Jump to content
Dogomania

Szpice w potrzebie!!!


PaYooK

Recommended Posts

[quote name='Arwilla']Wiem,że to "tablica ogłoszeń", ale nie mogłam się powstrzymac...
Mam pytanie, jak pomaganie szpicom w potrzebie ma się do produkowania następnych schroniskowych rezydentów?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f971/mleko-w-proszku-dla-szczeniat-137481/#post12278506[/URL]

Pytanie zapewnie czysto retoryczne, bo nie sądzę,że doczekam się odpowiedzi...:shake:[/quote]

:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzisiaj wróciła Zadra - "zakleszczona" przez 3 godziny wyciągnęliśmy jej z setkę kleszczy! teraz śpi i chrapie w swoim kojcu

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i trzymanie kciuków - okazały się szczęśliwe. A przy okazji całej tej ucieczkowej historii poznaliśmy kawał pieskiej doli i ogromne serce wielu ludzi. jeżeli tylko będziemy i my mogli jakoś pomóc - to zawsze bardzo chętnie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda.kapler']dzisiaj wróciła Zadra - "zakleszczona" przez 3 godziny wyciągnęliśmy jej z setkę kleszczy! teraz śpi i chrapie w swoim kojcu

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i trzymanie kciuków - okazały się szczęśliwe. A przy okazji całej tej ucieczkowej historii poznaliśmy kawał pieskiej doli i ogromne serce wielu ludzi. jeżeli tylko będziemy i my mogli jakoś pomóc - to zawsze bardzo chętnie![/quote]
Super że są już w domku:multi:

Link to comment
Share on other sites

Skoro to o mnie to mysle ze i tu sie wypowiem.Uwielbiam to forum ale niecierpie oceniania bez znania sytuacji i tego wiecznego naskakiwania forumowiczek!!! Jakbyście uwaznie przejzaly wszystkie tematy zalozone przeze mnie to byscie wiedzialy ze wzieta przez nas suczka miala byc rzekomo juz po sterylizacji a poza tym byla dosc otyla co nas martwilo...fundowalismy jej diety i trening i zero efektu;/ Zawiozlam ja wreszcie do lekarza bo juz mialam czarne mysli moze jakas powazna choroba czy cos:/ A tu weterynarz do mnie startuje z tekstem gratuluje niedlugo porod:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye:I co sie okazalo wcale sterylizacja nie byla wykonana,normalnie zalamka:/
Normalnie mnie scielo,a jakby nie liczac to nie moglo byc z naszym husky:/
Ja zamiast sie cieszyc to wrecz plakalam jak sie o tym dowiedzialam:( bo szkoda meczyc sunke:/ ktora ma raptem 2 lata a to jej drugi porod:shake::shake::shake:
No ale bylo juz za pozno a ja nie mam serca usypiac szczeniakow:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koffanamyszka17']No ale bylo juz za pozno a ja nie mam serca usypiac szczeniakow:-(:-(:-([/quote]

ja przepraszam, że się wtrącę, ale trafia mnie cholera w czystej postaci, jak widzę, że ktoś "nie miał serca" uśpić szczeniaków. no szlag! jak masz takie miękkie serce, to kochana idź do schroniska, weź sobie z 50 szczeniaków, które siedzą w g. po swoje własne brzuszki, bo ktoś nie miał serca ich hmm usunąć jak jeszcze były małymi nieświadomymi płodami albo ktoś "nie miał serca kaleczyć ich mamusi sterylizacją".

jeśli nie zaczniemy sterylizować, w tym aborcyjnie, ani usypiać ślepych szczeniąt to psów będzie więcej, więcej i więcej... z rozkosznych szczeniaczków wyrosną psy, często niezbyt urodziwe, przeciętne... stracą swój urok szczeniaczków - i nikt nie zagwarantuje, że kółko się nie zamknie a sytuacja nie powtórzy... :angryy:

wiem, że to nie jest miła wypowiedź, ale przepełnia mnie po prostu straszna złość, żal, frustracja i nie wiem co jeszcze... my, świadomi niby dogomaniacy, którzy powinniśmy ograniczać rozród niechcianych jak się da... a tu proszę - miłosierdzie. śmiech na sali plus oklaski.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka_']Słuchajcie, dziś do mnie dzwoniła znajoma. 5 dni temu koło giełdy w Mysłowicach została znaleziona suczka syberian husky srebrno-biała, oczy: jedno niebieskie drugie brązowe, weterynarz ocenił, że ma ok. 1 rok. Ci ludzie wzięli ją, ale nie moga ją zatrzymać ponieważ mają już psa. Chcą oddać tą sunie i to jak najszybciej, nawet już dziś. Najlepiej, żeby wzięła go osoba, która już ma haszczaka. Sprawa jest bardzo pilna !!!
Kontakt do mnie na priv, maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub gg 2058054.

