Jump to content
Dogomania

Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!


leni356

Recommended Posts

[quote name='sylwiaso11']Kochane ciocie Bisio jest słaby,mam nadzieję,że to wina pogody i wieku.Nic mu się nie chce całe dnie śpi,nie obchodzi go kotek,który nas odwiedza,ani psiaki,które wpadają od czasu do czasu.Przykre to wszystko..............widzę,że staruszek się robi[/QUOTE]

Sylwuś, jak się mają sprawy? Popadało, temp. nieco spadła. Jest lepiej, czy bez różnicy?

Link to comment
Share on other sites

Żeby Jackowi nie umknęło, bo postów przybyło.

"Jacku, zlikwiduj ten minus hotelikowy, Sylwia potwierdziła wpływ.
Zerknij również, proszę, w podane rozliczenie, czyli minusy Bisiowe, bo podajesz w datach 2015r., 2016r. Te lata dopiero przed nami."

Jacku, chodzi o zaległość hotelikową 29,50zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaso11']Kochane ciocie Bisio jest słaby,mam nadzieję,że to wina pogody i wieku.Nic mu się nie chce całe dnie śpi,nie obchodzi go kotek,który nas odwiedza,ani psiaki,które wpadają od czasu do czasu.Przykre to wszystko..............widzę,że staruszek się robi[/QUOTE]

[quote name='sylwiaso11']Majciu bez różnicy,rano boję się czy Bisio żyje.Rozmawiałam z P.doktor zaproponowała lek Cimalgex proszę o opinię.[/QUOTE]

Tu można poczytać o leku (zapoznaj się z nim Sylwio):

[URL]http://www.vetoquinol.pl/fileadmin/common/Document_commun_groupe/Cimalgex.pdf[/URL]

Wczytuję się Sylwio w Twój opis stanu Bingo i...

Nijak nie łapię, skąd więc pomysł na ten lek. Czy Bingo ma bóle i z tego powodu nic mu się nie chce? Z kolei, gdyby miał bóle to raczej na sennego by nie wyglądał. Byłby problem z podnoszeniem się, chodzeniem, być może popiskiwałby i z bólu. Możesz mi to szerzej opisać Sylwio, co się dzieje? Czy możesz również na spokojnie i możliwie najszybciej porozmawiać z panią doktor z jakiego powodu sugeruje cimalgex?
Czy stwierdza u Bingo bóle, czy też może cimalgex ma jakieś dodatkowe, zbawienne działanie, nie opisane w ulotce? I jak ma się senność Bingo do bólu według pani doktor?
Pytam nie bez kozery, bo miałam i mam psy obolałe, ze zmianami zwyrodnieniowymi itp. ale do sennych nie należą, pomimo zaawansowanego wieku. Coś tu jest nie tak z psiakiem i chciałabym wiedzieć, na co, poza wiekiem i bagażem przeżyć przeszłości w postaci stanu zdrowia, stawia pani doktor. Jakie jest rozpoznanie pod kątem propozycji cimalgexu.


Ponadto, jak z czynnościami fizjologicznymi Bingo mają się sprawy. Sika bez problemu? Kupę robi bez problemu? Czy kupy są normalne, sorry za skrót - w miarę lakierowane, czy rozciapciane, a może cuchną?
Jak z apetytem u Bingo. Czym obecnie jest karmiony?


Przetraw Sylwio pytania, jakimi Cię zasypałam, postaraj mi się na nie odpowiedzieć, spisz te ode mnie do pani doktor i zadaj je proszę.

Przypomnij mi również i z góry wybacz, że nie pamiętam (moją smutną sytuację znasz, a ta też swoje czyni) ale... kiedy on miał ostatnią pełną morfologię i biochemię?
Czy te wyniki były dobre?

Link to comment
Share on other sites

Izuniu zgłosiłam P.doktor moje spostrzeżenie,że Bisio ma momentami sztywne nogi,spytała czy go to może boleć powiedziałam,że chyba nie,bo póżniej rozchodzi te łapki i nie słyszę,że popiskuje lub nie widzę,żeby sztywność łapek była cały dzień.Czynności fizjologiczne:sika bez problemu,natomiast kupkę robi jak to Bisio kręcąc się w kółko ok 5minut czasami ma trudności,ale można powiedzieć,że nie jest żle.Kupki są normalne.Apetyt ma dobry,karmiony jest wszystkim co mam tzn.ostatnio dostałam karmę Brit to w połączeniu z puszką z mięskiem zjada chętnie.Daję mu biały serek,uwielbia mleczko,ale to tylko od czasu do czasu.Izuniu jutro zerknę w lecznicy i odpowiem na ostatnie pytanie.

