Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='jfn']No drogie ludki, prosz trzymac kciuki za Kasownicze zawody obi w Zielonej. :cool3::oops:[/QUOTE]
u mnie w mieście?bedziem dopingowac na żywo:prudy babsztyl w czapce z owczarkiem i mamą to bebe JA:diabloti::razz:

p.s. Ayshe-kupiłam dziecynce kolczatkie:diabloti:.musze przyznac,że sama obecnosc na szyji sprawia,że pies konczy cwiczenia szybko i sprawnie:cool3:.A i koty juz nie sa takie interesujace:diabloti: i jednak mozna przejsc obok takiego stwora przy nodze na luźnej smyczy bez siłowania sie.:cool1::p:diabloti:mamy takze 2 pilki.to działa!!!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

No cóz, pewnie tutaj mozna jeszcze podzielić - co sie chce prostowac i jaki próg bólu ma dany pies. Te ozdobne kolczateczki z kolcuszkami i rządkami łancuszków ładnie wygladaja i to tyle. Z moich obserwacji wynika, ze te ciezkie, grube jak nie wiem co tez nie spełniaja swojej funkcji z racji tej wielkosci. Dla mojej ostrej suki z dziwnymi zapedami uzywam od czasu do czasu kolczatki po innym psie, to znaczy ma juz 7 lat, wiec nie wiem jaka firma, jest w porównaniu z tamta ciensza i kolce są bardziej prostopadle do szyji - czyli działa ostrzej. Ale jedna korekta i moja sunia czuje ją - i juz sie ładnie prostuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']No to teraz głupie pytanie...a moze i nie głupie. Kolczatka kolczatce nie równa, jaka spełnia swoje zadanie dla ON (do korekty zachowań oczywiście a nie na spacer!).[/quote]
polecam te sorzedawane u gappay to sa niemieckie chyba .

Link to comment
Share on other sites

podobno fajne te z gappay...my mamy zwykla duza i gruba jak na rottka... na wypady na miasto byla uzywana.. oczywiscie zle.. teraz juz wiemy jak stosowac... i czasami ejst zakladana.. zbey pieska sie lepiej prowadzilo niz na miekkiej obrozy.. ale krzywdy psu na tym nie robie;p a srednio kolce zakladamy ostatnio hmm raz na 3 mieisace.. czasem tlyko zaloze a wcale nie uzywam... no i wlasnie jak ayshe napsiala.. jak kolce to i zwykla obroza... chcoiaz Cek ucieka przed tymi kolcami;/ na lancuszek juz lepiej reaguje.. a to pewnie dlatego, ze przez dluugi czas zakladalam mu te kolce a raczej przeciskalam przez nie jego glowe... no a teraz je odpinamy itp;p

Link to comment
Share on other sites

Ano chcielibyśmy skorygować chodzenie przy nodze. Ida ładnie równa wtedy, kiedy idzie weług niej "bez celu". Jeśli trasa spaceru jest inna i suka nie wie gdzie idzie to jest super, ale jak zakapuje, ze spacer będzie kijaszkowy to zaczyna ciagnac. I tu by mi sie przydał wyraźny sygnał dezaprobaty dla suki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY']Ano chcielibyśmy skorygować chodzenie przy nodze. Ida ładnie równa wtedy, kiedy idzie weług niej "bez celu". Jeśli trasa spaceru jest inna i suka nie wie gdzie idzie to jest super, ale jak zakapuje, ze spacer będzie kijaszkowy to zaczyna ciagnac. I tu by mi sie przydał wyraźny sygnał dezaprobaty dla suki.[/quote]
a nie wystarczy jej dac tego sygnału na obrozy ?
nie znam suni dlatego pytam .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Gappay ma kolczatki z HS (Hermann Sprenger) - bardzo fajne, mam takie. Fajne też widziałam kolczatki Schweikerta.[/quote]


hihi bo to te same :eviltong: gappay i sweikert maja kolczatki i lancuszki wlasnie z HS :cool3: (nawet w ich katalogu wyraznie napisane jest ze wlasnie sa to rzeczy z HS...tak jak przy innych jest info ze sa to karlie czy trixie... wspolpracuja z kilkoma firmami poprostu:p) czyli to samo co np obecnie mozna na allegro kupic w duuzo nizszej cenie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorplant']a nie wystarczy jej dac tego sygnału na obrozy ?
nie znam suni dlatego pytam .[/QUOTE]

Tzn. szarpniecie na obroży? Owszem dziala na chwilę...Ida nawet załapała, że jak leci przed siebie a smycz się napręzy to ona zawraca, ale to wygląda komicznie, obchodzi mnie, staje koło lewej nogi po czym dalej biegnie! Ona nie należy do czułych na ból psów. Można ją za karczychow wytarmosić a ona nadal butnie na mnie spogląda...Postępy są znaczne, bo przystajemy, czekamy aż się uspokoi, ale zastanawiam sie czy kolce nie spowodowałyby u niej szybszej reakcji i dluższego równania w warunkach podniecenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']:diabloti::diabloti::diabloti:szuperrrr eddiii.:cool3:
ps1-justys chiiloutkowa-nie zdazylam wygrzebac telefoniku z plecaczka wiec jak cos kcesz to dryndaj jeszcze adin raz.
amakor mnie nie kooocha,nie bylo jej dizsiaj na polach:(:(:([/quote]

Ayshe o moich uczuciach do Ciebie pogadamy sobie ale na innym wÄ…tku :mad::diabloti:
Bardzo przepraszam, że siem nie pojawiłam ale nie udało mi się wymigać dziś od roboty :shake:
Obiecujem przyjazd jeszcze tego lata:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amakor']Ayshe o moich uczuciach do Ciebie pogadamy sobie ale na innym wÄ…tku :mad::diabloti:
Bardzo przepraszam, że siem nie pojawiłam ale nie udało mi się wymigać dziś od roboty :shake:
Obiecujem przyjazd jeszcze tego lata:evil_lol:[/quote]
no to mało casu kruca bomba:cool3:. ja chyba niestety dzisiaj nie dam rady na wieczorne zajątka bo nareszcie mam zainteresowanego kupnem mieszkania:multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

no co?zgodzilam sie pisac ksiazke.nawet mam tytul: owczarek niemiecki moimi slowami:evil_lol:.
tak siem cieszylam jak gooopia...:-(.no ale trudno.nie zobaczylam amakor...ale to trudno;)...ale kusego nei zobaczylam a to juz gorzej:mad::diabloti:.
shida-znalazlam jeszcze dwa fiprexy-ufff.moje dizecko mi upchnelo je w szafce bo myslala ze to nasze:roll:.
czyli 2 dla monisieczki i 3 dla szoguna taaaaak?:oops:.
sorry bo wpadlam w lekka panike:roll:.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...