Jump to content
Dogomania

HEKSA-cudna BŁEKITNA PERSICA-ma WSPANIALY kotolubny dom !


eliza_sk

Recommended Posts

nie byłam wielbicielką plaskatych , nigdy nie chciałam mieć takiego kota . Zmieniło się to gdy zamieszkały u mnie dwa . Przerażone dzikusy do generalnego remontu . Musiały przejść niezłą szkołę . Dlugo pracowałam na ich zaufanie ale dostałam w zamian ogromną kocią miłość . Są łagodne i wpatrzone w opiekuna , nie wiem czy wszystkie persy są podobne . Te naburmuszone miny to chyba jedyna ich obrona , nawet przy trudnych zabiegach pielęgnacyjnych nie zostałam podrapana ( moja trzecia kotka często nas karci )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaproszę, psia rodzina w potrzebie:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185586-Mamusia-i-trzy-szczeniaki-w-niebezpiecze%C5%84stwie%21?p=14676797#post14676797"]
http://www.dogomania.pl/threads/185586-Mamusia-i-trzy-szczeniaki-w-niebezpiecze%C5%84stwie!?p=14676797#post14676797[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][B][COLOR=Blue]ZAPRASZAM NA BAZAR z ZESTAWAMI CD DLA DZIECI - MASA PŁYTEK:[/COLOR][/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185620-***-ZESTAWY-CD-dla-DZIECI-gry-PROGR.EDUKACYJNE-s%C5%82uchanki-BAJKI-na-SOZ-do-24.05-%21?p=14681085#post14681085"]http://www.dogomania.pl/threads/185620-***-ZESTAWY-CD-dla-DZIECI-gry-PROGR.EDUKACYJNE-s%C5%82uchanki-BAJKI-na-SOZ-do-24.05-!?p=14681085#post14681085[/URL]


[/SIZE] [SIZE=2][COLOR=Blue][B]ZAPRASZAM NA BAZAR z FILMAMI DVD - pond 40 tytułów:
[/B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/185637-***FILMY-DVD-pond-40-tytu%C5%82%C3%B3w-KLASYKI-i-NOWO%C5%9ACI-o-II-wojnie...-na-SOZ-do-24.05-%21?p=14681096#post14681096"]http://www.dogomania.pl/threads/185637-***FILMY-DVD-pond-40-tytu%C5%82%C3%B3w-KLASYKI-i-NOWO%C5%9ACI-o-II-wojnie...-na-SOZ-do-24.05-!?p=14681096#post14681096[/URL][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dziśka']witam
jestem zdecydowana wziąc Heksę
mam kota tez niewychodzącego,kwestia transportu
pomózcie choc do Wrocławia[/QUOTE]

Elizko, popatrz jest chętna na srebrną śliczność :loveu:

Dziśka, Elizka musi najpierw Cię prześwietlić zanim odda tą hrabiankę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iv_']Elizko, popatrz jest chętna na srebrną śliczność :loveu:

Dziśka, Elizka musi najpierw Cię prześwietlić zanim odda tą hrabiankę :evil_lol:[/QUOTE]

spoko.znam procedury,w grudniu wszak adoptowałam slepego Icka ze schronu w Rzeszowie ,tez miał swój watek na dogo w staruszkach w tej chwili w domu sa dwa psy i kot,starczy miejsca i na arystokratkę

kot tez podrzutek a zawsze marzyłam o persie....chyba ze uznacie ze nie spełniam warunków,na wizycie przedadopcyjnej była u mnie Darunia -puma tez z dogo
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witaj Dziśka !
Wiecie co - ja tylko obawiam się jednego ... Właścicielka jak oddawała Heksę przylepiła jej łatkę, że kota nie nadaje się do innych zwierząt, że nietykalska - mimo, że była z kotem i psem w domu przez lata. Teraz na DT w którym jest są psy, niby ok, nie ma tam kota - ale co będzie jeśli jednak ta nieodpowiedzialna kobieta miała trochę racji i zwierzyna nie dogada się ... ? Kto będzie jechał z kotem z powrotem 400 km - to leży w gestii adoptującego, ale jak jest każdy wie. To moja jedyna wątpliwość. Kolejny transport do Wrocławia będę miała za około miesiąc, miałam w sobotę ale jechał pies - kota jest na DT i siedzi w kennelu, bo 4 psiaki by ją zamęczyły :( Kolejny miesiąc musiałaby spędzić w kennelu.

