Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

Musze sie nie zgodzić. Na ogół to prawda- ale nasz Fox był już chory od listopada, a mocznik i kreatyninę miał wtedy w normie. U niego pierwszym objawem była anemia, co wyszło na listopadowym badaniu, tym którego nikt z nami nie omówił.
Genealnie jednak, jest mocznik zawyżony- ale najlepiej sprawdzać już wszystko, porządne badanie moczu, pełne krwi- i tak będę robić z kolejnym Tollerem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox'] i tak będę robić z kolejnym Tollerem.[/quote]
A więc jednak :)
Super:)

I to prawda - niewydolność nerek daje objawy wtedy, kiedy 70% nefronów jest już nieodwracalnie zniszczona. To taka podstępna choroba :shake:

Link to comment
Share on other sites

tufi, każdego psa lepiej szczepić nie wszystkim za jednym razem...

Ja bym zdecydowanie nie podawała lepto razem z innymi szczepieniami, jeśli w ogóle. Również wściekliznę łatwo oddzielnie zaszczepić. No i ja szczepię szczepionkami Fort Dodge albo Nobivac, bo w badaniach wyszły na skuteczniejsze niż inne.

Link to comment
Share on other sites

Zajrzalam w ksiazeczki dziewczyn - Beri ma jedno szczepienie Fort Dodge - Duramune DA2P+Pv, jedno Canivac FH, reszta to, co Bigos, ale wscieklizna Meriala; Bunia wszystkie Meriala. Choc moj wet niechetnie podaje inne szczepionki - wychodzi z zalozenia, ze jesli nie bylo niepokojacych reakcji na to, co do tej pory pies dostawal, to nie ma sensu zmieniac. I wszyscy weci, z ktorymi sie spotkalam, szczepia wszystko od razu, choc mi sie to nie podoba i u Bigosa wywalczylam odstep czasu miedzy kolejnymi szczepieniami.Poprosze zatem o nobivac sama wscieklizne, nad reszta sie zastanowie - moja pierwsza sunia byla szczepiona tylko co roku na wscieklizne, choc to dawno bylo, dozyla 16 lat i bez wirusowek.Dlaczego lepto nie polecasz? Wyczytalam, ze leptospiroza moze powodowac niewydolnosc nerek, bo to chyba na to szczepionka? Moze przejdzmy na PW z tym, bo chyba schodzimy z tematu troche - kojarze jakis watek o szczepionkach kiedys chyba...

Iwona - tak, jak juz napisano - mocznik jest podwyzszony, kiedy zniszczone jest juz ok 3/4 nefronow. Dzieki badaniu UP/C (stosunek bialka do kreatyniny) moczu mozna wykryc to znacznie wczesniej, to dosc wrazliwe badanie, u bullterierow majacych jako rasa problemy z nerkami, jest bardzo wazne, na Zachodzie popularne, u nas jeszcze nie niestety :( Kazdy hodowca zagraniczny podaje oficjalnie na stronie wyniki tego badania, powinno sie je robic co pol roku, koszt ok. 10zl.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Poprosze zatem o nobivac sama wscieklizne[/quote]Tylko jedną rzecz sprostuję, bo napisałam głupio, a dalej będzie na priv.

To, co napisałam o wykazanej wyższej skuteczności dotyczy tylko szcepionek na nosówkę i parvo - nie dotyczy wścieklizny. Ze wścielizną jest w ogóle troszkę inaczej, bo na rynku dostępne sa tylko szczepionki z rządową licencją, a nie wszystkim firmom w ogóle opłaca się zdobywać taką licencję. W każdym razie na wściekliznę ja szczepiłabym tym, co zawsze, argumentując, tak jak Twój vet, że nie ma sensu zmieniać.

Resztę na priv, tylko nie wiem kiedy, bo jestem strasznie zalatana...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pagaj']A więc jednak :)
Super:)

I to prawda - niewydolność nerek daje objawy wtedy, kiedy 70% nefronów jest już nieodwracalnie zniszczona. To taka podstępna choroba :shake:[/quote]
Drugi Toller byl planowany już od pół roku, jak sięnam nawet nie śniło że coś takiego nastąpi...
Chcieliśmy mieć dwa psy, a tak to znowu będzie jeden, i to jeszcze jak dobrze pójdzie, bo dopiero w tych dniach będzie krycie. Nie zostaje mi nic innego, jak za jakiś czas wziąć jeszcze jednego, żebyśmy już nigdy nie zostali z pustym domem jak teraz. Ale ten malutki, będzie w zupełnie innym typie niż Fox- Fox ma swoje miejsce, i nie mogę ani nie chcę go zastąpić nikim.

Link to comment
Share on other sites

Gosiu zobaczysz ze jeszcze wszystko sie ulozy...akurat minie troche czasu i sie troche uspokoicie..
a potem bedziesz z usmiechem na twarzy wspominac swojego najlepszego przyjaciela...wiem jakie to trudne..ja tez mam pustke w domu :(
ale oczekuje szczeniaczka ktory mimo ze bedzie biszkoptem to na pewno bedzie inny niz Simbus...

Link to comment
Share on other sites

Cicho sledzilam ten watek od poczatku,moja sunia rok temu odeszla na niewydolnosc nerek i wiem jak boli patrzec jak pies gasnie na naszych oczach.Ona na sam koniec swojego zycia zrobila nam prezent,poczekala na przyjecie mojego synka i pozniej doslownie tydzien po odeszla.Gosiu pamietam jak jeszcze rok temu opisywalas wystawy wklejalas zdjecia,dyskutowalas o sedziach.Pamietam FOXA bo niesposob go nie pamietac.Trzymaj sie.

Link to comment
Share on other sites

Powiem Wam, ze te wszystkie psie, tragiczne nerkowe historie mocno mnie uwrazliwily na profilaktyke, badania i ich interpretacje.
Jestem po dlugiej rozmowie z moim wetem i dzisiaj ide z Majutkiem na kompleksowe badanie krwi, ze szczegolnym wskazaniem na parametry wystepujace przy zaburzeniach pracy nerek, ewentualnej anemii i takich tam podobnych ...
Sikania nie udalo mi sie dzisiaj do chochelki zlapac, ale nic straconego ... bede probowac ...

Ze zlych wczorajszych news'ow to babeszja zbiera ogromne zniwo :( Nie ma dnia, w ktorym nie zglasza sie co najmniej jeden pies z choroba odkleszczowa :(

W.

Link to comment
Share on other sites

Gosiu, bardzo mi przykro. :( Bardzo mocno trzymałam za was kciuki i cały czas wierzyłam, ze będzie lepiej.
Dla Foxa [']

Zaczęliście dyskusje o szczepieniach i właśnie o to chciałam sie was zapytac.
Mój pies nie ma najgorszych wyników badań krwi (bywało dużo gorzej), ale wet nie chce psa zaszczepić na wściekliznę, tylko czeka az będzie lepiej. Jakie powinny być wyniki badań, żeby bez obaw można było psa zaszczepić?

Link to comment
Share on other sites

Gosiu,
w maju minie rok odkąd nie żyje mój poprzedni pies Ares. Chorował przez większość swojego życia. Mały Aresek moich rodziców ma imię na jego cześć. Wiem jak to boli. Mnie pomagała myśl, że starałam się, żeby był szczęśliwy... Fox był szczęśliwy bo go kochaliście i on to wiedział.
Po tym wszystkim staram się być dla mojej Nikusi jak najlepsza.
Trzymajcie się
Agnieszka i Nika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...