Jump to content
Dogomania

OBROŃMY zwierzęta przed cichym katem- DOŚĆ OKRUCIEŃSTWA!!!

gonia66

Recommended Posts

• Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Avilia']Oczywiście zapisuję.

Nie mogę zapomnieć widoku Blue wychodzącej za bramę schroniska.Taka chuda,taka słabiutka,a teraz już za TM.Nikt w schronisku oczywiście nie zauważył,że pies ledwo zipie!NIKT!
Tosiek z ogromnym stanem zapalnym po kastracji,okropną wielką kulą zwisającą z miejsca gdzie były jądra,leżący w zimnym mokrym boksie.Pies po zabiegu!
No i Grosia...była najsilniejsza z psów które zabrałyśmy.W ciągu paru dni w ciepłym domu jej stan straszliwie się pogorszył.Teraz jest w klinice.Lekarze ratują jej życie...

Wszystkie psy podobno szczepione,wpisy w książeczkach mają.I pewnie tylko te wpisy są autentyczne.Szczepienia?Na wirusówki?Ha pomarzyć można!Kto by wydawał tyle kasy na szczepienia które prawnie obowiązkowe nie są?Co ich obchodzą psy umierające na nosówkę i inne świństwa.Mniej psów=mniej pracy przy nich.

Polska schroniskowa,przykra rzeczywistość.Którą trzeba zmienić...[/QUOTE]Jessssssssoooo..:( Nie moglam tego czytac:(:(
JA po prostu czuje takaz złośc, ze az mnie zatyka...pustka robi sie w jednej chwili..
DZiekuje, ze tu jestescie...mam nadzieje, ze bedzie nas coraz wiecej....a te dane, ktore dusje podała....:(:(:(...BOże..................to jest....nie mam słow:(:(

[quote name='gonia66']Jessssssssoooo..:( Nie moglam tego czytac:(:(
JA po prostu czuje takaz złośc, ze az mnie zatyka...pustka robi sie w jednej chwili..
DZiekuje, ze tu jestescie...mam nadzieje, ze bedzie nas coraz wiecej....a te dane, ktore dusje podała....:(:(:(...BOże..................to jest....nie mam słow:(:([/QUOTE]

Te dane wkleimy i proponuje odniesc je do wypowiedzi pani z TOZ w temacie Kielc. TOZ martwi sie o kieleckie psy a swojego bajzlu nie dostrzega. Zgodnie z powiedzonkiem - cudze pod lasem zobaczy, a swojego pod nosem nie widzi.

Wrocmy jednak do punktu 2 - PRZYCZYNA NAPISANIA PETYCJI.

[COLOR=red]Jestesmy uzytkownikami portalu dogomania.pl, skupiajacym milosnikow i obroncow bezdomnych zwierzat.[/COLOR]

[COLOR=red]Juz od lat znana jest nam tragiczna sytuacja bezdomnych psow i kotow znajdujacych sie w schronisku w Myslowicach, ktory prowadzony jest przez TOZ - organizacje powolana do ochrony i obrony praw zwierzat. [/COLOR][COLOR=SeaGreen]Mieliśmy nadzieję, że jakaś organizacja interweniuje w związku ze skargami na to schronisko jednak sytuacja ciągle jest taka sama. W związku z tym postanowiliśmy wziąść sprawę w nasze ręce i w ten oto sposób powstała niniejsza petycja[/COLOR]
[COLOR=red]Nasze obawy potwierdzily .......tu o Blue, Grosi, itd.

[COLOR=Black]Na zielono mój fragment, wymyślony na poczekaniu. Pewnie trzeba dopracować^^'[/COLOR]
[/COLOR]

Dzieki za uwagi. Interwencje juz byly, bez rezultatu. Przez krotki okres dziewczyny mogly wchodzic i robic foty, pozniej juz nie i tak do dzisiaj. Musimy poslugiwac sie faktami. [COLOR=red]Moze wiec lepiej:[/COLOR]
[COLOR=red][/COLOR]
[COLOR=red]dotychczasowe interwencje......................[/COLOR]
[COLOR=red] [/COLOR]
Gonia - skrzynke masz full

