Jump to content
Dogomania

Wielki pies w malenkim kojcu -czy tak mozna??


Recommended Posts

NIE WIEM CZY TO DOBRE MIEJSCE NA TEN POST ?

A WIEC CZY JEST JAKAS USTAWA OKREŚLAJĄCA WIELKOŚĆ KOJCA DLA PSA??



SASIAD MA PSA(SZCZENIAKA) OKOLO 4-5 MIESIECY -NO I TRZYMA GO NON STOP OD PIERWSZYCH JEGO DNI TYM "DOMU" W KOJCU MALENKIM MOZE 1,5 NA 2 A W TYM BUDA JESZCZE :angryy:

NA POCZĄTKU TO NIBY OK ALE TERAZ TO SAMI ZOBACZCIE FOTKE :crazyeye:

LUDZIE SA :angryy:PO CO IM TAKI WIELKI PIES ;(

[URL=http://img820.imageshack.us/i/p1130052.jpg/][IMG=http://img820.imageshack.us/img820/8761/p1130052.jpg][/IMG][/URL]



DODAM ZE KOJEC SIE KONCZY ROWNO Z BUDA A ZACZYNA Z KOSZAMI NA SMIECI

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DALMATYNKA0987']NIE WIEM CZY TO DOBRE MIEJSCE NA TEN POST ?

A WIEC CZY JEST JAKAS USTAWA OKREŚLAJĄCA WIELKOŚĆ KOJCA DLA PSA??



SASIAD MA PSA(SZCZENIAKA) OKOLO 4-5 MIESIECY -NO I TRZYMA GO NON STOP OD PIERWSZYCH JEGO DNI TYM "DOMU" W KOJCU MALENKIM MOZE 1,5 NA 2 A W TYM BUDA JESZCZE :angryy:

NA POCZĄTKU TO NIBY OK ALE TERAZ TO SAMI ZOBACZCIE FOTKE :crazyeye:

LUDZIE SA :angryy:PO CO IM TAKI WIELKI PIES ;(

[URL=http://img820.imageshack.us/i/p1130052.jpg/][IMG=http://img820.imageshack.us/img820/8761/p1130052.jpg][/IMG][/URL]



DODAM ZE KOJEC SIE KONCZY ROWNO Z BUDA A ZACZYNA Z KOSZAMI NA SMIECI[/QUOTE]


Niestety żadna Ustawa nie podaje dokładnych wymiarów jakie musi mieć kojec.
Jednak zgodnie z Ustawa o ochronie zwierząt [B]
Art.9 pkt.1 "Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przez zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodna zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody". pkt.2 "Uwięź na której trzymane jest zwierzę nie może powodować u niego urazów ani cierpień, musi mu zapewnić możliwość niezbędnego ruchu".[/B]

Jeżeli kojec jest wiec tak mały że pies nie może np: swobodnie stać, leżeć, siedzieć itd. Można a nawet należy zawiadomić o tym fakcie Policje, Straż Miejską, oraz Straż dla Zwierząt, OTOZ ANIMALS, VIVA! Akcja dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']niby tragedii nie ma ,bo pies olbrzymiem nie jest.bardziej martwi mnie to ,że wali tam słońce i nie widze nigdzie cienia. Ale ten pies nie jest wielki.[/quote]

nie jest wielki? Hmm ma dopiero 4 miesiace, moze zdjecie tego nie pokazuje ale ten szczeniak ma w klebie okolo 50 cm a ile jeszcze urosnie?
Buda tez to jakas kpina....

Moze toz sie tym moze zajac? Szkoda psa ... Cale dnie jest zamkniety

Link to comment
Share on other sites

'Jeżeli kojec jest wiec tak mały że pies nie może np: swobodnie stać, leżeć, siedzieć itd. Można a nawet należy zawiadomić o tym fakcie Policje, Straż Miejską, oraz Straż dla Zwierząt, OTOZ ANIMALS, VIVA! Akcja dla zwierząt.[/QUOTE]


PRZECIEZ PIES POTRZEBUJE SIE WYBIEGAC -CO Z TEGO ZE MOZE SWOBODNIE LEZEC .SZIEDZIEC... JAK DLUGO WYTRZMA CZLOWIEK JAK BEDZIE TRZYMANY W PUDELKU W KTOREM MOZE SIEDZIEC ,STAC SWOBODNIE???RACZEJ NA DLUZSZA METE NIE MA SZNAS

Link to comment
Share on other sites

Ja przedstawiłam Ci sprawę z profilu Ustawy o ochronie zwierząt. Nie ma tam napisanego że boks musi być ogromny. Jeżeli chcesz to zgłosić proponuje zgłosić to OTOZ Animals, Straży dla zwierząt, a najlepiej Viva! Akcja dla zwierząt.
Niestety, ale Ustawa o ochronie zwierząt nie mówi też nic o tym że pies musi się wybiegać, ma to oznaczać sformułowanie możliwość niezbędnego ruchu !.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka100']Ja przedstawiłam Ci sprawę z profilu Ustawy o ochronie zwierząt. Nie ma tam napisanego że boks musi być ogromny. Jeżeli chcesz to zgłosić proponuje zgłosić to OTOZ Animals, Straży dla zwierząt, a najlepiej Viva! Akcja dla zwierząt.
Niestety, ale Ustawa o ochronie zwierząt nie mówi też nic o tym że pies musi się wybiegać, ma to oznaczać sformułowanie możliwość niezbędnego ruchu !.[/QUOTE]
Taa, to właśnie nasza wspaniała ustawa. Poproś organizację o interwencję, po rozmowie z nimi jest szansa na polepszenie warunków psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Taa, to właśnie nasza wspaniała ustawa. Poproś organizację o interwencję, po rozmowie z nimi jest szansa na polepszenie warunków psiaka.[/QUOTE]

