Jump to content
Dogomania

Parwowiroza - błagam pomóżcie!! Suczka umiera!


Buster

Recommended Posts

  • Replies 187
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziekuję za odpowiedzi,
na razie wykluczone są choroby wirusowe- powiedzieli ze inaczej reaguje na antybiotyk niz jakby miala chorobe wirusową..
tak do konca nie wiadomo co jej jest nadal,
aktualna diagnoza to: robaki lub to ze polknela cialo obce..
jesli do jutra wieczorem nie bedzie biegunek i wymiotów to znaczy ze raczej robaki,
i wtedy jutro wieczorem zabieramy ja do domu, a jesli bedzie wymitować i biegunka wodnista, to
kolejny dzien tam zostanie i w piatek bedą probowali podac kontrast i przeswietlenia bedziemy robić.

Dziś bylismy u niej wieczorem...
jest bardzo wystraszona, ale poznała nas i polozyla sie na plecki zeby jej brzuchol drapać..
wczoraj zawiezlismy jej ulubionego kapcia swinke to tez sie ucieszyła..

ze zdrowotnych spraw:
dziś rano dostała pokarm doustanie i nie zwymiotowala przez caly dzien,
kupka luźna ale nie wodnisty śmierdziel.
Do tego kroplówki, antybiotyk i jakaś pasta na robaki..

Oby to sie okazaly jednak tylko robaki, ale cos mi sie nie chce wierzyc,
ze TYLKO robale tak wykończyły jej organizm.
Poza tym byla juz dwa razy odrobaczana wcześniej.
Mam nadzieję, ze bedzie dobrze jutro i ze ja zabierzemy w koncu..
jejq oby

Link to comment
Share on other sites

Niestety robale mogą powodować takie reakcje. Kiedy chorowała moja mała u reszty szczeniąt na początku również podejrzewano, że to nie parwo, a efekt silnego zarobaczenia. Nie bardzo tylko rozumiem, że skoro podejrzewają, że jest w niej ciało obce to czemu chcą czekać aż do piątku z USG czy prześwietleniem? Poza tym nie jestem pewna, ale ciało obce chyba nie powodowałoby biegunek. Mam jeszcze jedno pytanie. Czemu sunia jest w klinice? Dlaczego nie może być w domu?

Link to comment
Share on other sites

dotychczas nie robili, bo mysleli ze to parvo, a teraz stawiają 90% na robaki.
Mieliśmy juz ją dziś zabrać, i jutro z rana zawieść na kroplówkę na cały dzien, ale
poradzili, zeby jej jeszcze dodatkowo dziś nie stresować autobusem i podróżą, i powrotem jutro,
zeby jej sie nie pogorszyło.
Mówili, ze zatrucie moglo powodować takie biegunki cuchnące i wymioty, jesli coś sie przykleilo do zołądka czy cos takiego..
mogli pewnie dziś zrobić to przeswietlenie skoro nie wymiotowała.. ale sa przekonani ze to robaki..
chyba traktują to przeswietlenie i to, że ma coś w srodku jako ostateczność.

Ja mam nadzieję, że do jutra sie wyjaśni, z reszta jade do niej rano więc
porozmawiam z lekarzem.

Link to comment
Share on other sites

Sunia jest juz w domu,
biega jak szalona i szuka wszedzie jedzenia :)
na to wyglada ze to byly robale,
dostała dzis jeszcze kroplowke, i jeszcze przez 4 dni tabletki mamy jej podawac, i oslaniacze.
Jak wleciała do domu, to pierwsze co zrobiła to wypiła całą miske wody, i od razu zwymiotowała czesc tej wody,
ale to chyba z rozbiegu tak, mowie sobie, ze nie ma sie czym juz przejmować...

dziękujemy obie za porady i wsparcie :*
[IMG]http://images46.fotosik.pl/556/89054ad90beddc5d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Dziewczyny pamiętacie może kto ma ozdrowieńca, który może byc dawcą ?

Ew. psa regularnie szczepionego, który w ogóle może by dawcą ? Potrzebna transfuzja dla szczeniaka. Moja psica nie może byc dawcą, bo waży niecałe 15 kg...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Wiem, że pytanie sprzed miesiąca, ale odpiszę, bo może ktoś potrzebuje pomocy. Pisałam już kilka razy na dogo, że mam suczkę ozdrowieńca, która chętnie pomoże innym biedakom. Jeżeli ktoś z Warszawy będzie potrzebował krwi, to chętnie pomożemy. :)
Ponieważ rzadko zaglądam na dogo, podaję telefon w razie ''W'' 511-239-403b (jeśli bym nie odebrała proszę o smsa, że chodzi o parwo, a oddzwonię jak najszybciej).

Edited by boksereczkaa
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Lekarz podaje antybiotyki, aby nie zaatakowały go bakterie... Na parwo nie ma leczenia, można tylko wzmacniać i odżywiać :(
Tutaj trochę więcej informacji (ile się utrzymuje w domu, jak leczyć, itd.)

http://missmessyewa.blogspot.com/2017/01/nosowka-kolejna-najbardziej-smiertelna.html
http://missmessyewa.blogspot.com/2017/01/siejaca-smierc-choroba-parwowiroza.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...