Jump to content
Dogomania

"wytarte łokcie"przednich łap


Guest AdamGD

Recommended Posts

:( mój 8-mies.husky ma wytartą siersc na łokciach przednich łap, podszerstek jest szary ( nie brudny) co robić alergia, czy wytarte od leżenia na kostce brukowej, złe odżywianie? POMOCY!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mój 1.5-roczny pies (mieszaniec sznaucera) ma to samo. Nasza pani weterynarz powiedziała, że takie modzele są normalne u większych psów. Powstają jak pies leży na twardych powierzniach. Mój też często leży na kostce. U starszych psów ta zgrubiała skóra może pękać, wtedy smaruje się ją czymś zmiękczającym. Pewnie doświadczeni psiarze mają na to jakieś domowe sposoby. Może ktoś nam coś poradzi? :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Sprawa modzeli była już tu parę razy omawiana... :)

Powstają poprzez leżenie psiaka na twardej powierzchni (płytki, kostka etc). Mają je raczej psy dużych tras. Moja rottka ma na obu łokciach. Pomaga linomag lub każda inna maść z wit. A. U nas pomaga linomag.

Ale słyszałam też o innych specyfikach np. Bepanthen (nie próbowałam)

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Matrix niestety ma juz takie, ze raczej cofnac sie tego nie da :| Żwirkowi ostatnio zaczely sie robic:sabber: I o ile lewy lokiec ma poprostu delikatnie przetarty, o tyle prawy ma caly...czerwono bury:nonono2: Wyglada, jakby mu to krwawilo, ale to nie jest krew, tylko takie jakby przebarwienie. od lizania tego na poczatku ma teraz zarowowiona siersc na pytku. Niczym nie mozna tego zmyc :( Na razie zaczxelam mu smarowac mascia roboty mojej babci, na popekana skore, zylaki itp., moze pomoze...

Link to comment
Share on other sites

moja strasza sunia ma dwa lata i jakis czas temu tez zauwazylam ze ma poczatki modzeli na łokciach przednich łap, lekko się przerazilam ,bo znajome psy kilkuletnie mają juz rozlegle zmiany , i mysle bolesne , bo to w koncu twardnieje . smarowalam jakis czas tłustą mascią witaminową , byly mniej widoczne ,ale nadal byly . Kiedy jednak zmienilam jej diete, wykluczylam zupelnie sklepowe smakołyki, mieso z puszek , a w zamian jak najbardziej naturalne zarelko ( gotowana mielona wolowina z koniną z koscmi do tego warzywa plus ryz lub makaron ) ,na smakołyk ciacha wątrobiane ,kosci , surowe tchawice, serca nie tylko minąl problem najwazniejszy czyli drapanie ,ale i znikły zmiany łokciowe . tak wiec na pewno oprócz cieżaru psa, miejsca spania ma na to ogromny wpływ odpowiednia dieta .

Link to comment
Share on other sites

Ja nie mam za bardzo mozliwosci przestawienia psow na gotowane czy Barfa, a ze psu to nie przeszkadza, a tez go nie wystawiamy ani nic, to nie widze jakis zbytnich minusow, no moze priocz tego, ze srednio estetycznie wyglada:/ Musze zaczac im to regulatnie smarowac...
A co do diety- moje psy przez kilka pierwszych lat byly na friskes...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='an3czka']BARF + spanie w łóżku:eviltong:[/quote]

Od BARF-u, jak wiesz, zaczęłam, ale chwilowo moja sunia odmawia przyjmowania surowizny :( Mam już plan jak to zmienić :D
A z tym łóżkiem... Pomyślę, może wyrzucę TZ :cool3:
Planuję też tymczasowo na parkiecie położyć wykładzinę, kupię jakąś końcówkę...
Ale dopóki ma tam włosy nie ma sensu smarowanie np.linomagiem, prawda?

Link to comment
Share on other sites

:cool3: Smaruj cały czas, regularnie. Leżąc na wykładzinie też sobie będzie wycierać:shake: . Chodzi o to, że pies 'uwala' się na twardym...
Mój może do łóżka wchodzić kiedy chce, poza nocą, gdy śpi u siebie.
jego legowisko też jest miękkie. Ma kołdrę i dwie poduchy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='martavantos']takie strupki na łokciach tak?
od lezenia?[/quote]

martavantos... ja cię bardzo proszę. Jak nie masz nic do napisania to NIE PISZ. A jak już MUSISZ napisać, to zrób to w jednym poście, dobrze? Wiesz co to jest netykieta?

Wracając do odleżyn - Cortezowi zmiany na łokciach zmarowałam Bepanthenem Plus. Zawiera on składnik pielęgnujący/regenerujący oraz składnik odkażający (u niego skóra w tych miejscach byla lekko zapalona, w takich miejscach łatwiej o infekcję). Nam pomógł bardzo.
Jedna wetka radziła smaorwac to Tormentiolem, co szczerze odradzam, bo nie dość że barwi sierść, to jest niemiłosiernie tłusty i zlepia włosy, tak że oprócz odlezyn dołącza się problem kołtunów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...