Jump to content
Dogomania

Karma Canidae


plapla

Recommended Posts

Pomóżcie kochani! Czy ktoś żywi swojego psa karmą Canidae All Life Stages i może mi trochę odsprzedać? Zapłacę za przesyłkę. Moja malamutka je właśnie tę karmę, zamawiamy ją przez internet (strona przedstawiciela w Polsce). Niestety, kiedy zrobiłam zamówienie, dostałam informację, że przedstawiciel ma chwilowe problemy z dostawą karmy i najbliższa dostawa może się odbyć dopiero 15 maja. Mi akurat kończy się worek, nie starczy do 15 maja...:help1:
Jeśli macie trochę więcej tej karmy i możecie mi odsprzedać jakieś 2 kg, będę bardzo wdzięczna. Tak jak napisałam, pokryję koszty przesyłki.
Proszę o pomoc, kontakt: GG 5397118

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od ponad roku kupuje Canidae. Karma holistyczna, niestety, trudno dostepna. Jestem zmuszona zamawiac ja w Szwajcarii.
Z uwagi na jej trudnodostepnosc, chcialam ja zmienic na RC albo Hillsa, ale pani, ktora sama prowadzi sklep z karmami dla zwierzat w Polsce odradzila mi ten pomysl. Canidae podobno jest swietna karma i nie warto jej odstawiac. To samo twierdzila pani weterynarz. Zatem zamowilam ponownie kilka workow tej karmy i czekam na nia.
W Polsce jest podobno dystrybutor tej karmy. Niestety, nie wiem gdzie i ile u niego kosztuje. Ja place 12 Euro za 3kilogramowy worek. Najgorszy bolem jest niepewnosc, czyli co bedzie jak moj dystrybutor ze Szwajcarii przestanie to sprowadzac. Psom smakuje, chociaz pachnie troche ziolowo.

Link to comment
Share on other sites

CANIDAE jest może i ciekawa ,ale mały asortyment i celowe wprowadzanie potęcjalnego nabywcę ,powodują ,że firma traci zaufanie i wiarygodność.
Jest to karma robiona z mączki mięsnej jak wiele innych ,a nawet holistycznych karm.
Co do tej Brazylijskiej karmy ,to jeszcze nie mam zdania ,bo nie znam jej .
Muszę zobaczyć skład i proporcje (dawkowanie )

Link to comment
Share on other sites

Dystrybutor karmy [URL="http://www.canidae.com.pl"]CANIDAE[/URL] w Polsce

SAWA - celowe co? wprowadzanie w błąd? karma jest robiona z mączki mięsnej i co z tego...? nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź... :-( Tym bardziej, że Canidae nie zawiera "mączki mięsnej" a "mączkę z kurczaka i mączkę z indyka" a to akurat zasadnicza różnica.

Niektóre osoby zajmujące się żywieniem psów uważają, że szeroki asortyment towaru ma na celu jedynie pozorne "rozbudowanie marki" i przyzwyczajenie klienta do jednej karmy począwszy od szczeniaka, poprzez adult aż do seniora. Ale to taka informacja dla poszerzenia horyzontów...

[COLOR=red]Post edytowany --->> usunięto fragment nie na temat.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie było to złośliwe ,lecz z mojej strony tak to odbieram . Dawno temu napisałam do importera ,że mają pomyłkę w tłumaczeniu na język polski ,bo Meal to mączka ,a nie mięso (pisząc do nich zaznaczyłam ,że tracą wiarygodność).Odpisali ,że natychmiast to poprawią i do tej pory widnieje Mięso z ....
Nic do tej karmy nie mam ,ale uczciwość sprzedawcy musi być .Jasność musi być ,nic nie mam do mączek ,bo sama karmię karmą z mączki mięsnej i nie o to chodzi ,ale jak dla marketingu pisze się ,że karma z suszonego mięsa ,a inni uczciwi piszą mączka mięsna ,to już jest celowe .Takich firm jest kilka na polskim rynku i jest to nie eleganckie. Co do asortymentu ,też sądzę ,że rozdrabnianie się na rasy jest bynajmniej zbędne ,ale małe i duże psy mają jednak inne zapotrzebowanie (myślę tu o szczeniakach).