Na szczęście Ustawa jest już w nowelizacji, miejmy nadzieje że ją przyjmą. Tak jak pisałem trzymanie psa w takowym boksie także może być łamaniem Ustawy o ochronie zwierząt, dlatego ktoś kto się na tym zna musi to sprawdzić. Jeżeli inspektor sprawdzi i wykryje nieprawidłowości ma gamę środków dostępnych od pouczenia, do wniesienia aktu oskarżenia przeciwko właścicielowi.

Link to comment
Share on other sites

Nie wyświetla się kojec :roll:
Ja osobiście uważam, że jak facet ma dom z dużym ogródkiem, na czym pies korzysta, to nie ma problemu. Musiałabym jednak zobaczyć to zdjęcie, bo nie umiem kogoś w ciemno oceniać.

Link to comment
Share on other sites

FigaFiga beton dla psa jest bardziej szkodliwy niż ziemia.:) Suka mojej babki mix lab/on jak mniemam ma bude,kojec(zawsze otwarty) a jej miejscem do spania czy deszcz/śnieg/-20/+40 jest wykopany dołek pod krzakiem gdzie w deszczu robi się błoto i Diana zawsze tam sie uwali i śpi.Fakt wygląda jak świnia ,ale to jej wybór.
Oczywiście kojec psiaka jest za mały.Ale wydaje mi się ,że to tymczasowa budowla a te kątowniki w ziemi przed kojcem to szkielet nowego domku.Nie można bez rozmowy z sąsiadem rzucać takich oskarżeń i nasyłać TOZ.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ale wydaje mi się ,że to tymczasowa budowla a te kątowniki w ziemi przed kojcem to szkielet nowego domku.Nie można bez rozmowy z sąsiadem rzucać takich oskarżeń i nasyłać TOZ. [/QUOTE]
To ostatnie zdanie jak najbardziej popieram, ale uważam, że kojec dla psa usypany ziemią, piaskiem jest zgodny z naturą. W sierpniu rozpocznie się u mnie stawianie nowiuteńkich kojców wyłożonych po prostu drewnianymi deskami. Coś w ten deseń jak tutaj: [url]http://doglimit.pl/?16,kojec-dla-psa-doglimit-standard-1-[/url]

Link to comment
Share on other sites

Oj deskami tez bym chciała, żeby był wyłożony, ale póki co musi być taki z płyt chodnikowych. Suce opuszki się nie wycierają, a chociaż ściera pazury.
Olekg 3 psiaki trzymasz w bloku...kurcze podziwiam...i to jeszcze wcale nie są malutkie ;-)

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie jeszcze wrócic do tego:
[quote name='Zuzka100'][B]Na szczęście Ustawa jest już w nowelizacji, miejmy nadzieje że ją przyjmą.[/B] Tak jak pisałem trzymanie psa w takowym boksie także może być łamaniem Ustawy o ochronie zwierząt, dlatego ktoś kto się na tym zna musi to sprawdzić. Jeżeli inspektor sprawdzi i wykryje nieprawidłowości ma gamę środków dostępnych od pouczenia, do wniesienia aktu oskarżenia przeciwko właścicielowi.[/QUOTE]
Zapewne masz na myślili projekt nowelizacji ustawy przygotowany przez p. Elżanowskich na zlecenie Straży dla zwierząt.
Głośno o nim na dogo:
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe[/URL]

Nawiasem mówiąc art. 9 dotyczący warunków utrzymywania zwierząt domowych wg proponowanej nowelizacji ma pozostac bez zmian.

Link to comment
Share on other sites

Kojec wyłożony deskami nie jest doskonały ponieważ, mocz psa w nie wsiąka, co powoduje fetor moczu. Chyba że deski pokryte są odpowiednim preparatem, zapobiegającym wsiąkaniu moczu.

KARMI - chodziło mi o nowelizacje ustawy ustaloną przez organizacje prozwierzęce złożoną już do akceptacji sejmu. Nie wiem czy została stworzona na zlecenie SdZ.
W mojej wypowiedzi chodziło mi o ogólne zmiany w Ustawie, m.in. o to że ma Ona mówić o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt, co zapobiegnie temu że prokurator będzie musiał ustalać czy sprawca robił to umyślnie czy też nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']A dlaczego miałby sikać w kojcu? Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie trzyma psa w tym 24h/dobę?[/QUOTE]
Moje psy nie sikają u siebie w salonie:evil_lol: Deski są zabezpieczone bo przecież kojec jest na dworze.Trochę schodzimy z tematu.
Jak wygląda sprawa głównego bohatera wątku?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...