Jump to content
Dogomania

Bingo staruszek - pudel - zaćma, padaczka, chore serce. $ - POMOCY!


leni356

Recommended Posts

[quote name='majqa']Anuś, ja naprawdę ślepiec niemyślący z racji przeżyć ostatnich tyg. jestem. Przepraszam ale... zerknij, plizzz, w rozliczenie Jacka. Tam chyba jest już ujęte to rozliczenie bazarkowe, czyli 200zł. Tobie chodzi o potwierdzenie gdzie, tu, w rozliczeniu czy na wątku bazarku?

Edit:
Zerknęłam na bazarek, do którego link podałaś i tam jest wpis Jacka o 200zł.[/QUOTE]
Izunia wpływ z bazarku potwierdziłem tuż przed Twoją wizytą po prośbie Ani.

Edited by Jadun
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jadun']Izunia wpływ z bazarku potwierdziłem tuż przed Twoją wizytą po prośbie Ani.[/QUOTE]

Ja się zasugerowałam ostatnim wpisem Ani :-) ale OK, wyjaśnione. :-)

Binguś :loveu:, 3maj się Chłopie, bo pogoda do bani dla takich dziadziów jak Ty.

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Wzeszedł zaległy przelew od Jaduna 50 zł.
Stan posiadania 420 zł.
Wykonałem następujące przelewy:
[TABLE="width: 481"]
[TR]
[TD="align: right"]-69,00[/TD]
[TD]Dług u weta za styczeń 2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-92,00[/TD]
[TD]Dług u weta za luty 2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-100,00[/TD]
[TD] wpłata za hotelik od 18 marca do 18 kwietnia 2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-81,00[/TD]
[TD]Dług u weta za marzec 2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-78,00[/TD]
[TD] wpłaay za hotelik od 18 Kwietnia do 18 Maja I rata 2014 wpłata bezposrednia kingusia 76

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/192227-Bingo-staruszek-pudel-zaćma-padaczka-chore-serce-POMOCY!/page193"]Rozliczenie w poście 4813[/URL][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Edit:
[TABLE="width: 598"]
[TR]
[TD="colspan: 3"]Dług zestawienie[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-22,00[/TD]
[TD]Brak wpłaty za hotelik od 18 Kwietnia do 18 Maja 2014 wpłata bezposrednia kingusia 76[/TD]
[TD]18.04.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-100,00[/TD]
[TD]Brak wpłaty za hotelik od 18 Maja do 18 Czerwca 2014 wpłata bezposrednia kingusia 77[/TD]
[TD]18.05.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-36,00[/TD]
[TD]Dług u weta za kwiecień 2014[/TD]
[TD]25.05.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-100,00[/TD]
[TD]Brak wpłaty za hotelik od 18 czerwca do 18 lipca 2014 wpłata bezposrednia kingusia 77[/TD]
[TD]18.06.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-100,00[/TD]
[TD]Brak wpłaty za hotelik od 18 lipca do 18 siepnia 2014 wpłata bezposrednia kingusia 78[/TD]
[TD]18.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]-322,00[/TD]
[TD]Obecny dług za hotelik[/TD]
[TD]31.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-36,00[/TD]
[TD]Obecny dług u weta [/TD]
[TD]31.07.2014[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: right"]-358,00[/TD]
[TD]Dług razem [/TD]
[TD]31.07.2014[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Link to comment
Share on other sites

Dostałam na mail od Sylwii (a potem o tym rozmawiałyśmy) opis wizyty.
Wróci mąż pokombinujemy z zamianą pdf na jpg, jak się uda wstawię.


A póki co... (ewentualny byk w moim opisie skoryguje wstawka).
Przednie łapy - prawidłowy zakres ruchu (brak w nich wyczuwalnych zmian - mam tu na myśli kości i stawy).
Stawy biodrowe - mniejszy zakres ruchu, prawdopodobnie w wyniku starczych zmian zaniki mięśni. Brak bolesności okolicy kręgosłupa (domyślam się, że w dystalnym odcinku).
Diagnoza - podejrzenie zwyrodnienia stawów biodrowych i ewentualnie kręgosłupa.
Sugestia - RTG w znieczuleniu, a pod kątem doboru leku celowanego - biochemia krwi.

