Jump to content
Dogomania

Fabryka Royal Canin w Polsce


katrin78

Recommended Posts

Witam.

Z pewnych źródeł dowiedziałem się że karma Royal będzie produkowana w Polsce.Mało osób pewnie o tym wie że Royal podpisał umowę z grupą Master Food czyli Pedeegre.Fabryka ma być budowana od listopada tego roku. Co może wyjść z takiej umowy sam jestem ciekaw.Czas pokaże.Na temat Royala najlepiej niech wypowiedzą się psy z uczuleniem po tej karmie i nie piszę tu o karmie weterynaryjnej tylko o Royalu sprzedawanym w sklepach zoologicznych.

Pozdrawiam. :o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja sucz jest uczulona właśnie na tę weterynaryjną. Już dawno zauważyłam, że na opakowaniu karmy nie ma informacji o kraju, w którym została wyprodukowana. To przede wszystkim mnie do niej zraziło. Wolałabym nie trafić na tę zrobioną w Polsce (może jeszcze na tej samej lini co Pedigree).

Link to comment
Share on other sites

[quote]Na temat Royala najlepiej niech wypowiedzą się psy z uczuleniem po tej karmie[/quote]

:o a myslisz ze po eukanubie psy nie maja uczulen?! :o albo po bento kronen? tez dobra karma? I? Przeciez kazdy pies inaczej trawi karme - ja karmilam royalem i bylo super

Link to comment
Share on other sites

KATRIN,
Masterfood produkuje też karmy WALTHAM czyli te weterynaryjne a to właśnie z WALTHAMem połączył się Royal Canin i to już jakieś dwa lata temu.

Pies po każdej karmie może dostać uczulenia - to zależy od psa. I nie ma jednej karmy, którą tolerowały wszystkie psy.

Link to comment
Share on other sites

Moi mili państwo przede wszystkim jak zauważyliście wypowiadacie sie na temat karm wiodących na naszym rynku a nie najlepszych.Eukanuba czy Royal są to karmy wypromowane przez naszych weterynarzy.Popatrzcie na kody kreskowe gdzie naprzykład eukanuba jest robiona np;Hiszpania,Turcja i gdzieś tam jeszcze.Weszliśmy do unii europejskiej i zmieniły sie wymogi.Jak eukanuba by szła z USA to by nie spełniła norm unii.Popatrzcie na składy tych karm Royal;mączka drobiowa,Eukanuba;mączka drobiowa co to jest?? myślicie że kurczak- bzdura,to są odpady wszystkiego co związane z drobiem;czyli,kaczki,kury,gęsi,pióra,pazury i wszystko co związane z drobiem.Popatrzcie na skład jagnięciny,przecież to karma dla uczuleniowców,a co jest w składzie;mączka z jagnięciny,MĄCZKA DROBIOWA !!!! taki jest skład i to jest karma dla uczuleniowców??????.Sprawdź karmy Super Premium faktycznie robione w USA.Nie ma tam drobiu tylko jest mączka z kurczaka,a w jagnięcinie nie ma ani mączki z kurczaka ani z drobiu.CZYTAJCIE DOKŁADNIE SKŁADY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote]CZYTAJCIE DOKŁADNIE SKŁADY[/quote]

bez caps lock'a tez mozna napisac :roll: ale co to wszystkiego sie ma do Royala ktory [b]podobno[/b] ma byc produkowany w Polsce?
Chcesz, by w skladzie bylo napisane - marchew, pietrucha, miesko, ryzyk? Wtedy nie bylo by szans, zeby karma mogla spokojnie stac ponad pol roku bez psucia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes'][quote]CZYTAJCIE DOKŁADNIE SKŁADY[/quote]

bez caps lock'a tez mozna napisac :roll: ale co to wszystkiego sie ma do Royala ktory [b]podobno[/b] ma byc produkowany w Polsce?
Chcesz, by w skladzie bylo napisane - marchew, pietrucha, miesko, ryzyk? Wtedy nie bylo by szans, zeby karma mogla spokojnie stac ponad pol roku bez psucia.[/quote]

Źle mnie zrozumiałeś.Amerykańskie karmy oczywiście te z najwyższej półki są robione tylko z naturalnych składników i mają 1,5 roku termin przydatności do spożycia.A chodziło mi konkretnie o odpady zawarte w Royalu i Eukanubie czyli mączka drobiowa,a nie mączka z kurczaka jak w amerykańskich karmach.mączka drobiowa naprawdę się bardzo różni od mączki z kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Źle mnie zrozumiałeś[/quote]

mam nadzieje, ze to literowka ;)

[quote]mączka drobiowa naprawdę się bardzo różni od mączki z kurczaka.[/quote]

mozliwe, ale maczka jako maczka tez nie jest czyms strasznym - ktos kiedys na dogo wyjasnial o co chodzi z tymi maczkami.
A czy drobiowa i z kurczaka nie powinna oznaczac tego samego? Moze producent sobie co innego napisal - bo przeciez kurczak to drob wiec mozna powiedziec ze to to samo

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Ja karmie swojego psa Purina Pro Plan i jest git.Co do Royala i Eukanuby-faktem jest(nie wiem ,moze już o tym pisałem lub ktos inny),ze te dwie karmy są najbardziej wypromowane(marketing)i tym samym najbardziej popularne,prawdą tez jest to,ze obie te karmy nie są w Polsce takiego "gatunku"jak w Stanach.Royal ma tzw dwie linie produkcyjne i na to trzeba uważac(wiem to od pewnego źródła)jeżeli jest produkowany u naszych sąsiadów poludniowych to jest gorsza jakosc,jeżeli u zachodnich-lepsza.Co do fabryki-czytałem o tym w necie-owa fabryka ma powstać w Niepołomicach pod Krakowem,tam,gdzie niemiecki koncern MAN wybuduje swoja fabryke tyle,że cieżarówek.Czy wtedy karma bedzie gorszej jakosc nie wiem mnatomisat wiem,że jeżeli powstanie,to karma z tej fabryki będzie wysyłana na poludnie i na wschód od naszej granicy.
P.S.
Pro Plan ma napisane na opaowaniu"odwodnione proteiny drobiowe,a wcześniej kurczak,a data ważn.jest ponad rok.

