Jump to content
Dogomania

OBROŃMY zwierzęta przed cichym katem- DOŚĆ OKRUCIEŃSTWA!!!

gonia66

Recommended Posts

Wątek zakładam popchnięta przez lekturę watku BLUE....przepięknej, młodej i zdrowej suni, ktorej historia niestety mogła być kolorowa- ale dobiegła konca...
Koniec był okrutny..sunia cierpiała strasznie...
Na szczęscie w nieszcześciu ostatnie swoje dni, ta piękna dziewczynka, mogła przeżyć pod opieką weta, do ktorego zawiozły Ja Anioły...chciały szybciej wyrwac ją z piekła...ale się nie dało...Blue...była na "kwarantannie"...w schronie w Mysłowicach...
POjechała tam, jako zdrowy pies...w ciągu dwoch tygodni "kwarantanny" zachorowała tak strasznie, że nie można było postawić diagnozy...:placz::placz:
Neurologiczna postać nosówki...tak brzmiał wyrok...:(:(
Wraz z Blue pojechała do schronu, na kwarantanne- Grasia...dziś w cięzkim stanie pojechała do szpitaliku...nie dało się już pomagac tej dzielnej istotce w domu- mimo lekow, kroplowek i ogromnego serca...:( CZy szpital da rade..???:placz::placz:
W tej gromdce był również zdrowy piesek...maluszek...Odszedł na kwarantannie- nie dał rady...załoga schronu powiedziala: "PADŁ jeden"....nawet nie zdążył dostać imienia....:placz::placz::placz:
TO psy o ktorych wiemy...a o ilu nie wiemy..??
Ile z nich umiera w ciszy....
W schronisku- miejscu, ktore ma na celu pomoc zwierzętom...
Moze, gdyby nie zostaly schwytane, aby Im pomoc, żylyby sobie do dziś...:(:(:(
Chcemy, aby śmierć BLUE, małego psiaka i cierpienie Grosi nie było bezsensowne...juz nie mozemy dłużej patrzyc i nic nie robic...
To jest horror...POd przykrywką miłości do zwierząt, za pieniadze ludzi- nasze pieniadze i sponsorów (choćby zespołu Myslovitz)- stwarza się tym bezbronnym ukochanym zwierzetom piekło na ziemi...Pora coś z tym zrobic...
Odeszły te- odejda nastepne- tylko w milczeniu...:(
Idzie zima....mozemy więc sobie wyobrazic, co tam się będzie działo..
Chcemy napisac petycje...ruszyc z posad to miejsce, ktore nie spełnia oczekiwań...i napawa odrazą...
CZY ktoś nam pomoze..??
Watek otwieram, bo potrzebujemy prawnikow, ludzi, ktorzy się znaja na "rzeczy" i wiedzą, z ktorej strony to "ugryzć",...
Oczywiscie wiadomo, ze nie wszystko będziemy tu mogli pisac...ale bez Was nie ruszymy...
BŁAGAMY O POMOC....wsparcie, rady, wskazówki i prowadzenie...pomogę jak będe umiała...ale w takich sparwach niestety jeszcze niewiele umiem...:oops:
Jednak o tych oczach pięknej BLUE zapomniec się nie da...ja w każdym razie nie moge...:placz::placz::placz:
TO bardzo w zasadzie krotki...watek BLUE...jak zobaczycie te oczy- bedziecie wiedzieli o czym pisze...:(
[url]http://www.dogomania.pl/threads/189519-Pi%C4%99kna-Blue-odesz%C5%82a-za-TM[/url]...
To watek Grosi:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/189345-Grosia-mo%C5%BCe-umrze%C4%87-bo-nie-mamy-pieni%C4%99dzy-na-diagnoz%C4%99!B%C5%82agam-zerknij-i-pom%C3%B3%C5%BC-[/url]!!
Prosze wszystkich, ktorzy chcą pomoc o sugestie, wskazówki...ja naprawde kompletnie nie wiem, jak sie do tego zabrac- ale bardzo, bardzo chce...

• Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Melduje sie. Naszym zamiarem jest napisanie petycji. Musimy przerwac ten koszmar ! Prosimy, zglaszajcie swoje uwagi. Zbierzemy wszystko w jedna calosc i na [URL="http://www.petycje.pl"]www.petycje.pl[/URL] zamiescimy tekst. Potrzebujemy Waszych podpisow. Poki co - petycja sie tworzy i burza mozgow mile widziana.