Link to comment
Share on other sites

Sztywnienie nóżek, jak piszesz, i to momentami, może ale nie musi mieć tła zapalnego (stawy).
Tym bardziej dopytaj proszę o to, co napisałam powyżej. Jaka jest podstawa wejścia w cimalgex?
Chciałabym mieć pewność co do konieczności jego zastosowania i co do rozpoznania, jakie zrobiła pani doktor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Sztywnienie nóżek, jak piszesz, i to momentami, może ale nie musi mieć tła zapalnego (stawy).
Tym bardziej dopytaj proszę o to, co napisałam powyżej. Jaka jest podstawa wejścia w cimalgex?
Chciałabym mieć pewność co do konieczności jego zastosowania i co do rozpoznania, jakie zrobiła pani doktor.[/QUOTE]Izuniu P.doktor nie widziała Bisia,tylko po rozmowie ze mną tak zdecydowała o tym leku.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to jest związane ze zwyrodnieniem to chyba lepsze by były preparaty z chondroityną, glukozaminą?
A najlepszy byłby cartrophen vet, bardzo dobry, sprawdzony na wielu zaprzyjaźnionych psiakach.

Edited by Energy
Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaso11']Izuniu P.doktor nie widziała Bisia,tylko po rozmowie ze mną tak zdecydowała o tym leku.[/QUOTE]
Pisałyśmy z sobą na fb Sylwuś, stąd moja prośba. Ten lek sugerowała inna pani doktor niż ta, która na stałe prowadzi Bingo.
Tamtej z pań nie trafiłaś? Jest może na urlopie?

Tak czy owak prosiłabym Cię o porozmawianie z tą z pań, która jest najmocniejsza w temacie "Bingo" i która na ogół go prowadzi.
Po wtóre proszę o to, co napisałam wcześniej (jesteś Sywuś zaganiana, coś może Ci umknąć, spisz to sobie, proszę).

Poprosiłabym o sprawdzenie Bingo na wizycie.
Coś się w nim zmieniło, być może, poza sennością/ ospałością ma to podłoże stawowe ale zdecydowanie prosiłabym o diagnozę jako następstwo zbadania realnego psa.

Przeciwna jestem ordynowaniu leków niesterydowych p/ zapalnych u starszego psa (z tłem chorobowym, jakie już ma) przez telefon i bez sugestii, a taka winna paść, dania mu dodatkowej osłony pod kątem wątroby.



[quote name='Energy']Jeśli to jest związane ze zwyrodnieniem to chyba lepsze by były preparaty z chondroityną, glukozaminą?
A najlepszy byłby cartrophen vet, bardzo dobry, sprawdzony na wielu zaprzyjaźnionych psiakach.[/QUOTE]
Jest to prawda ale obawiam się, że jesteśmy finansowo w ciemnej... i na ten lek najzwyczajniej nas nie stać. :-(
Dług ciągnie się jak diabli i to dwufrontowo (lecznica, Sylwia).


Sylwuś, jeśli sytuacja się nie zmieni w ciągu najbliższych paru do nastu dni i jeśli "nie urodzi się" nic konkretnego w diagnozie i ustaleniu leku (o ile stawowy jest potrzebny) przemyśl, proszę, czy byłabyś w stanie podjechać do Łodzi (wiem, że możesz nie móc i taką decyzję uszanuję) do konkretnego lekarza - namiar podam (ze zdjęciami RTG Bingo, jakie były dotąd robione, z wynikami krwi w ręku). Ja również do Was wtedy dojadę i zapłacę za wizytę plus leki. W podanym przedziale czasu mam nadzieję sprostać temu finansowemu wyzwaniu.
Ta propozycja to oczywiście temat otwarty.

