Jump to content
Dogomania

*LENA* juz w swoim Domu u Krakowianki.fr :) DZIĘKUJEMY!!!


fizia

Recommended Posts

[quote name='Uru']wpłace kaske dla lenki tuz po wyplacie-nadrobie zaleglosci.przepraszam za opoznienia
co u niej? kiedy wyjazd do UK?[/QUOTE]

Super ! A wyjazd, najwczesniej poczatek Sierpnia. Bede informowac. Teraz tzreba bedzie zrobic znow szczepienia i odrobaczyc itd...

[quote name='diuna_wro']ja wpłacę w poniedziałek[/QUOTE]

i tes Super!

[quote name='mari23']odwiedza, odwiedza i to często !

(choć nie zawsze pisze ;))[/QUOTE]

to sie bardzo ciesze ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a ja poproszę o listę, jakie leki na początku lipca będą potrzebne ( bo znów mi czerda na Bałtyk wypłynie i będzie kłopot ;))

czy Witamina B1 ma być w zastrzykach, czy w tabletkach?
Ostatnio w aptece mieli tylko 1 op. zastrzyków, a że się bardzo spieszyło, to dobrałam tabletki....
co i ile wysłać teraz?

Link to comment
Share on other sites

[B]Witaj,
jesli moge prosic, to ponizej lista czego i po ile ([COLOR=red]na 2 miesiace - Lipiec i Sierpien[/COLOR]):

[/B]
1. Milgamma N - 0.5mL / dzien (inj)[B] potrzeba w sumie 30mL
[/B]2. Tegretol 200 - 1/2 tabl, 3x/dzien [B]potrzeba w sumie 90 tabletek[/B]
3. Haloperidol - 1mg (1 tabl), 3x/dzien (jesli nie bedzie poprawy ruchow mimowolnych) [B]potrzeba w sumie 180 tabletek[/B]

4. Wit B1 forte - 3tabl, 2x/dzien [B]w sumie[/B] [B]potrzeba 360 tabletek[/B]

5. Galomega 100 kapsulek - 2tabl, 3x/dzien [B]potrzeba w sumie 4 pudelka[/B]

[B][COLOR=darkgreen]To wszystko wystrczy na 2 miesiace[/COLOR][/B]

Acha, odp na pyt - tylko Milgamma w zastrzykach, reszta w tabletkach.

[B]Adres Hoteliku:[/B]
[B]Hotel dla zwierzat Amok [/B]
[B]Iwanowice Włościańskie 173
32-095 Iwanowice Włościańskie

BARDZO dziekujemy.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

leki wyślemy w poniedziałek , ale chcę zapytać jak Lena na nie reaguje
jeśli nadal są ruchy mimowolne powinno się zwiększyć już haloperidol , nawet do 1-1-2 tabl, a można i więcej
jeśli jest niespokojna powinno się zwiększyć TEgretol 1-1/2-1
i uważam że trzeba dodać Cavinton forte 10mg 2 razy dziennie po tabl ---też wyślemy
opiszcie proszę jak teraz wyglądają te ruchy , bo może możnaby zmienić haloperidol na inny NL -Rispolept ale muszę dokłądnie wiedzieć czy jesy lepiej i na ile
dołączyłąbym jeszcze wit. B 12 Vegevit
nad resztą jak dacie znać zastanowię się do poniedziałku

Link to comment
Share on other sites

Jest poprawa, ale nie jest tak, że ruchy się nie pojawiają
jak Lenka się już wyściska z osobą odwiedzającą czy z opiekunami to się wycisza i jest okay, jak się czymś ekscytuje to się te ruchy na chwile pojawiają - stają się silniejsze.
Jak Lena leży sobie pod drzewkiem i sie tylko patrzy= przygląda to się nie trzęsie.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki czerda. Oto :

Ostateczna lista lekow:

1. [COLOR=blue]Milgamma N - 0.5mL /[/COLOR] dzien (inj)[B] potrzeba w sumie 30mL

[/B]2. [COLOR=blue]Tegretol 200[/COLOR] - 3x/dzien w dawkowaniu jak ponizej:
1tabl - 1/2 tabl - 1tabl [B]potrzeba w sumie 2 i 1/2tabl/dzien = 75tabl/m'ac =150[/B][B]tabl[/B][B] na 2m'ace [/B]

3. [COLOR=blue]Haloperidol [/COLOR]- 1mg /1 tabl, 3x/dzien w dawkowaniu jak ponizej:
1tabl - 1tabl - 2tabl [B]potrzeba w sumie 4 tabl/dzien = 120tabl/m'ac = 240tabl/2m'ace [/B]

