Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Witaj....choć wolałabym już nikogo na tym watku nie witać:(
Daj znac jak wyniki moczu...a kreatynina była ok?
Trudno mi cos zdiagnozować-badania by sie przydały, usg nie zaszkodzi-a co na te wyniki wet???[/quote]

wet zdiagnozował jako podejrzenie zapalenia nerek. Z tego co zrozumiałem to poza mocznikiem wszystko w granicach normy. Jestem w pracy wiec dokładnych wyników nie mam przy sobie. Późnym popołudniem mają być wyniki badania moczu, w drodze do domu zawinę do przychodni.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Ok to czekamy jak odbierzesz:)Moze to i byc zapalenie nerek....[/quote]

wyniki moczu a raczej bazgroły, ciężko to odczytać
barwa: słomkowa
przejrzystość: zupełna
ciężar właściwy: 1,020
odczyn: 6
białko i cukier: nor (chyba norma :???: )
nabłonki płaskie: 0-1
nabłonki okrągłe: -
pasma śluzu: -
leukocyty: 4-6
erytrocyty: 0-1
bakterie: nieliczne
UBG: 4 mg/dl
BIC: 1 mg/dl

To tyle, z tego co wet powiedział nie wygląda to źle, chociaż ciężar własciwy IMO niski, dostał Ipaktine i za 3 tygodnie trzeba będzie badania powtórzyć.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Niski ciężar właściwy może byc poczatkiem niewydolnoci nerek, dlatego należy to teraz regularnie kontrolować-mysle,ze w takim poczatkowym stadium jak u was da sie to wszystko naprawić- za co trzymam mocno kciuki:)!!!!Oczywiscie informuj jak postepuje leczenie no i jak psinka sie czuje:)[/quote]

U nas też niski ciężar właściwy i bardzo niski potas :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Beatko , trzymajcie się:-(- U mnie Milva dostawała potas w kroplówce i pomogło...[/quote]

Staramy się trzymać.
W poniedziałek do weta.
Jak myślisz wrzucać ja od razu na Renal czy ipaktine i normalne papu ??
Bo do końca nie wiadomo czy to niewydolność nerek czy coś innego
Może w poniedziałek się wyjaśni.

Link to comment
Share on other sites

Beatko-ipakitynę lepiej dawać-na pewno nie zaszkodzi, jesli okaże sie ,ze wszystko wróciło do normy mozna przeciez odstawić. Co do jedzenia-Milva dzieki renalowi zaczeła jesc -nie jest jej po nim tak nie dobrze i nie obciąza żoładka....najlepiej spytaj weta co on o tym myśli-tylko uwazaj,czy na siłe Cie nie namawia-chodzi o kasę....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Beatko-ipakitynę lepiej dawać-na pewno nie zaszkodzi, jesli okaże sie ,ze wszystko wróciło do normy mozna przeciez odstawić. Co do jedzenia-Milva dzieki renalowi zaczeła jesc -nie jest jej po nim tak nie dobrze i nie obciąza żoładka....najlepiej spytaj weta co on o tym myśli-tylko uwazaj,czy na siłe Cie nie namawia-chodzi o kasę....[/quote]

Ech znam te numery weterynarzy.
Sabra jak na razie na brak apetytu nie nażeka wręcz przeciwnie po karsivanie jest ciągle głodna.

Patrzyłam na skład karm renal i jest tam kukurydza kurczak ...... a ona jest alergikiem

Link to comment
Share on other sites

Beato - co do Ipakitiny sie zgadzam, a co do renala to mam o nim jak najgorsze zdanie - zauwaz, ze w skladzie najpierw sa zboza, wypelniacze, a gdzies dalej dopiero jest: suszona watroba drobiowa (kilka lub kilkanascie procent), ktora jest jedynym "miesem" w tej karmie. W trovecie jest 30% kurczaka, na pierwszym miejscu w skladzie. Trzymajcie sie, teraz wyniki slabsze, a przy kolejnej kontroli na pewno beda lepsze!

Link to comment
Share on other sites

Ja nie znam innych karm dla nerkowców- Milva jadła bardzo ładnie renal więc nie dawałam jej innej , ale zgadzam się z Tufi.

Milva nadal jest na lekach od Neris i nie wymiotuje ani bardzo jej sie nie odbija...ale widzę, że jest coraz słabsza. :placz:W sobote psiaki były cały dzień u mojej mamy , bo musiałam wyjechać-mama sama stwierdzila,ze Milvunia jest osłabiona i to bardzo...boje sie co będzie jak leki sie skończą-a nie można ich podawac cały czas.:-(

Link to comment
Share on other sites

ma ktoś namiary na miejsce gdzie w Krakowie mogę zrobić piesiowi PEWNE badania krwi? Bo coś mnie łapią wątpliwości, krew pobrana pierwszy raz i jeden ze wskaźników na koszmarnym wręcz nie realnym poziomie, powtórka badań dwa dni pózniej i już jest ok (tzn 100x więcej :crazyeye: niż wykazało pierwsze badanie) ale znowu ten wyższy od normy mocznik którego pierwsze badanie nie wykazało. Sama przychodnia naprawdę w porządku, z niezłymi opiniami, ale chętnie bym zweryfikował te wyniki gdzie indziej.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tdew']ma ktoś namiary na miejsce gdzie w Krakowie mogę zrobić piesiowi PEWNE badania krwi? Bo coś mnie łapią wątpliwości, krew pobrana pierwszy raz i jeden ze wskaźników na koszmarnym wręcz nie realnym poziomie, powtórka badań dwa dni pózniej i już jest ok (tzn 100x więcej :crazyeye: niż wykazało pierwsze badanie) ale znowu ten wyższy od normy mocznik którego pierwsze badanie nie wykazało. Sama przychodnia naprawdę w porządku, z niezłymi opiniami, ale chętnie bym zweryfikował te wyniki gdzie indziej.


Pozdrawiam[/quote]

Laboratorium Chow Chow poszukaj w internecie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataSabra']kreatynina i białko ilościowe z moczu porannego[/quote]
I z tego sama obliczasz UP/C - dzielisz bialko przez kreatynine i otrzymujesz wynik - pamietaj, zeby oba parametry byly podane w tych samych jednostkach!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']I z tego sama obliczasz UP/C - dzielisz bialko przez kreatynine i otrzymujesz wynik - pamietaj, zeby oba parametry byly podane w tych samych jednostkach![/quote]

Dzisiaj odbieram wyniki
W jakich jednostkach będzie nie wiem.
Mam nadzieję że białko będzie oznaczone liczbą a nie "+" lub "-".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...