Jump to content
Dogomania

Puffi


I♥Torro

Recommended Posts

Co uważacie o karmie [B]PUFFI[/B]? Zarówno suchej, jak i mokrej? Aktualnie karmię moją jamniczkę tą karmą, ale mokrą, a jeśli chodzi o suchą to karmię ją [B]WINNEREM[/B]. Pyszotka! Co myślicie o ich składnikach? I czy TANIA zawsze musi być ZŁA? ;)

Link to comment
Share on other sites

pierwsze słyszę o takiej karmie...to że pies je ze smakiem o niczym nie świadczy, co najwyżej o tym że może być nafaszerowana aromatami i substancjami wzmacniającymi smak i zapach.

a czy tania znaczy zła? cóż...to nie cena decyduje o jakości karmy, tylko jej skład. wystarczy poczytać skład karm z różnych półek cenowych, aby przekonać się, że w większości przypadków niestety tak,tania=słaba. Chociaż można pokombinować i coś dobrego znaleźć:) Wystarczy chcieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Puffi to syf i suchy i mokry ble... mój pies namiętny wyjadacz z cudzych misek nigdy by tego nie ruszył a miał okazje bo Ti
[*] ją jadła a dosyć często bywał sam na sam z jej miską, nie chciał tego ruszyć jak miał zarządzoną przez weta głodówkę:eviltong: Ti miała łupież i brzydko pachniało jej z ryjka:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

widzialam ostatnio w sklepie karmę Butcher's (dość tania karma, ok 3,50 zł za puszkę 400g) czytałam skład [mięso i surowce zwierzęce (mięso min.51%, kurczak min. 18%, świeże mięso min. 15%), minerały; "nie dodajemy zboża ani soi dla zwiększenia objętności"] i powiem wam, że moim zdaniem jest lepsze niż pedigree, a wy jakie macie zdanie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Tu nie ma co sądzić, w cenie 3,50 za kilo nie da się kupić surowców choćby znośnej jakości, wyprodukować, zapakować i sprzedać z zyskiem czegoś, co nadawałoby się do żywienia psa, szczególnie rosnącego.
Po 1-2 zł są w mięsnych grzbiety indycze i porcje rosołowe, przełyki wieprzowe, najróżniejsze okrawki; za 3-5 zł za kilo kupisz nawet szyje indycze. Dajesz do tego warzywa i trochę np. ryżu, plus jakieś witaminy dla młodego psa i w porównaniu do tej śmieciowej karmy będzie królewskie żarcie za tą samą albo niższą cenę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajaa21']a ja mam pytanie, co sądzicie o karmie suchej Belamy Adult Beef?? nie podaję jej swoim psom ale patrzyłam na ceny tych karm na allegro i ta karma 20kg kosztuje ok 70zł[/QUOTE]

popatrzyłam na skład tej karmy i przy suchej widzę na pierwszym miejscu zboża, co o karmie nie świadczy dobrze. Na suchej nie pisze ile ma mięsa, ale pisze na mokrej, że 4% czyli niczym się nie różni od marketówek typu chappi czy puffi

Link to comment
Share on other sites

masz rację też dopiero później to przeczytałam. ja przez tydzień podawałam swoim psom karmę i suchą i mokrą puffi bo byłam na wakacjach i nie było czasu gotować im, ale do tego częściej zjadały kurze łapki itd. chociaż nie było im nic po tej karmie żadnej biegunki ani nic to nie wiadomo jak by wyszło ich zdrowie po kilku latach stosowania tej karmi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...