Sugerowany suplement z ceną u pani doktor: Apto - flex = 125zł, który powinien wystarczyć na ok. 3 miesiące. Ilość ml nie podana ale sądzę, że chodzi o wielkość 500ml (sprawdzone w necie i wpasowanie ceny w ml).


....................................

I teraz moje subiektywne spojrzenie na wynik wizyty i stan Bingo:

Bingo nie jest na świeżo po wypadku, urazie.
Jeśli nie ma odruchów bólowych, czyli nie wietrzymy np. niezauważonego urazu to szkoda dziadkowi z padaczką, z obarczonym ukł. krążenia (skoro bierze wspomagacza w postaci karsivanu) "fundować" promieniowania RTG, które nie jest obojętne dla zdrowia, co więcej narkozy, która zdecydowanie nie jest obojętna dla wątroby.

Dobór leków, które różnią się substancją czynną, możliwością wystąpienia i rozmachem skutków ubocznych dla ukł. pokarmowego w tym i wątroby nie zależy w prostej linii od tego, co pokaże RTG.

Innymi słowy, nie znam leku (co nie oznacza, że taki nie istnieje, chętnie poznam jego nazwę) spośród gamy dostępnych, że: lek A stosuje się, gdy są zmiany zwyrodnieniowe w kręgach ale Boże broń nie w biodrach, a lek B odwrotnie, a lek C przy założeniu, że... (dowolną kombinację wstawić)... itd.

Ci którzy mają chore psiaki (ukł. kostno - stawowy i mięśniowy) wiedzą, co mam na myśli, wiedzą i ci, którzy sami cierpią na takie dolegliwości, bo rzecz z ludźmi ma się podobnie.

Co ma znaczenie przy doborze leku?

Jak najmniejsza ilość odnotowanych statystycznie skutków ubocznych, stan ukł. pokarmowego z kluczową wątrobą (jasna sprawa, że i zasobność kieszeni klienta) i tu jak najbardziej sens ma badanie krwi (biochemia), choć jeśli dawno temu (Sylwio, przypomnij mi kiedy) była morfologia byłabym i za morfologią.

Zapytałam Sylwię, czy pani doktor robi badania morfo. i biochem. na miejscu. Sylwia powiedziała, że są wysyłane, co czyni w tym układzie znaczną różnicę w cenie.

..................................................

Propozycja pierwsza:
Przyjazd Sylwii do Łodzi (upały mają zelżeć, teraz Bingo by się zagotował), ja stawiam się na tę wizytę, jej koszt biorę na siebie, w tym i zrobione badania. Na dziś nie wiem, czy się uda, ale spróbuję udźwignąć i zasugerowany lek. Może pan doktor uzna, że nie należy obarczać Bingo lekiem, a pozostać przy suplemencie? To na razie jest w sferze gdybania oczywiście.

Suplement... Zapytam pana doktora, czy Apto - flex ma swój tańszy odpowiednik, bo to jest dobry specyfik, fakt. Jeśli nie padnie inna sugestia (podobny przedział cenowy), może propozycja lepszej ceny, wiem, gdzie kupić go w cenie ok. 30zł mniej (w czym jest już wysyłka).

Propozycja druga:
Sylwia ma sprawdzić, czy u drugiego pana doktora (inna lecznica, nieco dalej - rejon Sylwii) można zrobić i w jakiej cenie, na miejscu, morfo. i biochem.
Jeśli okoliczność okaże się cenowo kusząca miałoby sens poproszenie pana doktora o zrobienie tych badań i dobranie Bingo docelowego leku (oczywiście przy oglądzie samego psa = wizyta).

......................................................................