Już od jakiegoś czasu koresponduję też z Panią z Krakowa - wymieniamy informacje, Pani się już prawie zdecydowała. Zaraz wejdę na maila i zobaczę, bo wczoraj coś przysłała. To dom bez zwierząt i 80 km od Jędrzejowa.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][B][COLOR=Red]SUPER UBRANKO DLA MAŁEGO, PSIEGO MODNISIA - 3w1 - wiatrówka, polar i ocieplana kurtka:[/COLOR][/B][/SIZE]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/185643-***-SUPER-UBRANKO-dla-ma%C5%82ego-psa-3-w-1-polar-wiatr%C3%B3wka-NOWE-na-SOZ-do-24-maja?p=14683685#post14683685[/URL]

[SIZE=3][B][COLOR=Green]ZESTAWY CD DLA DZIECI-gry, bajki, programy edukacyjne:[/COLOR][/B][/SIZE]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185620-***-ZESTAWY-CD-dla-DZIECI-gry-PROGR.EDUKACYJNE-s%C5%82uchanki-BAJKI-na-SOZ-do-24.05-%21?p=14680406#post14680406"]http://www.dogomania.pl/threads/185620-***-ZESTAWY-CD-dla-DZIECI-gry-PROGR.EDUKACYJNE-s%C5%82uchanki-BAJKI-na-SOZ-do-24.05-!?p=14680406#post14680406[/URL]

[B][SIZE=3][COLOR=Blue]MASA FILMÓW DVD - ponad 40 tytułów:[/COLOR][/SIZE][/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185637-***FILMY-DVD-pond-40-tytu%C5%82%C3%B3w-KLASYKI-i-NOWO%C5%9ACI-o-II-wojnie...-na-SOZ-do-24.05-%21?p=14681070#post14681070"]http://www.dogomania.pl/threads/185637-***FILMY-DVD-pond-40-tytu%C5%82%C3%B3w-KLASYKI-i-NOWO%C5%9ACI-o-II-wojnie...-na-SOZ-do-24.05-!?p=14681070#post14681070[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iv_']Oj trudna decyzja Elizko :niewiem:[/QUOTE]

Ale sama rozumiesz moje wątpliwości - Kraków, to godzina drogi od nas w razie czego. Pani nie ma zwierząt, wiec ryzyka niedogadania się nie ma. Czekam na jej ostateczna odpowiedź. Weekend był jakis owocny dla Heksy, coś się ruszyło - mam kilka zapytań o nią.


[B]Dziśka[/B] - co w razie niedogadania się zwierzaków ? Umowa mówi, że adoptujący odwozi zwierzę do Jędrzejowa na własny koszt. Wiem, snuję czarne wizje - ale dla dobra kota tak trzeba - trzeba o wszystkim pomyśleć i założyć najgorsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Ale sama rozumiesz moje wątpliwości - Kraków, to godzina drogi od nas w razie czego. Pani nie ma zwierząt, wiec ryzyka niedogadania się nie ma. Czekam na jej ostateczna odpowiedź. Weekend był jakis owocny dla Heksy, coś się ruszyło - mam kilka zapytań o nią.


[B]Dziśka[/B] - co w razie niedogadania się zwierzaków ? Umowa mówi, że adoptujący odwozi zwierzę do Jędrzejowa na własny koszt. Wiem, snuję czarne wizje - ale dla dobra kota tak trzeba - trzeba o wszystkim pomyśleć i założyć najgorsze.[/QUOTE]

Tak, rozumiem Elizko. To naprawdę trudna decyzja. Z jednej strony Dziśka, która na pewno otoczy kocię dobrą opieką, ale .....ma dużo zwierzyńca, no i daleka droga. Z drugiej strony pani w niedużej odległości i dom bez psów, to duży atut. Trudno wybierać, ale trzeba kierować się przede wszystkim dobrem kotki.

Zawsze najpierw snuje się czarne scenariusze, bo trzeba wszystkie warianty rozpatrzyć i te za i te przeciw. Bo zwierze miało już źle, teraz chce się poprawić byt i wykluczyc stresy.

