Jump to content
Dogomania

Jak często na spacer?


hexa

Recommended Posts

  • 2 months later...

Ja z moją bokserką- Sarą wychodzę 4 razy dziennie. Ona jest strasznym śpiochem. Kiedyśwychodziłam z nią raniutko o 8.00. Ale ona była nieprzytomna, potykała sięo swoje łapki. Nie miałą ochoty robićsiku. Więc zmieniłam porę wychodzenia i jej to pasuje. Rano koło 10.00, potem po 12.00, między 17.00 -18.00, i wieczorkiem między 21.30 a 22.30. Czasami wychodzę częsciej. To zależy ile wody wypije moje psisko :D

A potrafi pić litrami :wink:

Pozdrawiam wszystkich :hand:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Trochę już się zmieniło u nas.... nieco świeższe "relacje" :wink: są tutaj:

nauka czystości - spacerki...

Oczywiście poza tymi wyjściami "za potrzebą" mojej maludy są długie spacery, gdzie bawi się z innymi psiakami...

Obecnie godziny spacerów często są jeszcze uzależnione od jej snu - który zabiera jej sporo czasu (w dzień też :D )

Link to comment
Share on other sites

cezsc hexa z moim psiakiem jeszcze nie wychodze na spacerk bo ma kwarantanne ale miałam już psa, był to jamniczek "suczka" chodziłam z nią kilka razy dziennie ale nigdy tak wczas rano koło 10 pierwszy raz wychodzia i tak miała od szczeniaka. poprostu lubiła sie wyspać, nie było teżmowy o nocnych wyjściach a jak padał deszcz to tylko sikneła i do domu zato w lecie po kilka godzin sobie biegała bo łąkach :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja 5 miesięczna suczka wychodzi od 5 do 7 razy dziennie w zależności od jej potrzeb i pogody.

Rano ok 6 w ciągu dnia po zabawie i po spaniu a wieczorem 21,30 .

Przy takim wychodzeniu na dwór prwie wcale nie było problemów z sikaniem w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hm... jacy wy wszyscy konkretni. Je niepotrafię określić ile ray z moimi wychodzę. Mam 9-cio letniego mieszańca i 3 miesięcznego sznaucerka miniaturkę. Właściwie wszystkie spacerki są teraz uzależnione od szczeniaka, który wytrzymuje już ok. 5 godzin, a jak śpimy to i dłużej... :)

Zawsze po wstaniu jest wyjście na "krótki sik", potem śniadanie i znów spacerek - dłuższy, a potem zależy... na pewno jeszcze po obiedzie i kolacji, a w między czasie jeszcze kilka, nie dlatego, że musi (on nieraz już nie chce) tylko pańcia ma zapędy piechurskie i psy na tym cierpią hahaha

Ponieważ jestem nocnym markiem, to psy z musu też, więc ostatni spacer odbębniamy ok. godz. 1-2 w nocy. Raz dziennie robimy wypad "na łąki" (oryginalna nazwa park, ale niewiele to ma z nim wspólnego).

Link to comment
Share on other sites

Madziara, pewnie, że konkretni! A co, porządek musi być! :D

Ja z moim śp. staruszkiem wychodziłam przez całe jego dorosłe życie 3-4 razy dziennie. Kiedy z wiekiem pojawiły się drobne problemy, to wychodziłam tak często jak tego potrzebował. Zwłaszcza popołudniu, po jedzeniu.

A teraz z maleństwem będę biegać nieustannie aż się nauczy :-?

Link to comment
Share on other sites

Porządek, porządkiem, ale godzin ustalonych to ja nie mam. Zresztą zauważyłam, że psy chodzące cały czas o tej samej porze, ciężko się przestawiają. Koleżanka wychodzi ze swoją suką 6 razy w tygodniu ok. godziny szóstej, bo tak wychodzi do pracy, więc w niedzielę nie ma zmiłuj się - szósta rano pierwszy spacer. Ja wolę, nieregularnie ale często :)

Link to comment
Share on other sites

Madziara,

Tu się zgadzam z Tobą w całej rozciągłości: sztywne trzymanie się godzin bywa uciążliwe dla właściciela (kiedy chce się wyspać ;) )

Dlatego wychodziłam 3-4 razy dziennie, ale nie zawsze o identycznych godzinach- czasem rano przed 8, czasem koło 9. POdobnie popołudniu i wieczorem, raz ostatni spacer był o 21 a czasem o 23.

Największy problem był kiedy musiałam wyjść rano bardzo wcześnie, np. o 5 gdzieś jechałam, pies wyrwany ze snu o tak wczesnej porze nie dawał się żadną siłą wyciągnąć na spacer ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

No to się dołączę do wypowiedzi. Sunia ma prawie 7 miesięcy. Wychodzę z nią 3 razy. Rano jak wstanę i uda mi się ją obudzić, potem tak o 14 jest wypad na 2 godzinki ( no chyba że mroźno jest to wtedy krócej). No i wieczorem koło 20. Ostatni spacer o 23 ale nie zawsze. Czasem jej się po prostu nie chce.

Z kolei jak Jenny była mała to musiałam chodzić z nią co godzinę. Jak miała 3 miesiące to co 2 godziny. Z czasem ten czas się wydłużał.

Pozdrawiam wszystkich. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

hejka
Ile powinny trwać spacery 4 miesięcznego labca?
Bora wychodzi rano o 6 na siusiu i qupkę - 5 min-potem spanko
8 na 20 min - spacerek i mała zabawa aportem
ok. 12 na 20 min siusiu i kupcia-spacerek w koło osiedla, tak powoli łapka za łapką, witanie sie z pieskami i ludźmi, po powrocie spanie
potem ok. 18-19 na dłuższy gdzieś 40 min też wolniutko łapka za łapką (poznajemy okolicie-samochody, ulice , ruch uliczny itd)
no i ok 22 po kolacji na siusiu gdzies 15 min.

Czy to nie jest za dużo? Nie forsuje jej?
W domu mała po prostu śpi. Czasem chce przebywać na dworze 2h , przechadza się sama, nigdzie jej nie ciągnę, sama nie chce wracać. Czasem grzecznie łapka za łapką człapie do domu, bo załatwieniu "wszystkiego"

Dziś byłyśmy w Lasku Marcelińskim na ok. 1h spacerku, powolutku, takie człapanko, wąchanko każdego drzewka, krzaczka listka itd. Po powrocie padła.
Martwie sie o jej stawy czy nie ma za dużo ruchu, ale nie chce też jej ograniczać i zabraniać spacerków.
Bede wdzięczna za info.

Link to comment
Share on other sites

Mój wychodzi 3 razy dziennie - nie ma jakichs ustalonych godzin, ale zazwyczaj jest to coś koło 8.00-10.00, 15.00-17.00 i 21.00-23.00, czasem później. (Nie łażę całe 2 godziny - to taka granica w godzinie wyjścia). Na ogół dłuższy spacer ma miejsce rano i/albo wieczorem - jakoś nie lubię łazić w dzień, zwłaszcza latem, co zresztą jest z korzyścią dla psa w czasie upału :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...