrze i te zwierzaki z tego schronu są takie jakieś chętne do współpracy. Nawet ten 16-letni Antoś, który pojechał do Warszawy wzbudza tam zachwyty a on miałby prawo z racji wieku do pewnej ulgi;).
Zaletą jest też to że oni tam zdrowotnie dbają o psiaki. Moje sunie i te psiaki, które wyciągnęliśmy do Hoteliku naprawdę nie mają większych kłopotów ze zdrowiem a przecież prawie wszystkie całe swoje życie spędziły za tymi kratami......

I jeszcze jedno - jak nie Uran to może Parysek się spodoba? Też od nas z Tychów;). On jest w Hoteliku ZuziM. Wiemy już że jest super przyjazny do wszystkich, pięknie chodzi za opiekunką pomagając jej w doglądaniu innych psiaków. Ładnie chodzi na smyczy...... W schronisku prawie odchodził w tak strasznej był depresji. U Zuzi od razu odżył i teraz kocha cały świat... A Zuzia może wszystko o nim bezpośrednio powiedzieć bo on już tam kilka miesięcy :lol:. Wątek Paryska: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/185211-Parys-ju%C5%BC-w-hoteliku-u-ZuziM!!!-Depresj%C4%99-zostawi%C5%82-w-schronie."]http://www.dogomania.pl/threads/185211-Parys-ju%C5%BC-w-hoteliku-u-ZuziM!!!-Depresj%C4%99-zostawi%C5%82-w-schronie.[/URL]

I jakby co to zawsze służę radą bo już troszkę doświadczeń z Tyszakami mam :lol:

Link to comment
Share on other sites

W razie czego z wizytą przedadopcyjną nie będzie kłopotów...:lol:
Ja wprawdzie tu nie mam doświadczenia, ale tyle znajomych wokół i z dogo, które mają... Tylko napiszcie, w którym dokładnie miejscu, a ja już mógłbym odpowiednie osoby powiadomić...;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...