Mamy nieustający niedobór w skarbonce (i to dwutorowy: wobec pani doktor i wobec Sylwii, oba w równym stopniu krępujące :-( ).
Czas, pomijając oczywistą oczywistość, czyli dobro Bingo, rozpatrzeć się w innych ofertach usług wet. (przy czym jak najszybciej spłacić dług wobec pani doktor). Ta skarbonka napełnia się małymi zrywami (i to nie jest przytyk do nikogo ale realna ocena sytuacji). Na wątku, który przestał być na topie (pies bezpieczny, afer zero), opatrzył się, przysechł jest nas coraz mniej. Warto, to oczywiście moje i tylko moje zdanie, zacząć, na ile to wykonalne, ciąć koszty. W miarę upływu czasu będzie coraz gorzej. By było inaczej trzeba cudu, o który warto się pomodlić.

.................................................................................

Koszt minionej wizyty Bingo - jeśli dobrze zrozumiałam Sylwię - ogląd psa i posłuchanie serduszka - 33zł.

Link to comment
Share on other sites

No cóż... jak mogę to się wypowiem ;) Po co Bisiek ma mieć rtg? Jeśli ma zwyrodnienia związane z wiekiem... Gdyby Bisiek miał 2 lata abo miał uraz to sama bym uważała że trzeba zrobić rtg żeby sprawdzić co się dzieje. Ale Bisiek ma lat kilkanaście i trudno żeby nie miał zwyrodnień. I tu nie tylko o wątrobę chodzi ale psiak w tym wieku bez powodu narkozy nie powinien mieć, bo może jej po prostu nie przeżyć. No oczywiście co innego gdyby nie było wyjścia. Moja suńka też jest kilkunastolatką i ma zwyrodnienia, niekiedy bolesność w kręgosłupie szyjnym i lędźwiowym, problemy z łapkami ale moja wetka jej nie wysyła bez sensu na rtg, bo co to da?

No i fanką niesterydowych przeciwzapalnych to już pisałam, że nie jestem. A apto-flex jest rzeczywiście dobry, sprawdzone :) Tak jak cartrophen na który kasy Bisiek nie ma :shake:

Ja bym zmieniła weta jeśli jest taka możliwość ;) Ogląd i osłuchanie 33 zł?

Edited by Energy
Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaso11']Kochane ciocie rozmawiałam z innym wetem koszt całej biochemii i morfologia 130zł,ale jak dla bezdomnego psiaka to może 10-15zł opuści pan doktor wysyłane są do Warszawy i na drugi dzien jest wynik.[/QUOTE]

Hm... czyli wysyłka znowu. :-( Niewiele to zmienia. Pytałaś może jak z innymi cennikami, choćby koszt karsivanu, koszt wizyty, koszt wypisania recepty?

Jeśli nie, bo byłaś zabiegana to może jednak warto i o to dopytać, by nie zamienić czegoś, co po zamianie okaże się tym samym.

W lecznicy, którą ja miałam na uwadze wydatek tego badania: morfo. + biochem. jest rzędu 60zł (własne laboratorium).


Tym samym nasuwa się "rewolucja" w opcjach, jakie wymieniłam wcześniej.

Trzeba podpytać tego pana doktora o koszt pozostałych usług (przykładowe wymienione wyżej).

Jeśli obie te lecznice na Twoim terenie idą łeb w łeb cenowo (dopytaj, proszę) to:
- albo zostajemy przy opcji pierwszej - Łódź
- albo nie zmieniamy nic, Bingo zostaje pod opieką pierwotnej ale bez brnięcia w RTG i leki p/ zap., a skupiamy się na samym suplemencie
- albo zmieniamy lecznicę na tego pana doktora (o ile będzie po temu jakieś racjonalne uzasadnienie), o którym obecnie pisze Sylwia, również nie brniemy w RTG i leki p/ zap., dając szansę suplementacji.