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem przeciwna podawaniu leków niesterydowych.
Jeśli chodzi o cartrophen vet to rzeczywiście cena około 120 zł ( przynajmniej u nas) na takiego psiaka. Kaja miała podawany tyle płaciłam. Podaje się cztery dawki w odstępie tygodniowym i działa około pół roku. Leczy a nie działa doraźnie, nawet u dużych psów w starszym wieku ze zwyrodnieniami. No ale koszt jest spory :(

Link to comment
Share on other sites

Z bazarku przelałam właśnie 200zł, poproszę o potwierdzenie jak wpłata zostanie zaksięgowana.
Do końca tygodnia planuje wystawić kolejny bazarek, z podarowanymi fantami przez majqa i margoth137.
O potwierdzenie proszę na bazarku :)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/254235-Dla-Bingo-rozliczamy-do-16-07[/URL]

Edited by Annaa4
o
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Annaa4']Z bazarku przelałam właśnie 200zł, poproszę o potwierdzenie jak wpłata zostanie zaksięgowana.
Do końca tygodnia planuje wystawić kolejny bazarek, z podarowanymi fantami przez majqa i margoth137.

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/254235-Dla-Bingo-rozliczamy-do-16-07[/URL][/QUOTE]

Dziękujemy! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za nieobecność.Jak zwykle dużo pracy i mało snu.
Bisiolku trzymaj się twardzielu.
Biorę się za finanse.
Od ostatniego przelewu weszły następujące wpłaty:
[TABLE="width: 682"]
[TR]
[TD="align: right"]50,00[/TD]
[TD]Wpłata (Deklaracja stała) Jadun Deklaracja Czerwiec[/TD]
[TD] 50,00[/TD]
[TD]20.06.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]20,00[/TD]
[TD]Annaa4[/TD]
[TD] 70,00[/TD]
[TD]30.06.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]80,00[/TD]
[TD]Wpływ z bazarku Hope2[/TD]
[TD] 150,00[/TD]
[TD]11.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD]Jadun brak wpłaty za lipiec[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]20,00[/TD]
[TD]Annaa4[/TD]
[TD] 170,00[/TD]
[TD]28.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]200,00[/TD]
[TD]Z bazarku Annaa4[/TD]
[TD] 370,00[/TD]
[TD]29.07.2014[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Co daje nam kwotę 370 zł zł.
Do poniedziałku wejdzie zaległa deklaracja od Jaduna w wysokości 50 zł ,przepraszam ale zabrakło środków na koncie.Jutro wypłata :)
Co daje kwotę 420 zł

Weszły wpłaty bezpośrednie na konto Sylwii( tych wpłat nie ma w rozliczeniu konta ale zerują dług hotelikowy.
od Izy w wysokości 79,5 zł
od Pudlowej skarpety 120 zł