4. [COLOR=blue]Witaminy grupy B:[/COLOR]
- [COLOR=blue]B1 forte[/COLOR] - 3tabl, 2x/dzien, [B]potrzeba [/B][B]w sumie[/B] [B]6tabl/dzien = 180tabl/m'ac = 360tabl/2m'ace[/B]
- [COLOR=blue]B12 Vegevit [/COLOR]- [COLOR=darkred]czerda potwierdzila: 1tabl, 1x/dzien, [B]potrzeba 1tabl/dzien = 30tabl/m'ac = 60tabl/2 m'ace[/B][/COLOR]

5. [COLOR=blue]Galomega[/COLOR] 100 kapsulek - 2tabl, 3x/dzien [B]potrzeba w sumie 6tabl/dzien = [/B][B]180tabl/m'ac = 360tabl/2m'ace

[/B]6. [COLOR=blue]Cavinton Forte 10mg[/COLOR] - 1tabl, 2x/dzien,[B] potrzeba w sumie 2tabl/dzien = 60tabl/m'ac = 120tabl/2m'ace
[/B]

Link to comment
Share on other sites

vegewit 1 tabl. raz dziennie

jutro napiszę -bo mam jeszcze pracę , ale skoro ruchy nasilają się przy emocjach to tyrzeba dodać trochę BZD , moim zdaniem -tak jak widziałam na filmiku i jeszcze obejrze - nie jest to sprawa móżdżkowa tylko pląsawica a to choroba genetyczna

Link to comment
Share on other sites

Witajcie,


Doszly pieniazki od Marudy, wiec rozliczenie na dzien dziesiejszy wyglada tak:

[B]Finanse Lenki - nowe rozliczenie do dnia 25-06-2011:
[/B]
---------------------

[B]Wplaty za Maj 2011:[/B]

- stale deklaracje za Maj 2011:

[COLOR=blue]mama Fizi: 30zl (17/05 za maj)
Maruda666: 20zl (13/05 za maj)
Beataczl: 10zl (20/05 za maj)
Amazonka (71): 20zl (12/05 za maj)
Uru: 30zl (wplaty nie otrzymalam)
diuna_wro: 30zl (02/06 za maj)[/COLOR]

- deklaracje jednorazowe za Maj:
[COLOR=blue]
Truskawa144: 150zl
bazarek czesc 1: 50zl
bazarek czesc 2: 35zl [/COLOR]

[B]Po wplatach i po zaplaceniu za hotelik pozostalo z Maja 2011: 239 zl[/B]

---------------------

[B]Deklaracje / Wplaty za Czerwiec 2011:[/B]

[COLOR=blue]mama Fizi: 30zl ([/COLOR][COLOR=blue]wplacono [/COLOR][COLOR=blue]17/06 za czerwiec)
Kinga i Piotrek (deklaracja jednorazowa): 20zl ([/COLOR][COLOR=blue]wplacono [/COLOR][COLOR=blue]17/06 za czerwiec)
Maruda666: 20zl ([/COLOR][COLOR=blue]wplacono [/COLOR][COLOR=blue]20/06 za czerwiec)
Beataczl: 10zl (...)
Amazonka71: 20zl (wplacono 17/05 za Czerwiec)
Uru: 30zl (...)
diuna_wro: 30zl (...)[/COLOR]

[I]Razem na dzien dzisiejszy na Czerwiec mamy: [B]239 zl [/B](pozostalo z Maja) + wplaty [/I][I]z czerwca : [B]90 zl = 329 zl ([COLOR=navy]brakuje jeszcze 61zl[/COLOR]) [/B][/I]

---------------------

[B]Deklaracje / Wplaty za Lipiec 2011:[/B]

[COLOR=blue]mama Fizi: 30zl (...)
Maruda666: 20zl [/COLOR][COLOR=blue](wplacono 20/06 za lipiec)[/COLOR]
[COLOR=blue] Beataczl: 10zl (...)
Amazonka71: 20zl (wplacono 17/05 za Lipec)
Uru: 30zl (...)
diuna_wro: 30zl (...)[/COLOR]


[I]Razem na dzien dzisiejszy wplaty na Lipiec: [/I][B][I]40 zl[/I][/B]

------------------------------------------------------------

[COLOR=seagreen]Wplata za Czerwiec wyjdzie ode mnie 30/06 za 30 dni x 13 zl/dzien = 390 zl.[/COLOR]

------------------------------------------------------------

[B][COLOR=red]Za deklaracje (wszelkie) i wplaty dziekuejmy i jesli ktokolwiek moze sie dolozyc nawet 5-10zl, to nadal bardzo prosimy o pomoc!!!

