Jump to content
Dogomania

książki Corena


gabryska

Recommended Posts

Niedawno przeczytałam "Tajemnice... " i "Jak rozmawiać z psem" i muszę przyznać, że książki naprawdę świetne. Bardzo dużo ciekawych informacji popartych różnymi badaniami. Język psów omówiony naprawdę szczegółowo i dokładnie, a nie ogólnikowo jak w innych książkach.
To chyba najciekawsze spośród książek o psach, jakie czytałam ;) Zdecydowanie polecam! :)

A właśnie, czy warto przeczytać również "Dlaczego kochamy psy"? Ostatnio natknęłam się na nią w księgarni, właśnie zastanawiam się, czy by nie kupić.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 175
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='moon_light']a ja jakoś nie lubię czytać Corena..denerwuja mnie te "żarciki"[/quote]
wiesz co ja nawet lubie jego ksiązki bo jest tam wiele rzeczy, dziekim którym poznaje lepiej psychike psów. Może "Jak rozmawiać z psem" nie jest tak dobra jak "Tajemnice psiego umysłu" :)
a co do żarcików, to może i niektóre trochę przeszkadzają ale dzięki temu nie czyta się tej ksiązki tak monotonnie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Te tzw. żarciki są dość nudzące, szczegolnie w "Tajemnice...". Uważam ze te opowiastki i wkolko powtarzanie tych samych informacji jest nudne- chodzi mi tutaj o te opowowiastki o jego wlasnych psach...[/QUOTE]

no wlasnie, mnie zniechecily do tej ksiazki te opowiadania.. wole cos bardziej konkretnego:razz: i przewijajaca sie tu i owdzie TD...

Link to comment
Share on other sites

Fakt faktem, trochę tej teorii dominacji jest w książkach Corena, ale da się to znieść ;) Poza tym został one napisane w latach niedawnych, ale jednak wtedy jeszcze tak bardzo TD nie obalano.
A co do opowiastek, hmm... Czasami już mnie nużyły, ale częściej po prostu traktowałam je jako część książki. Ja akurat lubię, kiedy poza suchymi faktami są w książce też i takie epizody wtrącone. Może dlatego, że lubię beletrystkę ;)

Link to comment
Share on other sites

A mi właśnie podobają się takie "przeplatanki" ;) Zawsze urozmaicają nieco treść i jak dla mnie przyjemnie się to czyta :)

[quote name='Nurr']
A właśnie, czy warto przeczytać również "Dlaczego kochamy psy"? Ostatnio natknęłam się na nią w księgarni, właśnie zastanawiam się, czy by nie kupić.[/quote]
A kto mi a to pytanko odpowie? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nurr']A mi właśnie podobają się takie "przeplatanki" ;) Zawsze urozmaicają nieco treść i jak dla mnie przyjemnie się to czyta :) [/quote]

Zgadzam się!! :)


A "Dlaczego..." mam, ale przeczytałam tylko kilka stron.. narazie nie mam czasu. Ogólnie jest o tym jaki pies pasuje do jakiego człowieka, jak wybrać sobie odpowiedniego psa.. tak z pierwszych stron wyczytałam ;) myśle że fajna :)

Link to comment
Share on other sites

"Dobrego psa" zaczęłam czytać, ale musiałam przerwać po paru rozdziałach. Niestety, lektury szkolne mają pierwszeństwo. :eviltong: Ale to nie ten temat.

A więc kupię "Dlaczego kochamy psy" jeśli będę gdzieś w pobliżu księgarni ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nerul']Nie zamawiacie przez internet? Ja to robie czesto poniewaz w moim Rzeszowskim Empiku nieraz niema tego co akurat chcę wiec robie to internetowo ;)[/quote]
Ja też prawie zawsze kupuję przez internet ( galaktyka i sklep.mampsa.pl )
I dlatego na raz zamiawiam około 3/4 książek na raz żeby nie płacić cały czas za przesyłkę. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie.
Myśle, że każdej książce jest przedstawiona dominacja, lecz w każdej inaczej. Zwał jak zwał dominacja była jest i będzie, tylko od kazdego z nas zależy jak ona jest postrzegana, rozumiana i na swój sposób naciągana lub nadużywana, lub w dobrym celu wykorzystana.
Jeśli chodzi o ksiązki Corena to moim zdaniem jest sporo wiedzy w nich zawarte i zbyt wiele różnic między psem a czlowiekiem tak naprawde nie ma. Polecam.

[URL]http://www.schronisko.infocomp.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

O czym? O inteligencji psów :evil_lol:

Spis treści:

Czy psy myślą,
Historia naturalna psów
Pierwszy pies
Przodkowie psów
Wspólna cechy psow i ich kuzynów
Prawdziwi przodkowie domowego psa
Wpływ udomowienia na psy
Dawne poglądy na umyslowość psa
Psy a religia
Współczesne poglądy na umyslowość psa
Mechaniczy pies
Konsenkwencja natury etycznej
Stanowisko behawiorystów
Przywrócenie maszynie duszy
Maturalna inteligencja psów
Inteligencja ogólna i szczególna
Inteligencja złożona
Inteligencja językowa psów
Produkowany język psów
Czy te znaki można rzeczywiście uznać za język
Różne formy inteligencji psów
Inteligencja adaptacyjna
Inteligencja uzytkowa, czyli podatność na szkolenie
Inteligencja instynktowna
Umyslowość mieszana
Psy stróżujące i obronne
Psy myśliwskie
Psy pasteriskie
Psy zaprzęgowe
Inne psie specjalności
Psy do towarzystwa
Test na iloraz inteligencji
Inteligencja adatpacyjna różnych ras
Czi istnieją dane świadczące o zróżnicowaniu ras
Jaki dane można uzyskać dzięki egzaminom z zakresu poszłuszeństwa
A co mówią specjaliści?
Czynniki osobowości
Znaczenie a osobowość
Genetyka a osobowość
Test osobowości poslusznej
Jak stymulować psią inteligencję
Doskonalenie osobowości
Doskonalenie intelegencji instynktownej
Umyslowość psa a satysfakcja własciciela
Wady i zalety inteligentnych psów
Życie z niezbyt bystrym psem
Zmiany inteligencji wraz z wiekiem

Uch ;-)

Link to comment
Share on other sites

Czyli tak prawde powiedziawszy totalny ogolnik i kilka dodatkowych fajnych informacji na ten temat - pytalam poniewaz interesuje sie psia psychologia wiec... no chce miec jak najwieksza wiedze ;)

Co do ksiazki zastanowie sie - cena jest warta chociazby jak widze w internecie ile ona kosztuje, jednak jakos do niej mi sie az tak predko niepali ;) Mam kilka innych na liscie, ale pozniej pomysle bo... no Ceklinko13* dzieki wielkie za podsuniecie tej ksiazki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...