Jump to content
Dogomania

Fabryka Royal Canin w Polsce


katrin78

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='mimi']wiecie co...wszystko wszystkim...soja GMO, uzupełnianie aminokwasów...dajcie spokoj bo to sie robi zenujące a ciekawe czy wy takze tak dokladnie bilansujecie swoje wlasne jedzonko...ciekawe?[/quote]

mimi,
nie bilansuję, nie karmię karmami przemysłowuymi. Odpowiedziałam na zadane mi pytanie i tyle.

Link to comment
Share on other sites

Tym razem zgadzam się z wolfi ,bo przecież to co my jemy ,a to co dajemy własnym psom , powinno być inne.
Psie życie nie jest takie długie ,jak ludzkie ,więc jednak starajmy się je karmić tak ,aby ich życie było zdrowsze.
Już widziałam psy z czyraczycą karmione jedzeniem z przyprawami i cierpienia tych zwierząt są okropne ,a ludzie nie zdają sobie z tego sprawy i nie patrzą na to że za kilka lat ich pies będzie miał chorą wątrobę ,nerki ,czy trzustkę .
Tak sobie czasem myślę, czyje zdrowie jest istotniejsze ,to zawsze mam na myśli ludzi ,ale jak sobie pomyślę o tych cierpiących ,przez ludzką nie wiedzę psach ,to żal i serce się kraja .
Dbajcie o swoje psy ,karmcie je dobrze tak ,aby ograniczyć możliwość wystąpienia choroby .
To jest apel ,ale może dzięki takim apelom ,zanim kupisz karmę ,to przeczytasz ,co ona w sobie ma i jakie konserwanty .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

jasne ze nie mozna karmic psa tym co my jemy...ale bez przesady gotowanie dla psa nie jest wcale tak strasznie trudne i czasochlonne .ja tylko gotuje sporadycznie daje sucha karme ale to na jakichs wyjazdach.
troche kaszy, ziemniakow itp. plus miecho warzywka jakies dodatki mozna przeciez zamrozic gotowe porcje i tylko je w mikrofali odgrzac sposobow jest wiele...
nie popadajmy w przesade :-)

Link to comment
Share on other sites

Szczerze przyznam się, ze rozmowy o karmach zaczynają juz doprowadzac mnie o śmiech :lol:

Czytajac wypowiedzi ludzi, zastanawiam sie czy oni wogole dbaja o siebie? Bo nie wiem czy zaowazyliscie ale my jemy praktycznie sama chemie!

Czy kupujac hamburgera, myslicie ze jest to niezdrowe? warzywa, owoce.. one tez sa tak hodowane, ze szkoda gadac :-? wiec co my jemy? same swinstwa.. wiec jakim prawem karma dla psa moze byc robiona z lepszych skladnikow?

Kiedys nie bylo suchych karm, psy jadly same ochlapy i zyly latami! Mam rodzine na wsi, psy sa czyste i zadbane, nie sa chude wygladaja jak kazdy inny zdrowy pies ktory je "zdrowe rzeczy" ich psy rowniez zyja po kilkanascie lat, bez zadych chorob.. a jedza same odpadki..

Moj pies wcina RC dlatego, ze go lubi, nie daje mu chappi bo grantulki sa za duze, zreszta moj pies nie lubi tej karmy, a ja wiem ze ona az tak dobra nie jest, ale gdyby ja lubil to by ja dostawał. Od moich znajomych psy jedza same marketowe karmy i maja po kilka/nascie lat ! Jeden pies dostanie biegunki bo jakis skladnik moze mu nie sluzyc...
Chcialabym zobaczyc wyniki badan np. atroby (jesli takowe cos jest mozliwe) psa ktory jadl przez 12 lat chappi i psa ktory jadl karme z wysokiej polki...

Zastanowmy sie moze najpierw co my jemy? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz jak by tak myśleć jak Ty ,to po co dawać super jedzenie jak można ochłapy?
Czy Ty jesteś taka ograniczona ,czy naprawdę sądzisz że nie ma znaczenia co psy jedzą?
Jak u Ciebie decyduje wielkość granulków ,a nie jakość karmy ,to chyba faktycznie jesteś ograniczona .
Nad zdrowotnością karm pracują sztaby naukowców i jest kolosalna różnica między karmami i to jest tak jak z samochodami : Maluch jeżdzi i na głowę Ci nie pada i Volvo jeżdzi i na głowę Ci nie pada .
Jaki z nich jest lepszy ,bezpieczny i trwalszy?
To są takie porównania dla blondynki ,ale może do twojej głowy dotrą .
Możesz karmić kaszanką bo i tak ludzie karmią swoje psy ,ale czy to zdrowe i dobre jedzenie ?
Możesz dawać resztki z obiadu ,ale czy to dobre i zdrowe ?
Odpowiedz sobie na te pytania i wtedy staraj się bronić takich banialuk ,że nie jest istotne co psy jedzą.
Badania porównawcze sa raczej wątpliwe ,bo pies jedzący Chapi nie dozyje takiego wieku.
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