Dziśiu, to nic personalnego do Ciebie, po prostu szuka się najlepszej drogi dla zwierzęcia po przejściach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Andy B.']Przepisy juz sie chyba zmienily. Wystarczy miedzynarodowa ksiazeczka zdrowia i tzw. szczepienia przedwjazdowe. I zwierzak laduje w domku:)[/QUOTE]


Do Anglii i Szwecji, gdzie jeździmy, obowiązuje odpowiedni 6 i 4 miesięczna kwarantanna, czyli założenie czipu i paszportu międzynarodowego, zaszczepienie psa/kota na wściekliznę i pobranie po 2 tygodniach (chyba) krwi na badanie przeciwciał, później jeszcze jedna chyba kontrola krwi i potem odpowiednie wpisy w paszporcie i ew. może jechać. Mój 11 letni Sony niestety został z moją mamą, ale cały czas szukam miejscowego weta, który zrobi za nas całą tą procedurę za odpowiednim wynagrodzeniem. Bo te badania to w Polsce robią tylko Puławy, a za granicą najbliżej Berlin!

Powodzenia dla Heksy!!!

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie,znam procedury,wiem jak jest
jesli pani z krakowa się zdecyduje bede się cieszyła ze persica ma dom,jesli jednak nie,jestem chętna
i najwazniejsze zwierzak adoptowany nie ma opcji aby został oddany

mój spaniel kocha wszystkie zwierzaki,Icek slepota tez jest niekonfliktowy,natomiast kocur,to mlodzik jak dostanie pare razy po nosie od persicy nic mu nie bedzie
jestem osoba odpowiedzialna i jesli decyduje sie na zwierzaka to do jego ,smierci

Icek jest chorym na serce psem,adoptując go wiedziałam o tym i dbam o leki,o to by regularnie je dostawał,jest pod kontrola wetki....

decyzja nalezy do was

jak by co jestem chetna

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dziśka']słuchajcie,znam procedury,wiem jak jest
jesli pani z krakowa się zdecyduje bede się cieszyła ze persica ma dom,jesli jednak nie,jestem chętna
i najwazniejsze zwierzak adoptowany nie ma opcji aby został oddany

[/QUOTE]

Dziśka - ale wiesz, ja nie posądzam Cię o "płytkie zamiary" - tylko zwierzaki mogą się nie dogadać i najlepsze chęci nie pomogą - bo będą urządzać takie wojny, że będzie to nie do zniesienia - tylko o to mi chodzi. Załóż taką sytuacje i powiedz co wtedy ? Ja wolałabym dać w sprawdzone, dogomaniackie ręce - nie przesądzam, bo jeszcze nie ma odpowiedzi z Krakowa.

I ta cholerna odległość :( kolejny transport za około miesiąc i to nic pewnego kiedy dokładnie będzie. No nic, będziemy w kontakcie, czekam na panią z Krakowa.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczt wpisac w google "przewoz zwierzat do anglii". Papiery niezbedne do wwozu psa do uk wysyla sie do Pulaw poczta i wracaja do wlasciciela w ciagu 14 dni. Kwarantanna nie jest konieczna:)

[URL="http://zwierzakbezpiecznywpodrozy.pl/modules.php?name=News&new_topic=3"][IMG]http://zwierzakbezpiecznywpodrozy.pl/images/topics/info.gif[/IMG][/URL]
[LIST=1]
[*]Paszporty wydawane są dla psów, kotów i fretek.
[*]Psy i koty poniżej 3 miesiąca życia nie mogą być przewożone do innych krajów Unii Europejskiej, chyba że kraj, do którego jedziemy dopuszcza taką możliwość.
[*]Wpisy do paszportu i kwestionariusza zwrotnego muszą być wykonane starannie, czytelnie, pismem drukowanym. Lekarz weterynarii przy wypełnianiu druków powinien używać oficjalnych nazw państw.
[*]Za prawidłowe wypełnienie paszportu odpowiada lekarz weterynarii wystawiający dokument. W przypadku popełnienia błędu w paszporcie lekarz musi wypisać nowy druk. Koszt nowego dokumentu ponosi lekarz wystawiający.
[*]By nasz ulubieniec otrzymał paszport należy spełnić kilka warunków:
[LIST]
[*]oznaczyć zwierze tatuażem, który powinien znajdować się na małżowinie usznej bądz pachwinie, lub wszczepić mu mikroczip po lewej stronie szyi;
[*]aktualne świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie (szczepionka ważna jest po implantacji mikroczipa);
[*]w przypadku wyjazdu do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Irlandii lub na Maltę należy przeprowadzić dodatkowe badanie krwi celem określenia poziomu przeciwciał neutralizujących wirus wścieklizny z wynikiem pozytywnym w laboratorium zatwierdzonym przez Komisję Europejską na próbce krwi pobranej na 120-365 dni po ostatnim szczepieniu przeciw wściekliźnie.
[/LIST]

