Jump to content
Dogomania

MOJŻESZ-Żory-o 16-30 odszedł zaTM:(:(:(


marmar

Recommended Posts

  • Replies 622
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o budę, to ofiaruję ją jak najbardziej dla psów w potrzebie. Mój pies śpi na kanapie, więc nie potrzebuje budy. Zaznaczam, że jest to duża i cieżka buda, nie zmieści się do samochodu osobowego

Admin, zaczęłam zbierać zimowe rzeczy, typu, poduszki, kołdry, swetry, etc- przydadzą się?
CZęść chcę zawieźć do Jastrzębia- Szerokiej- jeszcze tam nie byłam, ale ponoć koszmar :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że Dorotka zapłaci choc ten hotel. Do reszty dołozymy - czekam na numer konta od Marmar. Czyli na tymczas idą Mosiek (jak dobrze pójdzie a musi) i Dino. Aramis w domu. Jest może szansa na STOP MYSŁOWICOM?
Zajrzyjcie prosze na wątek Portosa - tam jest namiar na dom dla psa w okolicach Pozannia. Opisałam co i jak - pan chce dać dom psu w pilnej potrzebie.

Link to comment
Share on other sites

Kiedy i kto jedzie to już decyduje biuro.
A jeśli marmar moze zabrać już jutro Mośka na tymczas no to czekamy na Dorotke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Bo innego wyjścia nie widze.
Dzisiaj poszły z azylu 2 psy , jeśli odejdzie Mosiek i Poldek*niby w piątek) To nikt nigdzie chyba nie pojedzie.
Ale jak już podkreśliłem od tej decyzj jest biuro!! Oni mają swoje zasady i oni decydują co i jak robią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azyl_Zory WebAdmin']
A jeśli marmar moze zabrać już jutro Mośka na tymczas no to czekamy na Dorotke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/quote]
na Dorotkę to już chyba w tej kwestii nie ma co liczyć - czyli mamy dwa dni na uzbieranie ponad 400 zł :shake: :shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

UWAGA!!!!!

Ja mogę założyć te 400 złotych, ale bezwzględnie muszę je mieć z powrotem w ciągu tygodnia-10 dni. Nie myślcie o mnie źle, że nie mogę ich dać. To są całe pieniądze jakie mam na życie, a w tej chwili jestem bez pracy. Ale na razie zakupów robić nie muszę, mam zapasy.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilka dostałem linka od czarok, zaznaczam że nie czytałem całości wątku a tylko po "łepkach" , miedzy innymi fragment listu od Dorothy. Nikogo nie oskarżam , nikomu nic nie zarzucam, wiem tylko jedno że wielu ludzi z dogoi "udzielajacych się" osób robi to tylko "wirtualnie" czyli poświęcaja tylko czas i swoje dobre chęci.(to nie do Dorothy). Wielokrotnie spotykam się z deklaracjami i na tym się wszystko kończy. Kto powie złe słowo na Dorothy niech najpierw spojży we własną duszę i rozgrzeszy samego siebie. Wiem że na nia zawsze można było liczyć !!! Piekne sa te "achy" ,"ochy" i "na górkę", co za tym idzie? Pewnie że klawiatura nie gryzie i można się dowartościować. Dorothy coś wysłała (250zł) choć jak pisze sama ma trudną sytuację i to jest konkret, a przecież nie musiała. Teraz na mnie wysyłajcie gromy...