[quote name='dusje']Dzieki za uwagi. Interwencje juz byly, bez rezultatu. Przez krotki okres dziewczyny mogly wchodzic i robic foty, pozniej juz nie i tak do dzisiaj. Musimy poslugiwac sie faktami. [COLOR=red]Moze wiec lepiej:[/COLOR]
[COLOR=red][/COLOR]
[COLOR=red] [/COLOR]
Gonia - skrzynke masz full[/QUOTE]JUz czyszcze dusje, juz:):)

[COLOR=Navy]Dziękuję za zaproszenie Dusje .Pisalam już o tym na wątku Blue ,by nie zabraklo na tym wątku i w sprawie walki o obronę i prawa wszelkich zwierząt-nie tylko bezdomnych psów i kotów ,ale i obronę i humanitarne traktowanie pozostalych zwierząt takich osób znanych nam z dogo i dzialających tu ,ktore my sami znamy a ktorzy są zorientowani zawodowo także ,jak i przez swą dzialalność w róznych fundacjach ,czy organizacjach prozwierzęcych . [B] Niech każdy z nas pomaga e w tej walce o pomoc w przetrwaniu tym zwierzętom.[/B][/COLOR][COLOR=Navy][B]Dzialajmy na ile to możliwe i walczmy o godne i należyte traktowanie tych zwierząt oraz wywiązywanie się kierownictwa schronów z OBOWIAZKU szczepień ,leczenia oraz zapewnienia zwierzętom lepszych,godziwych warunków bytowych oraz żywienia ich[/B][/COLOR][B].
[/B] [COLOR=Navy]
[/COLOR]

[quote name='olga7'][COLOR=navy]Dziękuję za zaproszenie Dusje .Pisalam już o tym na wątku Blue ,by nie zabraklo na tym wątku i w sprawie walki o obronę i prawa wszelkich zwierząt-nie tylko bezdomnych psów i kotów ,ale i obronę i humanitarne traktowanie pozostalych zwierząt takich osób znanych nam z dogo i dzialających tu ,ktore my sami znamy a ktorzy są zorientowani zawodowo także ,jak i przez swą dzialalność w róznych fundacjach ,czy organizacjach prozwierzęcych . Niech każdy ,kto wie i zna takie osoby-choćby z tego forum -podaje i proponuje by koniecznie nie zabraklo ich w walce o godne i należyte traktowanie tych zwierząt oraz wywiązywanie się kierownictwa schronów z OBOWIAZKU szczepień ,leczenia oraz zapewnienia zwierzętom lepszych,godziwych warunków bytowych oraz żywienia ich[/COLOR].

[COLOR=navy][/COLOR]

Witamy. Jestem zdania, ze powinnismy wyslac zaproszenie do wszystkich fundacji dzialajacych solidnie i uczciwie. Ich glos jest rowniez bardzo wazny.

[quote name='dusje']Dzieki za uwagi. Interwencje juz byly, bez rezultatu. Przez krotki okres dziewczyny mogly wchodzic i robic foty, pozniej juz nie i tak do dzisiaj. Musimy poslugiwac sie faktami. [COLOR=red]Moze wiec lepiej:[/COLOR]

Gonia - skrzynke masz full[/QUOTE]

[COLOR=red]dotychczasowe interwencje......................[/COLOR], rozumiem że chcecie wymienić znane interwencje, tak?
I wtedy można dodać, że odniosły one żadnego skutku. Należy również podać, że wolontariat jest zabroniony, a to oznacza że coś to "schronisko" ma do ukrycia.

Mogę rozgłosić sprawę naszej petycji na naszej klasie^^

[quote name='kagome19'][COLOR=red]dotychczasowe interwencje......................[/COLOR], rozumiem że chcecie wymienić znane interwencje, tak?
I wtedy można dodać, że odniosły one żadnego skutku. Należy również podać, że wolontariat jest zabroniony, a to oznacza że coś to "schronisko" ma do ukrycia.