Link to comment
Share on other sites

Co do Canidae - to suszone mięso i mączka choć może nie są tożsame, to dla mnie oznaczają jedno "mięso odwodnione" i taki "grzeszek" jestem w stanie jakoś przełknąć, zwłaszcza, że nie obniża to wartości samej karmy, a rzuca jedynie cień na rzetelność importera/dystrybutora. Co śmieszne - mają na stronie jeszcze jeden błąd - zawartość wody [B]MIN. 10 %, [/B]to akurat na stronie-matce jest tak samo. Napisałam do nich, aby albo poprawili to na max. 10% albo jeśli rzeczywiście (choć to chyba niemożliwe...) zawartość wody jest większa - podali realne maksimum wilgotności. I tak miałaś Sawa szczęście, bo mi w ogóle nie odpisali...

Link to comment
Share on other sites

Ja pisałam w pierwszym tygodniu jak się pojawili na naszym rynku .
Odbiegając od tematu ,to masz kapitalną stronkę , profesjonalnie zrobioną z wiedzą .Super ,powinni to wszyscy przeczytać ,bo sporo ciekawych informacji tam wyczytają.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdzilam to, co jest napisane na opakowaniu ( pisze o Canidae ).
Moisture ( domyslam sie, ze tu chodzi wlasnie o wilgotnosc ) - ( max. ) 10%
Napisane jest rowniez - chicken meaL, turkey meaL, lamb meaL, herring meaL.
Wiec to pewnie dystrybutor w Polsce wprowadza w blad, na szczescie nie firma. Mi sie w moim dystrybutorze podoba najbardziej to, ze on mi wysyla karme zanim dostanie pieniadze. Dopiero dzisiaj wyjda pieniadze z banku ( on o tym wie, bo mu napisalam ), a juz rano przyniesli mi ogromna paczke z ta karma. Nie spotkalam jeszcze nikogo, kto mialby az takie zaufanie do klientow. To Polak mieszkajacy w Szwajcarii.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie szacunek dla klienta musi być i to powinno być dobrą dewizą danej firmy. Ja pisałam o tłumaczeniu na język polski .Mogą zawsze być błędy ,ale jak ktoś zwraca uwagę ,to chyba nic prostrzego jak poprawić ,a tu nic się takiego nie stało. To jest właśnie denerwujące ,bo wprowadza w błędne myślenie o produkcie.Są ludzie co nie chcą karmy z mączki ,a szukają z suszonego mięsa ,lub miesa i tacy czytając ulotkę lub stronę zakupią towar przekonani ,że mają karme ze swieżego mięsa ,a nie z mączki.Ja to wszystko znam i dla mnie nie ma znaczenia czy mączka ,czy suszone mięso .Podstawą jest jakość karmy i Canidae jest tą doskonałą karmą.
Myślę ,że przez takie celowe wprowadzanie w błąd tracą wiarygodność i klienta.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze dostalam biszkopty ( Nutritional Gourmet Snap - Biscuits ). Nie zamawialam, dostalam dodatkowo, bylo w paczce. I wojna. Psy zachwycone, zaczely sie o to klocic. Z reguly jedza spokojnie, kazde ze swojej miski, a tu trzesienie ziemi bo biszkopty na horyzoncie. No nic, trzeba bedzie pamietac nastepnym razem, zeby im to zamowic. Do zwaczy i innych dobrodziejstw jakos ich az do tego stopnia nie ciagnelo. Moze dostaly amoku bo cos nowego i im przejdzie. Musialam paczke wysoko postawic, bo sie do niej dobieraly z calym impetem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