[/COLOR][/B](Przypominam, ze sredni koszt za miesiac pobytu Lenki w hoteliku to 30 dni x 13zl/dzien = 390 zl/miesiac)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje Uru. Podliczam tak jakby juz wplynelo:

[B]Finanse Lenki - nowe rozliczenie do dnia 30-06-2011:[/B]

---------------------

[B]Wplaty za Maj 2011:[/B]

- stale deklaracje za Maj 2011:

[COLOR=blue]mama Fizi: 30zl (17/05 za maj)[/COLOR]
[COLOR=blue]Maruda666: 20zl (13/05 za maj)[/COLOR]
[COLOR=blue]Beataczl: 10zl (20/05 za maj)[/COLOR]
[COLOR=blue]Amazonka (71): 20zl (12/05 za maj)[/COLOR]
[COLOR=blue]Uru: 30zl (zob czerwiec)[/COLOR]
[COLOR=blue]diuna_wro: 30zl (02/06 za maj)[/COLOR]

- deklaracje jednorazowe za Maj:

[COLOR=blue]Truskawa144: 150zl[/COLOR]
[COLOR=blue]bazarek czesc 1: 50zl[/COLOR]
[COLOR=blue]bazarek czesc 2: 35zl [/COLOR]

[B]Po wplatach i po zaplaceniu za hotelik pozostalo z Maja 2011: 239 zl[/B]

---------------------

[B]Deklaracje / Wplaty za Czerwiec 2011:[/B]

[COLOR=blue]mama Fizi: 30zl ([/COLOR][COLOR=blue]wplacono [/COLOR][COLOR=blue]17/06 za czerwiec)[/COLOR]
[COLOR=blue]Kinga i Piotrek (deklaracja jednorazowa): 20zl ([/COLOR][COLOR=blue]wplacono [/COLOR][COLOR=blue]17/06 za czerwiec)[/COLOR]
[COLOR=blue]Maruda666: 20zl ([/COLOR][COLOR=blue]wplacono [/COLOR][COLOR=blue]20/06 za czerwiec)[/COLOR]
[COLOR=blue]Beataczl: 10zl (...)[/COLOR]
[COLOR=blue]Amazonka71: 20zl (wplacono 17/05 za Czerwiec)[/COLOR]
[COLOR=blue]Uru: 30zl (wplacono 30/06 za maj i czerwiec - w sumie 60zl)[/COLOR]
[COLOR=blue]diuna_wro: 30zl (...)[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]Andzia69 (deklaracja jednorazowa, wplacono 27/06 na czerwiec): 150zl !!![/COLOR]

[I]Razem na dzien dzisiejszy na Czerwiec mamy: [B]239 zl [/B](pozostalo z Maja) + wplaty [/I][I]z czerwca : [B]300 zl [/B][/I]
[I]Dokladam zlotowke (1zl)[/I]
[I]Czyli na Czerwiec jest:[B] 239 + 300 + 1 zl = 540 zl![/B][/I]

[B][I]Wplacilam w tym momencie 390zl do Pani Iwony z hoteliku.[/I][/B]

[I]Na Lipiec zostalo [B]150 zl[/B][/I]
---------------------

[B]Deklaracje / Wplaty za Lipiec 2011:[/B]

[COLOR=blue]mama Fizi: 30zl (...)[/COLOR]
[COLOR=blue]Maruda666: 20zl [/COLOR][COLOR=blue](wplacono 20/06 za lipiec)[/COLOR]
[COLOR=blue]Beataczl: 10zl (...)[/COLOR]
[COLOR=blue]Amazonka71: 20zl (wplacono 17/05 za Lipec)[/COLOR]
[COLOR=blue]Uru: 30zl (...)[/COLOR]
[COLOR=blue]diuna_wro: 30zl (...)[/COLOR]

[I]Razem na dzien dzisiejszy wplaty na Lipiec: 40 zl[/I]
[I]Pozostalo z Czerwca: 150 zl[/I]
[I]Razem: 190 zl[/I]
Potrzeba jeszcze 213zl.............

------------------------------------------------------------

[B][COLOR=red]Za deklaracje (wszelkie) i wplaty dziekuejmy i jesli ktokolwiek moze sie dolozyc nawet 5-10zl, to nadal bardzo prosimy o pomoc!!![/COLOR][/B]

