Jump to content
Dogomania

Dumka na trzy serca, czyli Foxi, Kreon (*) i Duma


eria

Recommended Posts

[quote name='malawaszka']a pisałaś, że pielęgnacja beardeda nie jest trudna :evil_lol:[/quote]
To chyba miałam na myśli łysego :diabloti:
Choć w zasadzie to chyba nie jest trudne, tylko chwilami uciążliwe:oops: Ale taki kudłacz jest nawet lepszy niż praktyki ZEN :evil_lol: Uczy [B]pokory[/B], bo zawsze znajdzie się jakiś kołtun do rozczesania. Uczy [B]dyscypliny i systematyczności[/B] , bo przy takim włosie nie ma zmiłuj się i jeśli raz odpuścisz to już możesz tego nie nadrobić. Uczy [B]cierpliwości[/B], kto czesał Berdeda ten wie o czym mowa :roll:
Ale... to wszystko jest PRZYJEMNE :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eria']jak jeszcze bylam przekonana że zawsze bede mieć dwa psy to mi przyszło do głowy połączenie sznup+birdołek, ale szybko sobie to wybiłam bo bym chyba oszalała z dwoma takimi wulkanami :diabloti:[/quote]
Z tym wulkanem to tak nie do końca jest prawda;)
Panda potrafi przystosować się do otoczenia, towarzystwa i sytuacji. W domu jest opanowana, spokojna, nigdy jeszcze nie zastałam w domu demolki (wiem, że kiedyś jest ten pierwszy raz:evil_lol:)
Na spacerze potrafi dopasować się do sytuacji i ewentualnego psiego towarzysza. Bywa, że chodzę na spacer z dzieckiem (półtora rocznym) i psem, taki spacerek jest spokojny. Gdy jesteśmy w towarzystwie psa, który z powodu choroby, wieku czy temperamentu nie ma ochoty na szalone gonitwy czy zabawy to ona też to akceptuje. Przy zabawach z moją córką nigdy nie użyła zębów, nigdy nie wyskoczyła, nie dobiła - jest bardzo ostrożna. Gdy bawi się ze mną to jest wolna amerykanka, gdy trafi na energicznego psa to jest armagedon :diabloti: Moja wcześniejsza dziewczynka - Bokserka, była wulkanem zawsze i wszędzie (nawet na łożu śmierci!), Pandzisz tylko w określonych sytuacjach i miejscach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa'][B]eria[/B], nie wiem czego to jest kwestia, ale Galina robi się nie do zniesienia - kłóci się przay KAŻDEJ okazji :diabloti:[/QUOTE]

znam to tylko w wersji 35 kg - darło morde zawsze i wszędzie:loveu::diabloti::mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa'][B]eria[/B], nie wiem czego to jest kwestia, ale Galina robi się nie do zniesienia - kłóci się przay KAŻDEJ okazji :diabloti:[/QUOTE]

nie wiem co one mają ze sobą wspólnego, ale Samba im strasza tym głośniejsza, od jakiegoś pół roku drze jape coraz bardziej i częściej i głośniej i z byle powodu:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']nie wiem co one mają ze sobą wspólnego, ale Samba im strasza tym głośniejsza, od jakiegoś pół roku drze jape coraz bardziej i częściej i głośniej i z byle powodu:mad:[/quote]

:evil_lol::evil_lol::evil_lol: a Luna teraz biedna bo na wsi mniej powodów ma niż w miescie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry :lol: Ale u nas przeszła cudna burza o 2 w nocy !!!! Mmmmmm konkretna była :loveu: Dziś , to znaczy teraz swieci słonce ale tak chyba długo nie zostanie bo już jakoś przygasa:roll:

jakieś Foksiątko z wczoraj, wziełam aparat w chwili między deszczem by go rozładować, bo jechał na koncówce baterii a nie lubie tak :evil_lol:
[IMG]http://i41.tinypic.com/27x2kc6.jpg[/IMG]

[IMG]http://i42.tinypic.com/332wiew.jpg[/IMG]

i taki przystojniak z zoo :diabloti: którego mina mówi "komu wpier****?"
[IMG]http://i43.tinypic.com/ir2sza.jpg[/IMG]

i zwierzątko którym mogłabym być :evil_lol::evil_lol: tylko ma jedną wadę -je tylko raz w tygodniu,a ja za bardzo lubię jeść :evil_lol:

[IMG]http://i44.tinypic.com/2ypj30k.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

a ja Ci się nie dziwię ,że myślisz na przyszłość o tylko jednym psie.
Co prawda mam 2 i nie wyobrażam sobie jakby był tylko jeden na codzień...ale czasami są takie dni,że TZ zabiera Tajge ze sobą do pracy i wtedy mamy swoje własne małe dni z Lirututusią... magiczne i całe nasze. Bardzo je lubię.
Tajdziorke osobno też uwielbiam, bo jest zupełnie inna gdzy nie ma w pobliżu Liry za którą można się schować. Tylko razem czasami trudno okiełznać :lol:

Link to comment
Share on other sites

Wszystko kwestia stylu życia, hierarchii wartości no i ogólnych życiowych możliwości. Bo dla mnie jedynym ew. kłopotem i wyraźną różnicą w posiadaniu 1 czy 2 psów jest sytuacja gdy trzeba wyjechać a nie można zabrać psów. Jednego łatwiej ulokować pod opiekę, a z dwoma może być gorzej. Ja całe szczęście mam siostrę i mamę więc jakby co jest gdzie towarzystwo rozdzielić ;)

Link to comment
Share on other sites

no niestety z 2 psami jest wiekszy problem, szczegolnie w srodkach komunikacj:roll:
jadac na trening autobusem musialabym sie zastanawiac ktorego brac, bo marzy mi sie belg gronek....

Ale analizujac cały sytuacje, jak bysmy zamieszkali z Tztem razem bylyby 3 psy, a to jednak narazie za duzo.

Wiadomo ze marzenia podpowiadaja co innego:shake:

Link to comment
Share on other sites

Burza o 2 w nocy była rzeczywiście fajna:diabloti: A jak się fajnie w niej mokło...:diabloti:

Małego, spokojnego psa mogłabym zabierać pks'em bez problemu... z Negrem do Bielska czy Krakowa muszę pociągiem jechać:roll: ale ja lubię duże psy... więc te małe życiowe niedogodności, puki własnego samochodu się nie dorobię, da się jakoś pogodzić...;)


[url]http://i43.tinypic.com/ir2sza.jpg[/url]
:roflt::roflt::roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Doginka']A ja jeżdżę z dwoma psami:diabloti: I nie ma problemu ani w hotelach ani w prywatnych kwaterach i w ogóle nie ma nawet problemu z zostawieniem ich u babci:diabloti:
[/QUOTE]

Bo Ty masz dwa kurduple :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...