Jump to content
Dogomania

szczeniaki i mały problem


zolly

Recommended Posts

Miesiąc temu przybłąkała się do nas strasznie wychudzona sunia. Jakoś tak wyszło że została. W miarę upływu czasu robiła się coraz okrąglejsza. Byłam święcie przekonana że poprostu się jej przytyło. Ale po wizycie u weterynarza okazało się że przygarneliśmy trochę więcej kundelków niż nam się wydawało.. ;)
Noi teraz mamy mały problem bo przedwczoraj urodziło się około 5 szczeniaków. Nie wiem dokładnie bo sunia urodziła pod domem w trakcie naszej nieobecności i teraz nie można jej nawet dosięgnąć..Ale najgorsze jest to że boję się że trudno im będzie znaleźć nowych właścicieli :( bo jak już pojawiają się zainteresowani szczeniakami to jak dowiadują się że to "tylko" kundle to szybko się wycofują..
Ja napewno nie będę mogła ich wszystkich zatrzymać, a schronisko to dla mnie naprawdę ostateczność.. może wy macie jakiś pomysł? Jak mogę im znaleźć nowy dom jak już podrosną?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

kurcze, najgorsze że to kundelki.. na nie nigdy nie ma dużo chętnych :-(

Przed chwilą jakoś się wczołgałam do tej psiej wylęgarni :lol: z latarką i aparatem w zębach noi.. sami zobaczcie ..
Zdjęcia nie są najpiękniejsze ale warunki do ich robienia naprawdę nie były komfortowe ;) ..z góry przepraszam jeśli zdjęcia są za duże.

[IMG]http://zolly.w.interia.pl/szcz1.jpg[/IMG]
[IMG]http://zolly.w.interia.pl/szcz2.jpg[/IMG]
[IMG]http://zolly.w.interia.pl/szcz3.jpg[/IMG]

z tego co się doliczyłam to jest ich aż 7 :question:
Wyglądają jak kreciki.. noi coś mi się wydaje że tatuś był czarny ;)

Dla porównania to jest mamuśka..

[IMG]http://zolly.w.interia.pl/fruzia.jpg[/IMG]
[IMG]http://zolly.w.interia.pl/fruzia2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Sliczne psiaki, na pewno szybko znajdą właścicieli, moze spisz umowe, zeby po pierwszej cieczce suńki zostały wysterylizowane ? ;)

P.S Ola_Fasola_ a Twój west będzie tak samo rasowy jak te kundelki tak...
rasowy=rodowodowy i tyle ;) Po co ludzi oszukiwać ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ola_Fasola_']Fajne te szczeniaczki.Niestety ja w środę będę miała westa.Gdybym go nie miała napewno bym wzięła kundelka.Możesz np.wymyśleć jakąś nazwę tej rasy.I na Allegro napisać ,że to nie są kundelki tylko pieski rasowe :P.Powodzenia ;)[/QUOTE]

To nie jest dobry pomysł.

Olu - bardzo dziwi mnie Twoje przekonanie, że kłamstwo (i w tym wypadku i w ogóle) się opłaci.
Myślę, ze Zolly nie zależy na upchnięciu szczeniaków komukolwiek, kto potem się ich pozbędzie (bo okaże sie np. że nie są "rasowe" - zresztą, rasowy pies posiada metryczkę/rodowód, cała reszta to kundelki), tylko na znalezieniu im kochających domków.

NIe ukrywam, że szokuje mnie pomysł, aby [B]sprzedać kundelki [/B]jako [B]psy rasowe...[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zolly']mam pytanko.. kiedy te maluchy zaczną trochę łazić? :) bo chciałam je przetransportować z tej nory w jakieś ustronniejsze miejsce a puki co nawet nie mogę tam dosięgnąć..[/quote]
gdzies kolo 2-3 tygodnia
[SIZE=1](cos mi sie wydaje ze sie pomylilam!)[/SIZE]
[B]raczej miedzy 3-5,5 tyg[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zolly']Kłamstwo ma krótkie nogi droga Olu ;) nie ma co kłamać.. pies to nie buty które można wywalić jak się okaże że nie są "firmowe" ;)

Nathaniel.. dzięki :*[/quote]

