Jump to content
Dogomania

Potrzebuje rady w sprawie krycia..


sosnowiec90

Recommended Posts

Witam mam 2-letniego Shih tzu i chciałabym go choc raz "dopuscic", jest to rasowy piesek i dużo osób jest zainteresowanych pokryciem go ze swoimi suczkami ponieważ jest mały. Chciałabym go dopuścić ale jak wygląda kwestia techniczna tego wiem ze to być może głupie pytanie ale do tej pory nie dopuszczałam moich psów i kompletnie nie wiem jak to wygląda. Pieski mamy zostawić same w pokoju i czekać ? Czy siedzieć z nimi w pokoju i czekać aż się same wezmą do akcji? Czy jak z tego co wiem to właściciele suni tez pierwszy raz będą ja kryć. Proszę o rade.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sosnowiec90'][B]Piesek ma metrykę[/B] :) Ale w sumie to chyba macie racje :) Kilka rasy słyszałam taka opinie ze lepiej jest dopuścić psa chociaż raz itp. Ale w sumie jest grzeczny i niech lepiej tak zostanie :) Dam sobie spokój z dopuszczaniem go bo to chyba jednak nie potrzebny kłopot by był.[/QUOTE]
Nie tylko kłopot, ale zapewne także ogromna przykrość dla hodowcy Twojego psa.
Jeśli pies może uzyskać uprawnienia hodowlane - to zrób to i wtedy ew. myśl o kryciu.

Link to comment
Share on other sites

A jak uzyskać takie uprawnienie? Bo jestem kompletnie zielona w tym temacie, ale czytając powyższe opinie "Żeby mieć potem nadpobudliwego psa, który zacznie uciekać na spacerach w poszukiwaniu suk?" to chyba sobie jednak odpuszcze bo do szczęścia nam to nie potrzebne :P W gruncie rzeczy to nawet nie jest mój pies tylko mojej mamy :) i to ona wymyśliła to.

Link to comment
Share on other sites

3 oceny doskonałe uzyskane na wystawach, i dla shih tzu to chyba tyle.
Tak czy siak nie widzę sensu rozmnażania psa, który nie jest jakimś wybitnym przedstawicielem rasy a właściciele nie mają ambicji ani wiedzy na planową hodowlę czy w ogóle te klimaty ;) Pogadaj z hodowcą, zapytaj jak ocenia Waszego psiaka jako materiał hodowlany.
Niemniej jednak jeśli to przede wszystkim Wasz domowy pupil, to lepiej dajcie sobie spokój, bo nierzadko po "zasmakowaniu" w kryciu suczek pies dotychczas spokojny zaczyna się za nimi uganiać, uciekać na spacerach czy zakochany przesiadywać pod drzwiami wyjściowymi. Oczywiście nie wszystkie psy tak mają, to w dużym stopniu tez cecha osobnicza, ale jesli nie zalezy Wam na hodowli, a pies nie sprawia problemów swoją "samczością", to nie ryzykowałabym popsucia tego.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

Jak juz piesek zakosztuje krycia to bedzie tylko szukal okazji co by tu i gdzie pokryc, a jak beda sunie w okolicy mialy cieczki to albpo bedzie wam uc iekal, albo jak nie bedzie mial jak uciec to pewnie bedzie wyc, popiskiwac, czesto tez bedzie odmawiac jedzenia, znam psy ktore jak w okolicy czuja cieczke potyrafia przez te 2-3 tygodnie kilka kilo zgubic ze zgryzoty ze nie moga ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...