Jump to content
Dogomania

Terrier australijski (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


jaszczurka

Recommended Posts

  • Replies 626
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

yyy mroźna zima nam nie grozi raczej... no i szczota nie ma nawet 2 lat...

hehe chyba będę jej musiała włoski natapirować coby ukryć braki ciałka ;) najgorsze jak się na nią patrzy z góry- podobno one nie powinny mieć wyraźnego wcięcia w talii??

Link to comment
Share on other sites

ja Ci mówię, że to zdjecie kiepskie :P maskuje chudość
troczki powiadasz? w takich miejscach są, mało komfortowych do skubania- ale na udach nic nie ma? może coś z wewnętrznej strony nogi wystaje

w ogóle ten jej włos jest taki przylegający, że chyba jeszcze długo będzie się wydawał krótki

Link to comment
Share on other sites

... a wtedy szybko wezmę drugą Szczotkę, żeby nie było nudno :D :D :D :D

chociaż leniwej szczoty nijak nie mogę sobie wyobrazić ;) na kanapie z szarymi godzinami potrafi spać, ale w terenie jest niezmordowana! jak jest 5 chartów tro ona MUSI biegać z każdym ;)

Kinga, a może wrzucisz jakieś zdjęcie któregoś psiaka? jak białe cudeńko sie rozwija?

Link to comment
Share on other sites

Wieczorem coś wrzucę :lol: a białe cudeńko jest super ale nie ma zamiaru nauczyć się sikać na zewnątrz :angryy::mad: , kuchnia jej baaardzo odpowiada na załatwianie potrzeb:diabloti:. Salcia mysli , że jest australijczykiem , próbuje skakać jak one niestety te jej grube łapy i wielkie ciało robią swoje :lol:

Link to comment
Share on other sites

ładnie się prezentuje Bingo, super włos i świetna górna linia, podobają mi się proste linie grzbietu. Jakiego wzrostu jest ten piesek i ile mniej więcej waży?

A i jeszcze pytanie, podczas pielęgnacji - kąpieli jakiego używacie szamponu, czy na codzień trzeba stosować specyfiki chroniące włos i jak często nalezy kąpać aussie?

Link to comment
Share on other sites

[B]Matrix[/B] wg moich miar Bingo ma 28 cm i wazy teraz jakies 6 - 6,5 kg. Włos ma coraz lepszy ale jeszcze troche zbyt miekki jak dla mnie.
Jeśli chodzi o pielęgnację włosa to nie jest w ogóle kłopotliwa czesanie raz na tydzien :lol:
Ja między wystawami kapie w szamponach proteinowych , zeby łatwiej było czesac. Do Bingowej siersci kupiłam specyfik ułatwiajacy czesanie , zeby mu za duzo kudłów nie wyrywac :lol:

Link to comment
Share on other sites

Robuś "Łobuś" Bobuś

[IMG]http://img82.imageshack.us/img82/4056/dsc07441iw5.jpg[/IMG]

[IMG]http://img258.imageshack.us/img258/3857/dsc07448kp8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img163.imageshack.us/img163/2620/dsc07450uu3.jpg[/IMG]

[IMG]http://img526.imageshack.us/img526/1919/dsc07452nu5.jpg[/IMG]

Czy mogę prosić o wymiary Binga (obwód klatki i brzucha między łapami).. z góry dziękuję! :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Maciej[/B] - obwód Binga to : 44 cm za przednimi łapami i 39 cm przed tylnymi.
I jeszcze jedno , dla mnie Robinek to serdelek, znacznie za gruby . Musi schudnąc . Powinien miec podkasany brzuch a on jest równiutki jak wałek. 2 kg koniecznie musi zgubic :p

[B]Gajolka [/B]Bunia już nie jest Bunią tylko Daisy bo jej nowym właścicielą nie podobało sie dotychczasowe imie.

[B]Matrix[/B] tak jak pisałam czeszę swoje aussie raz na tydzień , jak nie pracowałam to trymowałam wszystkie co 3 tyg a kapiel to juz zależy jak potrzebuja czasami co tydzień czasami co miesiac. Jedynie z Bingiem miałam troche wiecej zachodu bo jego włos jest troszkę za miekki.

Link to comment
Share on other sites

Robin nie jest jak wałek - on ma 46 z przodu i 40 z tyłu, biorąc pod uwagę jego wysokość - 30 cm, trzeba stwierdzić. że proporcje ma podobne do Binga. Te zdjęcia trochę kłamią, ale może faktycznie powinien trochę schudnąć - zgadzam się na 1 kg, ale to też ciężka sprawa.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gajolka [/B]fakt zdjecia często klamią :p a Robinek na tych fotkach wygląda bardzo podobnie jak Czorcia , która jest jak utuczony wałek :angryy: Przytyła w wieku młodzieńczym i tak jej zostało , nawet RC Obesity jej nie pomaga !!!

Wałkowata Czorcia

[IMG]http://img235.imageshack.us/img235/5743/wystawa155kg7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Coś mi tu nie pasuje. Niby Robin to wałek, a różnica wymiarów Robina i Bingo jest raczej znikoma - przede wszystkim biorąc pod uwagę to, że R. jest 2 cm wyższy ;) Musiałbym w związku z tym powiedzieć, że Bingo równiez podchodzi pod wałek, ale tego nie powiem, bo tak nie jest. R. ma tylko masę długiej sierści przysłaniającą pustki powietrzne, odchudzę go w 5 minut.. :)

Link to comment
Share on other sites

No i stało się - Maciek zrobił Robusiowi wcięcie za pomocą nożyczek - sama nie wiem, czy dobrze zrobił, poobcinał frędzelki - zwariować można. Myślę Kinga, że Ty masz większy dystans do tych spraw, bo masz dużo psiaków, a my się tu srajlujemy z jednym i "serdelek" nas zabolał, co nie znaczy, że to nieprawda, iż ma nadwagę. A może nie? Ja już jestem cała głupia.

Link to comment
Share on other sites

Do każdego psa, również pod względem żywienia trzeba podchodzić indywidualnie, nie istenieje coś takiego jak szablon żywieniowy powiedzmy ... Jeden pies potrzebuje więcej karmy inny mniej, trzeba wypracować sobie własną metodę ilościową żywienia.
Poza tym wiosna się zbliża, więcej spacerów, ruchu na świeżym powietrzu i niejednemu psu który troszkę przytył, wróci doskonała kondycja i wspaniała sylwetka.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...