Zeby wszyscy wiedzieli co i jak :

[B]petycja jest pismem skierowanym do władz (danej firmy, organizacji bądź państwa) zawierającym postulaty, prośby lub roszczenia i najczęściej jest składana w imieniu jakiejś zbiorowości. Stąd też ilość zebranych pod nią podpisów wskazuje na jej ważność społeczną. Aby napisać petycję należy: [/B]
[B]1. Zdefiniować adresata petycji, to znaczy napisać w nagłówku jego dane: imię i nazwisko bądź nazwę instytucji czy organizacji, do których kierujemy petycję; [/B]
[B]2. Rozpocząć petycję od wyjaśnienia kwestii, które stwarzają określony problem będący przyczyną powstania petycji; [/B]
[B]3. Opisać problem, który stwarza niekorzystną sytuację poprzez jakąś działalność lub jej zaniechanie; [/B]
[B]4. Przedstawić postulaty, prośby lub wnioski mające służyć zlikwidowaniu określonego problemu i poprawieniu sytuacji; [/B]
[B]5. Opisać korzyści, jakie powstaną w wyniku wprowadzenia w życie wyżej wymienionych postulatów, próśb, wniosków; [/B]
[B]6. Podpisać petycję we własnym imieniu; [/B]
[B]7. Zbierać podpisy osób, których problem dotyczy oraz osób, które popierają słuszność petycji.[/B]

[B][COLOR=blue]Przy okazji : leczenie Blue pochlonelo mase pieniedzy. Pozostal dlug ok.400 zl. Pomozmy go splacic - wystarczy 400 osob i zlotowka od kazdej z nich. Niewielki ubytek w kieszeni a tak znaczacy dla dluznika. Prosimy - tylko 1 zl :lol:[/COLOR][/B]

Goni juz nie ma - rezerwuje ten post na tekst petycji. Tu wkleimy tekst, ktory bedziemy uzupelniac i szlifowac.

PETYCJA

odbiorca i adres pozniej

[COLOR=#ff0000][B]Jestesmy uzytkownikami portalu dogomania.pl, skupiajacym milosnikow i obroncow bezdomnych zwierzat.[/B][/COLOR]

[B][COLOR=#ff0000]Juz od lat znana jest nam tragiczna sytuacja bezdomnych psow i kotow znajdujacych sie w schronisku w Myslowicach, ktore prowadzone jest przez TOZ - organizacje powolana do ochrony i obrony praw zwierzat. [/COLOR][/B]

[B][COLOR=red]Mieliśmy nadzieję, że jakaś organizacja interweniuje w związku ze skargami na to schronisko. Dotychczasowe interwencje jednak nie przyniosły żadnej poprawy. W związku z tym postanowiliśmy wziąść sprawę w nasze ręce i w ten oto sposób powstała niniejsza petycja[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Nasze obawy potwierdzily .......tu o Blue, Grosi, itd.[/COLOR] [/B]

DZięki dusje:)
jestem, jestem, zniknelam na chwilke tylko:)
Poprosze kogos o banerek...tylko pomyśle kogo...trzeba reklamowac ten watek, bo czym więcej ludzi, tym lepiej...:) Wlasnie- burza mozgów ..to jest to...
Przy okazji świat dowie się o BLUE no i moze przy okazji moze uda się spłacic choc czesci długu , jaki pozostał...:(A tak naparwde to koszt powinien oplacic schron...:(

Moze na poczatek wkleje to:

[URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35253,8371656,Schronisko_najlepiej_oddac_organizacji.html[/URL]

Prosze uwaznie przeczytac i wyciagnac wlasciwe wnioski z wypowiedzi jednej takiej waznej pani, hehe

Co do kosztow rachunku, tez jestem tego samego zdania, ale o tym mozemy jedynie pomarzyc.

Banerek baaardzo potrzebny. Moze- Podpisz 'Laurke"? :evil_lol::diabloti:

[quote name='dusje']Moze na poczatek wkleje to:

[URL]http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35253,8371656,Schronisko_najlepiej_oddac_organizacji.html[/URL]

Prosze uwaznie przeczytac i wyciagnac wlasciwe wnioski z wypowiedzi jednej takiej waznej pani, hehe

Co do kosztow rachunku, tez jestem tego samego zdania, ale o tym mozemy jedynie pomarzyc.