Jutro zadzwonię do mojego pana doktora, zapytam o koszt Apto - flexu i jeśli będzie równie wysoka, przy opcji nie zmieniania nic, przynajmniej na razie, zaraz po 10.08 kupuję go z własnych środków w tej lepszej cenie, z dostawą do Sylwii (o ile odpadnie mi wydatek na badania).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwiaso11']Karsiwan Izuniu taka sama cena,koszt pierwszej wizyty 30zł,dla bezdomnego psiaka potem w zależności jakie leki 10-15zł ,za receptę podobno pan doktor nie bierze pieniędzy.
Bardzo Dziękuję za pieniążki wpłynęło 178zł[/QUOTE]
To już zabrzmiało optymistyczniej.

Poczekajmy, bo raptem w kluczowej kwestii wypowiedziała się Energy, może ktoś jeszcze zechce się wypowiedzieć i zdanie będzie odmienne od naszego. Jeśli tak się stanie poproszę o argumenty.
W międzyczasie od ręki złapię orienta, w jakiej cenie jest sugerowany przez panią doktor suplement, dopytam o inne i zależnie od tego, co usłyszę kupię coś innego lub właśnie ten z dostawą do Sylwii. Zobaczymy, czy po nim stawy Bingo odżyją.

[B]Sylwio sprawdź jeszcze proszę, kiedy Bingo miał ostatnie badania - morfologię i biochemię.[/B]
Wtedy zakombinujemy z Łodzią. Skoro pokryję koszt wizyty (wcześniej już suplementu), badań to do rozliczenia zostanie raptem paliwo z Tobą. A to już przytnie koszty, skoro z kolei Energy sugeruje, by nie brnąć od ręki w lek p/ zapalny a dać szansę mocnemu suplementowi (choć na podstawie wyników krwi na wszelki wypadek o taki lek dopytam).

Mając w garści wyniki widzę sens udania się na pierwszą wizytę u nowego pana doktora na Twoim terenie.

I jeszcze jedna sprawa - [B]poproś panią doktor o rachunek za ostatnią wizytę, by móc go wstawić. [/B]
Taki jest wymóg dogo. Nie spełnia go kopia info o koszcie z maila, a w pdfie jest tylko opis wizyty, nie poniesiony jej koszt.


Ciebie Sylwio, nie proszę o wypowiedź w tej ważnej sprawie, bo jest Ci z tym ze zrozumiałych względów niezręcznie.

Link to comment
Share on other sites

Izuś jeśli ewidentnie Binguś cierpi to na kilka dni można oczywiście podać przeciwzapalny lek, ale z opisu wynika że bolesności nie ma? Najłatwiej nafaszerować psa niesterydowym lekiem przeciwzapalnym... to nie jest lek który leczy, niestety, chyba, że jest jakiś ewidentny stan zapalny. Zwyrodnienie takowym nie jest, tu może pomocniczo, chwilowo jako przeciwbólowy ew podziałać, jak w naszych migrenach ;)
Proszę zapytaj swojego weta o cartrophen, możesz? Co o tym sądzi i może ma taniej... tak sobie marzę ;)

Edited by Energy
Link to comment
Share on other sites

OKI, Energy...
Trochę zaczynam się śmiać, nie, nie złośliwie z Ciebie, Boże broń, ale z bezsilności wobec minionych kosztów i kosztów przewidywanych.

A zatem... w każdej chwili - i to nie przez sklep internetowy - mam apto - flexa 500ml za 80zł.

Kuracja z kolei cartrophenem - jeszcze to jutro, bo będę w lecznicy, doprecyzuję... (Bo tu doktor zagotowany był ilością pacjentów więc rozmawialiśmy na szybko).

Seria - 4 dni podawania i tydzień przerwy u psa do 15kg - cena jak dla mnie tej jednej serii 40zł.
Przewidywana ilość serii 4, czyli koszt całościowy wyniósłby ok. 160zł.


Potrzebny jest tu jeszcze ktoś, kto podskórnie, bez naliczania kosztu wizyty, ukłucia, poda lek. Sylwio masz kogoś takiego?
Ja jestem tu poza nawiasem z racji odległości do Bingo i problemów w domu, które w tymże domu trzymają mnie krótko za pysk.