[COLOR=red]Już nieaktualne, suczka została adoptowana przez husky_regan :D [/COLOR][/quote]


he he he !

po 5 latach znalazł się właściciel owej suczki ! Wspólnymi ustaleniami psiak zostaje na zawsze u mnie ! ale jaja !

Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o pomoc miłośników tej rasy...

Wczoraj, na parkingu zajazdu w miejscowości Góra Kalwaria znalazłyśmy psa rasy Husky (w typie?). Koczował na skraju lasu i był dokarmiany przez pracowników tego zajazdu.
Z ich relacji wynika, że ponad tydzień temu ktoś wyrzucił go z pędzącego samochodu :-(
Psiak ma 2 spore rany na bokach brzucha - prawdopodobnie został potrącony przez jakieś auto.
Udało nam się go złapać, usadowić w samochodzie i przewieźć do Warszawy.
Psiaczek jest nieufny i trochę strachliwy, nie wykazuje żadnych oznak agresji. W samochodzie spisywał się świetnie: żadnej choroby lokomocyjnej, skakania, paniki i innych sensacji.
Dzięki Fundacji Pod Psim Aniołem udało nam się umieścić go na moment w lecznicy na Mokotowie. Przeszedł tam podstawowe badania krwi, opatrzono mu rany i wyciągnięto tonę kleszczy.
Pomóżcie szukać mu DT lub DS - pleaseeeeee
Wiem, że zdjęcia to podstawa, ale nie potrafię ich wklejać :oops:
Mogę przesłać komuś na e-mail...

Link to comment
Share on other sites

Zeby znalezc mu dt lub ds potrzebne sa info na temat psa czyli cokolwiek co mozecie wiedziec lub sprawdzi: ile ma lat, jak wyglada, jak do innych psów, kotów, jak do dzieci itp.
zdjecia mozesz mi przesłać (adres masz na pw )

info o psie przesłałam na inne fora

pozdrawiam Usia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']Wiem,że to "tablica ogłoszeń", ale nie mogłam się powstrzymac...
Mam pytanie, jak pomaganie szpicom w potrzebie ma się do produkowania następnych schroniskowych rezydentów?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f971/mleko-w-proszku-dla-szczeniat-137481/#post12278506[/URL]

Pytanie zapewnie czysto retoryczne, bo nie sądzę,że doczekam się odpowiedzi...:shake:[/quote]

Ku przestrodze w adopcjach.
Sunia wyadoptowana w koncu stycznia, rodzi pod koniec kwietnia, bo ponoc wydana szczenna :angryy:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Ku przestrodze w adopcjach.
Sunia wyadoptowana w koncu stycznia, rodzi pod koniec kwietnia, bo ponoc wydana szczenna :angryy:...[/quote]
i pewnie szczeniaki całkiem jak rodzice :shake: dziewczyna może nie wie że miesiąc wcześniej powinna mieć szczeniaki :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Bardzo proszę o pomoc miłośników tej rasy...

