Jump to content
Dogomania

potrzebuje rady


Vince

Recommended Posts

witam wszystkich uzytkowników forum, nie wiedziałem w jakim dziale umiescic ten temat, takze jesli jest nie tu gdzie trzeba to sorki i prosze o przeniesienie.
Chodzi o to że potrzebuje rady, planuje adopcje psa, jednak chodzi mi o to żeby był to pies średni, duzy, z krótką sierścią (ze wzgledu na alergie) pies bedzie przebywac w domu i tez godzinami na podworku, w lato nawet całymi dniami, powinien byc to pies obronny tak zeby nikogo nie wpuscił na podwórko i jeszcze jedna b. wazna sprawa, jak zostanie sam w domu zeby go nie zdemolował, dotąd oprocz zostawania w domu idealnie spisywał sie bokser, jednak niestety miesiac temu uciekł nam z podwórka i wpadł pod samochód:-(:-(:-(
dlatego chciałem zebyscie mi doradzili jakoms rase ktora spełniała by te wyzej wymienione kryteria, myslałem nad wyżłem weimarskim poniewaz idealnie nadaje pod wzgledem warunkow fizycznych jednak nie potrafiłem znaleźć zadnych informacji w internecie na temat jego charakteru..
prosze o porade i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vince, skads cie znam:cool1: I obawiam sie ze kolejny piesek tez moze ci wpasc pod samochod. Problem z demolowaniem domu moze sie powtorzyc w przypadku psa kazdej rasy. Moze nie bierz sobie psa przed matura, co? Daruj uszczypliwosc ale cos ja chyba uzasadnia, prawda?

Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem tej twojej uszczypliwosci, moj poprzedni pies miał sie całkiem dobrze, bo jestem aktywna osoba i w lato czesto chodziłem do lasu biegac, jedynie w zime było gorzej bo biegac nie da rady a na spacery chodziłem jakies 3 razy w tyg, byłem do niego b. przywiazany i po potraceniu przez samochod ze łzami w oczach niosłem go juz ciezko dyszacego do weterynarza, ale niestety nic juz sie nie dało zrobic bo dostał krwotoku do płuc, teraz piszac tego posta tez mam swieczki w oczach także skoncz PI.ERDOLIĆ ze kolejny pies może mi wpasc pod samochod, jak masz takie rzeczy pisac to lepiej wogóle nie wchodz na to forum..!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']nie rozumiem tej twojej uszczypliwosci, moj poprzedni pies miał sie całkiem dobrze, bo jestem aktywna osoba i w lato czesto chodziłem do lasu biegac, jedynie w zime było gorzej bo biegac nie da rady a na spacery chodziłem jakies 3 razy w tyg[/quote]

:mdleje:
zaraz powiem moim psom ze na czas zimy zaprzestajemy spacerow albo bedziemy spacerowac 3 razy w tygodniu, zamiast tak jak obecnie 4 razy dziennie. napewno sie uciesza

Link to comment
Share on other sites

Vince, bardzo Ci współczuję, naprawdę przeżyłeś wielką tragedię.... ale zadaj sobie pytanie: czy problemy z poprzednim psem czegoś Cię nauczyły? Czy dasz radę zapanować nad stróżującym psem obronnym? A jeżeli będzie tak samo demolował dom jak tamten bokser? Bo przecież chyba część czasu będzie spędzał w domu? Czy dasz radę mu zapewnić odpowiednią dawkę ruchu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']Vince, bardzo Ci współczuję, naprawdę przeżyłeś wielką tragedię.... ale zadaj sobie pytanie: czy problemy z poprzednim psem czegoś Cię nauczyły? Czy dasz radę zapanować nad stróżującym psem obronnym? A jeżeli będzie tak samo demolował dom jak tamten bokser? Bo przecież chyba część czasu będzie spędzał w domu? Czy dasz radę mu zapewnić odpowiednią dawkę ruchu?[/quote]

i tu zgadzam sie w 100%
skoro niedlugo matura to jeszcze wiecej czasu poswiecisz na szkole.
Pies bedzie wariowal bo sie nim nie zajmiesz. szkoda psa.