Link to comment
Share on other sites

A teraz konkrety dla nowego domku: jeśli niedowidzi to albo to jest zaćma starcza - nie ma ratunku i będzie coraz gorzej /albo inne schorzenie; ew.,.w grę wchodzi konsultacja okulistyczna i operacja - to będzie kosztowało; ( ?)/ dalej: nie wiemy jak funkcjonuje wątroba i trzustka; należałoby zrobic badanie krwi poszerzone - ok 150 zł; jeśli chodzi o stawy najpierw rtg ok 120 zł, potem leczenie jeśli to związane z wiekiem to metacam i arthroflex - koszt 1 but 180 zl (leczenie musi być kontynuowane dość długo zanim będa pozytywne efekty - jeśli wogole będą)dalej odżywianie i preparaty wspomagające ; ew. karma specjalistyczna worek 7,5 kg ok 140 zł; do tego wizyty u weta też nie za darmo, napewno na początek kroplówki. Nie mówię że o jego życie nie nalezy walczyć !!! Tylko pytam kto znajdzie tyle serca, czasu i pieniędzy ??l Czy się nie zniechęci i zaniecha leczenia jak stan będzie sie gwałtownie pogarszać; pies przestanie widziec, a za chwile i chodzić; kto go będzei wynosił na rękach 3-4 x dz. na wypróżnienie; pojawią sie odleżyny i zapalenie płuc, trudności z oddychaniem. Nie piszę tego aby kogokolwiek zniechęcić (ważne aby był świadomy czekajacych go obowiązków). Kto powalczy o jego życie?? Zapewniam - warto dla każdego jego spojżenia, polizania, pomerdania ogonem. Miłość tą odwzajemni po tysiąckroć. Miałem to przez lata na codzień. Odwagi !

Link to comment
Share on other sites

te wyliczenia kosztów są żenująće; pomagać cudzym kosztem najłatweij; a coś od siebie ? a nie wyliczać każde 20 zł! może jeszcze % zużycie wody i prądu? a bilety za przejazdy?
czy nie widzicie, że to jest chore!
I ta cała pomoc jest chora! Od kwietnia pies bez leczenia ! bo trwają między Wami przepychanki: kto, kiedy, komu i za ile; a pies czeka, bo co mu pozostalo - zdany na Waszą łąske i niełaskę a przedwszystkim bezmyślność!
Każdy dzień jego życia w tym stanie to nieustanne cierpienie; ale przecież Wy czujecie się dobrze - pomagacie;
do d... z taka pomocą!
A tak na marginesie trzeba było kupić dla niego obrożę nie za 55,- ale na zamówienie zrobić za np 300,- bo obroża to najważniejsze co temu biednemu schorowanemu psu do szczęścia jest potrzebne;
może wreszcie zaczniecie używać szarych komórek zanim zabierze się do
"ratowania"
EMIR

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]emirte wyliczenia kosztów są żenująće; pomagać cudzym kosztem najłatweij; a coś od siebie ? a nie wyliczać każde 20 zł! może jeszcze % zużycie wody i prądu? a bilety za przejazdy?
czy nie widzicie, że to jest chore!
I ta cała pomoc jest chora! Od kwietnia pies bez leczenia ! bo trwają między Wami przepychanki: kto, kiedy, komu i za ile; a pies czeka, bo co mu pozostalo - zdany na Waszą łąske i niełaskę a przedwszystkim bezmyślność!
Każdy dzień jego życia w tym stanie to nieustanne cierpienie; ale przecież Wy czujecie się dobrze - pomagacie;
do d... z taka pomocą!
A tak na marginesie trzeba było kupić dla niego obrożę nie za 55,- ale na zamówienie zrobić za np 300,- bo obroża to najważniejsze co temu biednemu schorowanemu psu do szczęścia jest potrzebne;
może wreszcie zaczniecie używać szarych komórek zanim zabierze się do
"ratowania"
EMIR[/QUOTE]
Nikt nie zmuszał Dorothy do adopcji Moska,wszystkie zakupy typu:obroza,karma,czy tez szczepienia byly robione na prosbe Dorothy(proponuje poczytac posty wczesniejsze-np.jakiego typu obroza),co do badan,przepychanki trwaja owszem od kilku dni,gdy Dorothy napisala,zeby szukac mu domu!
Bardzo cie prosze nie oskarzaj nas,chce mu dac tymczas-bo na tyle mnie stac,nie stac mnie na karme dla 3 psiakow na tymczasie,moge oferowac tylko plac,bude ,kojec i opieke.Wychowujac sama 2 dzieci i psa;) ,jestem bez pracy,ci co ja maja nie zarabiaja kokosow -na tyle ile moga sami dokladaja.Nie wypisuje ile kto co,bo to nie ma sensu,ale jesli sie deklaruje,ze adoptuje i pokryje koszty-to jako osoba dorosla wpelni odpowiedzialna powinnam sie wywiazac ze swoich deklaracji.Oficjalnie pisze ,co moge dac dla psiaka i dam ,nie pisze i nie obiecuje wiecej ,bo zdaje sobie sprawe ,ze nie dam rady-to sa moje deklaracje na ktore mnie stac.

