Jump to content
Dogomania

Schronisko w Bytomiu szczeniaki, rasowe i inne


Recommended Posts

nie, po prostu ostatnio tam bylam kilka razy i sie minimalnie orientuje co i jak.

Dobrze ze w bytomiu gdy wydaja psa a nawet osoba bioraca jest pelnoletnia np 20, 25 lat a mieszka dalej z rodzicami to musi miec zgode rodzicow i z nimi przyjechac( przynajmniej jednym). Lepiej bo psy nie wracaja gdy sie komus nie spodoba... Wiem bo tak mial moj chlopak mimo ze pelnoletni musielismy sie wracac po mame Tzta ;]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 858
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='diabelkowa']nie, po prostu ostatnio tam bylam kilka razy i sie minimalnie orientuje co i jak.

Dobrze ze w bytomiu gdy wydaja psa a nawet osoba bioraca jest pelnoletnia np 20, 25 lat a mieszka dalej z rodzicami to musi miec zgode rodzicow i z nimi przyjechac( przynajmniej jednym). Lepiej bo psy nie wracaja gdy sie komus nie spodoba... Wiem bo tak mial moj chlopak mimo ze pelnoletni musielismy sie wracac po mame Tzta ;][/quote]

u nas też tak jest i bardzo to popieram :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoszko']Było z 8 osób,napewno niepełnoletnie.<br>[/quote]te osoby to dzieci z pogotowia opikunczego , dziewczyny głównie zajmują sie robieniem maslanych oczu do pielęgniarzy - ręce mi opadają , gdzie ich strona obiecana 2 lata temu???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wandul 66']te osoby to dzieci z pogotowia opikunczego , dziewczyny głównie zajmują sie robieniem maslanych oczu do pielęgniarzy - ręce mi opadają , gdzie ich strona obiecana 2 lata temu???[/quote]

i wszystko jasne :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Moje drogie, welka prośba!

[SIZE="6"][COLOR="DarkRed"]W piatek na Stroszku zaginął piesek rasy shit-zu (lub shit-zu podobny, nie wiem dokłądnie) - 'czarny z krawatką', moze jest takowy w Bytomiu, albo moze ktoś wie o znalezieniu takiego?[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wandul 66']te osoby to dzieci z pogotowia opikunczego , dziewczyny głównie zajmują sie robieniem maslanych oczu do pielęgniarzy - ręce mi opadają , [B]gdzie ich strona obiecana 2 lata temu???[/B][/quote]

znalazłam taką stronę Bytomskiego schroniska

[URL]http://www.schronisko-bytom.yoyo.pl/news.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A tak nawiasem, ten szczeniak z pierwszej strony, pierwszej fotki - największy, stojący za gromadką maluchów ma przewspaniały dom (ten taki czrno-podpalany, z dłuższa sierćią);) Przeżyłam szok, jak weszłam na wątek, popatrzyłam na zdjecia i tylko 'ooo to przeciez Sabcia, ale... no tak, zdjece sprzed 2 lat, a Sabcia od 2 lat w swoim super domku grzeje doopsko' xD

Sabcia jest moją sasiadką, no i koleżanką do zabaw mojej suczynki ;)

Link to comment
Share on other sites

tyle dobrego :cool3:

Ostatnio byłam na chwilkę w Miechowicach..... Wyszedł do nas młody chłopak (nie miał chyba więcej niż 20 lat:roll:), podobno sami tacy tam pracują.... Widziałam jakiegoś sympatycznego amstafowatego psiaka, i jakiegoś psiaka po operacji oka, albo usunięte miał? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='diabelkowa']co tam w bytomiu ?[/quote]

Co tu pisać byłam w schronisku w dniu tej akcji ,psów dużo o wiele za dużo :shake::roll:.Sezon wakacyjny rozpoczęty :mad::mad::mad:.Kilka poszło do adopcji :roll:.
Był też pieski z naszej okolicy które jeszcze ostatnio biegały wolno po ulicy w obróżkach jednego znam był takiego starszego pana .Niestety nie wiem ale chyba ten pan zmarł a piesek pod most:shake: .
Kotów też sporo ale w tym wybiegu mają całkiem fajnie i w porównaniu z psami bardzo dobrze wyglądają .
Był jeden husky bardzo smutny i zrezygnowany ,sporo onków i onko podobnych ,oraz asty czy w typie ,ale te w oddzielnych kojcach .Dzięki temu można było je dobrze obejrzeć .Zdjęć nie robiłam .Jedne pieski usilnie proszące o zabranie inne zrezygnowane w kąciku :-(
Na pewno mile widziana jest pomoc w postaci karmy ,kocy smyczy ,środków czystości lub wpłat na konto .Z tych pieniążków zwierzęta mają być kastrowane ,sterylizowane podobno .
Ja nie dysponuję na tyle czasem żeby wybrać się na rozmowę do kierownictwa i zaproponować stałą pomoc :oops:.
Jedyne co mogę aktualnie zrobić to coś zawieźć do schronu jak uzbieram wśród znajomych .
Stronka schroniska w przebudowie ,można się też dowiedzieć o możliwość wirtualnych adopcji :roll:
W ogóle to jestem zła na siebie bo serce podpowiada żeby zabrać choć jednego lecz zdrowy rozsądek mówi nie :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam

Opisze wam zdarzenie jakie mialo miejsce w ten poniedzialek w Bytomskim Schronisku.


