Jump to content
Dogomania

zmina karmy z royala na co?


potek

Recommended Posts

Własnie megi konczy worek 8.5 kg royala mini adult i myśle zeby go zmianiec na jakis inny dla odmiany tylko na co :/ jakie karmy polecacie jakościowo poruwnywalne do royala, pies wazy 8 kg (rasa jagd terier). Nie wiem acana, nutra nuggets, performanca. Megi nie jadła eukanuby kiedys jej kupiłem

Link to comment
Share on other sites

Ale dlaczego chesz zmienić? Czy pies źle toleruje tą karmę, ma po niej biegunkę, drapie się? Jeśli wszystko jest w porządku to nie powinno się zmieniać karmy, bo to może doprowadzić wlaśnie do problemów z przewodem pokarmowym. Pies to nie czlowiek, nie musi mieć bardzo urozmaiconego jedzenia. Jeżeli karmi się suchą to różnica nie jest wielka. Jeśli sami przygotowujemy posilki to jest większe pole do popisu, drób, ryby, wolowina, gotowane, surowe, makaron, ryż, różne warzywa. Ale zmienianie co worek karmy jeśli wszystko jest w porządku jest moim zdaniem bardzo zle.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam sie z poprzedniczką...ja jestem właśnie po takiej próbnej zmianie bo suczy się karma znudziła. Z Proformance przeszłyśmy na RC i bardzo szybko okazało się, ze to kiepski pomysł - ciągła biegunka i inne sensacje żołądkowe:roll: Jesteśmy znów na PROF i jest cacy:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna uwaga. Jak się często zmienia karmę, to pies zaczyna wybrzydzać. W efekcie pies będzie tylko na początku jadl chętnie, a potem będzie czekal na zmianę. Ja tak niestety na początku mialam z moim psem. Ale ja musialam zmieniać, aby wreszcie trafić na karmę, którą moja suka będzie trawić.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez bym poczekala. Nie chce jesc - to nie i po 15 minutach zabierasz miske. Jak pies zobaczy, ze jak nie je to znika to zacznie spowrotem jesc. Dziala... :lol: A jesli to nic nie da o zrob psu absolutna glodowke przez ok 2 dni nic. Nic. Nawet kawaleczka jablka od ciebie. NIC. A po 2 dniach postaw przed psem miske. Jak nie zje to ja bym poszla do weta, albo znow program - 15 min - miska znika. :cool3: A jak zje, to ok.

Link to comment
Share on other sites

zgadzam się z poprzedniczką.

poza tym jeśli pies kręci nosem nad RC a Ty widząc to podsuwasz mu lepsze kąski to tymsamym uczysz go tylko tego, że po podaniu miski watro poczekać bo Państwo dorzucą jeszcze coś lepszego.

co do zmiany to z RC można się przerzucić na Hills'a. podobny cenowo a naprawdę świetny (nie mówię że Royal jest słaby- sama nim karmię). jeśli chodzi o tańsze karmy to polecam Proformance albo Pro Plan.

Link to comment
Share on other sites

Też uważam, że przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pogodę. Poza tym 8,5 kg na tak małego psa to chyba starcza na dłużej niż miesiąc? Ja kupowałam worki 15 kg, niby najbardziej ekonomiczne. Mimo posiadania oryginalnego pojemnika RC karma i tak wietrzeje po miesiącu i pies ostatnich kilogramów mi nie dojada.
Jeśli chodzi o zmianę karmy, ja ogólnie zmieniam dosyć często, pies jest do tego przyzwyczajony i nie ma żadnych rewolucji, ale faktycznie jest to nie zalecane. Kupuję teraz karmę na wagę i mnie to wychodzi najbardziej ekonomicznie i zawsze świeże, bo sklep ma bardzo duży obrót i jeden worek nie stoi u nich otwarty dłużej niż tydzień. Zasada jest taka, że karmę należy zmieniać raz na pół roku. Dlaczego zmieniać? Bo karmy są zupełnie inaczej zbilansowane i nie zmieniając karmy może się okazać, że pies ma brak ciągle tego samego składnika. Niby te drogie karmy są takie lux, ale mimo wszystko zdarzają się przypadki uczuleń, nietolerancji tych karm przez psy. Psy jak ludzie - każdemu co innego ;-)
Moja z tańszych karm lubi Gilpę i Mera Dog. Ja akurat kierowałam się wielkością granulek. Mój pies nie może połykać karmy, Musi ścierać zęby.

Link to comment
Share on other sites

Ja też mojemu psu zmieniam karme z RC na inną, chodzi tu o wydatki, a nie o wybrzydzanie psa, a moi rodzice niezabarzdo są za tym aby za 4kg płacić 60zł czy za 15kg płacic ok. 220zł więc został ostatek jej karmy i stopniowo będe ją przyzwyczajać do Calibry, chyba w tym wypadku moge zmienic karme? Tylko boje sie o te sensacje żołądkowe, ale juz nieraz była po zmianie karmy i nic jej nie dolegało. To zależy od psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 3 months later...

W życiu nie słyszałam gorszej bzdury niz to, ze jedzenie psa nie musi byc urozmaicone...
Jedzenie każdego zwierza, bez wyjątku powinno byc urozmaicone, także jesli karmi sie suchym. Monodieta prędzej czy pózniej w każdym przypadku doprowadzi do problemów, także z niedoborami u psa, także po karmie która dotychczas super tolerował.
Karmę sucha można zmieniać tak naprawdę nawet co worek byleby w obrębie jednej grupy jakościowej. Ma to sens ponieważ nie ma karmy która jest naprawdę super zbilansowana i wszystko ma w idealnych ilościach. Zmienianie karm ma ten plus ze pies na bieżąco uzupełnia ewentualne niedobory, braki, jak rownież plusem jest to ze żołądek psa pracuje znacznie lepiej na pokarmoe zróżnicowanym - nawet jesli to różnicowanie poleca na zmianie suchego.
Przestawienie z Royala na cokolwiek innego będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ karma jest naszpikowana ulepszaczami, zbożami i przyprawami. Tworzy to okropnie wysokie pH w żołądku psa, przez to taki pies ma problem gdy zje cokolwiek innego. Ale warto zmienić na lepsza jakościowo karmę ponieważ Royal to wydawanie ogromnych pieniędzy za pedigree w 'bardziej profesjonalnym worku'.
Jest masa innych, znacznie lepszych karm. Dobrze tez rozważyć bezzbozowki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...