Jump to content
Dogomania

wczasy/obozy z psem


jaszczurka

Recommended Posts

Moze ktos z Was jest zorientowany w tematyce wczasow lub obozow w lecie z psami?
Marzy sie mi i Mamie pojechac razem na cos takiego. Sek w tym, ze mnie interesuje agility a Mamę obedience, ew. praca wechowa (ale nic z myslistwa), flyball - czy w ogole sa wczasy laczace rozne zajecia z psami?
Mamy bardzo rozne psy, ja mam silka a mama labradora (po PT i PTT).
Raczej nie widze dla terriera "pilowania" siad, zostan, noga a Mama na pewno nie bedzie biegala agility (nie to zdrowie niestety), zreszta kenzo jest chyba za ciezki, za masywny.
Czy jest szansa, zeby sie cos dla nas znalazlo?
Bo znalazlam albo obozy samego agility albo oboazy z psem dla dzieci - a my to takie starsze dzieci jestesmy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To wrzucam tutaj!
Wszystkie informacje są ze strony [URL="http://www.alpi.piasta.pl"]www.alpi.piasta.pl[/URL]
Jeśli, ktoś ma ochotę na wakacje z psem i pracę motodami pozytywnymi, serdecznie zapraszam, nie jestem organizatorką tylko uczestniczką, więc ewentualne pytania lepiej kierować do Pani Aliny Bendiuk tel. 503 957 303

pozdrawiam:)
kasia


Zbierając doświadczenia postanowiliśmy zorganizować obóz "PRACOWITE WAKACJE Z PSEM". Druga połowa sierpnia 2005 była najlepszym terminem
Przyjechali chętni z całej Polski wraz z rodzinami. Zajęcia prowadzili szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem z Fundacji ALTERI A. Orłowska, P. Życiński oraz
M. Kuncewicz i J. Gesinowski. Zajęcia prowadzone były w oparciu o najnowsze techniki dotyczące szkolenia psów. Uczestnicy zdobyli wiedzę na tematy poparte zbiorem doświadczeń behawiorystów. Właściciele psów uczestniczyli w zajęciach z tropienia, posłuszeństwa i obrony. Towarzyszyły nam niekonwencjonalne akcenty wakacyjnych przygód, które zintegrowały grupę i spowodowały szampańską zabawę. Był to duży wachlarz propozycji począwszy od jazdy konno, bitwie na wodę czy wspinaczkę po transporterach od napoi. Nie ominęło nikogo zwiedzanie suwalszczyzny. Dzieci przebywające na obozie nie narzekały na nudę, co dało rodzicom swobodny dostęp do wiedzy i zbierania doświadczeń w pracy z psami.


II Edycja obozów "Pracowite wakacje z psem" Lato-2006



Szkolenie metodami pozytywnymi.
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję obozów w roku 2006. Tego roku zmieniamy formułę , dzieląc naszą pracę z wami na cztery cykle.


I PRACOWITE WAKACJE Z PSEM-
(04- 13.08.2006)
OBÓZ DOGOTERAPEUTYCZNY DLA WOLONTARIUSZY.
Przeznaczony dla chętnych do pracy w dogoterapii jako wolontariusz niekoniecznie posiadający psa. Uczestnicy otrzymają kompendium wiedzy dotyczące aspektów wolontariatu. Wezmą udział w treningach prowadzonych w formie warsztatów. Zapoznają się z metodami szkoleniowymi przygotowującymi psa do pracy w dogoterapii. Będą uczestnikami w zajęciach praktycznych wraz ze swoim psem lub psem pracującym w dogoterapii. Wakacyjne szaleństwa podkreślą niecodzienność tego obozu i pomogą w integracji.

II PRACOWITE WAKACJE Z PSEM-
(04- 13.08.2006)
OBÓZ DOGOTERAPEUTYCZNY.
Przeznaczony dla chętnych do pracy w dogoterapii .Uczestnicy otrzymają kompendium wiedzy z zakresu możliwości pracy w dogoterapii, oraz podstawy przygotowania psa do pracy w dogoterapii. Można będzie sprawdzić swoje wypracowane dotychczas metody pracy , wymienić doświadczenia stając się jeszcze bardziej wykwalifikowanym fachowcem .Zajęcia prowadzić będą instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem na co dzień zajmujący się dogoterapią. No i oczywiście będzie można poszaleć bardzo wakacyjnie nie zapominając o psie.

