Jump to content
Dogomania

Nie wiem...


klauduś

Recommended Posts

Mam suczke boksera :lol:. Karmie ją karmą purina a do tego ryżem z mięsem i warzywami, dostaje jesć 4 razy dziennie. Ma prawie 12 tygodni i waży 6 kg i mierzy w kłębie 33cm. ponoć jest dobrze ale jej żeberka mozna policzyc bez problemu poniewaz strasznie jej wystają. Czy waszym bokserkom też tak wystają żeberka? nie wiem czy kazdy bokserek tak ma poniewaz to moj pierwszy pies tej rasy:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

klauduś - a skąd masz psa? z hodowli czy z niewiadomego źródła? jak oglądam ogłoszenia o "boskerkach" to się nóż w kieszeni otwiera - zachudzone maluchy, piłeczki na chudych nóżkach, samo mleko matki, bez dokarmiania bo po co, za drogo. 6 kilo na 12 tygodni to bardzo mało. moja bokserka w wieku 7 tygodni ważyła ponad 6 kilogramów. więc powodzenia w porządnym dokarmianiu psiaka. a co do proporcji w jedzeniu - to lepiej wszystkiego po 1/3, albo mięska trochę więcej a ryżu i warzyw mniej.

Link to comment
Share on other sites

Suczke mama mi kupiła od koleżanki jej koleżanki,bo jej sie urodziły szczeniaki. Trudno jej dogodzić w jedzeniu , je kiedy jej sie zechce... Daje jej do miski i jeżeli w ciągu 20 min nie chce podejsć i zjeść to zabieram i próbuje za godzine lub dwie. Wziełam ją poniewaz planowałam kupno pieska juz wczesniej fakt że z rodowodem, ale urodziło jej sie 9 szczeniaków a nie była to bogata rodzina a piesków bylo mi szkoda poniewaz tak jak mowisz nie byly zabardzo dokarmiane i chciałam dla sni jak najlepiej. Robie co tylko mogę i daje jej tyle dobrego na ile tylko fundusze pozwalają.

Link to comment
Share on other sites

Drugi powód był taki , że nie jestem zwolenniczką rozmnażania piesków bez rodowodu. dużo ludzi decyduje sie na zakup takiego pieska a gdy ten popadnie z wiekiem na jakąs chorobe poprostu sie go pozbywaja, bo po co cięzar w domu... Mi osobiście nie przeszkadza to ze nie ma rodowodu poniewaz kocham ja taka jaka jest. śzczeniaków nie bedzie miała na pewno. Mam drugiego pieska z metryka i jest tak samo kochany jak i ta bez :)

Link to comment
Share on other sites

Bo o serduchu psiaka nie decyduje rodowód :) Też jestem przeciwnikiem rozmnażania zwierząt bez rodowodu bo to praktycznie zawsze oznacza biznes, bez żadnego przygotowania do tego. Całkiem niedawno oglądałem szczeniaki labradora i przeraziłem sie jak zobaczyłem matkę - wychudzona, osowiała. Oczywiście po pytaniu czym jest karmiona usłyszałem wspaniałe marki a'la Dronka, Chappi a na pytanie czy w ciaży i w czasie karmienia dawali jej karmę dla szczeniaków zdziwili sie że tak trzeba...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...