Banerek baaardzo potrzebny. Moze- Podpisz 'Laurke"? :evil_lol::diabloti:[/QUOTE]
cyt.:
[B]"Zna Pani jakieś schronisko prowadzone przez tego typu organizacje?[/B]

- W Polsce jest 17 takich schronisk, m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach, Zabrzu czy Chorzowie. Widzę, że w tych schroniskach na ratowanie zwierząt wydaje się wiele pieniędzy, pomaga się do końca. Oczywiście zdarzają się też śmiertelne przypadki, bo przecież do schroniska nie trafiają psy prosto z kanapy. Jednak te schroniska pod opieką organizacji wypiękniały, zmieniły się. Dlatego zawsze przy okazji rozmów z dziennikarzami apeluję do władz ich miast, żeby przekazały swoje schroniska organizacjom. To będzie w ich interesie."

Jessssoooooooooooo...autentycznie rozbolał mnie brzuch....co za obłuda..??:(:(:(...a moze oni faktycznie nic nie wiedzą..???:o

[quote name='gonia66']cyt.:
[B]"Zna Pani jakieś schronisko prowadzone przez tego typu organizacje?[/B]

- W Polsce jest 17 takich schronisk, m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, Mysłowicach, Zabrzu czy Chorzowie. Widzę, że w tych schroniskach na ratowanie zwierząt wydaje się wiele pieniędzy, pomaga się do końca. Oczywiście zdarzają się też śmiertelne przypadki, bo przecież do schroniska nie trafiają psy prosto z kanapy. Jednak te schroniska pod opieką organizacji wypiękniały, zmieniły się. Dlatego zawsze przy okazji rozmów z dziennikarzami apeluję do władz ich miast, żeby przekazały swoje schroniska organizacjom. To będzie w ich interesie."

Jessssoooooooooooo...autentycznie rozbolał mnie brzuch....co za obłuda..??:(:(:(...a moze oni faktycznie nic nie wiedzą..???:o[/QUOTE]

Dokladnie idzie mi o ten fragment. Komus niezle bije, swietne samopoczucie ich nie opuszcza :angryy:

Moze juz maja chetke na Kielce? Nie daj Bog :mad: Z deszczu pod rynne :angryy:

Powysylalam troche zaproszen do kilku osob z watku malenkiej :-(

Jestem^^
Jeśli chodzi o adresata to albo petycje skierować do władz miasta albo pojechać im po całości i prosto do OTOZ Animals zgłosić sprawę. Nie ma zmiłuj dla katów :angryy:
Jeśli da radę to można również w petycji zamieścić parę zdjęć i opis choć jednego pieska i jego cierpień spowodowanych przez to "schronisko".

Normalnie w głowie się nie mieści..Te piękne ślipka bedą mnie prześladować..Miałam taką nadzieję, że BLUE do Mysłowic nie pojedzie..Myślałam, że taka pięknotka szybko znajdzie domek..A poptem miała dramat ze swoją Kicią i przestałam śledzić wątki..Moja Kicia też odeszła..Na nowotwór prostnicy..Obie walczyłyśmy, prawie 3 tygodnie, ale nie udało się..No ale Kicia miała już 9 lat i od małegp kociaka była ze mną..JUż nie będę miała Kici, która będzie przybiegała na zawołanie i strzelała baranki..Ale to wątek BLUE..Ja mogę się tylko przyłączyć do petycji..Nic innego nie przychodzi mi do głowy..Strasznie żal tej Sunieczki..

Oczywiście zapisuję.

Nie mogę zapomnieć widoku Blue wychodzącej za bramę schroniska.Taka chuda,taka słabiutka,a teraz już za TM.Nikt w schronisku oczywiście nie zauważył,że pies ledwo zipie!NIKT!
Tosiek z ogromnym stanem zapalnym po kastracji,okropną wielką kulą zwisającą z miejsca gdzie były jądra,leżący w zimnym mokrym boksie.Pies po zabiegu!
No i Grosia...była najsilniejsza z psów które zabrałyśmy.W ciągu paru dni w ciepłym domu jej stan straszliwie się pogorszył.Teraz jest w klinice.Lekarze ratują jej życie...