odswiezam temat ! Przegladalam troche listy amerykanskie dot. zywienia psow i musze powiedziec, ze duzo dobrego pisza o Canidae (stawiaja ja na rowni z Innova, Wellness itp.). A co Wy o niej powiecie ? Jak Wasze psy sie na niej maja ? Chetnie jedza? Bylam na ich stronie i karma wyglada na jedna z lepszych na naszym rynku (o ile nie jest najlepsza...). Ja teraz jestem troche zmuszona karmic mojego psa sucha karma i dlatego pytam... Teraz moj pies je Royal Canin Sensitivity Control, ale nie podobaja mi sie w niej srodki konserwujace (BHA).

Link to comment
Share on other sites

Canidae to "wysoko gatunkowa" karma, z analizy składów i tekstów marketnigowych wychodzi, że to bardzo fajny posiłek dla psa:

[quote name='Canidae All Life Stages'][B]Chicken Meal, Turkey Meal, Brown Rice, White Rice, Lamb Meal, Chicken Fat (preserved with Mixed Tocopherols)[/B], Herring Meal, Flax Seed, Sun Cured Alfalfa Meal, Sunflower Oil, Chicken, Lecithin, Monocalcium Phosphate, Potassium Chloride, Choline Chloride, Linoleic Acid, Rosemary Extract, Sage Extract, Dried Enterococcus Faecium, Dried Lactobacillus Acidophilus Fermentation Product, Dried Aspergillus Oryzae Fermentation Extract, Dried Bacillus Subtilis Fermentation Extract, Inulin (from Chicory root), Saccharomyces Cerevisiae Fermentation Solubles, Yucca Schidigera Extract, Mixed Tocopherols (source of Vitamin E), Zinc Amino Acid Chelate, Manganese Amino Acid Chelate, Iron Amino Acid Chelate, Copper Amino Acid Chelate, Cobalt Amino Acid Chelate, Vitamin A Supplement, Vitamin D3 Supplement, Ascorbic Acid (source of Vitamin C), Niacin, Thiamine Mononitrate (Vitamin B1), Riboflavin (source of B2), Beta Carotene, Calcium Pantothenate, Pyridoxine Hydrochloride (Vitamin B6), Calcium Iodate, Folic Acid, D-Biotin, Sodium Selenite, Papaya, Vitamin B12 Supplement.[/quote]

5 bazowych składników: Mączka z Kurczaka, Mączka z Indyka, Brązowy Ryż, Biały Ryż, Mączka z Jagnięciny. Konserwowana naturalnie. Same plusy.

Inne karmy tej klasy dostępne na Polskim rynku to EaglePack Holistic, Innova California Products i od niedawna Diamond's Chicken Soup. Dobre i zdrowe, ale ok. byle nie przez całe życie.

Link to comment
Share on other sites

Sklepy na południu Polski, ściągają tę karmę (Innova) z Czech, ja swój "testowy" worek dostałem od znajomego, który przywiózł go z wystawy w Bratysławie jakiś czas temu.

A faktycznie obecny polski "dystrybutor" jest raczej "out of business".

Link to comment
Share on other sites

Wklejaj po angielsku :) w grupie damy radę szybciej.

Ale chyba wiem o czym mówisz. Coś w stylu odejmij 10 punktów za obecność czegokolwiek z nazwą by-products, czy też minus 2 za wołowinę. Jeśli to jest to, to miałem parę obiekcji wobec punktacji, bo jest zrobiona trochę zbyt ogólnie, a dodatkowo w paru punktach powiela "miejskie legendy" o żywieniu psów:)

Link to comment
Share on other sites

dokladnie o tym mysle...

