Jump to content
Dogomania

określanie dni płodnych - nie wiem co o tym myśleć


szaraduszka

Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wynik bedzie przed 12 , ale obawiam sie ,ze nic z tego juz nie wyjdzie bo tam jest jeszcze jeden pies i on też zupelnie nie reaguje na moją sunię . Jeśli wynik bedzie powyzej 20 jednostek to po prostu jedziemy po sunię i czekamy znowu rok na nastepną cieczkę . Jeśli wynik bedzie do 20 to lekarz czeka na nas , wsiadamy w auto i gnamy co sił te 200 kilometrów zeby na 15 być przy zabiegu .Ale szczerze mówiąc mam złe przeczucia .

Link to comment
Share on other sites

Jasne, nie martw się, macie czas. Zagraniczni znajomi twierdzą, że oni najczęściej kryją (z super skutkiem) przy wyniku 11-15.
A przy naszym kryciu pies też nie był jakoś bardzo napalony. Załóżcie jej najlepiej taki materiałowy kaganiec - nie będzie mogła się tak drzeć, przytrzymajcie, może pies skoczy i się uda naturalnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaladan']Jasne, nie martw się, macie czas. Zagraniczni znajomi twierdzą, że oni najczęściej kryją (z super skutkiem) przy wyniku 11-15.
A przy naszym kryciu pies też nie był jakoś bardzo napalony. Załóżcie jej najlepiej taki materiałowy kaganiec - nie będzie mogła się tak drzeć, przytrzymajcie, może pies skoczy i się uda naturalnie :)[/quote]


Ona przy kryciu na siłę przekręca się jak śruba , 2 osoby trzymaly i nie daliśmy rady . Jutro przez rurkę i chyba dalej ją zostawie u samca na 2 dni , moze jeszcze pokryje naturalnie . Na inseminację biore jej matke która dostala cieczkę tydzień później a ma taką chcicę ,ze najchetniej dalaby przez plot tym burkom które czekają na ulicy juz kilka dni . Akira idzie na wabiabia dla samca ,zeby nie bylo problemu z pobraniem spermy . Moze tez jak się nawącha mamusi to zechce jej córkę ?

Link to comment
Share on other sites

Jestesmy juz po pierwszej inseminacji . Samiec bardzo napalil sie na mamę wiec nie bylo duzego problemu z pobraniem spermy , ale za to moja Fibi odstawila taki cyrk , jakbyśmy ja zażynali . Samiec nadal nie wykazyje żadnego zainteresowania suką pomimo ,ze progesteron juz jest ponad 10 . Dzisiaj druga inseminacja i w ten sposób konczymy pierwsze w zyciu zetkniecie dziewicy z sexem . Co z tego będzie ? Oby gromadka kudłaczy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']A czy istnieje szansa ,ze po takim kryciu następne dzieci poczna sie w naturalny sposób ?[/quote]
Pocieszę cię. Pierwsze krycie mojej suki było sztuczne. Teraz zrobiliśmy 2 podejście ( 1 bez szczeniąt :() naturalnie. Samiec doświadczony i nie było problemu. Teraz czekamy na efekt. Może tym razem się uda :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Rodzice mieliśmy wczoraj podobny przypadek jak Wy, do mojego psa przyjechała na krycie suka i za żadne skarby nie dało się jej pokryć mimo, że termin ok. Tylko ona stosowała metodę " na worek ziemniaków" czyli "lała" nam się przez ręce, nie dało się jej ani postawić ani odpowiednio przytrzymać. No i też pozostała inseminacja, teraz czekamy na efekty.

Link to comment
Share on other sites

Przywieźliśmy do domu naszą Fibi i znowu zaskoczenie . Od momentu kiedy weszła do domu , zniknął spokój . Teraz w domu mamy Sodomę i Gomorę :angryy:. Kiedy matka ( 18 dzień cieczki ) poczuła córkę ( 24 dzień cieczki ) przejęła rolę samca i kryje ją bez opamiętania . W nocy musiała być przywiązana do kaloryfera bo biedna Fibi nie wiedziała gdzie ma sie przed nią chować . Na spacerze i potem na podwórku dostała amoku i niestety inne psy przyłączyly się do tego szaleństwa . Fibi ktora przez ostatni tydzień nie przejawiała zadnych ciągot zaczęła kryć szczenięta .
[IMG]http://img137.imageshack.us/img137/8386/fibinaszczeniakugu9.jpg[/IMG]
Do niej podłaczyła się wykastrowana suka posokowca .:shake:
[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/299/img9281ap1.jpg[/IMG]
Potem wkroczyła matka i przegoniła towarzystwo bo od krycia przeciez jest tylko ona
[IMG]http://img164.imageshack.us/img164/5416/img9289pl7.jpg[/IMG]
Po chwili pojawił sie burek , któremu :-o Fibi chętnie nadstawiła dupsko - przypominam ,ze jest 6 dni po inseminacji i jest w 24 dniu cieczki .

[IMG]http://img219.imageshack.us/img219/4702/img9309hn6.jpg[/IMG]
Blyskawicznie zjawila sie Akira z zębami i mimo że miała samca za bramą a sama jest w cieczce najchętniej by go zagryzła
[IMG]http://img524.imageshack.us/img524/1772/akirawarczynaburkasf8.jpg[/IMG] .
Potem na jego oczach dalej kryła córkę .
[IMG]http://img137.imageshack.us/img137/3422/img9330ip7.jpg[/IMG]

Wytłumaczcie mi jak to możliwe ,ze jeszcze do wczoraj u samca Fibi nie wywoływala zadnych emocji u żadnego psa a bylo ich tam 4 .
Koniec końców każda suka jest teraz osobno a ja czekam kiedy im to szaleństwo minie .

Link to comment
Share on other sites

a u nas cienko... moja "dama" stwierdziła, że pies jej nie odpowiada- fajny kumpel, ale zdecydowanie nic więcej... wiec póki był romantyczny było ok ale jak przychodziło co do czego to "dama" ustawiała go do pionu. Nie spodobał się i już... kryliśmy więc w 3 osoby, spracowaliśmy się okrutnie, "stenatka" w formie płynnej były wszędzie, ale do pełnego skleszczenia nie doszło :( problemem też była różnica wielkości- samiec jest ogrooomny! musiało to wyglądać zabawnie - suka na kopczyku, ja asekurowałam jej kąsający przód, TZ kierował tyłem psa według instrukcji właścicielki psa, która siedziała pod spodem ;) a Mała jak już-już myśleliśmy że się uda dawała maleńki kroczek do przodu.......

co ciekawe moja sucz zawsze przy cieczce tak wybiera- w poprzednim narzeczonym była zakochana, wpatrzona w niego jak w obrazek, a jednocześnie inne psy goniła gdzie pieprz rośnie...

trzymam kciuki za Wasze przyszłe "fasolki" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']moja suka po ineminacji krwawi ciemna krwia - czy to normalne ?[/quote]
Kurcze nie pamiętam czy tak samo było u mnie ale cieczka powinna się twojej suni chyba powoli kończyć :hmmmm:. U mojej suczki po kryciu pojawiła się ciemna krew to był znak że rui już nie ma no i cieczka się skończyła.
A czy u waszych suk po kryciu pojawiają się upławy ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...