Znaczy tak mi się wydaje, moga zacząć człapkac w 3 tygodniu, ale chyba jednak między 3-5,5 ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nesuniaaa']Moje maluchy mają 3.5tyg i już chodzą, ale nie oddalają się..[/quote]
człpakac to mogą wczesniej wokol mamuski pewnie, ale zeby samodzielnie zwiedzac to raczej nie ? Zreszta ja mowie tyle co wiem, a wiem tyle co nic jesli chodzi o szczenieta (moze to i lepiej) to laze po galeriach i sie doksztalcam :)

Link to comment
Share on other sites

Za jakiś czas chciałabym je przenieść w jakieś przytulniejsze miejsce.. Myślicie że mamuśka pozwoli mi bez problemu prznieść tą jej dzieciarnie?
Z sunią mam świetny kontakt ale co prawda znam się z nią dopiero miesiąc więc nie wiem jak zareaguje..

Noi mam jeszcze jamniora długowłosego (suczka) i zastanawiam się czy mogę jej pozwolić obwąchać maluchy jeśli będzie chciała?

Link to comment
Share on other sites

zolly, maluszki możesz przenieść i to nawet jest wskazane jak najszybciej, żeby nie marzły w nocy i nie zmoczyły się w czasie ewentualnej ulewy, jak napada im do tej dziury. Jeśli sunia pozwoli, to spokojnie i delikatnie przełóż każde maleństwo do tekturowego pudełka, tak żeby widziała maluchy i mogła je w tym pudełku powąchać. Dopiero gdy już wszystkie przełożysz, przenieś je powoli w wybrane miejsce, na przygotowane uprzednio legowisko. Sunia cały czas powinna móc iść obok Ciebie i móc zaglądać do pudełka, to zmniejszy jej stres. Odradzam przenoszenie szczeniąt pojedynczo, podczas gdy reszta zostaje w norze. Sunia będzie się wtedy bardzo denerwować, biegać od jednego miejsca do drugiego, być może zechce też z powrotem przenosić do nory szczeniaki już położone na posłanku. Najlepiej wszystkie razem.:p

Acha, jeśli sunia będzie warczeć i bronić maluchów (ale nie powinno być tak źle, skoro pozwoliła Ci zrobić fotki maluchom z tak bliska) to druga osoba powinna przytrzymać ją na smyczy, ale też możliwie blisko żeby widziała że maluchom nie dzieje się krzywda i potem razem z Tobą powinna pujść na miejsce, gdzie będzie nowe legowisko.

Dbaj o to, by sunieczka miała teraz pełnowartosciową karmę, nie ogranizaj jej jedzenia, taka chudzinka a musi wykarmić 7 maluchów.

A o wyadoptowanie się nie martw! Szczeniorki, nawet kundelki, z reguły szybko znajdują domy. Już teraz możesz je ogłaszać, na allegro i na dogo na "psy w potrzebie" koniecznie je wrzuć. W razie czego pomogę!;) Tylko plis, nie pisz że są rasowe.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Asiu wielkie dzięki za rady ;) .. napewno zastosuję w prawktyce :* tylko niech zacznął chociaż troszkę pełzać bo narazie w ogóle nie mogę ich dosięgnąć..

[quote]Dbaj o to, by sunieczka miała teraz pełnowartosciową karmę, nie ogranizaj jej jedzenia, taka chudzinka a musi wykarmić 7 maluchów.[/quote]

Sunia rzeczywiście zrobiła się chuda jak patyk :crazyeye: jest prawie tak chuda jak wtedy kiedy ją znaleźliśmy..Karmę pochłania w ogromnych ilościach ale mam wrażenie że te małe potworki i tak wszystko z niej wysysają ;) Bo kluchy się już z nich zrobiły :P

[quote]A o wyadoptowanie się nie martw! Szczeniorki, nawet kundelki, z reguły szybko znajdują domy. Już teraz możesz je ogłaszać, na allegro i na dogo na "psy w potrzebie" koniecznie je wrzuć. W razie czego pomogę!;) Tylko plis, nie pisz że są rasowe.:evil_lol:[/quote]

Podniosłaś mnie na duchu.. dzięki wielkie :*
A że są rasowe nie mam zamiaru pisać ;) ..chyba że tylko tyle że są to najbardziej rasowe kundle na świecie :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...