Link to comment
Share on other sites

po 1. to matura za miesiac a potem 4,5 miesiaca wakacji
po 2. czy kilkunastotygodniowy pies potrzebuje smigac codziennie po kilka godzin, no chyba nie
bokser ktorego miałem do 3 miesiaca zycia nawet na siłe nie dał sie wyciagnac na spacer, potrzebował czasu zeby przyzwyczaic sie do domu, ogrodu i nowych włascicieli a nie od razu targac go niewiadomo gdzie po kilka godzin...

teraz zanim wezme psa chce sie o nim dowiedziec jak najwiecej, chodzi mi o jego charakter, wiadomo ze kazdy pies ktory nie zostanie nauczony zostawac w domu bedzie go demolował kiedy zostawimy go samego, ale w duzym stopniu zalezy to od rasy, mojego wujka jamnik musiał zostawac czasem nawet ponad dobe samemu i jedyne co robił to sie załatwiał sie na korytarzu za co go nawet nie karali bo trudno zeby wytrzymał ponad 24 godziny, a oprocz tego zero jakichkolwiek szkód, zainteresował mnie weimar i chce sie dowiedziec jak najwiecej o tej rasie, ale jak widze niektorzy wola kontynuowac tamten temat i pisac o pierdołach niz konkretach, interesuja mnie głownie 2 kwestie, czy nadaje sie na psa obronnego i czy da sie go wyszkolic do zostawania samemu w domu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']po 1. to matura za miesiac a potem 4,5 miesiaca wakacji
po 2. czy kilkunastotygodniowy pies potrzebuje smigac codziennie po kilka godzin, no chyba nie
bokser ktorego miałem do 3 miesiaca zycia nawet na siłe nie dał sie wyciagnac na spacer, potrzebował czasu zeby przyzwyczaic sie do domu, ogrodu i nowych włascicieli a nie od razu targac go niewiadomo gdzie po kilka godzin...

teraz zanim wezme psa chce sie o nim dowiedziec jak najwiecej, chodzi mi o jego charakter, wiadomo ze kazdy pies ktory nie zostanie nauczony zostawac w domu bedzie go demolował kiedy zostawimy go samego, ale w duzym stopniu zalezy to od rasy, mojego wujka jamnik musiał zostawac czasem nawet ponad dobe samemu i jedyne co robił to sie załatwiał sie na korytarzu za co go nawet nie karali bo trudno zeby wytrzymał ponad 24 godziny, a oprocz tego zero jakichkolwiek szkód, zainteresował mnie weimar i chce sie dowiedziec jak najwiecej o tej rasie, ale jak widze niektorzy wola kontynuowac tamten temat i pisac o pierdołach niz konkretach, interesuja mnie głownie 2 kwestie, czy nadaje sie na psa obronnego i czy da sie go wyszkolic do zostawania samemu w domu...[/quote]

szczeniak potrzebuje wyjatkowo duzo uwagi, nie koniecznie od razu spacerow ale zabaw nauki itp
nie wyobrazam sobie wziac szczeniaka i od razu zostawiac go samego na wiele godzin.

Kupisz psa, wakacje szybko miną i pies znow bedzie sam bez spacerow. kazdy pies moze zostawac sam w domu jak jest wybiegany, wybawiony i wie ze pan czy pani niebawem wroci.
I najpierw moze odloz kase na klatke zeby nie bylo tak jak poprzednio z boksiem.

kto zostawia psa samego na dobe w domu :mad: I jeszcze mamy ich chwalic ze nie skarcili psa ze sie zesikał??? Pies ktory wie ze zalatwiac nalezy sie na dworzu bardzo sie stresuje jak zalatwi sie w domu bo wie ze zrobil zle.