Wczoraj, na parkingu zajazdu w miejscowości Góra Kalwaria znalazłyśmy psa rasy Husky (w typie?). Koczował na skraju lasu i był dokarmiany przez pracowników tego zajazdu.
Z ich relacji wynika, że ponad tydzień temu ktoś wyrzucił go z pędzącego samochodu :-(
Psiak ma 2 spore rany na bokach brzucha - prawdopodobnie został potrącony przez jakieś auto.
Udało nam się go złapać, usadowić w samochodzie i przewieźć do Warszawy.
Psiaczek jest nieufny i trochę strachliwy, nie wykazuje żadnych oznak agresji. W samochodzie spisywał się świetnie: żadnej choroby lokomocyjnej, skakania, paniki i innych sensacji.
Dzięki Fundacji Pod Psim Aniołem udało nam się umieścić go na moment w lecznicy na Mokotowie. Przeszedł tam podstawowe badania krwi, opatrzono mu rany i wyciągnięto tonę kleszczy.
Pomóżcie szukać mu DT lub DS - pleaseeeeee
Wiem, że zdjęcia to podstawa, ale nie potrafię ich wklejać :oops:
Mogę przesłać komuś na e-mail...[/quote]
Ja też poproszę damy go na psy zaprzegowe i bezdomne szpice już ruszyły i więcej inf.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja też poproszę damy go na psy zaprzegowe i bezdomne szpice już ruszyły i więcej inf. [/QUOTE]Iwi ja własnie o psach zaprzegowych myslałam juz wczoraj próbowałam wstawić, ale coś mi sie dzieje z kompem i nie moge tam napisac zadnej wiadomosci.Wiec jesli nie sprawi Ci to problemu to ty wstaw ;)
ja wstawie na forum malamucim

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie w styczniu tylko w lutym bo mialam ferie jak po nia jechalismy po 2 szczeniaki wchodza teraz niedlugo koncza 4 tydzien i nawet jesli to z naszym a nie sadze to suczka miala byc wysterylizowana!!!A szczeniakow nie uspilabym i koniec a maja juz nowych przyszlych wlascicieli...I mysle ze na tym zakonczmy rozwazania na ten temat i zajmijmy sie pomoca innym pieska...A dla mnie bedzie to przestroga zeby nikomu nie wierzyc na ladne oczy i nie byc latwowiernym i od razu po wykarmianiu szczeniakow wysterylizuje suczke i wykastruje psa bo nie chce ich bezmyslnie rozmnazac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koffanamyszka17'] suczka miala byc wysterylizowana!!!A szczeniakow nie uspilabym i koniec a maja juz nowych przyszlych wlascicieli...[/QUOTE]

Jakbyś obejrzec sunie po przyjezdzie to widziałabys ze nie ma blizny po zabiegu tak mi sie wydaje :cool1: i nie chodzi mi o najechanie na Ciebie bo w sumie z 2-ej str. jesli ja bym adoptowała psa i miałabym info ze pies jest "czysty" to nie sprawdzałabym, bo nie przyszło by mi to głowy.

Rozumiem ze Ci nowi własciciele równiez wysterylizuja swoje szczeniaki bo nie chcą ich bezmyslnie rozmnazac ??

takie pytanie troche retoryczne :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Wiem ze na mnie nie naskakujesz akurat ty i powiem tyle to byl moj blad ze nie bylo zadnej umowy a byli wlasciciele wiedza ze urodzila bo zrobialm im niezla awanture ale to niczego nie zmieni:/ Uratowalismy ja przed schroniskie z dobrego serca chciale sie jej szybko pozbyc gdyby nie my bylaby w schronisku:/ nie sprawdzalam bo nigdy nie widziala m wysterylizowanego jakiego kolwiek zwierzatka i nawet nie wiedzialabym jak to ma wygladac uwierzylam poprostu na slowo:( A Lusia widocznie jest bardzo czysta sunia bo nie zauwazylismy cieczki a przeciez minimum raz dziennie jest szczotkowana nie wiem sama :( Oczywiscie nowi wlasciciele beda proszeni o kastracje:/ i na szczescie w nie szczesciu sa to same pieski...A co evl to sie mnie czepia od kad jestem na tym forum i jestem karana slownie za wszystko a to nie sa tylko slowa tylko az slowa bo chcialabym wrecz zbawic swiat oddac zwierzetom wszystko a za to ze pomagam innym adoptowac zwierztatka z tego forum jeszcze zostaje zakrzyczana...Poprostu mi sie chce za tym chodzic a znajomi wola kupic a ja wtedy biore to na siebie bo wole zeby wzieli jakas bidulke:(
A wracajac do szczeniakow to nie liczylam na zaden zarobek suka je specjalna karme i witaminy szczeniaki zaraz jada na odrobaczenie a za dwa tygodnie na szczepienie i maja wszystko co najlepsze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwi10']Ja też poproszę damy go na psy zaprzegowe i bezdomne szpice już ruszyły i więcej inf.[/quote]

