Jump to content
Dogomania

Po wspaniałym tymczasie u elinki Pusia trafiła do NOWEGO DOMU w Katowicach!


Klaudus__

Recommended Posts

Jutro lub w poniedziałek jedzie z Wrocławia do Gdańska Tarzanka i już mi odpisała, że za 200zł może Puszka do mnie przywieźć. Na transportowym czytam, że z Pszczyny do Torunia mają jechać jeszcze dwie sunie, a więc koszt transportu można by jeszcze pomniejszyć. Tarzanka zgodziła się zabrać wszystkie trzy psy. Na trasie Katowice - Wrocław też poleciła mi brata Ingrid, a skoro Klaudus podpadła, to może Szarotko, jednak zadzwoń do Ingrid. I zapytaj ile ten odcinek by kosztował? Najgorzej, że jest mało czasu i nie wiem, czy jutro ktoś mógłby Puszka wydać ze schronu?

Pamiętajmy jednak, że Puszka mogę przyjąć tylko na te dwa miesiące. Ze względu na moja bliską przyszłość muszę mieć zagwarantowane, że we wrześniu ktoś psa ode mnie weźmie. Dlatego w tym okresie będziemy musiały bardzo intensywnie szukać chłopakowi drugiego lokum. A może do września uda się Puszkowi znaleźć już DS? W każdym bądź razie do września Puszek spokojnie może u mnie mieszkać. W razie czego w Łańcucie Leni ma dla niego ten hotelik, ale już z Inowrocławia zawieźć tam psa będzie jeszcze dalej /drożej.
Za to teraz, u mnie będzie taniej. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć, czy stawiamy na hotelik czy na mój tymczas. No, a ze względu na możliwy jutrzejszy transport na decyzję czasu zostało już mało. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_12_12.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 747
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[I]Jutro odpada.
Nie damy rady dowieźć Go do Wrocka.
Poza tym nie mamy ani grosza!
Napierw trzeba kasę nazbierać - nie innej opcji.
Wiecie jak się potem zbiera kasę jak już 'zapłacone' - wiem,że czas nagli i trzba wszystko starannie dograć,ale przede wszystki zdrowy rozsądek.
To nie sztuka się 'zarżnąć'...
Pamiętaj Elinko,że nie był sprawdzony na dzieci!
Nie możemy tego poprostu 'odbębnić'...[/I]

Link to comment
Share on other sites

matko jedyna jakie to pokomplikowane logistycznie ta cała jego perergrynacja po Polsce ...

Dziewczyny i chłopaki o ile jacyś tu są - weźcie pomyślcie proszę co zrobić, żeby przetransportować tego pięknego, białego kudłaczka i uratować mu tym samym życie - proszę ... może ktoś z Waszych znajomych z tamtych stron będzie jechał ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudus__'][I]Jutro odpada.
Nie damy rady dowieźć Go do Wrocka.
Poza tym nie mamy ani grosza!
Napierw trzeba kasę nazbierać - nie innej opcji.
Wiecie jak się potem zbiera kasę jak już 'zapłacone' - wiem,że czas nagli i trzba wszystko starannie dograć,ale przede wszystki zdrowy rozsądek.
To nie sztuka się 'zarżnąć'...
Pamiętaj Elinko,że nie był sprawdzony na dzieci!
Nie możemy tego poprostu 'odbębnić'...[/I][/QUOTE]

No to nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaapelować do zadeklarowanych tu Cioteczek i Wujaszków, aby się zmobilizowali i jak najprędzej wysłali swoje finansowe deklaracje. Inaczej mamy ręce związane i Puszek nie będzie mógł nigdzie wyjechać. Jak na razie darmowy przejazd biedak ma zapewniony tylko do Mysłowic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudus__'][I]Potrzebna kasa,kasa i jeszcze raz, kastracja, transport - nie no chyba nie wyrobimy :([/I][/QUOTE]

Klaudus to zbierasz pieniążki ?
Bo deklaracje są, osoby pytały o konto, więc z zebraniem pieniążków nie powinno być problemów.
Na kastrację trzeba wziąć fakture/rachunek z lecznicy czy od veta, na pw będzie info na kogo, to jest sponsorowane, pisałam już.