Piszemy o konkretach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']proponuje skonczyc juz offtopa i moze by mi ktos cos doradził..??[/quote]
no przeciez masz rady tylko sie do nich nie ustosunkowujesz a czytasz wybiorczo
pisalam juz ci o zostawianiu psa w domu zeby nie demolował - ze musi byc wybiegany to raz, a dwa zebys kupił klatke.
I ze rozniez szczeniak potrzebuje duzo uwagi wlasciciela! Nie paru minut, a godzin.

Link to comment
Share on other sites

Wyżły, podobnie jak wszystkie psy myśliwskie, od razu skreśl ze swojej listy. To bardzo żywiołowe psy, potrzebują mnóstwo ruchu, dużego zaangażowania ze strony opiekuna w kwestie wychowania i szkolenia. A Ty ile mozesz psu poświęcić? :hmmmm: Godzinę tygodniowo, dobrze pamiętam? :diabloti:
A do stróżowania najlepiej kup sobie alarm...

I żaden pies krótkowłosy nie może przebywać godzinami w ogrodzie :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']czy kilkunastotygodniowy pies potrzebuje smigac codziennie po kilka godzin, no chyba nie
[/quote]
Może i nie potrzebuje aż tylu spacerów, ale wychowywanie szczeniaka to praca przez niemal 24 godziny na dobę. Szczeniaki często są o wiele, wiele bardziej absorbujące i kłopotliwe od dorosłych psów. Ja swojej Soni ( mam ją od 2 miesiąca życia) poświęcałam niemal cały swój czas, a i tak żałowałam, że doba nie ma 30 godzin ;)
Przed maturą nie bierz szczeniaka - dobrze Ci radzę ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'] A Ty ile mozesz psu poświęcić? :hmmmm: Godzinę tygodniowo, dobrze pamiętam? :diabloti:

[/quote]

analfabeta.??? napisałem w temacie jedną pozycje nizej ze wychodziłem z nim codzien

[quote name='coztego'] I żaden pies krótkowłosy nie może przebywać godzinami w ogrodzie :angryy: [/quote]

faktycznie, zaczyna sie lato, na dworze cieplo a ja go bede trzymał w domu jak mam dupne podwórko...

Link to comment
Share on other sites

no i gadac, co to ja mieszkam tylko w domu..?? prawie cały czas ktos jest jak nie ojciec to siostra, zrerszta oni zadecydowali o kupnie nowego psa, doczekam sie kiedys jakiejs sensownej odpowiedzi..?? czy dalej bede sie musiał tłumaczyc ze wszytskiego jak na spowiedzi i bede dostawał odpowiedzi ,,kup sobie psa po maturze" widze ze tutaj chyba dostanie odpowiedzi na proste pytanie jest zbyt wysokim wymaganiem...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']analfabeta.??? napisałem w temacie jedną pozycje nizej ze wychodziłem z nim codzien [/QUOTE]
No tak, na papierosa... zapomniałam :oops:
[QUOTE]faktycznie, zaczyna sie lato, na dworze cieplo a ja go bede trzymał w domu jak mam dupne podwórko...[/QUOTE]
Lato nie trwa wiecznie, a nie zaznaczyłeś, że godzinami na dworze pies bedzie przebywał jedynie w lecie... :niewiem: A po drugie, szczeniak nie powinien zostawać godzinami sam w ogrodzie... :niewiem:
[QUOTE]czy dalej bede sie musiał tłumaczyc ze wszytskiego jak na spowiedzi i bede dostawał odpowiedzi [/QUOTE]
Jeśli chcesz dobrej rady, to musisz jak na spowiedzi wytłumaczyć się z Twojej chęci posiadania psa.
Najwazniejsze jest pytanie: ile czasu codziennie (bez względu na [B]porę roku[/B] i inne obowiązki) jesteś w stanie poświęcić na spacery i szkolenie psa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...