Link to comment
Share on other sites

Mączka z kurczaka to mączka z kurczaka(a moze sie w niej znaleśc wszystko tzn nie samo mieso),jezeli jest napisane maczka drobiowa to moze sie składać z:kurczaka,indyka,mało tego te wszystkie chwyty na opakowaniach tez są zdradliwe,moze też sie zdarzyc,ze zamiast sproszkowanego miesa(maczka) znajdą sie wszystkie odpadki z drobiu tj,pióra,nogi ,kości itp-rzeczy,które nie maja nic wspólnego z miesem.
Jak ju ż karma składa sie z maczki,to powinno byc napisane mączka z mięsa kurczaka/kurcząt.
To co napisała Katrin-czytajcie składy nie na reklamach/ulotkach,tylko na samym opakowaniu i uważnie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='darek']Mączka z kurczaka to mączka z kurczaka(a moze sie w niej znaleśc wszystko tzn nie samo mieso),jezeli jest napisane maczka drobiowa to moze sie składać z:kurczaka,indyka,mało tego te wszystkie chwyty na opakowaniach tez są zdradliwe,moze też sie zdarzyc,ze zamiast sproszkowanego miesa(maczka) znajdą sie wszystkie odpadki z drobiu tj,pióra,nogi ,kości itp-rzeczy,które nie maja nic wspólnego z miesem.
Jak ju ż karma składa sie z maczki,to powinno byc napisane mączka z mięsa kurczaka/kurcząt.
To co napisała Katrin-czytajcie składy nie na reklamach/ulotkach,tylko na samym opakowaniu i uważnie[/quote]

Najlepiej wejść na stronę producenta karmy i tam już napewno nie będzie oszustwa.Spotkałam sie też że na workach jest napisane suszone mięso to jest kompletna bzdura bo to co jest w worku to nic innego jak mączka.Na przykład Nutra jest produkowana ze świeżego mięsa,ale to co jest w worku to już jest mączka i tak jest na tej karmie napisane bez żadnych przekłamań.

Link to comment
Share on other sites

Snobizm w Polsce nabiera takiego znaczenia jak na zachodzie ,ale jak sie poczyta na worku ,to ROYAL ma w swoim składzie sporo E .
E - to nie witaminka ,ale chemiczne konserwanty i barwniki .
Royal ma w sobie sztuczne barwniki i chemiczne dosmaczacze .
Jest tego chyba 4 x E ,więc ja sie pytam za co ci ludzie płacą takie wielkie pieniądze ,jak to jest zwykła karma i nawet nie jest klasy Super Premium?
Chyba za to że są snobami albo nie maja wiedzy i myślą że jak coś znanego ,to musi być dobre .
Przykładem jest kupowanie karm typu Pedigree ,bo reklamy mówią ze jest polecana przez hodowców .
SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']
E - to nie witaminka ,ale chemiczne konserwanty i barwniki .
SAWA.[/quote]

"E" - to nie tylko sztuczne barwniki, przeciwutleniacze. Dużo naturalnych barwników czy przeciwutleniaczy (witamin) jest opisana symbolami "E" np.
E 300 - kwas askorbinowy (wit. C), E 306 - tokoferole (wit. E), E 322 - lecytyna, E 375 - kwas nikotynowy (wit. PP), E 100 - kurkuma, E 120 - karmin naturalny, E 101 - ryboflawina (wit. B2), E 163 - antocyjany.

O nowobudowanej fabryce Royal Canin w Polsce można przeczytać [url=http://um.wrotamalopolski.pl/Prasa/index.aspx?id=769]TUTAJ[/url]

Link to comment
Share on other sites

Tak ,zgoda ,ale ja odnosiłam się do Royala i tam nie są te dobre E ,lecz te złe .
Sprawdzałam i są między innymi E-sztuczny barwnik i jeszcze jakieś chemiczne dosmaczacze .
Jeszcze mam pytanko ,czy hydrolizowany izotan sojowy ,świadczy że karma ma w sobie soję?
AM,proszę napisz coś o tym .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']
Jeszcze mam pytanko ,czy hydrolizowany izotan sojowy, świadczy że karma ma w sobie soję?
AM,proszę napisz coś o tym .
Pozdrawiam SAWA.[/quote]

SAWA,
chyba chodziło o hydrolizowany izolat sojowy, tak?
Jeśli tak to świadczy, to o tym że karma zawiera białka sojowe (soję). Stosowanie hydrolizowanego izolatu sojowego tłumaczone tym, że nie wywołuje reakcji alergicznych. Poza tym stosując izolat sojowy podnosi się niskim kosztem poziom białka w karmie. Białko to nie jest wysokiej wartości biologicznej (wg Thomasa - Mitchella wynosi 70), gdyż zawiera małą zawartość metioniny, cystyny i cysteiny (trzeba uzupełniać), które są tu aminokwasami limitującymi.
Trzeba też zadać pytanie czy jest to soja GMO czy nie. Praktycznie już nie ma soji nie modyfikowanej genetycznie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...