Teraz ważne to transport.

Trasa Katowice-Wrocław z bratem Ingrid, jest darmowa, ale on jeździ tylko w tygodniu, chyba we wt. i czw.
Tylko z Pszczyny ktoś by musiał zawieźć psiaka czy psiaki do tych Katowic, moze Nikus. Koszt ok.70zł.

A jest jeszcze Sajmom z Pszczyny, też ma jechać na darmowy dt, w okolicach Warszawy, może on też by się zabrał po drodze.

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę zrobić przelew tylko jutro, potem mnie tydzień nie ma (bez dostępu do internetu). jutro też muszę zwolnić miejsce w hoteliku jeśli Puszek jedzie do Elinki. Trzeba szybko zdecydować co robić?
Pytaliście SzczepoN i Pati-C - może bardziej się opłaca skorzystać z ich transportu i dołączyć inne psy na trasę to koszty by się podzieliły. U Puszka czas jest ogromnie ważny..

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do SzczepoN'a, ale jeszcze mi nie odpowiedział. W każdym bądź razie za transport innego psa na trasie Zielona Góra - Katowice (ok. 370km x2) mieliśmy zapłacić SzczepoNowi 400zł. Trasa z Pszczyny do Inowrocławia wynosi 429km x2, a więc podejrzewam, że ten transport przekroczyłby 400zł.

Natomiast Pati-C chyba nie ma sensu pytać, bo dziewczyna dodatkowo musiałaby dojechać do Pszczyny z Warszawy, a to powiększy koszty transportu.

A może Nikus pojechałby z Puszkiem prosto do Inowrocławia? On chyba też zajmuje się transportem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Napisałam do SzczepoN'a, ale jeszcze mi nie odpowiedział. W każdym bądź razie za transport innego psa na trasie Zielona Góra - Katowice (ok. 370km x2) mieliśmy zapłacić SzczepoNowi 400zł. Trasa z Pszczyny do Inowrocławia wynosi 429km x2, a więc podejrzewam, że ten transport przekroczyłby 400zł.
Natomiast Pati-C chyba nie ma sensu pytać, bo dziewczyna dodatkowo musiałaby dojechać do Pszczyny z Warszawy, a to powiększy koszty transportu.

A może Nikus pojechałby z Puszkiem prosto do Inowrocławia? On chyba też zajmuje się transportem?[/QUOTE]

Pati czasami jeździ w różne trasy, może akurat się wybiera. Nikus też warto zapytać o całą trasę

Link to comment
Share on other sites

Gdyby wyszło to na trasie Pszczyna - Inowrocław jechałyby cztery psiaki, Puszek, Sajmon do dt u kameralnej, i dwie małe sunie do domku w Toruniu.
Taki transport nawet kosztujący to by się opłacał. Chociaż nie ma na tamte trzy pieski żadnych deklaracji jeszcze, ale przynajmniej nie sam by Puszek jechał ale i te trzy pozostałe by skorzystały.

Jeśli chodzi o Nikus to dla niego trasa za długa do Inowrocławia, ale koszt tych 429km x2 plus jakiś dojazd ze Śląska do Pszczyny, to byłoby około 270zł ale to po samych kosztach. A inne osoby to jeżdzą drożej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Jeśli chodzi o Nikus to dla niego trasa za długa do Inowrocławia, ale koszt tych 429km x2 plus jakiś dojazd ze Śląska do Pszczyny, to byłoby około 270zł ale to po samych kosztach. A inne osoby to jeżdzą drożej.[/QUOTE]

Czyli jak, Nikus pojedzie za te 270zł do Inowrocławia czy jednak nie, bo trochę się pogubiłam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Czyli jak, Nikus pojedzie za te 270zł do Inowrocławia czy jednak nie, bo trochę się pogubiłam?[/QUOTE]

On mi pisał że dla niego to za daleko, i żeby gdyby to jakoś połączyć np. z pati-c.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']A dokąd najdalej może podjechać?[/QUOTE]

Napisałam do niego dopiero pw. Pewnie jutro odpisze.