III PRACOWITE WAKACJE Z PSEM-
(04- 13.08.2006)
OBÓZ DLA ZAAWANSOWANYCH.
Zapraszamy wszystkich pracujących z psami metodami pozytywnymi, którzy chcieliby wakacyjnie poszaleć ze swym ulubieńcem. Czekają was niezwykle atrakcyjnie prowadzone zajęcia w nietuzinkowej formie. Niekonwencjonalnie sposoby spędzania wolnego czasu z czworonogiem oraz zaskakująco miła i otwarta na szaleńcze pomysły kadra. Takich wakacji się nie zapomina.

IV PRACOWITE WAKACJE Z PSEM-
(14- 23.08.2006)
OBÓZ DLA POCZĄTKUJĄCYCH.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którym nie bardzo wychodzi samodzielna praca z psami, czy też mają problemy ze swymi czworonogami, lub tych którzy dopiero zaczynają. Wszystkich którzy chcą pracować bez użycia siły fizycznej radzić sobie ze swoim psem. Pracujemy metodami pozytywnymi prezentując zbiór doświadczeń. Forma prowadzenia zajęć jest atrakcyjna i niekonwencjonalna.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne uatrakcyjniają wakacyjne szaleństwa, wspaniałe zarówno dla właściciela jak i psa.
"Wakacyjne- wakacje”, na które serdecznie zapraszamy.

Zapewniamy wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem:
·Maria Kuncewicz– tropienie, praca metodami pozytywnymi.
·Agnieszka Orłowska– behawiorysta, (praca z klikerem).
·Paweł Życiński– behawiorysta, (praca z klikerem).
·Alina Bendiuk- treser , praca metodami pozytywnymi.
·Dorota Smurawa- instruktor dogoterapii, animator zajęć integracyjnych.
·Piotr Smurawa– instruktor , (praca z klikerem).
·Dariusz Anużkiewicz– turystyka niekonwencjonalna.








... Oraz niezwykłe wakacyjne przygody:
·Bitwa na wodę, podchody na bagnie, zjazdy na linach, spektakle teatralne, wieczór magii,
jazda konna, zwiedzanie urokliwych zakątków Suwalszczyzny, pływanie dżonkami po jeziorach augustowskich, grzybobranie i co nam jeszcze do głowy wpadnie.

·Dzieci przyjeżdżające z rodzicami podczas naszych wakacji nie mają czasu na nudę.
Zapewniamy im opiekę.

·W imprezach czynny udział biorą psy , nie ma miejsca na marudzenie.
Wiek uczestników jest nieistotny. Niezwykła zabawa pochłania zarówno dzieci, osoby młodsze i starsze .Bilard czy tenis stołowy zapełnia wieczory.

Zakwaterowanie:

·Mieszkamy w ośmioosobowych pokojach z łazienkami w niezwykle malowniczej miejscowości koło Suwałk- Józefowie. Wraz z nami w pokojach, ”urzędują- baraszkują” psy.

Prośba organizacyjna:

·Prosimy uczestników obozu wcześniej powiadomić o „ trudnych dniach” u suczek.


Koszt obozów wraz z wyżywieniem:
·(dogoterapeutycznego, dla zaawansowanych, dla początkujących)
Uczestnika z psem wynosi:
1100zł (tysiąc sto zł.)

·Dziecka lub osoby towarzyszącej:
650 zł (sześćset pięćdziesiąt zł.)
·Obozu dla wolontariuszy:
700 zł (siedemset zł.)

OPŁATA
·Przedpłata- 50 procent opłaty obozu należy wpłacić w terminie do 30 .06.2006
na konto:
Nr rachunku: PKO BP 19102013320000170202515690
Alina Bendiuk
ul. Piastowska 3B m 79
15-207 Białystok
·Pozostałe 50 procent kwoty opłacamy u organizatora na miejscu pobytu.

Link to comment
Share on other sites

Ja poszukuję takiego własnie wyjazdowego szkolenia, bo mozliwe że tylko taka forma bedzie dla mnie dostępna. Metody pozytywne mi pasują, termin też, tylko z transportem będą kłopoty...mieszkam na drugi końcu Polski....; ale chciałabym znac ramowy program tej grupy poczatkujacej, czego sie mogę spodziewać, ile czasu bedzie na szkolenie. Jeśli ktos zna namiary na jeszcze inne takie wyjazdy to bardzo proszę o odpowiedź. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Oj tak te ośmioosobówki. A ciekawe czy psy z uczestnikami z pokojach, czy w innych. Jesli w tych 8-osobowych no to uhuh.. ok. 2-3 psów w pokoju...

