Jump to content
Dogomania

Czy mieszać?


Ewa_

Recommended Posts

Mam dziewięciomiesięczna suczkę owczarka niemieckiego. Kupuję jej karmy royal canin i bosch i mieszam. No ale jako, że nie ejstem sama w domu to jak się okazało ona tylko jeden posiłek dostaje z suchej karmy a na drugi - zasadniczy, - gotowane. Ryż z kurczakiem.

Czy takie karmienie mieszane ma sens? To znaczy mieszanie karmy suchej z jedzeniem gotowanym?

Czy to jest dobre dla psów?

Ewa

Link to comment
Share on other sites

Boscha z Royalem mieszam no właśnie ze względów finansowych. Bo na to aby karmić ON royalem samym to jednak nie bardzo, Więc daję trochę Boscha. Kurczaka, marchewkę, ryż dostaje w drugim posiłku. Dostaje także pręgę, łapy kurze, wywary z łap, kości cielęce, odżywki. Sama nie wiem czy coś jeszcze dodać?

próbowałam jej podawać tą karmę Riyal canin dla największych psów bo tam jest chondroityna i wyciag z chrząstki rekina ale nie było siły aby to zjadła, wolała całe dni nie jeść niz to wziąć do paszczy.

Ewa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Hm... ja mieszam psiakom moim jedzonko :D Uwazam karme za wygodna postac jedzenia oraz nosnik witaminek i tego co pies potrzebuje aby prawidlowo rosnac i sie rozwijac. Takze dla moich psow karma (labek Royal dla labkow, beauceronka ProPlan dla szczeniaczkow) jest podstawa kazdego posilku. Ale zawsze do tejze karmy pakuje jeszcze jakies smacznosci, np. jajko na twardo, twarozek i maslanke (pycha sniadanko! :D ), warzywka, owoce (gl. banany i jablka) oraz gotowany ryz z mieskiem.

Sama na ten pomysl mieszania kiedys wpadlam, nie wiem nawet co na to nasz weterynarz (tj. wiem ... on jest przeciwny karmie w ogole). Znajomi mnie krytykuja, ale ciesze sie, ze ktos z Was tez tak robi, znaczy ze to moze nie jest takie glupie. Moje psy w kazdym razie nie maja klopotow z apetytem czy brakiem witamin, a ja sie przy tym nie narobie. No i na wyjazdach jedza tylko suche i nie wybrzydzaja :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moje też dostają mieszane żarełko-sucha jest cały dzień w miskach a wieczorkiem makaron,albo ryż z mięskiem i marchewką.

A suchą też mieszam-Best choice z Pity Borisem[niemiecka karma z musli]też ze względów finansowych.Najlepiej smakuje im Best choice,ale 15 kg to ledwo na tydzień starcza i niestety nie daje rady.

I musze przyznać,że psiury mają sie świetnie,żadnych problemów zdrowotnych i bardzo lśniąca sierść.Jestem absolutnie ZA mieszaniem suchego z normalnym jedzonkiem.

Acha,galaretki z kurzych łapek często im jeszcze gotuje.

A NAJLEPSZYM PRZYSMAKIEM JEST STARY SUCHY CHLEB!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mam dziewięciomiesięczna suczkę owczarka niemieckiego. Kupuję jej karmy royal canin i bosch i mieszam. No ale jako, że nie ejstem sama w domu to jak się okazało ona tylko jeden posiłek dostaje z suchej karmy a na drugi - zasadniczy, - gotowane.

Ewa

Witam

Karmy Royala jak i Bosch sa niezłe ale dla Owczarka niemieckiego wybrał bym Bento Kronen koszt ten sam co Bosch (Bento Kronen Lamb & Rice) nie zawiera Białek ani protein z kurczaka a owczarki często są alergikami właśnie na nie uczulonymi, ewentualnie od roku zacząć podawać royale Shepherd dog czyli specjalnej karmy dla ON. Uważał bym również na dozowanie bo te karmy maja zupełnie rózne składy. Co do karmienia mieszanego owszem pies chętnie w ten sposób bedzie jadł ale wiem z własnego doświadczenia że po jakimś czasie może przestać jeść samą suchą karmę lub robić to niechętnie także jeżeli podawać pokarm mieszany ja bym proponował robić to nie przy każdym posiłku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

witam
jeżeli był już ten konkretny temat to proszę o przeniesienie ale szukając nie znalazłam takiego:shake:
mam pytanko, wiele ostatnio czytałam o żywieniu i są bardzo różne opinie, więc pytam się Was jak karmicie swoje kochane pieski: tylko suchą karmą, czy tylko gotowaną a może mieszacie?? bo podobno mieszać się nie powinno bo wtedy pies nie ma równo zbilansowanej diety (chodzi mi o witaminy i podobne składniki)??
czekam na Wasze opinie

Link to comment
Share on other sites

Są rozne opinie dot. mieszania karmy suchej z gotowanym ;) Wiec sama musisz wybrac...
U mnie sie takie cos nie sprawdzilo... Mniejwiecej do 8 miesiecy Lukas dostawał Royal Canina, a na kolacje jakies miesko z ryzem i warzywami. Niestety mial bardzo czesto biegunki :-( Spróbowałam wiec, karmic go sucha karma i biegunka prawie całkowicie zniknela, zdarzała sie bardzo, bardzo zadko :cool3:

Wiec to od psa zalezy. Nie mozna natomiast mieszac dwoch suchych karm innych firm...

