Jump to content
Dogomania

Czy to faktycznie pomoc, czy pies do walk???


MichalMi

Recommended Posts

Przeglądałem dziś ogłoszenia i w oczy rzuciło mi się coś takiego:
[url]http://4lapy.pl/ogloszenia/pokaz.php?id_ogl=17029&id_kat=8[/url]

mam nadzieję że się mylę, ale wg mnie ogłoszenie to jest zwykłym naborem do psich walk.

...a może znacie tą osobę??

Link to comment
Share on other sites

bynajmniej jeżeli o mnie chodzi to nie spotkałem się jeszcze z osobą, która chciała KUPIĆ psa agresywnego w wieku do 3 lat żeby sobie go wychować. a nawet jeżeli już tak bardzo lubi psy agresywne, to dlaczego chce tylko określone rasy, które mają wzięcie w walkach?

coś tu bardzo śmierdzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Ale przecierz te rasy wcale nie są rewelacyjne w walkach (chyba, że jestem niedoinformowana). Taka osoba szukałaby raczej pit bulli itp. Chociaż macie rację, że nigdy nic nie wiadomo... Niestety...[/quote]

Są wystarczająco dobre,żeby służyć za worek treningowy dla psów walczących.Taki musi przeciez na kimś cwiczyć......:cool1:

Link to comment
Share on other sites

A po co tej osobie są zdjęcia psa?
Coraz mniej podoba mi się to ogłoszenie.

Możnaby napisać maila z zapytaniem o techniki rzekomego radzenia sobie z agresją. Albo napisać, że chętnie oddasz psa i zapłacisz, ale chcesz go odzyskać z powrotem gdy agresja minie. I zobaczymy co ta osoba odpowie.

Co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Sorki, może mi się coś pokręciło, tyle czyta się różnych rzeczy, to w głowie mętlik - ale czy to nie ta sama osoba w ogłoszeniu ([B]Nina[/B]), która kiedyś chciała kupować agresywne psy i wywozić je do Szwecji czy gdzieś indziej do Skandynawii?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy to ta sama osoba, ale wątek z udziałem Niny, która chciała wywozić psy na północ czytałam gdzieś na innym forum. Oczywiście tak samo natychmiast padły podejrzenia, że psy są skupywane do walk.
Osoba ta zapewniała, że jedynym jej celem jest resocjalizacja tych zwierząt, które w naszym zacofanym kraju są skazane wyłącznie na uśpienie. Tymczasem "za granicą" takie psy się szkoli, z niezwykłym powodzeniem i wykorzystuje do rozlicznych zadań z ogólnym pożytkiem dla wszystkich.
Nie poczułam się przekonana, ale kto wie - może "za granicą" jest lepiej i inaczej...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Na innym forum, gdzie bylo ogloszenie indentycznej tresci - ukazalo sie wyjasnienie, ze skup czy odbieranie takich trudnych psow za darmo z powodu tajemniczych nieporozumien miedzy sponsorami zostalo wstrzymane.
Ukazalo sie zaraz potem, gdy ludzie prosili o nieco wyjasnien.

Mozliwe, ze gdzies otworzyl sie rynek zbytu na psy do strozowania itp - takie psy, tylko chyba nieco mlodsze, byly skupowane w Holandii, doszkalane i sprzedawane dalej.
Moim zdaniem, jest to dzialanosc czysto biznesowa, a do czego naprawde maja sluzyc te psy - wie tylko pani dajaca ogloszenie.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...