:roll:

A boje się takiej krytyki np. że pies nie jest rodowodowy, że nieodpowiednio się nim opiekuje, że cos robię nie tak...

Chociaż co do rodowodu to lepiej, że ktoś taki jak ja przygarnał pieska, który może miec jakieś wady, może być chory. Bo ja się nim zaopiekuje, a niewiadomo w jakie ręce by on trafił...

Link to comment
Share on other sites

Milkat pisalam juz o ciekawym miejscu chyba w podrozach ... jest osrodek fundacji procjon w karpaczu. tam gosc prowadzi cos w rodzaju pensjonatu i szkolenie dla psow. sama bylam na czyms takim. szkolenie odbywa sie kilka razy dziennie po 15-20 minut nie dluzej ... nie cwiczy w upal ...zdarzalo nam sie o 22 byc na placu na ostatnich zajeciach bo przez upal poprzesuwaly sie zaqjecia ;) ..szkolenie to obejmuje podstawy PT , pan krystian zabiera uczestnikow z psami na wycieczke i do miasta .. pokazuje jakie sygnaly wysylac psu w takich miejscach. jezeli pies jest wybitny mozna szkolic indywidualnie.to kwestia dogadania. warunki : kazdy sam ze swoim psem w pokoju. (chyba ze jada 2 osoby plus pies..to sa wtedy razem) . lazienek nie ma w pokoju , sa dostepne na korytarzu ale czyste i przyjemne. ogolnie osrodek czysty i bardzo przyjemny.ja bylam tam 2 tygodnie i bardzo sobie chwale.
tu jest watek o karpaczu i nr tel do pana krystiana [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5859"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5859[/URL]

a tu strona fundacji [URL="http://www.geocities.com/fundacjaprocjon/"]http://www.geocities.com/fundacjaprocjon/[/URL]

z tego co pamietam to psy ze schroniska przyjmowane sa za darmo ..trzeba tylko pokazac umowe adopcyjna i powiedziec o tym rezerwujac miejsce.

Link to comment
Share on other sites

Rok temu czytałam gdzieś o tym szkoleniu w Karpaczu, nawet dzwoniłam do tego Pana. Tyle, że te zajęcia 15-20 minutowe... jak dla mnie troche malutko, chyba, że dla szczeniaczka :roll: No i jest samo PT. Podobno od tego roku mieli mieć jeszcze tor, to dla samego agillity zawsze warto pojechać.
[quote name='Psiarka']Oj tak te ośmioosobówki. A ciekawe czy psy z uczestnikami z pokojach, czy w innych. Jesli w tych 8-osobowych no to uhuh.. ok. 2-3 psów w pokoju...[/quote]
No pewnie, że psy będą razem z uczestnikami w pokojach, a jak inaczej?

Link to comment
Share on other sites

[B]Ania Carmen[/B] jestem z Gliwic, mamy podobnie daleko niestety; osmioosobowe pokoje + 8 piesków to wyzwanie!!! Przeciez trudno dobrać sie tak zeby psy sie od razu polubiły...chociaz moja sunia kocha cały swiat i raczej jej by to pasowało ( ale śpi zazwyczaj w łóżku ciekawe czy nie właziłaby do innych?:evil_lol: )
[B]LeksA[/B] dzięki za info o Karpaczu. Czytałam o tym ośrodku.Rozumiem że byłas zadowolona ze szkolenia? spodobalo mi się że chodziliscie w rózne miejsca żeby tam poćwiczyć;a jakimi metodami? czy grupy to sie uzbieraja jak ludzie przyjezdżają czy zapisywałaś sie na konkretny "turnus"? i czy ten czas uważasz za wystarczający żeby pies załapał i zeby z nim coś samodzielnie doćwiczyć? moja psica chętnie się uczy nowych rzeczy ale niezbyt przejmuje się poleceniami wśród rozproszeń, innych psów itp. dlatego dla mnie ważny byłby nacisk na uczenie sie w towarzystwie innych psów. Wolałabym tez pozytywne metody.Ten Karpacz wygląda zachęcająco. pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...