Jump to content
Dogomania

import szczeniaka


nefre

Recommended Posts

Goldenmanka no paszport zostawiasz dla siebie bo w razie wyjazdu za granicę z psem bedzie Ci potrzebny.
Rodowód exportowy wygląda tak jak zwykły rodowód tyle, ze ma napis export pedigree i nie ma w nim nr. rejestracyjnego ani nr.rodowodu. Dlatego tez idziesz z nim do zk i oddajesz ten rodowód do tak zwanej nostryfikacji(za co oczywiscie się płaci jak za wyrobienie normalnego rodowodu bodajże). Co to znaczy. Już Ci wyjasniam. Kiedy oddajesz rodowód to wpisują Cię do rejestracji oddziałowej i masz już nr.Rejestracji(ja u siebie dostałam od razu, ale nie wiem jak to w innych oddziałach działa). Przed oddaniem oczywiscie skseruj sobie ten rodowód "na wypadek". Twój oddział wysyła go później do oddziału głownego zkwp do Warszawy gdzie Twój piesek zostaje wpisany do Polskiej Księgi Rodowodów i zostaje mu przydzielony nr.rodowodu. Po jakichś 2 miesiącach odsyłają ten rodowód do Twojego oddziału i jest to ten sam rodowód z tym, ze masz na nim stempelek oddziału głownego z nr.pkr i numer rejestracyjny. Nie wiem czy za bardzo nie zagmatfałam:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie, wewnątrz Unii mozna przwozic psa bez szczepienia p. wściekliźnie, do ukończenia 3 miesięcy, potem powinien mieć szczepienie.
Dla psów wwożonych z poza krajów Unii, trzeba miec szczepienie w każdym wieku, pies musi dodatkowo odczekać 21 dni po szczepieniu przed przekroczeniem granicy.

Edyta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diana14']Goldenmanka no paszport zostawiasz dla siebie bo w razie wyjazdu za granicę z psem bedzie Ci potrzebny.
Rodowód exportowy wygląda tak jak zwykły rodowód tyle, ze ma napis export pedigree i nie ma w nim nr. rejestracyjnego ani nr.rodowodu. Dlatego tez idziesz z nim do zk i oddajesz ten rodowód do tak zwanej nostryfikacji(za co oczywiscie się płaci jak za wyrobienie normalnego rodowodu bodajże). Co to znaczy. Już Ci wyjasniam. Kiedy oddajesz rodowód to wpisują Cię do rejestracji oddziałowej i masz już nr.Rejestracji(ja u siebie dostałam od razu, ale nie wiem jak to w innych oddziałach działa). Przed oddaniem oczywiscie skseruj sobie ten rodowód "na wypadek". Twój oddział wysyła go później do oddziału głownego zkwp do Warszawy gdzie Twój piesek zostaje wpisany do Polskiej Księgi Rodowodów i zostaje mu przydzielony nr.rodowodu. Po jakichś 2 miesiącach odsyłają ten rodowód do Twojego oddziału i jest to ten sam rodowód z tym, ze masz na nim stempelek oddziału głownego z nr.pkr i numer rejestracyjny. Nie wiem czy za bardzo nie zagmatfałam:eviltong:[/quote]

nie, nie zagmatfałaś :P
wszystko zrozumiałam :lol:
teraz tylko czekać, czekać ;) a to jeszcze kuupa czasu.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='BabyCakes']Niejeden szczeniak juz z Holandii do Polski przyjechal :roll:

A jak dlugo sie jedzie to zalezy skad, ktoredy i dokad w Holandii.[/quote]

nie wiedziałam :roll:
ale tak mniej więcej to ile sie jedzie ze śląska do holandii gdzieś pod granice z belgią

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ale tak mniej więcej to ile sie jedzie ze śląska do holandii gdzieś pod granice z belgią[/QUOTE]

Nie wiem. To zalezy, ile tam jest kilometrow, od tego jak szybko sie jedzie, czy jest jeden kierowca czy ma zmiennika... Od tego jak czesto planujesz sie zatrzymywac.

Jadac ze szczeniakiem, ja pewnie rozlozylabym podroz na dwa dni - z noclegiem gdzies w Niemczech.

Wybralas jakas holenderska hodowle? Jaka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Nie wiem. To zalezy, ile tam jest kilometrow, od tego jak szybko sie jedzie, czy jest jeden kierowca czy ma zmiennika... Od tego jak czesto planujesz sie zatrzymywac.

Jadac ze szczeniakiem, ja pewnie rozlozylabym podroz na dwa dni - z noclegiem gdzies w Niemczech.

Wybralas jakas holenderska hodowle? Jaka?[/quote]

też właśnie myślałam żeby rozłożyć na dwa dni.. naszczęście mam rodzine w niemczech i tam sie bym mogła zatrzymać..

a z pytaniem to albo na priv albo gg 3686865 ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...