Jump to content
Dogomania

Nasza kochana Emi odeszła


gusia0106

Recommended Posts

nie ma jak czujny sen;)
obudziło mnie dudnienie w kołnierz, poszlam sprawdzić:
1. zdjęte butki
2. siku
3. kupa

Ad1 brzuch nie wydrapany, boki trochę. łapa to co była z ranką, od gory jest rozlizana przy paluszkach. rano coś z tym zrobię. przy zakładaniu butków pisnęła
Ad2 nie wiem dlaczego, nie zdarzyło jej się to od bardzo dawna.
Ad3 moja wina - to druga kupa w domu dziś. wiem już, że Emi nie może jeść żadnych przysmaków. zlamałam się i dałam jej malutki kawalek takiego czegoś śmierdzącego, co przywiozła Gusia. psy za tym szaleją, chciałam i Emi zrobić przyjemność. zrobiłam jak w mordę strzelił

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Randa']same niespodzianki z rana:lol:
ja miałam tylko pkt.3[/QUOTE]
u nas w sumie pkt 3 x 3, bo jeszcze nad ranem
Emi dziś głoduje

[quote name='Tora&Faro']Marta Ty masz naprawdę wrażeń wszelkiego rodzaju pod dostatkiem;)

myślisz że ta łapka ją boli? pewnie tak skoro rozlizała....[/QUOTE]
myślę, że ją boli jak się dotyka. to tak jak naderwana skórka.
zrobilam opatrunek, ale spadł...

Link to comment
Share on other sites

kurcze...
a kto zna jeszcze jakiegoś innego dobrego dermatologa?
ja kiedyś z Karmelkiem chodziłam do Karaś-Tęczy, ale mimo długiego leczenia ciągle się drapał, wydrapywal rany podobne do Emi. problem zdiagnozował dr Dembele właśnie. stwierdził, że Karmelek nie ma chorej skóry tylko głowę. zalecił fluoscetynę przez 3 miesiące. no i pomogło. teraz drapie się tylko, gdy coś się dzieje u nas, np ostatnio przy wprowadzeniu Dziadziułka do stada.

dzięki, Kama

Link to comment
Share on other sites

Ja już mówiłam, ale powtórzę - moja koncepcja jest taka, że to niestety normalne w przypadku tak niedożywionego i zaniedbanego psa.
Moja Ada zawsze mi powtarzała, że skóra wraca do normy jako ostatnia. Wszystko ulegnie poprawię a skóra się będzie paprać długo.
Emi była naprawdę jedną nogą już na Tęczowym Moście. Przytyła, sierść się poprawiła, nawet skóra zmieniła kolor - ale zanim się wszystko ustabilizuje w środku to efekty będą właśnie takie.

Moje zdanie jest takie, żeby czekać na Dr Dembele.

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj dzwoniłam do Kasi Bednarowicz. Powiedziała mi tylko o wetce z Gagarina, u której była ronja ze swoim Karmelkiem, a jesli chodzi o Dembele to pod jego nieobecność pacjentów przyjmuje Ania Cetnarowicz. Ale popieram Gusię. Tez czekałabym na Dembele. Aha, i Ronja, nie zdziw się jak nie będziesz rozumiała wszystkiego co mówi, bo pan doktor jeszcze śmiesznie kaleczy niektóre wyrazy ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, zgłosiłam do konkursu fotograficznego staruszka Nero, który jest u Danusi [url]http://www.dogomania.pl/threads/190271-Bazarek-fotograficzny-zapraszam-na-BEZP%C5%81ATNE-G%C5%81OSOWANIE!!!/page44[/url] Numer zdjęcia 96. jeśli ktoś by chciał zagłosować to miło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Dziewczyny, zgłosiłam do konkursu fotograficznego staruszka Nero, który jest u Danusi [url]http://www.dogomania.pl/threads/190271-Bazarek-fotograficzny-zapraszam-na-BEZP%C5%81ATNE-G%C5%81OSOWANIE!!!/page44[/url] Numer zdjęcia 96. jeśli ktoś by chciał zagłosować to miło.[/QUOTE]

Zagłosowałam:)

Link to comment
Share on other sites

przemyłam Emi manusanem i czułam, że to dla niej ulga. wysmarowalam ją maścią - aż się cała wyciągała. zalożyłam większy kołnierz, by nie mogła lizać łap. łapa wygląda kiepsko. obejrzałam opuszki, rana jest i na drugim. wygląda to jak pęknięcie. u nas nie miała czym się skaleczyć - nie wiem skąd to się wzięło. przemyłam ozonellą.
dalam jeść po calym dniu głodówki. dałam też wapno.

Link to comment
Share on other sites

Nic lepiej widzę...
Te pękniecia na opuszkach mogą być od wyschniętej i twardej skóry. Pewno nie jest tak elastyczna. Moja suka po zimie jak przesuszyła łapy to miała popękane opuszki. Pomogło ich nawilżanie zwykłą wazeliną. Nabrały elastycznosci i już tak nie pękały. Ja zawsze na takie rany opuszkowe stosuję solcoseryl gel, który przyśpiesza zaziarnianie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...