Może wstępnie dać szansę temu pierwszemu specyfikowi (apto - flex)? Zobaczyć, czy się sprawdza?
Jeśli tak by miało być już jutro mogę go wziąć (koszt + koszt wysyłki biorę na siebie).

Co zatem robimy?
Jaka decyzja???

Link to comment
Share on other sites

[B]Annaa4[/B], czy jest szansa na jeszcze jeden, nie mówię o jakimś rozbudowanym, byle miał zachętę fantową/ opisową w tytule, bazarek dla Bingo?
Miałabym m.in. - śliczny, duży, srebrny, a taki niespotykany krzyżyk, osobno full wypas rozpalarkę do grilla (automat), pełniącą również funkcję opalarki. Może ktoś by się skusił. Każdy z tych przedmiotów nówka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Smyku']Mogę też się podłączyć z fantami do bazarku ?[/QUOTE]

Mam nadzieję, że Ania zechce jeszcze pomóc i się zgodzi. Dziękuję Smyczku za chęć pomocy. :loveu:

A swoją drogą, Aniu, czy ja jeszcze komuś mam coś wysłać?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nic się nie urodzi do wieczora, a właśnie wieczorem będę miała tour de lecznica z kotem to porozmawiam z moim doktorem i wezmę (nie uszczuplając skarbonki Bingo, bo i z czego ją uszczuplić :-( ) apto - flex i jutro wyślę. Niech bida już coś ma. Czas płynie i nie jest on sprzymierzeńcem Bingusia.

Link to comment
Share on other sites

Opinie klientów o obu preparatach idą niemal łeb w łeb, zaobserwowana przez wetów skuteczność podobnie (nie mówię tu o piśmiennictwie, mówię o praktyce konkretnej lecznicy). (Dzwoniłam przed wyjazdem i do innego znajomego pana doktora = inna lecznica, opinia, po porównaniu, identyczna.) "Niemal" użyte celowo, apto - flexu schodzi więcej (ale nie zalega na półkach i nie był mi wciskany).

Doktor radził, by zacząć od apto - flexu, jeśli zajdzie potrzeba, a to z sobą nie koliduje, można dołożyć cartrophen lub zrobić zamianę.
Trzeba mieć na uwadze, że w jakimś momencie, jeśli rozwinie się stan zapalny będzie potrzebny docelowy lek np. niesterydowy (nie suplement).

Ponieważ nie wiemy, jak potoczy się sytuacja - konieczność badań, zakupu leków (dziś możemy sobie spekulować, że z badaniami krwi da się przeciągnąć strunę, bo w sumie były nie tak dawno, a jutro okaże się, że coś się wydarzy i konieczne będą na gwałt) , ponieważ praktycznie poza Energy nie padły niczyje inne sugestie co do suplementu i również dlatego, że wzięłam na siebie ten wydatek (bo z pustego w próżne...itd.) kupiłam apto - flex. Wyślę go jutro.

Energy, przepraszam. Chciałaś inaczej ale musiałam podjąć jakąś racjonalną decyzję.
Na swoje usprawiedliwie się mam to, że nie rządziłam się pieniążkami Bingo tylko swoimi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']
Energy, przepraszam. Chciałaś inaczej ale musiałam podjąć jakąś racjonalną decyzję.
Na swoje usprawiedliwie się mam to, że nie rządziłam się pieniążkami Bingo tylko swoimi.[/QUOTE]

Izuś proszę, Cię :shake: jestem Ci bardzo wdzięczna, że zrobiłaś kolejny raz tak wiele dla Biśka :loveu:
Nie pisz tak, bo mi jest zwyczajnie głupio :( Apto-flex jest świetnym specyfikiem, a biorąc pod uwagę, że Bingo nie brał chyba wcześniej nic bardzo prawdopodobnym jest, że wystarczy :) Jest też przeciwzapalny i przeciwbólowy tyle, że potrzeba będzie chwili na zaobserwowanie działania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...