A moze nastepnym razem troszke grzeczniej? :-? :-? bo słowo "ograniczona" jest niestety ale nieprzyzwoite w Twojej wypowiedzi, a na forum czegos takiego sie nie toleruje :-?

Po pierwsze nie karmie swojego psa ochlapami, ale znam takie psy i nie widze roznicy miedzy moim psem ktory zyje na royalu, a miedzy tymi innymi. Kiedys jadał pedigree bo nie wiedzialam ze to jest kompletne swinstwo a ze stac mnie na zywienie psa royalam to sie przezucilam i psu zdecydowanie lepiej podchodzi.

Ale ja prosze o fakty chciałabym zobaczyc badania psa starszego ktory zyl na chappi, a takiego ktory zyl na karmie z wysokiej polki.

Moze jeszcze przyjzyj sie, ze co karma to inna gadka, zawsze znajdzie sie osoba ktora stwierdzi ze to totalne ******

Royal nie... chappi nie.. purnia nie... dajcie mi nazwe karmy ktora jest wrecz swietna! istnieje taka?

Czy jezeli kogos nie stac na zywienia psa karma z najwyzej polki jma go wcale nie posiadac? :roll:

Moj pies nie jest alergikiem i nic mu jeszcze nie zaszkodziło, ale sa psy delikatne i nawet najlepsza karma moze mu niesluzyc...

Zawsze gdy ktos mnie zapyta jaka karme ma podac swojemu psu odradze te marketowe... ale to jego pies i jego wybor jesli bede mogla podsune te niby najlepsze, ale czy tak jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Royal nie... chappi nie.. purnia nie... dajcie mi nazwe karmy ktora jest wrecz swietna! istnieje taka?[/quote]

wiesz ze nie...
Ja mam dwa przyklady karmienia psa karma Chappi i Nutrena - ta sama pulka...Tylko takie przyklady niczego nie dowodza, bo nie wiemy tak naprawde czy to byla wina karmy czy nie...Pies znajomych karmionych Chappi w wieku 6 lat zostal uspiony z powodu guza...
Moj pierwszy pies przez rok jadl Nutrene po roku zrobilam badnia to sie za glowe zlapalam - prawie wszystkie wyniki byly do bani.
Ale i w pierwszym przypadku i w drugim nie zwalam na karme, bo nie jestem w stanie stwierdzic, czy to faktycznie jej wina.
Natomiast nie spotkalam psa na wsi ktory by wygladal jak pies karmiony odpowiednio - blyszczaca siersc, nie wypadajaca garscmi, ladny stan uzebienia ogolny dobry stan - oczywiscie mozna mowic, ze peis na wsi dozywa tylu i tylu lat jest karmiony "odpadami", ziemniakami, chlebem itp. Ale dla mnie nie liczy sie tylko dlugosc zycia psa, ale jeszcze jego wyglad, zdrowie...

Link to comment
Share on other sites

No własnie taka karma nie istnieje...zawsze cos bedzie nie tak, najlepsze jest swieze miesko.. ale nie kazdy ma czas gotowac.. ;) gdy moja mama jestw domu psu gotuje, gdy ja, pies dostaje suche i koniec.