Obecne zadłużenie :
[TABLE]
[TR]
[TD="class: xl77, colspan: 3"]Dług zestawienie[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl66, align: right"]-69,00[/TD]
[TD="class: xl74, width: 406"]Dług u weta za styczeń 2014[/TD]
[TD="class: xl70"]28.02.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl76, align: right"]-92,00[/TD]
[TD="class: xl74, width: 406"]Dług u weta za luty 2014[/TD]
[TD="class: xl70"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl66, align: right"]-100,00[/TD]
[TD="class: xl74, width: 406"]Brak wpłaty za hotelik od 18 marca do 18 kwietnia 2014[/TD]
[TD="class: xl70"]18.03.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl76, align: right"]-81,00[/TD]
[TD="class: xl74, width: 406"]Dług u weta za marzec 2014[/TD]
[TD="class: xl70"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl76, align: right"]-100,00[/TD]
[TD="class: xl75, width: 406"]Brak wpłaty za hotelik od 18 Kwietnia do 18 Maja 2014 wpłata bezposrednia kingusia 76[/TD]
[TD="class: xl71, width: 117"]18.04.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl76, align: right"]-100,00[/TD]
[TD="class: xl75, width: 406"]Brak wpłaty za hotelik od 18 Maja do 18 Czerwca 2014 wpłata bezposrednia kingusia 77[/TD]
[TD="class: xl71, width: 117"]18.05.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl76, align: right"]-36,00[/TD]
[TD="class: xl74, width: 406"]Dług u weta za kwiecień 2014[/TD]
[TD="class: xl71, width: 117"]25.05.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl76, align: right"]-100,00[/TD]
[TD="class: xl75, width: 406"]Brak wpłaty za hotelik od 18 czerwca do 18 lipca 2014 wpłata bezposrednia kingusia 77[/TD]
[TD="class: xl71, width: 117"]18.06.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl76, align: right"]-100,00[/TD]
[TD="class: xl75, width: 406"]Brak wpłaty za hotelik od 18 lipca do 18 siepnia 2014 wpłata bezposrednia kingusia 78[/TD]
[TD="class: xl71, width: 117"]18.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl80, width: 75"]-500,00[/TD]
[TD="class: xl73, width: 406"]Obecny dług za hotelik[/TD]
[TD="class: xl73, width: 117"]31.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl72, align: right"]-278,00[/TD]
[TD="class: xl69"]Obecny dług u weta[/TD]
[TD="class: xl70"]31.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: xl68, align: right"]-778,00[/TD]
[TD="class: xl67"]Dług razem[/TD]
[TD="class: xl67"]31.07.2014[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Bardzo proszę o informacje gdzie przelać środki zgromadzone na koncie Bingusia.
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/192227-Bingo-staruszek-pudel-za%C4%87ma-padaczka-chore-serce-POMOCY%21/page193"][COLOR=#000066][FONT=&quot]Rozliczenie w poście 4813[/FONT][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jadun']W chwili obecnej 370 zł.
Do niedzieli wejdzie 50 zł Jadunowe za lipiec.[/QUOTE]

Mam więc prośbę, jeśli w ogóle mi wolno ją mieć. Ureguluj, proszę, patrzę na tabelkę od samej góry - cztery górne pozycje: 69zł, 92zł, 100zł, 81zł. Niech ten całościowy ogon z marcem włącznie już zniknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Usiłowałam się do Ciebie dodzwonić, Sylwio. Chciałam zapytać, co z Bingo, efektem wizyty. Czy pani doktor znalazła czas zrobić opis z zaleceniami?[/QUOTE]Izuniu ostatnio o tej godz.padam.P.doktor nie przesłała mi info.wczoraj jej nie było w lecznicy.Nie pozostaje mi nic innego jak dzwonić dziś rano.Bisio czuje się troszkę lepiej,widzę,że upały robią też swoje!!Czekamy cierpliwie............
.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaso11']Izuniu ostatnio o tej godz.padam.P.doktor nie przesłała mi info.wczoraj jej nie było w lecznicy.Nie pozostaje mi nic innego jak dzwonić dziś rano.Bisio czuje się troszkę lepiej,widzę,że upały robią też swoje!!Czekamy cierpliwie............
.[/QUOTE]
Ajć, to przepraszam Sylwuś. :mdleje:Chciałam dzwonić w ciągu dnia ale wiedziałam, że czekasz na wyniki i jesteś w biegu, a wczesnym wieczorkiem poza psiakami ogarniasz domek. Jeszcze raz przepraszam.

OK, wobec tego czekamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Annaa4']Z bazarku przelałam właśnie 200zł, poproszę o potwierdzenie jak wpłata zostanie zaksięgowana.
Do końca tygodnia planuje wystawić kolejny bazarek, z podarowanymi fantami przez majqa i margoth137.
O potwierdzenie proszę na bazarku :)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/254235-Dla-Bingo-rozliczamy-do-16-07[/URL][/QUOTE]

Przypomnę się z potwierdzeniem wpłynięcia pieniędzy :)
I zaproszę na kolejny bazarek dla Bingo :)
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/254637-Dla-Bingo-ceny-ju%C5%BC-od-50gr-do-10-08godz-21[/url]

Link to comment
Share on other sites

Anuś, ja naprawdę ślepiec niemyślący z racji przeżyć ostatnich tyg. jestem. Przepraszam ale... zerknij, plizzz, w rozliczenie Jacka. Tam chyba jest już ujęte to rozliczenie bazarkowe, czyli 200zł. Tobie chodzi o potwierdzenie gdzie, tu, w rozliczeniu czy na wątku bazarku?

Edit:
Zerknęłam na bazarek, do którego link podałaś i tam jest wpis Jacka o 200zł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...