Jump to content
Dogomania

Szczepienia


husky111

Recommended Posts

Szczeniaki otrzymuja 8 tygodni imunizacje ,12 tygodni wirusowki z wscieklizna
Dorosle raz do roku wirusowki z wscieklizna.Znajduje sie w sprzedazy szczepienie na wscieklizne co ma dzialanie na dwa lata.
Doroslego psa ze schroniska ktory byl w schronisku szczepiony p/wirusowkom musimy go doszczepic oprocz wscieklizny.Zalecam zwrocic uwage ,zeby wirusowki zawieraly szczepionke p/kaszlowi kenelowemu ,gdyz to obecnie czesta choroba psow szczegolnie schroniskowych

Link to comment
Share on other sites

[B]Martens[/B], co mi radzisz - bo u nas był komplet szczepień w szczenięctwie. Potem wirusówki w wieku dwóch lat i teraz - zgodnie z planem - powinnam powtórzyć wirusówki, bo minęły kolejne dwa lata. Dać mu jeszcze rok?
(Powiem szczerze, że niepolitycznie nie przepadam za szczepieniami - dziecko też szczepię tylko tym, co obowiązkowe, bez żadnych wynalazków)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym bez większych stresów odczekała nawet te 3 lata odstępu.
Swojej starszej suni nie doszczepiałam w ogóle od ok. 5 lat (odkąd ma problemy z tarczycą) - wcześniej przez 6 była szczepiona regularnie co rok albo 2 lata - i wszystko jest ok, na nic nie zachorowała, mimo że mieszkamy na osiedlu, gdzie psów jest sporo, nie tylko domowych, ale i bezpańskich.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='husky111']Moj mial komplet szczepien w szczenięctwie. Teraz mija rok jakie szczepienia mam powtorzyc i czy wogole teraz trzeba. Oczywiscie wscieklizna co roku.[/QUOTE]
czyli wychodzi, że ma ponad rok tak? jeśli jest taki młody to ja bym jeszcze zaszczepiła teraz wirusówki, z biegiem lat już można tak jak pisała Martens nawet co 2-3 lata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...