Jump to content
Dogomania

!Airedale i inne (prosimy zakladac oddzielne tematy!)!


Guest estra

Recommended Posts

Fafik też lubi wodę. Zabiegi w wannie cierpliwie znosi, a kocha wody naturalne! Taplanie, brodzenie i wylegiwanie się w potokach, rzeczkach i stawach...A najbardziej ogłupia go łapanie wody z węża ogrodowego :lol:

Dziewczyny! co dalej z pumeksowaniem?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 23.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Flaire

    3356

  • INA

    1370

  • borsaf

    1264

  • zadziorny

    1221

Top Posters In This Topic

A ja melduje, że wstałam dziś o 5.00 :o ( dla mnie jest niewyobrażalnie wczesnie ale dla mojego szczyla nie :P ) no ale uczy sie uczy susiać.. :D

Jak mówicie o trymowanku( skubanku) to w sam raz temat dla mnie ...

Własnie wczoraj dostałm przykaz abym go trochę poskubała :o

:roll: I TU PROŚBA- ja tak naprawdę nigdy nie skubałam( nikogo)..Wiki tylko czasem niezdarnie nozykiem , chyc chyc.....

Chyba bedę musiała niedługo i tak pojechać do Elizy więc skryguje to i owo ale

do tego czasu mam te jego piórka i tak podskubywac palcami( główkę,

uszki :o czaprak)

POMOCY- bo idze mi to chyba nie tak---------jaka jest najlepsz technika

(np: czy z włosem? wieksze kępki- czy moge zrobic dziury? mniejsze

to mnie z miejsca nie widać,robię i robię i nic :x , )

Wiem że kiedys był podawny link do strony o trymowaniu: budowa włosa,

jak wygląda podszerstek, techniki skubanie i trymowania :modla:

DOBRE KOBIETY WSPOMÓŻCIE POTRZEBUJĄCEJ, NIEZDARNEJ MARUDZIE :oops:

Link to comment
Share on other sites

INA, w tym wieku to chcesz po prostu wyciągnąć te "piórka". Nie ma nic prostszego! :wink:

Zawsze ciągniesz z włosem. Łapiesz PALCAMI małe kępki i pociągasz - powinno wychodzić bardzo łatwo. Jeśli nie wychodzi łatwo - łap mniejszą kępkę.

Nie wyciągaj tak trochę tu, trochę tam, tylko zacznij od konkretnego miejsca i systematycznie powiększaj wyskubaną powierzchnię. W ten sposób, po krótkim czasie, postęp będzie łatwo zauważalny - pies będzie miał wyskubany placek bez pióek :-). Ja zaczynam zazwyczaj od szyi. Dla Ciebie może być łatwiej zacząć od ramienia.

Nie przejmuj się podszerstkiem - zostaw go. Obecnie nie warto skubać na golasa, tylko wyciągać te "piórka".

Życzę Ci powodzenia i wytrwałości! :wink:

Link to comment
Share on other sites

No tak a sukbałam to tu to tam- chciałam sprawdzić gdzie łatwej wychodzi no i dlatego efekty marne :oops:

To mój chłop ma łep 8) :o widząc moje modły nad maluchem przyłączył się do skubania i zaczął od ramienia

i coś tam juz było widać...... a ja go skrzyczałam że za ostro i za dużo 8) :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Flaire. Spróbuję ją jak klacz szczotkować, może nie będzie od niej tak biło.

Ciekawostka, czy Waszym psom śmierdzą łapy? No takimi skarpetami starymi... :-? No bo, wcale nie nabijam się, ale ostatnio obwąchiwałęm Fu i mnie olśniło, że syry jej się pocą. Teraz raz na tydzień myję je i mniej od pięknisi bije. Śmieszna sprawa, ale pomaga :D

Już sobie Was wyobrażam, jak wąchacie psie łapy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, dobrze że moja Kora jest jeszcze taka mała...

Jak się kąpię w wannie to ona koniecznie chce się tam znaleźć razem ze mną, a jak włączę prysznic to już zupełne szleństwo

Wasze pieski też tak świrują na punkcie wody??

W sprawie kąpieli. Fu, chyba jak każdy pies ma jakiś siódmy czy dziesiąty dodatkowy instynkt. Pod prysznic do mnie włazi sama, szwenda się po łazience, pod nogi lezie i przeszkadza. Ale jak choćby tylko zabieram się do przygotowania kabiny do jej kąpieli, psa nie ma. Siłą ją trzeba wtedy brać. Po prostu wyczuwa skubana kiedy są żarty a kiedy kąpiel :o

Link to comment
Share on other sites

Ciekawostka, czy Waszym psom śmierdzą łapy?

Już sobie Was wyobrażam, jak wąchacie psie łapy :lol:

No pewnie, że śmierdzą ;) Ale to najfajniejszy psi smrodek. Ja Kresce często łapki wącham. Moja rodzinka ma mnie za wariata :silly: , ale co mi tam. ;) Znam więcej entuzjastów psich zapachów 8)

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja uwielbiam niuchac lapy mojej Czice :wink: Najbardzie lubilam wachac takie jeszcze "nieschodzone" lapencje szczeniaczkowe, ale teraz tez to robie... :oops:

A co do wody... to moja Czika zawsze jest ze mna w lazience podczas kapieli! Na poczatku zawsze lapkami wchodzi na wanne, a pozniej kladzie sie na reczniczku i idzie spac. Potem lezy jak "zawali droga" :D

Link to comment
Share on other sites

Ja uwielbiam niuchac lapy mojej Czice :wink: Najbardzie lubilam wachac takie jeszcze "nieschodzone" lapencje szczeniaczkowe, ale teraz tez to robie... :oops:

A co do wody... to moja Czika zawsze jest ze mna w lazience podczas kapieli! Na poczatku zawsze lapkami wchodzi na wanne, a pozniej kladzie sie na reczniczku i idzie spac. Potem lezy jak "zawali droga" :D

Leon też lubi, ale mam małą łazienkę, więc jak on mi zrobi "zawalidrogę", to nie mam nawet miejsca, żeby się wytrzeć po wyjściu z wanny. :P

Link to comment
Share on other sites

Znam więcej entuzjastów psich zapachów 8)

:lol:

A nie mówiłam:

zapach psich lapek jest najcudowniejszy na swiecie
Ja uwielbiam niuchac lapy mojej Czice
A ja też lubie wąchać

Całe szczęście, że jest nas tyle :lol:

A Kreska bardzo lubi jak leje się woda z psrysznica, fascynuje ją to ;)

Link to comment
Share on other sites

Flaire, Ron Menaker, ma oceniać w Łodzi w przyszłym roku któreś z terierów. Starszy pan, :D , osoba prominentna zdaje się w AKC, ale coś więcej możesz?
No rzeczywiście, prezes zarządu AKC i sędzia kynologiczny. Nie jestem pewna, czy on jest of terierów - dowiem się. Ale chyba nie...
Link to comment
Share on other sites

A ja znalazłam takie:

An AKC judge since 1995, Mr. Menaker has judged at more than 200 AKC Conformation shows. His many judging assignments have taken him across the country and around the world, including to Mexico, Ireland, Argentina, Italy and Brazil. He is currently approved to judge Best in Show, the Working Group, multiple Sporting breeds and several Terrier breeds.

Ma border terriera, hodowal olbrzymie sznaucery i bedlingtony, wystawiał norfolki.

Zresztą poczytajcie sami - http://www.akc.org/news/index.cfm?article_id=2033

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...