Jump to content
Dogomania

Dwa psy w domu


Kati

Recommended Posts

Zapomniałam napisać o najważniejszym. Początkowo miał być norwich terier, ale jest ich bardzo mało i są bardzo wysokie ceny za te pieski. Planuję jechać do Czech i tam się podowiadywać. Drugim wariantem jest cairn terier. Mam nadzieję, że już niedługo będę miała kolejnego czworonożnego członka rodziny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niech ktoś mi coś doradzi, ponieważ chcialabym mieć drugiego psa, a dokładniej sunie Bullteriera Miniaturowego. Mam już jedengo psa, jest to samiec Sznaucera Średniego. I chciałabym porady na temat tego jakie są wady, a jakie zalety trzymania dwóch psów w domu?I ogólnie chciałabym dowiedzieć się wszystkiego na temat trzymania 2-óch psów.Z góry bardzo dziekuję za odpowiedź.Pozdrawiam! :P

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze pytanie: jestes swiadoma ceny mianiatury? ;)

Ja mam w tej chwili dwie sunie - jedna ze schroniska w wieku 4 lat i 2 miesiecy, bullterierka konczy dzis 17 miesiecy ( :new-bday: ). Beri od poczatku miala pokazywane, ze to Bunia rzadzi i teraz traktuje ja jak mamuske. Poza tym, ze czasami trzeba wydac podwojnie - weterynarz, jedzenie (choc przy dwoch psach to jakos sie rozklada i nie jest az tak zle), to sa same zalety. Pies nie nudzi sie, jesli zostanie sam w domu, zawsze ma sie z kim bawic na spacerach, dbaja o siebie i sie pilnuja, jest wiecej do kochania, przytulania i mniej miejsca w lozku ;) We wrzesniu dolaczy do nas pies bullterier :D

Czy Twoj sznaucer jest wysterylizowany? Bedziesz musiala pomyslec o tym albo na czas cieczki rozdzielac psy lub BARDZO dobrze pilnowac.

Dwa psy to podwojna radocha, ale i czasami podwojne zmartwienie - jesli obie sa przeziebione na przyklad. Taki uklad jest rewelacyjny jak dla mnie :) A obserwowanie ich glupich zabaw... Nie sadzilam, ze psy moga miec TAKIE pomysly ;) :D

Ja wiem, ze na tym trzecim psie sie nie skonczy - czekam do czerwca, az skoncze studia i wynosimy sie gdzies do domku jednorodzinnego :) A wtedy... :D

Link to comment
Share on other sites

do tufi-byłam już na stronce o niejakiej Bullce Pumce i poczytałam troche o wychowaniu bulla. No ichciałam się zapytać, czy wychowanie bulla jest bardzo trudne?? :smhair2: Bo z tego co wywnioskowałam z tamtego forum do okres dojrzewania u bullów jest baardzo trudny..mam nadzieje że odpiszesz.Pozdrawiam!!

Link to comment
Share on other sites

Trudne? To zalezy co przez to rozumiesz... Ja moge Tobie opowiedziec o standardowych bullach, o miniaturach cos wiecej pewnie Sajko by mogla napisac :)

Wracajac do wychowania - zalezy od konkretnego osobnika, od Twoich umiejetnosci - jakie wczesniej psy mialas? Sznaucer nie nalezy do psow latwych w ulozeniu, wiec jakies doswiadczenie masz :)

Czego sie spodziewasz po tym mini bullu? Dlaczego sie zdecydowalas na ta rase? Napisz cos wiecej o sobie :)

Link to comment
Share on other sites

DO TUFI-masz rację,sznaucery nie są takie łatwe w układaniu,a jednak poradziłam sobie z nim i dzisiaj jest bardzo grzecznym i ułożonym psem.Ale przejdzmy do tematu,więc napisze ci coś o sobie i dlaczego właśnie chcę mieć miniaturkę bulla. Ogolnie to mam 14 lat i jestem wielką psiarą.Na początku chciałam mieć obojętnie jakiego psa,byle mieć i dlatego mam Maksia,mojego sznaucha. Od paru lat bardzo zainteresowały mnie właśnie bulle.Zawsze lubiłam jakies troche ''odmienne'' rasy psów i ich uroda i wygląd naprawde spodobały mi się.Później wzbogacałam swoją wiedzę na temat charakteru tego psa z wieluu różnych książek,a kiedy dostałam internet zwiedzałam wszystkie strony o bullterierach i dowiedziałam się duzo nowych rzeczy o nich.A dlatego zdecydowałam sie na miniaturkę, ponieważ moim zdaniem będzie z nim mniej kłopotu niż z tym większym bullem. Mam zamiar kupić bulla za niecałe 2 lata,bo wtedy przeprowadzam się do mieszkania w bloku i będe miała więcej czasu dla swoich psów,bo teraz choć mam dom z ogrodem to prawie wogóle nie ma mnie w domu (nie chce mi się opowiadac dlaczego,bo to już inna hostoria).Tylko właśnie moi rodzice nie chcą NA RAZIE (namówie ich ;) ) mieć 2-ugiego psa bo mówią że pogryzie nam nowe meble i obsika nowe dywany. No i powiedz mi tufi co ty na to?????????? Czekam na odpowiedz!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Kleo- sunia ktora jest w Kia ma dopiero 3 miesiace, to znaczy, ze jeszcze poczekasz :lol:

co do temperamentu- minitury to sam czysty zywiol, takie male iskierki, ktore patrza niewinnymi oczkami rozmontowujac kolejne elementy domu :-? jak wejdziesz na strone www.elcornijal.com i bedziesz miala chwile cierpliwosci, to wlacz sobie filmik o Threeboys Personality Plus- ona jest definicja charakteru miniaturki 8)

Marek- no czekam i czekam na ten rodowodzik :D a temat o bullikach wyczuje na kilometr :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...