Link to comment
Share on other sites

Ja bym powiedziała że czasem to nawet trzeba mieszać dwie suche karmy- kiedy przestawiamy z jednej na drugą.
Sonika a może pies tak na ryż reagował a na makaron/kasze już nie?
JA jestem za suchą karmą- moja dzidzia od początku wcina i jest wszystko dobrze, czasem mięso,warzywa, albo puszka żarełka jako "bonus".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI'].
Sonika a może pies tak na ryż reagował a na makaron/kasze już nie?
[/quote]
Tak było, dlatego dostawal najczesciej ryz, makaron zupelnie odpadał. Ale to nie bylo tak, ze caly czas mial biegunki. Zdarzały sie kilka razy w miesiacu, a przy suchej karmi prawie wogule ich było :)
Narazie i tak nie chce jeszcze raz probowac gotowanego, bo nie umiem dobrac odpowiedniej ilosci i boje sie, ze moze przytyc ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]W przygotowywanej przez nas karmie podstawę powinien stanowić balast(ryż/kasza/makaron)+mięso+warzywka.Poza tym bogatym źródłem energii dla naszych milusińskich są owoce i świeze warzywka-nie należy o tym zapominać![/QUOTE]
:crazyeye:
Podstawą zawsze musi być mięso i to dobrej jakości. Pies to mięsożerca!
Warzywa i owoce nie są tyle źródłem energi co raczej źródłem błonnika i witamin.

Link to comment
Share on other sites

Z tym mieszniem może być różnie, zależy chyba od psa... Zasadniczo pies woli gotowane (przynajmniej mój) i takie zje od razu, a sucha karma może sobie stać, dopóki naprawdę nieźle nie zgłodnieje. To przez to, że jakieś 2 razy w tyg. daję mu gotowane, które woli. Suche już mu tak nie smakuje (eukanuba albo royal canin). Chyba jednak lepiej karmić albo tym, albo tym, a jak już koniecznie obiema postaciami, to pomieszać w jednym posiłku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunia_51']podobno mieszać się nie powinno bo wtedy pies nie ma równo zbilansowanej diety (chodzi mi o witaminy i podobne składniki)??
czekam na Wasze opinie[/quote]

Faktycznie ciężko jest samemu zbilansować diete dla psa,a jeszcze jak do tego mieszamy gotowane z suchym to tym bardziej...
Dlatego ja karmię szczeniaka tylko suchym(to duża rasa i nie chce zakłócić skomplikowanego procesu wzrostu;bo odbije sie to na całym póżniejszym życiu psa).
Natomiast dorosłe psy dostają głównie surowe mięso +wypełniacz z dodatkiem oleju,czasami suche.Pewnie nie jest to dieta idealna ale im służy;) .

Link to comment
Share on other sites

no dite dla psa to faktycznie trudne zadanie... ja nie zajmuje sie tym profesjonalnie i wiem ze robie podstawowy blad bo moje psy jedza wszystkiego po trochu:P to znaczy tak : jeden poiłek - suche, drugi - ryz z warzywami i miesem, trzeci jak jest to kosci surowe cielęce lub korpusy z kurczaka a do tego cały czas mi je ktos dokarmia a to kiłebaską bo spadła :P:P albo serem żółtym mama daje im mleko i o dziwo im nie szkodzi a czasem zjedza nawet ciasto aha i czasem jak mi sie nie chce dal nich gotowac to kupuje im pałę:P:P czyli taka mieso w kilebasce dla pssa i to wcinaja jest ok , psy nie maja nadwagi bo sa straaszsznie aktywne koo sa w porzo siersc tez waga w maire a nawet mogly by sie ciut utuczyc

Link to comment
Share on other sites

Pulecka to dokładnie tak samo jedzą moje psy: suche zawsze stoi w misce, gotowane dostają raz dziennie ryż z mięsem i warzywami, czasami jedzą batony i raz - dwa razy w tygodniu surowe korpusy, kurze łapki i co tam podleci z surowizny. Dzieciaki podkarmiają je resztkami kanapek ze szkoły, babcia zupką, mąż chlebkiem ze smalcem... Jednym slowem prawie jak śmietnik te moje psy ;) Ale nie narzekam, bo wyglądają nieźle :lol: Sierść piękna i błyszcząca a do zatuczenia to jeszcze im sporo brakuje bo na brak ruchu nie narzekają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...