Jump to content
Dogomania

Biostymina podskórnie


filodendron

Recommended Posts

[quote name='filodendron']Wet przepisał nam biostyminę - receptę realizowałam w "normalnej" aptece i dostałam ampułki na których jest napisane "nie wstrzykiwać".
Zarówno wet, jak i farmaceutka twierdzą, że mimo to można je podawać podskórnie.
Mają rację?[/QUOTE]
Nie sądzę
biostymina podana w iniekcji może wywołać wstrząs anafilaktyczny a na dodatek samo wstrzyknięcie jest dość bolesne i często daje miejscowy odczyn zapalny
i z tych powodów w ogóle odstępuje się od podawania biostyminy dzieciom inną drogą jak tylko per os a w wypadku dorosłych jeśli zastrzyk to zaleca się podawanie go wyłącznie w placówkach sł. zdr. posiadających zestawy p/ wstrzasowe
Skoro na opakowaniu jest adnotacja producenta że "nie wstrzykiwać", tym bardziej nie eksperymentowałabym bo nie wiadomo jaki rozpuszczalnik został użyty .

edit:
znalazłam wyjasnienie dlaczego co innego widnieje na leku a co innego twierdzi farmaceuta:
[URL]http://www.loia.pl/news/728/.html[/URL]
w świetle tego nadal podtrzymuje aby nie ryzykowac podawania tego preparatu drogą iniekcji- producent nie bierze odpowiedzialności za ew. powikłania po podaniu inną droga niż zalecana

Link to comment
Share on other sites

Muszę to przemyśleć. Chwilowo czuję się rozstrzelana znacznie cięższą artylerią niż się spodziewałam. Pies jest po dwóch iniekcjach - temat wpisałam, ponieważ chciałam wyjaśnić rozbieżność pomiędzy stanowiskiem weterynarza (którego skądinąd szanuję za podejście i pomoc - to wieloletni "klinik") a zapisem w ulotce. Sądziłam, że jeśli coś będzie, to raczej bardziej błahego niż ryzyko wstrząsu anafilaktycznego. Pies ma przyjąć jeszcze trzy ampułki. I jestem w kropce. Nie wiem, co z tym dalej zrobić. W każdym razie - bardzo Ci dziękuję za informację i link.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...