Jump to content
Dogomania

Terrier australijski (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


jaszczurka

Recommended Posts

Plunkett! Wystawę organizuje ZK w Bydgoszczy i jako Bydgoszcz figuruje w spisie wystaw. W szczegółach podają, że wyjątkowo wystawa odbędzie się w Toruniu. Nie mylę tych miast. Ja np. jestem gdynianką, a nie gdańszczanką (choć w Gdańsku się urodziłam).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 626
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gajolka:)
Przecież ja Ciebie nawet przez momencik nie podejrzewałam o mylenie Bydgoszczy z Toruniem (nikt też chyba nie powie, że Kopernik urodził się w Bydgoszczy), i nie z Ciebie mój chichot, tylko z tej sytuacji. Tym zabawniejszej, że oba miasta bardzo się nie lubią (torunianie nazywają bydgoszczan tyfusami). Dlatego wyobraziłam sobie mieszkańca Torunia, który dowiaduje się , że w jego mieście będzie b y d g o s k a wystawa:megagrin:.
Tylko tyle. Dlatego jeśli Cię uraziłam , to przepraszam, ale nie miałam takiego zamiaru:)
A Gdyni zazdroszczę. Mieszkałam parę lat w Orłowie, i teraz bardzo tęsknię -Poznań tak mi się nie podoba:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Matrix, ja mam ogromną nadzieję, że się na australijczyka zdecydujesz :) już Cię widzę z małym rudym podskakującym wesołkiem :)
a co do wystaw- jeszcze nigdzie nie zgłaszałam - po pierwsze dlatego, że czekamy na cieczki szarych... będzie kolejna próba.......... a po drugie wszystkie trzy szorstkie psice są aktualnie... gładkowłose :P :P (a ja mam odciski na paluchach a jeszcze trochę przede mną)

Link to comment
Share on other sites

trzymam kciuki za Katowice :)

słuchajcie, czy macie jakieś patenty na pdciski/odgniotki czy jak się tam to zwie na paluchach po skubaniu?? jeszcze mi zostały do wyskubania najgorsze miejsca a na obu rękach mam już bolące miejsca...

Link to comment
Share on other sites

halo halo?? taka tu jakaś cisza... co słychać u australijczyków? :D my toniemy w błocie, spacery są dość ciężkie- ale dajemy radę! (zdjęcie sprzed potopów, autorstwa Roberta R)

[IMG]http://www.lukrowi.pl/_img/_pictures/397.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

tak, nakłada się końcówki cienkich rękawiczek na palce, aby łatwiej chwytać włos- podejrzewam że w całych rękawiczkach to by się ręce koszmarnie spociły


a Szczocie włos na górze urósł już na tyle, że przydałaby się powtórka albo przynajmniej przerwanie owego włosa, ojojoj

Link to comment
Share on other sites

U nas deszczowisko, a moja córcia chora, więc i spacery ograniczyły się do koszmarnego minimum na siku i koopala. Biedne psiaki! Nudzą się jak mopsy...Adelka coraz bardziej sapie, a jej brzuchol wygląda już jak piłka. Znalazła sobie fajne miejsce w kartonie i głównie tam przebywa...pod warunkiem, ze siedzę, bo jak wstaję, Adela staje się moim cieniem. Ma azymut na łydki i twardo się go trzyma:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kinga, karmię Robina zgodnie z wytycznymi, a tymczasem waży 8 kg. Powiedz mi, czy to za dużo przy 30 cm wysokości, bo nie chcę go z kolei głodzić. Czy taki duży pies jest zgodny ze wzorcem? Mnie się podoba, ale co będzie z jego ocenami?

Link to comment
Share on other sites

Jolu Robin waży jeszcze trochę za dużo ale sama musisz ocenic czy dalsze odchudzanie ma sens. Jak on teraz wygląda ? Czy np jego zebra są lekko wyczówalne ? Bo jeśli tak to jego waga bedzie dobra.
Wzrost tez ma dobry , Bunia (teraz Dasiy) też ma ok. 30 cm a waży 6,5 kg i wygląda idealnie. Aussie mogą miec wzrost nawet do 32 cm.

Link to comment
Share on other sites

Super, że mamy temat wzrostu terierów australijskich, wiadomo, że wzorzec mówi o 25 cm w kłębie, nie wiem jak podchodzą do wzrostu sędziowie oceniający rasę / może Nitencja wypowie się w tym temacie /, ja osobiście uważam, że zdecydowanie lepiej jest gdy aussie jest nieco większy niż za mały, najważniejsze by był proporcjonalny, a często u tego wyższego są doskonałe proporcje i lepsza motoryka ruchu. Taki wzorcowy 25 cm piesek może wydawać sie trochę zbyt zminiaturyzowany, tak sądzę ...
I jeszcze tak sobie myslę, że jeśli australijczyk ma być raczej długi w proporcji do swej wysokości to zdecydowanie lepiej gdy piesek, zwłaszcza samiec, jest nieco dłuższy niż za krótki, o zbyt wysokich nogach.
Dla mnie najważniejsze jest wrażenie ogólne i doskonały ruch, nie obraziłbym się gdyby mój w przyszłości piesek miał te powiedzmy 30 - 32 cm :) wzrostu.
Ciekawe co w tym temacie mieliby do powiedzenia Australijczycy?

Link to comment
Share on other sites

W wielu rasach wzrost z pokolenia na pokolenie jest większy- nawet u deerhoundów trudno znaleźć psa w minimum (a takie mi się marzą) choć u nich nie jest to problem, bo określone jest jedynie owo minimum. Moje suki przekraczają minimum o ok 10 cm ;)

A wracając do australijczyków- dla mnie jak i dla Matrixa ważny jest ruch (zboczenie charciarza?? ;) ) i z ruchu mojej Szczoty jestem zadowolona ogromnie! Nie jest zbyt krótkonoga (hmm ;) ) ale to chyba akurat poprawia u niej motorykę ruchu. No i te jej 27-27,5 cm nie wydaje mi się już takie straszne :D

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie Robuś jest bardzo zgrabny i ma świetny ruch, ale jest taki masywny - w klatce przy przednich łapach (od strony brzucha) ma w obwodzie 46 cm, a przy tylnych - 40. A ile ma Bingo? Bo ja się obawiam reakcji Kingi, gdy niedługo zobaczy Robcia. A czemu Bunia to już nie Bunia?

Link to comment
Share on other sites

aż się boje szczotę zmierzyć... ona to dopiero jest śledź...
ma fajne mięśnie (teraz jak jest jeszcze w miarę gładka to widać mięśnie nad przednimi łapkami i "buły" na zadku), ale ciała to ona nie ma wcale, mimo że je dwa razy więcej niż nasza kundlica (dwa razy od niej cięższa)- słuchajcie jak ją podtuczyć??????? nawet zrobiłam jej zdjęcia ale ten (...) komputer w ogóle nie widzi czytnika do karty, no szlag mnie normalnie trafia, nie mam jak ich zrzucić!!!

Link to comment
Share on other sites

o masz
czyli musiałabym jej nie brać na bieganie? kurcze toż ona charcią zabawką ma być, ona jest do rozruszania szarych futer ;) czyli na razie pozostanie taki szczupak... zabawki szarym nie odbiorę :D :D chociaż jakby ociupinkę ostatnio mniej jej żebra wystają ;) może to przez odrastające włosy

ile miała Aisha jak zaczęła przybierać??

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...