Jump to content
Dogomania

Biomill


filodendron

Recommended Posts

Przepraszam, pewnie taki temat już był, ale łaskawa wyszukiwarka na hasło "biomill" wyrzuca tylko jeden wątek "Stefan pieszczoch z budowy - szukamy ds" ;)

Wiele osób wyraża swoje bardzo pochlebne opinie o tej karmie. Zastanawiam się, czy nie kupić (tej jeszcze nie mieliśmy) ale sprawdziłam skład (chodzi o adult sensibile) i na pierwszym miejscu wymienia się ryż (34%), potem dopiero mięso jagnięce, a potem znowu ryż (jakiś inny niż ten pierwszy?). Słono sobie życzą za ten ryż ;)
Czy ktoś wie, skąd wynika cena tej ryżowej karmy i czy są powody, dla których - mimo dużej zawartości ryżu - warta jest swojej ceny?

Link to comment
Share on other sites

filodendron, jeżeli możesz skarmiać psa karmą z 30% białkiem, to polecam spróbować biomill sensible junior - w porównaniu z adultem ma bardziej tłuste, okrągłe i wieksze granule, psom niechętnym do suchego takie zwykle lepiej smakują. Ktoś na innym forum napisał, że na tej karmie jego pies świeci własnym światłem i ja to potwierdzam. Jedna jedyna ekologiczna fabryczka w Szwajcarii produkuje karmę o wybitnej jakości i tradycyjnym składzie - ot i cała filozofia. Jedni chwalą, drudzy ganią, ale zazwyczaj ci, co ganią jej nie wypróbowali, tylko narzekają na skład. vs cena. A ta karma ma przewagę jakości nawet nad składem, że pozwolę sobie na kolejny cytat z innego forum. Ja zawsze będę na tak i mam nadzieję wrócić do niej wkrótce.

Link to comment
Share on other sites

A ja dostałam właśnie info od znajomej z forum, że 2-3 lata temu, kiedy był taki "szał" na biomill, okazało się, że firma na opakowaniach przeznaczonych dla Polski "zapomniała" napisać, że w składzie jest soja. I już nie wiem, co o tym myśleć. Czy ma ktoś może jakieś zachodnie opakowanie albo inne dane dotyczące tej soi?

Link to comment
Share on other sites

[B]Megiddo1[/B], u nas, po włączeniu gotowanego, nawet 3 dni na suchej nie wchodzą w rachubę. Ostatnio lista rzeczy, które pies lubi i je, zawęża się nam w zastraszającym tempie. Może to upały, może mniej ruchu niż niegdyś.
1 Choise nie próbowaliśmy. Ona też jest na bazie mączki z kurczaka, a ja szukam czegoś niby lepsiejszego - żeby przynajmniej było zadeklarowane, że to suszone mięso z kuraka albo innego zwierza (jak w Biomillu), ale jak to z tym jest, kto wie? No i 1 Choise ma dużo kukurydzy. Mnie ta kukurydza w karmach nie przekonuje. Niemniej nie próbowałam i opinię mam czysto teoretyczną.
A Ty karmiłaś 1 Choise? Jak wrażenia?

Link to comment
Share on other sites

TOTW podobno psom bardzo smakuje. Nas jednak ze wzgl zdrowotnych ukierunkowano na eksperymentowanie z dietą, która jednak zawiera węglowodany, a TOTW jest bez dodatku zbóż. (Rzekomo mogłam "dorobić" psu stawy żywieniem bezwęglowodanowym - ile w tym prawdy, nie wiem, ale spróbować nie zaszkodzi.)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron'](Rzekomo mogłam "dorobić" psu stawy żywieniem bezwęglowodanowym - ile w tym prawdy, nie wiem, ale spróbować nie zaszkodzi.)[/QUOTE]Ciekawe jakie stawy maja te karmione barfem....
Temacik odgrzebałam:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/18793-KARMA-BIOMILL/page5[/url]

Link to comment
Share on other sites

Puli, mój pies był właśnie na BARFie. Kłopoty ze stawami zaczęły się po 5 miesiącach barfu i stąd pierwsze skojarzenie, że z jego dietą jest coś nie tak. Oczywiście może być to zbieg okoliczności albo reakcja osobnicza (gorsze przyswajanie pokarmu nieprzetworzonego), ale spotkałam też opinie, że pies jednak tych węglowodanów potrzebuje, więc cóż pozostało, jeśli nie spróbować.
Dziękuję za odnalezienie wątku o Biomillu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='murakami']filodendron, jeżeli możesz skarmiać psa karmą z 30% białkiem, to polecam spróbować biomill sensible junior[/QUOTE]

Pomyliły mi się składy karm, gwoli porządku prostuję: Biomill junior sensible ma 26% białka i 16% tłuszczu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...