[*]Jeżeli zwierzę zostało paddane innym szczepieniom, leczeniom lub profilaktyce, wszystkie dane powinny zostać zapisane w paszporcie.
[/LIST]


Dodatkowe zasady przewozu psów i kotów do Wielkiej Brytanii.
[LIST=1]
[*]Zwierze może być przewożone do Wielkiej Brytanii po upływie 6 miesięcy od daty pobrania krwi do badania określającego poziom przeciwciał przeciw wściekliżnie.
[*]Jeżeli zwierze jest systematycznie szczepione przeciw wściekliźnie i nie został przekroczony termin kolejnego badania przypominającego określony w paszporcie, przy kolejnych podróżach do Wielkiej Brytanii nie jest konieczne ponowne badanie krwi. Jeżeli zaś termin szczepienia przypominającego został przekroczony należy całą procedurę zacząć od początku.
[*]Zwierzęta w ciągu 6 miesięcy poprzedzających datę przekroczenia granicy Wielkiej Brytanii nie mogą przebywać poza krajami Unii Europejskiej.
[*]Psy i koty przed przekroczeniem granicy Wielkiej Brytanii muszą być poddane kuracji przeciw tasiemczycy oraz kleszczom na 24-48 godzin. Obroże przeciw kleszczowe nie są uznawane.
[*]Czworonogi mogą być wwiezione do Wielkiej Brytanii tylko uprawnionymi drogami i przez uprawnionych przewoźników. Nie wolno wwozić zwierząt prywatnymi łodziami, samolotami czy statkami.
[*]Psy następujących typów ras nie mogą być wwożone do Wielkiej Brytanii:
[LIST]
[*]typu Pit Bull
[*]typu Dog Argentyński
[*]typu Japoński Tosa
[*]typu Filla Brazilleiro
[/LIST]

[/LIST]


Dodatkowe zasady przewozu psów i kotów do Szwecji.
[LIST=1]
[*]Psy i koty muszą zostać poddane odrobaczeniu w ciągu 10 dni przed planowanym przemieszczeniem zwierzęcia.
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eliza_sk']Dziśka - ale wiesz, ja nie posądzam Cię o "płytkie zamiary" - tylko zwierzaki mogą się nie dogadać i najlepsze chęci nie pomogą - bo będą urządzać takie wojny, że będzie to nie do zniesienia - tylko o to mi chodzi. Załóż taką sytuacje i powiedz co wtedy ? Ja wolałabym dać w sprawdzone, dogomaniackie ręce - nie przesądzam, bo jeszcze nie ma odpowiedzi z Krakowa.

I ta cholerna odległość :( kolejny transport za około miesiąc i to nic pewnego kiedy dokładnie będzie. No nic, będziemy w kontakcie, czekam na panią z Krakowa.[/QUOTE]
ok
odległosc przeraza to fakt

ja zakladam optymistyczna wersję,po co od razu czarny scenariusz
działajcie tak aby kocisko znalazło najlepszy dom bo zasługuje na to

jak by co jestem:lol:

acha,gdzies tu na dogo jest watek transportowy, moze jak kraków sie nie zdecyduje napisac tam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dziśka']
acha,gdzies tu na dogo jest watek transportowy, moze jak kraków sie nie zdecyduje napisac tam?[/QUOTE]


Jest jest, to fakt, tylko to taki mało uczęszczany kierunek, wiem, bo nie raz potrzebowałam. Jak coś to mam w miarę regularne transporty w tamtą stronę, ale kolejny dopiero za ok. miesiąc - był teraz w sobotę, ale jechał pies.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...