Trzy dziewczynki pochodzenia Koreanki w ieku 8.12.13 lat zaopiekowaly sie sie blakajacym od miesiecy po Piekarach Slaskich kundelkiem, Zlapaly psa wykapaly przetrzymaly przez noc i rankiem zawiozly do Bytomskiego Schroniska,jechaly trzema autobusami prawie 8 km.
Gdy dotarly do schroniska i opowiedzialy starszej pani ktora tam pracuje historie psa, ta zamiast im podziekowac ze z tak daleka przywiozly, psa.zrobila im wanture!!

Kto wam kazal tego psa lapac.......to napewno was pies ,zaczely sie wakacje i psa oddajecie...... jak mozna oddac swego psa!.... itp Na koniec owa pani zabrala psa przeciela nozyczkami obroze jaką dzieci psu zalozyly i powiedziala .... a to mozecie sobie wlozyc!!!!!!!!

Dziewczynki wrocily do domu z lzami w oczach ,oburzone z niesmakiem jak zostaly potraktowane, mama jednej zdziewczynek zadzwonila do schroniska i podziekowala kierownictwo za takie potraktowanie dzieci,

To zajscie zostanie opisane w gazecie Zyciu Bytomskim matka dziewczynek tego niedaruje.


A ja napisze tylko tyle WSTYD i HANBA dla schroniska!!! dajecie wspanialy przyklad mlodzierzy:shake:

Link to comment
Share on other sites

dopiero dzis to trafilo do redakcji,jestem ciekawa czy to wyjdzie.


Schronisko w portalu nasza Klasa


[URL="http://nasza-klasa.pl/profile/13448423/gallery/6"][IMG]http://photos117.nasza-klasa.pl/dev204/0/214/325/0214325834.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://nasza-klasa.pl/profile/13448423"][COLOR=#155d90][B]Przytul mnie :-) Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu (ul. Łaszczyka ; 41-908 Bytom)[/B]
[/COLOR]Bytom[/URL]

[URL]http://nasza-klasa.pl/profile/13448423/gallery[/URL]






Takie sceny w Tym schronisku sa czeste:shake:

Link to comment
Share on other sites

Masz racje ,tylko zeby byly na bierzaco wstawiane nowe fotki,bo te co sa to nieaktualne.

Ostatnio zakladalam stronke na forum bytomia prosilam schronisko o aktualne fotki ale sie niedoczekalam ,a szkoda,bo malo kto wie jakie sliczne pieski sa w naszym schronisku.A sama zdjec bez zgody kierownictwa robic niemoglam.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak na dziś wygląda sytuacja ale naprawdę ostatnio jak byłam było bardzo dużo psów w boksach po 6- 8 ale w niektórych może i więcej tych mniejszych .
Patrol interwencyjny widzę często na terenie miasta, a psów biegających bez opieki wcale nie ubywa :shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']Do nas dzisiaj dzwonił facet z Bytomia, że mu nie chcą przyjąć psa, powiedzieli, że powiatowy lekarz wetynarii zabronił :roll:
Podobno o tym facecie ma być jutro po 18 na TVP3.....[/quote]



Bytom za przyprowadzenie psa do schroniska pobiera oplate 100zl!! plus ksiazeczka zdrowia z aktualnymi sczepieniami! Co maja zrobic ludzie ktorzy tych 100 zl niemaja? wypuscic psa na ulice czy uwiazac w lesie? Ja rozumiem ze schronisko potrzebuje pieniedzy,ale tak niemozna.Ludzie wola psa wypuscic niz odprowadzic do schroniska.

Malo kto z mieszkancow Bytomia wie ze mozna zadzwonic pod nr tel 986 .straz miejska ktora wysyla hycla bezplatnie!! zazwyczaj sa to pracownicy schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Tak ale z drugiej strony ludziom sie nie chce szukać domu dla psa i co najłatwiej do schroniska oddać .
Łatwo przyszło łatwo poszło ja uważam że 100 to i tak nie dużo, kary powinny być i wtedy ludzi może by sie bardziej zastanawiali a za porzucenie jeszcze większe.
Możecie sie ze mną nie zgodzić .
I uważam też że powinnien być obowiązek kastracji zwierząt zwłaszcza tych w typie różnych ras odgórnie nie zarejestrowany w związku jako hodowlany =kastracja\sterylizacja .Choć wiadomo ze pod płaszczykiem ZK różne przekręty też robią :roll:.
Może to by pomogło w walce z bezdomnością zwierząt :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...