Dorothy wiedziala w jakim stanie jest pies,wiedziala,ze wet chcial go uspic,co do badan to jest kosztowne,kazdy lek dokladnie tez,nie mamy zadnej fundacji,stowarzyszenia ,abysmy mogli sponsorowac jakiekolwiek leczenie psiaka,nie mowimy,ze nie dokladamy do psiakow,kazdy z nas majac psiaka na tymczasie zawsze doklada-z jalomuzny jaka mamy- na tyle nas stac.
Losy Moska obecnie sa w rekach Dorothy

Link to comment
Share on other sites

Nie odzywałam się, bo uznałam, że wszystko już zostało powiedziane, ale słowa emira i po części medara bardzo mnie zabolały. Rozumiem, że Dorota ma problemy, że coś się zawaliło, że przecież nie chciała Mośka skrzywdzić. Wracam do tych postów, kiedy pisze o swojej tęsknocie, kiedy prosi o nowe zdjęcia Mośka. Ja rozumiem, ale widzę, że niewiele osób stara się zrozumieć nas. Proszę przeczytajcie cały wątek, zapoznajcie się z naszą sytuacją - co to jest azyl, na czym polegają nasze działania. Poczułam się tak, jak gdybym należała do jakiejś bandy materialistów. I tak, moje działania polegają też między innymi na tym, że napiszę na wątku psiaka: "Hop do góry!". Czy czuję się przez to dowartościowana? Nie. Chce mi się ryczeć, że nie mogę zrobić nic więcej. Znam Mośka - to pies o niesamowitej woli życia i będziemy o niego walczyć, nawet jeśli niektórym się wydaje, że nasza pomoc jest do d...

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że Dorothy się nie odezwie. Mieszka podobno gdzieś w Szczyrku co nie jest aż tak daleko ode mnie, ale nie wiem dokładnie gdzie, bo bym podjechała...
Ale zostawmy już Dorothy. Chyba jest jakiś sposób żeby zabrać psa z azylu. Jest deklaracja Neris w sprawie pożyczki i myślę, że dobrze byłoby z niej skorzystać, bo jutro już piątek a Mosiek nie po to raz został wyrwany śmierci żeby znowu tam się dostać, a z tego co usłyszeliśmy o Mysłowicach grozi mu albo natychmiastowe uśpienie, albo zagryzienie.
Deklaruję, że zaraz w poniedziałek prześlę 100 złotych na dług w hoteliku i słowa dotrzymam. Kto jeszcze się dołoży, żebyśmy byli pewni, że Mojżesz jest bezpieczny?

Link to comment
Share on other sites

a na jakie konto wpłacać pieniądze?

Medar, Emir przeczytajcie dokładnie wątek. Nikt nie zmuszał Dorothy do adopcji Mojżesza i wsadzenia go do hotelu. To była jej propozycja, a że jest osobą dorosłą to powinna zdawać sobie sprawe z czym to sie wiąże. Jedyne czego oczekujemy teraz od Doroty to zadzwonienia do azylu i wyjaśnienia sprawy bo pies formalnie należy do niej. Tymczas Mojżesz ma zapewniony i na hotel też się zrzucimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Ponawiam pytanie - gdzie wysłać pieniądze??[/quote]

No właśnie, koniec przepychanek, podajcie nr konta gdzie można wpłacać pieniądze. Jeśli ktoś posiada dane Dorothy, to proszę o nie na priw. Jeśli nie mozna się z nią skontaktować telefonicznie (a jak widzę jest to konieczne dla hoteliku ) spróbujmy kontaktu bezpośredniego. W końcu te Buczkowice leżą w Polsce a nie na końcu świata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...