Moj pies ma 14 lat i nikt w to nie wierzy, kazdy mowi ze ma max 8 bo skacze, biega i wogole jest zwawy, nasze spacery nie wygladaja tak, ze idziemy na okolo bloku i do domu, spacerujemy po łaczce, a jak da rade wyjezdzamy za miasto gdzie pies wogole dostaje swira! a w zyciu nie jadl najlepiej, od moze roku jest na royalu... nie wiem moze to zalezy od samego organizmu psa? Mowie na przykladzie wlasnego psa..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14'] nie wiem moze to zalezy od samego organizmu psa?[/quote]
Na pewno... Tak jak z ludźmi jeden pali i pije i dożyje 90-tki, ale nikt na tej podstawie nie twierdzi, że alkohol i papierosy to sposób na długowieczność... 8)
Są psy, które wszystko przetrwają i żyją 20 lat mimo złego żywienia i byle jakiego traktowania. Ale nie znaczy to, ze chcę takiemu eksperymentowi poddawać mojego psa, którego kocham nad życie i chcę dla niego jak najlepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Alez ja nie twierdze, ze psu mozemy dawac co chcemy, ale chodzi mi o to ze psy jedza wiele innych swinstw na swiecie i zyja takze dlugo.
Jesli ktos mnie zapyta jaka karme ma dawac swojemu psu odpowiem, ze moj je royal i go polecam.
Ja nikomu nie kaze poddawac swojego psa pod eksperymenty :lol:
Ale zaowazcie, ze tak jak chappi moze nie sluzyc jednemu psu tak samo royal moze mu nie sluzyc.. a z tego watku mysle ze ta karma znow najlepsza nie jest :roll: wiec jesli nie ma idealne to jaka jest NAJ ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"zaba14"']
Zawsze gdy ktos mnie zapyta jaka karme ma podac swojemu psu odradze te marketowe... ale to jego pies i jego wybor jesli bede mogla podsune te niby najlepsze, ale czy tak jest?[/quote]

[quote name='"zaba14"']
Jesli ktos mnie zapyta jaka karme ma dawac swojemu psu odpowiem, ze moj je royal i go polecam.[/quote]

No to ty sie zasatanó co powiesz, gdy cie ktos spyta o rade, a ja Wam powiem ze moj kot byl karmiony cale zycie puszkami Kitiket'a i zmarl w wieku 3 lat na watrobę. nie dalo sie go juz uratowac. moj pies tez bym skarmiany puszkami, nim trafil do mnie, tak ze w wiieku 8 lat nie mial zebow i jemu z kolei wysiadly nerki.

Osobiescie bardzo dlugo karmilam psa Royalem, potem bento Kronen. jestem z tych karm zadowolona, szczególnie z royala, chociaż siersc mogła by być po nim bardziej lsniaca. teraz karmię ja puszkami Chappi, bo to już jej ostanie dni, w dosłownym tego slowa znaczeniu i chce aby jadła to co lubi...

pozdrawiam serdecznie Was i wasze pieski...

Link to comment
Share on other sites

Moja rada taka: jak ktoś nie ma pieniędzy na dobre jedzenie ,to zawsze jest wyjście tańsze i zdrowsze ,a mianowicie gotować psu jedzenie .
Trochę (mało i to nie drogiego) mięsa ,ryż ,okrawki z warzyw i to jest tanie i zdrowsze niż jakieś Chapi ,Pedigree lub inne tego typu świństwa .
Mowa że nie ma czasu na gotowanie ,to pewne ze nie ma czasu dla swojego psa i nic a nic nie jest w stanie mnie przekonać że jedzenie byle czego jest tak samo wartościowe jak jedzenie zdrowe i dobre .
Nie będę przepraszać za ostre słowa ,bo temat karmienia psów na tym forum jest bardzo szeroki ,co nie znaczy że ma Ciebie śmieszyć .
Jeszcze raz twierdzę że jak dla Ciebie decydujące jest wielkość granuli ,a nie jakość karmy ,to nie odwracaj teraz kota ogonem .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jonquil']Już dawno zauważyłam, że na opakowaniu karmy nie ma informacji o kraju, w którym została wyprodukowana.[/quote]
Zwróć uwagę, czy na opakowaniu suchej karmy, czy puszki nie ma np. czarnego nadruku kodowego i przykładowo literk kodu państw, np. HU jako Węgry, A jako Austria, etc.

Link to comment
Share on other sites

SAWA mnie chodzi głownie o to, ze czytajac o karmach dowiedzia lam sie ze chappi itp. sa tzn. zapychaczami- zgodze sie z tym bo co my chcemy za takie pieniadze kupic? dobra karme? napewno nie... ale czytajac o royalu znow dowiaduje sie ze jest to niezbyt dobra karma, wiec powtoze poraz kolejny JAKA KARMA JEST NAJ!? bo na to pytanie nikt mi nie odpowiedział.

Link to comment
Share on other sites

Taka co nie zawiera sztucznych barwników E... ,chemicznych konserwantów ,zbóż,produktów mlecznych ,dosmaczaczy,
soje i inne tego typu .
Poczytaj o karmach ,nowościach i sama doskonale będziesz wiedzieć jaka karmę podawać swojemu psu .
Oczywiście nie wszystkie muszą mu smakować ,ale jest sporo super karm na rynku i jak nie ta ,to inna spełni oczekiwania .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...