Dziewczyny, dziękuję za szybki odzew...
Czekam na zdjęcia, troszkę wyraźniejsze i lepszej jakości niż te, które zrobiłam w lecznicy. Będą jutro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Dziewczyny, dziękuję za szybki odzew...
Czekam na zdjęcia, troszkę wyraźniejsze i lepszej jakości niż te, które zrobiłam w lecznicy. Będą jutro.[/quote]
Ok to czekamy a ja wstawię na zaprzęgowym forum a Usia na malamucim;) no i BS już ruszyło:lol:

Link to comment
Share on other sites

w Kielcach został ostatnio znaleziony psiak w typie husky, ok. 2 letni, kolor czarny ze srebrnym "podpalaniem". Gdybyscie słyszały, ze komuś zaginął dajcie znać - jeśli nie to tak czy inaczej pies musi znaleźć nowy domek, bo tam,gdzie jest obecnie nie może zostać - chce łapac kury sąsiadów i musi byc wiązany, bo przeskakuje za kurami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zurdo']Jolek, tylko jeden z psów to husky, to jego zdjęcia:

[FONT=Calibri][SIZE=3][IMG]http://img152.imageshack.us/img152/4950/p5079205mini.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]*[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3]*[/SIZE][/FONT]
[FONT=Calibri][SIZE=3][IMG]http://img518.imageshack.us/img518/604/p5079209mini.jpg[/IMG][/SIZE][/FONT][/quote]

[CENTER][SIZE=3][B]Uwaga uwaga. Uprzejmie informuje, ze ten łobuz [COLOR=red]spierdzielił z Domu Tymczasowego. [/COLOR]DT był w Żabieńcu (koło Piaseczna). Może ogłoszenie o tym znalezionym w Górze Kalwarii pokrywa się z tym psiakiem![/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Prosimy o pomoc w poszukiwaniach MORSA![/B][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madallena'][CENTER][SIZE=3][B]Uwaga uwaga. Uprzejmie informuje, ze ten łobuz [COLOR=red]spierdzielił z Domu Tymczasowego. [/COLOR]DT był w Żabieńcu (koło Piaseczna). Może ogłoszenie o tym znalezionym w Górze Kalwarii pokrywa się z tym psiakiem![/B][/SIZE]
[SIZE=3][B]Prosimy o pomoc w poszukiwaniach MORSA![/B][/SIZE][/CENTER]
[/quote]
czy na S-O i malamutach też wiedzą :shake: wstawię info bo widzę że chyba nie :shake:

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.ogloszenia.aleokazja.pl/_photo/12wdur6y0o.jpg[/IMG]

Oddam psa Husky czarno-białego o jasnych oczach. Pies ma silną osobowość, inteligentny i stonowany. Chętnie oddam w ręce osoby doświadczonej, pies nie nadaje się do przebywania z dziećmi. Ma około 4-5 lat, zadbany.
telefon 606850588

[IMG]http://www.bolec.info/zdjecie_ads.php?boleslawiec=13214[/IMG]


[IMG]http://www.bolec.info/zdjecie_ads.php?boleslawiec=13212[/IMG]
[SIZE=2]Szukamy właściciela dla naszego 4 letniego Snookera (rasy husky) ,dla którego mamy teraz strasznie mało czasu i chcielibyśmy oddać go w dobre ręce,do kogoś kto będzie miał czas na długie spacery i zabawę.
Pies jest grzeczny, ułożony, nie sprawia problemów. Spokojny do dzieci.[/SIZE]
Kasia 0609 422 629

[B][COLOR=Sienna]Oddam psa rasy Husky. Ma rok czasu , posiada książeczkę zdrowia . Jedno oko jest niebieskie , dodam że jest to suka , lubi się bawić . Jest pięknym i silnym psem . Oddam ja ponieważ babci jest ciężko ja utrzymać . Więcej info pod nr tel : 506483882[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/husky-mlody-znaleziono-132331/#post12314114[/url]

[IMG]http://img35.imageshack.us/img35/7658/zdjcie0184.jpg[/IMG]

ma obecnie ok. 1 rok - ma piękne, bardzo jasne umaszczenie i bardzo łagodny charakter, garnie się do ludzi. Wadą - jeśli można tak to w ogóle określić, bo w końcu to husky - jest nadmiar energii. Niewybiegany jest w stanie przeskoczyć 2,5 metrowe ogrodzenie. Pies jest w Kielcach na dt

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...