Mogę rozgłosić sprawę naszej petycji na naszej klasie^^[/QUOTE]

Naglosnienie mile widziane, ale najpierw napiszmy petycje :lol: w naszym gronie.
Nie wszyscy musza wiedziec o wszystkim ;)

[quote name='dusje']Witamy. Jestem zdania, ze powinnismy wyslac zaproszenie do wszystkich fundacji dzialajacych solidnie i uczciwie. Ich glos jest rowniez bardzo wazny.[/QUOTE]
Ja też oczywiście tak uwazam : Każdy ma prawo walczyć o ratowanie zwierząt -zarowno osoby zupelnie prywatne ,jak i te związane z ruchem prozwierzęcym ,fundacjami ,stowarzyszeniami oraz wszelkimi organizacjami. Ja tylko ze swej strony podalam przykladowo kilka osób z tego forum ,jako te ktore byc może potrafią w tej walce dużo pomóc,dzięki swej wiedzy oraz doświadczeniu w obronie zwierząt.

Podobnie na naszej klasie, dużo fundacji zwierzęcych ma swoje konta założone. Trzeba szukać jak najwięcej. I konkretne przykłady okrucieństwa, zaniedbania itp. podać

eve-w, petycja będzie wrzucona na stronę [url]www.petycja.pl[/url], według mnie zarówno o znęcanie jak i zaniedbanie. Choć w ich przypadku ujęłabym to w jednym słowie-okrucieństwo

[quote name='olga7']Ja też oczywiście tak uwazam : Każdy ma prawo walczyć o ratowanie zwierząt -zarowno osoby zupelnie prywatne ,jak i te związane z ruchem prozwierzęcym ,fundacjami ,stowarzyszeniami oraz wszelkimi organizacjami. Ja tylko ze swej strony podalam przykladowo kilka osób z tego forum ,jako te ktore byc może potrafią w tej walce dużo pomóc,dzięki swej wiedzy oraz doświadczeniu w obronie zwierząt.[/QUOTE]

Osoby przez Ciebie wymienione jak najbardziej mile widziane :lol: Zaprosisz Je do nas ?

[quote name='eve-w']Jak podpiszecie się pod tym pismem? Rozumiem, że przygotowujecie pismo do złożenia do prokuratury? a o co? O zaniedbanie czy znęcanie?[/QUOTE]

Petycja nie bedzie kierowana do prokuratury. Zastanowimy sie jeszcze do kogo przeslemy i komu do wiadomosci. Podpis moze zlozyc jedna osoba w imieniu nas wszystkich.

[quote name='kagome19']dusje, na 4 stronie dałam przykładową petycję. Luknij, może coś cię zainspiruje^^[/QUOTE]

Luknelam, dzieki :lol: Jak dla mnie - poczatek nieco za madry, hehe. Jestem zwolenniczka pisania krotko i na temat w oparciu o fakty. Tu mamy do czynienia z troszke inna sytuacja. Spoko, wspolnie napiszemy dobry tekst :multi:

Wracamy do pkt 2. Przepraszam, ze sie powtarzam, ale kto zajrzy na biezaca stronke to bedzie wiedzial nad czym obecnie pracujemy :lol:

dusje, może wstaw już początek tekstu, który tak mniej więcej ustaliliśmy^^ Łatwiej będzie resztę wymyślić a później można zawsze poprawić

A jakie zdjęcie będzie na banerku do tego tematu?

[COLOR=red]Jestesmy uzytkownikami portalu dogomania.pl, skupiajacym milosnikow i obroncow bezdomnych zwierzat.[/COLOR]

[COLOR=red]Juz od lat znana jest nam tragiczna sytuacja bezdomnych psow i kotow znajdujacych sie w schronisku w Myslowicach, ktory prowadzony jest przez TOZ - organizacje powolana do ochrony i obrony praw zwierzat. [/COLOR][COLOR=SeaGreen]Mieliśmy nadzieję, że jakaś organizacja interweniuje w związku ze skargami na to schronisko. Dotychczasowe interwencje jednak nie przyniosły żadnej poprawy. W związku z tym postanowiliśmy wziąść sprawę w nasze ręce i w ten oto sposób powstała niniejsza petycja[/COLOR]
[COLOR=red]Nasze obawy potwierdzily .......tu o Blue, Grosi, itd.[/COLOR]