Jump to content
Dogomania

Wigusia, dorosłe, bardzo zaniedbane maleństwo prosi o szansę na lepsze życie...ma dom


malagos

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gosiara']Wysłała kolejne zdjęcia z "domu rodzinnego"Trzymam kciuki za oswajanie,puki co rzadko tutaj będę bywała mam teraz DUŻY kłopot na głowie,a raczej 5 sztuk...Dziś w nocy ktoś łaskawy podrzucił chudą sukę z 4 młodymi na moje oko maja 3 tygodnie...:(Czuję się w obowiązku jezdzić i dokarmiać sunię...[/QUOTE]

Gosiu,
Koniecznie załóż im wątek !!! Ja juz ruszam z pomocą

Link to comment
Share on other sites

Martwię się potwornie :( . Rozmawiałam z Malagos. Wigunia od wczoraj nic nie je, siedzi i trzęsie sie. Czy może to być stres ??? W poprzednim "domku " było biednie i okropnie ale biegała po duzym terenie. Malagos podstawia jej różne smakołyki i nic......

Link to comment
Share on other sites

spokojnie. Sunia jest przerażona zmianą otoczenia. Nic nie je bo tez się boi. Nie wie co to dobre jedzenie i nie wie, że może je mieć podawane. jest nauczona tego, że musi je zdobyć a nie, że przychodzi z łatwością. Najlepiej postawić jej michę dobrego żarcia i zostawić w spokoju. Jak zgłodnieje to zje.

Dajcie jej trochę czasu. Za dwa tygodnie sunieczka będzie inna. Przełamie się.

Ona teraz boi się wszystkiego i wszystkich. Poznaje nowe otoczenie. Najlepiej jakby ja malagos ulokowała gdzieś w centralnym punkcie, tak, żeby sunia mogła obserwować i widzieć, że nic jej nie grozi.
malagos, załóż jej od razu teraz szelki albo obróżkę. Od razu musi się do neij przyzwyczajać. Poza tym tam będzie adresatka.

Będzie dobrze!

Link to comment
Share on other sites

Zasłoniłam połowę kojca kocami zgodnie z sugestią psiego psychologa. Miseczka nietknięta. Wieczorem zaniosę kurczaka z ryżem (pierwszego dnia zjadła, powolutku, ale jednak). Ja tak sobie myślę, zę po takiej dawce sedalinu dopiero wczoraj wieczorem Wigę pusciło, stad dziś taki lęk i trauma. Ona sprawia wrażenie dzikiego zwierzątka, zagonionego w róg klatki.
Wieczorem napiszę, czy zjadła kolację.

Link to comment
Share on other sites

Jestem ! siedzę na działce,
Małgosiu, jeżeli pozwala się dotknąć do noska i ogonka to ogromny postęp. Napisz czy połknęła wreszcie tabletkę na robaki ?
Jutro idę do babinki u której Wigusia mieszkała. Chcę koniecznie zobaczyć jak się ma piesek, który tam został.

Link to comment
Share on other sites

Tak, na ogłaszanie za wcześnie. Jesli można, przypomnę się w odpowiedniej chwili (tomcug.... :evil_lol:)

Wiga, a ta babinka ma jakąś pomoc z opieki społecznej? Ma co jeść? .......... Strasznie mi żal starych ludzi, cholerka......... :shake:

Link to comment
Share on other sites

Przychodzi podobno jakaś pani ( pielęgniarka ) ale ile razy jestem to lodówka pusta....zostawiam jedzenie i cukierki , które babcia bardzo lubi. Babcia nie ma zębów więc - gotuję lub przywożę stosownie jedzenie. Ma czwórę dzieci. Mam kontakt tylko z jedną ( wymieniłyśmy się telefonami tylko z powodu psów, ponieważ pani ma nadzieję, że pozbędzie się tego kłopotu )
Dom podszyty wiatrem. W zimie koszmar. Tylko maleńka koza którą się ogrzewa i na niej gotuje ( miejsce tylko na jeden garnek). Dom i furtka zamykane na skobelki. Okoliczni pijacy przychodzą kradną jedzenie i węgiel. Zresztą węgiel ma tylko wtedy kiedy córka przyjedzie i otworzy komórkę , w której mieszkały pieski.....
Bardzo smutna i problematyczne sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosiara']"kochane dzieci"...aż mi się nasuwa jedno słowo...;/Biedna babcia,aż strach co się stanie z reszta zwierzaków jak Jej zabraknie...Trzeba szukać domku i dla Nich,ja pomogę Marysiu...!Może też jest jakiś biedny kotek?:([/QUOTE]

Matko kochana :( a co z tą kobietą? jak zabraknie jej zwierzaków, zostanie zupełnie sama
a czy nie ma w okolicy jakiegoś domu opieki? normalnie ryczeć się chce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...