Jump to content
Dogomania

Gabryś-adoptowany z radomskiego schr. oddany do schr. Wrocław-nareszcie w domu!!!!


Tigraa

Recommended Posts

  • Replies 631
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Nic nie wiemy, Laluna zauważyła go w jednym z postów Negri i dała nam znać, że to Gabryś jest w schronisku we Wrocławiu.

Co do umowy adopcyjnej wolę się nie wypowiadać. Ta dziewczyna ma w nosie umowę adopcyjną. Przecież nie chciała nam oddać psa, gdy miała z nim kłopoty, a jej facet wyraźnie napisał, że prędzej go uśpią niż nam oddadzą... miłośnicy zwierząt psiakrew :angryy:

Tutaj jest...
[URL="http://www.wroclaw.mm.pl/%7Epiotrwalasek/schronisko/strona7.htm"]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/strona7.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb'](...)A moderator- Laluna nie ma nic do powiedzenia?:angryy:[/quote]

Przepraszam, ale to właśnie Laluna dała nam znać, że prawdopodobnie Gabryś jest w schronie. Nie zawsze zgadzam się z jej filozofią, ale w tym wypadku winniśmy jej wdzięczność...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']Przepraszam, ale to właśnie Laluna dała nam znać, że prawdopodobnie Gabryś jest w schronie. Nie zawsze zgadzam się z jej filozofią, ale w tym wypadku winniśmy jej wdzięczność...[/quote]

popieram wypowiedź Tomka.
Myślę, że Laluna się pomyliła co do Agaty, niestety...

Dała nam znać i dzięki jej za to. Gdyby nie ona, w życiu byśmy się nie dowiedzieli, że pies jest ponownie w schronie...

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest to, że nie liczy się dobro zwierzaka, tylko chęć zrobienia na złość wszystkim, którzy w swoim czasie za psiakiem się ujęli. Mało tego... przecież zgłosiła się osoba, która chciała zaoferować dom, w którym byłby kochany taki jaki jest. Osoba ta była świadoma potencjalnych problemów, które wynikały z usposobienia Gabrysia, a mimo to decydowała się go przygarnąć.
Powyższego zachowania ostatniej "opiekunki", nie da się niczym wytłumaczyć.
Pozbyła się psa z premedytacją, nie dając mu nawet szansy, na normalne życie. Wolała oddać go do schronu, niż przyznać do błędu... Obrzydliwość... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Podrzuciła go cichaczem do schroniska, a wiedziała przecież dobrze, że zabierzemy Gabryśka w każdej chwili, jeśli zechce go oddać...

Draństwo to jest mało powiedziane, to jest po prostu sk*******stwo!!!!!!!

Wzajemne animozje ważniejsze od psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tamb']Jak to?:crazyeye: A umowa adopcyjna? Adoptujący rezygnując z adopcji powinien zwrócić psa osobie oddającej.(...)[/quote]

Myślę, że powinniśmy wyjaśnić tę sprawę do końca. Umowa adopcyjna jest jakby nie było, dokumentem wiążącym obie strony. Proponuję, żeby zwrócić się z prośbą o umożliwienie kontroli poadopcyjnej. O ile wiem, taki zapis jest standardem. Ciekawe co otrzymamy w odpowiedzi? Osobiście bym nie odpuścił.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro'] Osobiście bym nie odpuścił.[/quote]

...ja też...

Negri, proszę, dowiedz się w jaki sposób pies trafił do schroniska i kiedy. Czy został znaleziony, czy oddany przez właścicielkę?

I bardzo Cię prosimy, zarezerwuj go, chcemy, żeby wrócił do nas.

Napisałam do pani, która chciała go adoptować, czekam na odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam przed chwilą ze schroniskiem we Wrocławiu. Z całą pewnością jest to nasz Gabryś oddany przez Agatę 2 grudnia ubiegłego roku. Zastrzegłam, że psa zabierzemy z powrotem do Radomia. Jeżeli nie znajdziemy okazyjnego transportu z Wrocławia do Radomia to w następny weekend sama po niego pojadę do Wrocławia.

Link to comment
Share on other sites

DORKA, kto podpisał umowę i kto jest w jej posiadaniu? Czy mogłabyś sprawdzić, czy w jej treści jest zapis o zwrocie psiaka poprzedniemu właścicielowi i kontroli poadopcyjnej? Jeśli tak, należałoby wystosować oficjalne pismo w tej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Tak to prawda psiak został oddany przez właścielke. Jest na boksie 31 podam Wam linka do mojej str tam są jego zdj i nr ewidencyjny.
[URL="http://www.wroclaw.mm.pl/%7Epiotrwalasek/schronisko/strona7.htm"]http://www.wroclaw.mm.pl/~piotrwalasek/schronisko/strona7.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-tygrysiczka']o ile pamiętam, to umowę adopcyjną ma red.[/quote]
Potwierdzam, umowę adopcyjną ma red. O ile dobrze pamiętam była spisana na druku schroniskowym.

Red aktualnie przebywa w szpitalu także musimy zaczekać na szczagółowe informacje...

Link to comment
Share on other sites

DORKA, czy schronisko dysponuje danymi osoby pozostawiającej psa i czy są to dane tej... hmm... "miłośniczki zwierząt" :angryy:
W razie czego, może Negri uda się to ustalić...
Tak na marginesie... Czy osoba oddająca psiaka, ma obowiązek się wylegitymować i czy w praktyce jest to przestrzegane?
Gdyby faktycznie pozostał ślad, że ta sama osoba (lub ktoś z najbliższych), która podpisała umowę adopcyjną, oddała psiaka do schronu, mogłaby zostać pociągnięta do odpowiedzialności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...