(Przypominam, ze sredni koszt za miesiac pobytu Lenki w hoteliku to 30 dni x 13zl/dzien = 390 zl/miesiac)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa:smile:
Serdecznie zapraszam na wątek Azyra
który potrzebuje deklaracji by mógł
mieć lepsze życie i zostać oddany do adopcji!
Nie bądź obojętny pomóż mu!
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/210291-Azyr-m%C5%82ody-sliczny-amstaff-oddany-do-schronu-przez-w%C5%82a%C5%9Bciciela-%21?p=17155577#post17155577"][IMG]http://i55.tinypic.com/jq2cuh.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']Mam już leki dla Lenki, nie zdążyłam dzisiaj na pocztę, bo musiałam szczeniaczkę wozić do weta (zastrzyki, kroplówka).... ech.....
14 mam już w domu i piętnasty "w terenie" - chce ktoś cudnego boksera? ;)[/QUOTE]

dzisiaj wysłałam leki dla Lenki
same leki to oczywiście nie moja "zasługa", a czerdy kochanej:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie Drodzy Forumowicze,
To mój pierwszy post na forum.
Trafiłam na ten wątek przypadkiem, link znalazłam na wątku nieżyjącego już Falko.

Moim zdaniem tej suczki, tak jak Falko nie da się uratować. Oba psy moim zdaniem chorują na Ataxię. Jest to nieuleczalna choroba genetyczna, można ją zdiagnozować na 100 % wykonując test genetyczny w laboratorium Antagene we Francji. Koszt takiego badania to 90 euro.

W wątku Falko zamieszczone są 2 filmiki, gdzie widać ruch psa, typowe objawy choroby, czyli trudności w poruszaniu się zwierzęcia. W przypadku Falko badanie tomografem - zmiany w móżdżku potwierdzają chorobę, gdyż atakuje ona właśnie tą część układu nerwowego.Szeroko rozstawione tylne łapy, trudności w utrzymaniu równowagi, itp. Wśród polskich wetów choroba ta jest niemal nieznana - test opracowano w we wrześniu 2008 roku. Za to choroba ta znana jest hodowcom AST, np. na światowym forum AST do zamieszczenia ogłoszenia o szczeniakach niezbędne są wyniki badania na ataxię. Choroba ta jest nieuleczalna, pierwsze objawy pojawiają się najczęściej między 2 a 4 rokiem życia psa. Może rozwijać się powoli, objawy mogą być mylone z padaczką, dysplazją, jakimś urazem nieznanego pochodzenia.
Sama jestem posiadaczką dwóch amstaffów, choroba i jej objawy są mi i innym hodowcom znane. Tak jak pisałam na początku, aby mieć pewność, że to ataxia, należy wykonać test. Wynik znany jest w ciągu 2 - 3 tygodni.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nadir']Witajcie Drodzy Forumowicze,
To mój pierwszy post na forum.
Trafiłam na ten wątek przypadkiem, link znalazłam na wątku nieżyjącego już Falko.

Moim zdaniem tej suczki, tak jak Falko nie da się uratować. Oba psy moim zdaniem chorują na Ataxię. Jest to nieuleczalna choroba genetyczna, można ją zdiagnozować na 100 % wykonując test genetyczny w laboratorium Antagene we Francji. Koszt takiego badania to 90 euro.

W wątku Falko zamieszczone są 2 filmiki, gdzie widać ruch psa, typowe objawy choroby, czyli trudności w poruszaniu się zwierzęcia. W przypadku Falko badanie tomografem - zmiany w móżdżku potwierdzają chorobę, gdyż atakuje ona właśnie tą część układu nerwowego.Szeroko rozstawione tylne łapy, trudności w utrzymaniu równowagi, itp. Wśród polskich wetów choroba ta jest niemal nieznana - test opracowano w we wrześniu 2008 roku. Za to choroba ta znana jest hodowcom AST, np. na światowym forum AST do zamieszczenia ogłoszenia o szczeniakach niezbędne są wyniki badania na ataxię. Choroba ta jest nieuleczalna, pierwsze objawy pojawiają się najczęściej między 2 a 4 rokiem życia psa. Może rozwijać się powoli, objawy mogą być mylone z padaczką, dysplazją, jakimś urazem nieznanego pochodzenia.
Sama jestem posiadaczką dwóch amstaffów, choroba i jej objawy są mi i innym hodowcom znane. Tak jak pisałam na początku, aby mieć pewność, że to ataxia, należy wykonać test. Wynik znany jest w ciągu 2 - 3 tygodni.

Pozdrawiam[/QUOTE]

dzieki za wpadniecie...
a czy moge prosic link na watek Falko

badania mamy i tak robic... moze zrobimy przed wyjazdem, ja to w wiekszosci pewnie pokryje.
przypuszczam, ze to jest badanie krwi o kt. mowil moj znajomy wet stad (UK)

[quote name='fizia']Kurcze, oby diagnoza była jednak bardziej optymistyczna...

Przelałam 120 zł do Krakowianki - 60 zł od Diuna_wro i 60 zł od Magdaleny z Wrocławia[/QUOTE]

dzieki Fiziu ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...