How to grade your dog's food:

Start with a grade of 100:

1) For every listing of "by-product", subtract 10
points

2) For every non-specific animal source ("meat" or
"poultry", meat, meal or
fat) reference, subtract 10 points

3) If the food contains BHA, BHT, or ethoxyquin,
subtract 10 points

4) For every grain "mill run" or non-specific grain
source,subtract 5 points

5) If the same grain ingredient is used 2 or more
times in the first five
ingredients (i.e. "ground brown rice", "brewer's
rice", "rice flour" are all
the same grain), subtract 5 points

6) If the protein sources are not meat meal and there
are less than 2 meats
in the top 3 ingredients, subtract 3 points

7) If it contains any artificial colorants, subtract 3
points

8 ) If it contains ground corn or whole grain corn,
subtract 3points

9) If corn is listed in the top 5 ingredients,
subtract 2 morepoints

10) If the food contains any animal fat other than
fish oil,subtract 2
points

11) If lamb is the only animal protein source (unless
your dog is allergic
to other protein sources), subtract 2 points

12) If it contains soy or soybeans, subtract 2 points

13) If it contains wheat (unless you know that your
dog isn't allergic to
wheat), subtract 2 points

14) If it contains beef (unless you know that your dog
isn't allergic to
beef), subtract 1 point

15) If it contains salt, subtract 1 point

Extra Credit:

1) If any of the meat sources are organic, add 5
points

2) If the food is endorsed by any major breed group or
nutritionist, add 5
points

3) If the food is baked not extruded, add 5 points

4) If the food contains probiotics, add 3 points

5) If the food contains fruit, add 3 points

6) If the food contains vegetables (NOT corn or other
grains), add 3 points

7) If the animal sources are hormone-free and
antibiotic-free, add 2 points

8) If the food contains barley, add 2 points

9) If the food contains flax seed oil (not just the
seeds), add 2 points

10) If the food contains oats or oatmeal, add 1 point

11) If the food contains sunflower oil, add 1 point

12) For every different specific animal protein source
(other than the first
one; count "chicken" and "chicken meal" as only one
protein source, but
"chicken" and "" as 2 different sources), add 1 point

13) If it contains glucosamine and chondroitin, add 1
point

14) If the vegetables have been tested for pesticides
and are
pesticide-free, add 1 point

94-100+ = A
86-93 = B
78-85 = C
70-77 = D
69 = F

Here are some foods that have already been scored. If
you don't see your dog's food here, ask and someone will score it for
you.

Dog Food scores:

Authority Harvest Baked / Score 116 A+

Bil-Jac Select / Score 68 F

Canidae / Score 112 A+

Chicken Soup Senior / Score 115 A+

Diamond Maintenance / Score 64 F

Diamond Lamb Meal & Rice / Score 92 B

Diamond Large Breed 60+ Formula / Score 99 A

Dick Van Patten's Natural Balance Ultra Premium /
Score 122 A+

Dick Van Patten's Duck and Potato / Score 106 A+

Foundations / Score 106 A+

Hund-n-Flocken Adult Dog (lamb) by Solid Gold / Score
93 B

Iams Lamb Meal & Rice Formula Premium / Score 73 D

Innova Dog / Score 114 A+

Innova Evo / Score 114 A+

Kirkland Signature Chicken, Rice, and Vegetables /
Score 110 A+

Nutrisource Lamb and Rice / Score 87 B

Nutro Natural Choice Large Breed Puppy / Score 87 B

Pet Gold Adult with Lamb & Rice / Score 23 F

ProPlan Natural Turkey & Barley / Score 103 A+

Purina Benful / Score 17 F

Purina Dog / Score 62 F

Purina Come-n-Get It / Score 16 F

Royal Canin Bulldog / Score 100 A+

Royal Canin Natural Blend Adult / Score 106 A+

Sensible Choice Chicken and Rice / Score 97 A

Science Diet Advanced Protein Senior 7+ / Score 63 F

Science Diet for Large Breed Puppies / Score 69 F

Wellness Super5 Mix Chicken / Score 110 A+

Wolfking Adult Dog (bison) by Solid Gold / Score 97 A

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...