Wszystkie psy podobno szczepione,wpisy w książeczkach mają.I pewnie tylko te wpisy są autentyczne.Szczepienia?Na wirusówki?Ha pomarzyć można!Kto by wydawał tyle kasy na szczepienia które prawnie obowiązkowe nie są?Co ich obchodzą psy umierające na nosówkę i inne świństwa.Mniej psów=mniej pracy przy nich.

Polska schroniskowa,przykra rzeczywistość.Którą trzeba zmienić...

Trzeba dzialac razem z obaleniem rządów w schronisku w Kielcach.
Czy schrobisko jest miejskie czy prywatne? kto nim rozporzadza? maja strone? Jaki maja roczny budzet? Ile eutanazji dokonuje sie na ilosc przybywajacych zwierzat? Opowiedzcie troche wiecej o tym schronie. Czy macie dowody przeciwko nim oprocz tych dwoch psiakow?

Schron zarzadzany jest przez TOZ. [B]Znajduje sie na czarnej liscie BOZ!!!!!! [URL]http://www.boz.org.pl/sch/czarna/lista.htm[/URL][/B]

Dane z ubieglych lat

wyłapane z gmin[B]2006[/B] [B]2007[/B] [B]2008[/B] Babice MP 17 Boronów 5 Brzeszcze MP 39 61 33 Chełm Śl. 22 32 Chrzanów MP 60 Gorzyce 24 Imielin 28 30 29 Jaworzno 55 45 77 Kobiór 11 10 10 Krzepice 6 Leśnice OP 8 Lędziny 14 30 21 Lipie ? 5 Mysłowice 363 298 217 Pszczyna 68 57 50 Wodzisław Śl. 56 60 89 Wyry 16 Żory 9 35 35 [B]razem[/B] [B][U]750[/U][/B] [B]664[/B] [B][U]611[/U][/B] stan 2003: 99-175 (120)
stan 2004: 175-128 (130)
stan 2005: [U]brak danych[/U]
stan 2006: 160-115 (130) [275]
stan 2007: [U]brak danych[/U]
stan 2008: 149-164 (160) okres przyj. wydane utrac.: 38,60,-,38,-,28% razem adopt zwrot razem uśmr. padłe zbie. psy 2003 416 182 158 106 52 - 2004 419 213 253 184 69 2005 brak danych 2006 [U]539[/U] 380 204 166 36 2 2007 brak danych 2008 [U]560[/U] 386 159 87 65 7 koty utracone: 75,54,-,86,-,55% 2003 16 8 12 5 7 - 2004 48 13 26 3 23 - 2005 brak danych 2006 [U]64[/U] 20 55 18 26 11 2007 brak danych 2008 55 24 30 9 20 1 schronisko miejskie, prow. przez ZG TOZ w Warszawie, ul. Sosnowiecka 16, Mysłowice Dane z gmin za 2006 r. wyższe o [B]211[/B] psów.
Dane z gmin za 2008 r. wyższe o [B]51[/B] psów.

zrodlo: [URL]http://www.boz.org.pl/sch/sl.htm[/URL]

Tu : filmik Dni Otwarte. Coz za przyjemna kierowniczka i wet :evil_lol: Co za troska :diabloti:
[URL]http://toz-myslowice.neostrada.pl/kron.html[/URL]

Dzieki za przyjecie zaproszenia :lol:

Mam nadzieje, ze wkrotce bedzie nas tu wiecej.

Proponuje omawiac w kolejnosci tresc punktow podanych w poscie nr 2.

Punkt 1 mozemy na razie pozostawic.

Zacznijmy od punktu nr 2

[B]2. Rozpocząć petycję od wyjaśnienia kwestii, które stwarzają określony problem będący przyczyną powstania petycji; [/B]

Moze zaczac tak:

[FONT=Arial Black][COLOR=red]Jestesmy uzytkownikami portalu dogomania.pl, skupiajacym milosnikow i obroncow bezdomnych zwierzat.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial Black][COLOR=red]Juz od lat znana jest nam tragiczna sytuacja bezdomnych psow i kotow znajdujacych sie w schronisku w Myslowicach, ktory prowadzony jest przez TOZ - organizacje powolana do ochrony i obrony praw zwierzat. [/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial Black][COLOR=red]Nasze obawy potwierdzily/ opieramy na faktach .......tu o Blue, Grosi, rowniez o psach ze starego watku z roku 2008/2009/2010 itd.[/COLOR][/FONT]

No to myslcie kobiety, co tu zmienic i po przedyskutowaniu wkleje do postu NR 3