Tak się jeszcze zastanawiałam nad tą okrężną drogą poprzez Wrocław, ale to i skomplikowane i trzeba by to jakoś dograć, no a jak by z Pszczyny jechały cztery czy chociaż dwa psiaki to pewnie lepiej żeby od razu jechały docelowo.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie, że lepiej, ale przecież tu nie ma nic skomplikowanego. W razie czego mamy opcję:

[B]Pszczyna - Katowice[/B] Nikus - 70zł
[B]Katowice - Wrocław[/B] brat Ingrid - za darmo
[B]Wrocław - Inowrocław[/B] Tarzanka - 200zł

i dalej Inowrocław - Toruń - Warszawa - pozostałe psy

W związku z tym, że brat Ingrid może jechać we wtorek lub czwartek, a Puszek zbiera pieniążki i nie przeszedł jeszcze testów na dzieci, napisałam do Tarzanki, czy mogłaby zawieźć psy w późniejszym terminie. Czekam na odpowiedź :razz:.

Link to comment
Share on other sites

A Budrysek ? Może ona by mogła pomóc ?
Klaudus , masz z nią jakiś kontakt ?

Jeszcze elmira jedzie, z Wrocławia do Warszawy, więc gdyby mogła skoczyć do Inowrocławia. Ale to dopiero za tydzień. Zapytam ją jutro.

Elinko, nie wiesz może ile u Ciebie by kosztowała kastracja pieska ?

Link to comment
Share on other sites

Przyfrunęlam z 2.półkuli , spytajcie jeszcze Zbójini,on jeździ na trasie Gdańsk - Sląsk i woził psy za darmo.Super chłopak. Jak kasa Puszka,mogę dorzucić coś,ale nie mam jak przelać, ktoś by musiał założyć za mnie , a ja oddam po powrocie , jak w podpisie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']
Elinko, nie wiesz może ile u Ciebie by kosztowała kastracja pieska ?[/QUOTE]

Zapytam w poniedziałek, ale z tego co pamiętam to chyba w granicach 120-170zł.

[quote name='Poker']Przyfrunęlam z 2.półkuli , spytajcie jeszcze Zbójini,on jeździ na trasie Gdańsk - Sląsk i woził psy za darmo.Super chłopak.[/QUOTE]

Dziękujemy, napisałam. [IMG]http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_8_6.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[I]No tak Zbójini jeździ chyba z okolicy Knurowa do Gdańska [tak coś kojarzę]
Do Warszawy z Katowic jeździ też Figu z tego co pamiętam.
Czyli teoretycznie Puszkowi niewiele brakuje,żeby mógł spokojnie jechać.
Kastracja zapewniona, stałych wpłat coś zapewnione.
Kasa na transport i wyciągnięcie tylko potrzebna[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poker']Przyfrunęlam z 2.półkuli , spytajcie jeszcze Zbójini,on jeździ na trasie Gdańsk - Sląsk i woził psy za darmo.Super chłopak. Jak kasa Puszka,mogę dorzucić coś,ale nie mam jak przelać, ktoś by musiał założyć za mnie , a ja oddam po powrocie , jak w podpisie.[/QUOTE]

Poker, ja mogę założyć, tylko ile?

wyjeżdżam jednak jutro rano, więc dziś do wieczora mogę przelew zrobić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elinka']Klaudus, aczy porozsyłałaś Cioteczkom PW z numerem konta? Dokąd ostatecznie pojedzie Puszek? Do Łańcuta czy do Inowrocławia? Do kogo dzisiaj Leni ma wysłać pieniądze?[/QUOTE]

No chyba do Ciebie Elinko :).

A druga opcja to UMILKI była, ale to nie Łańcut a koło Łowicza chyba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...