Jump to content
Dogomania

potrzebuje rady


Vince

Recommended Posts

teraz przez 4,5 miesiaca wakacji to bedzie miał jak w raju z wychodzeniem, bo co mam robic całymi dniami na tym zadupiu, a w zime to napisałem ze z tamtym wychodziłem juz codziennie, takze jak nie rzuce palenia:eviltong: to codzien

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 326
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vince']teraz przez 4,5 miesiaca wakacji to bedzie miał jak w raju z wychodzeniem, bo co mam robic całymi dniami na tym zadupiu,[/QUOTE]
Czas wakacji mnie nie interesuje, liczy się wyłącznie to ile czasu chcesz poświęcać psu, kiedy musisz jeździć do szkoły/pracy, uczyć się, oglądać TV, siedzieć przy komputerze... także wtedy kiedy leje deszcz, jest zimno, wieje i nie chce się nosa wyściubić.
[QUOTE]a w zime to napisałem ze z tamtym wychodziłem juz codziennie, takze jak nie rzuce palenia:eviltong: to codzien[/QUOTE]
Nie rozumiemy się:
[quote name='coztego'][B]ile[/B] czasu [B]codziennie[/B][/QUOTE]

Jakby Ci tu lepiej wytłumaczyć... :hmmmm: Może na przykładzie: [B]codziennie[/B] wstaję skoro świt i idę z moją suką na godzinną wędrówkę po okolicy, podczas tego spaceru ćwiczymy sobie chodzenie na smyczy i trochę różnych komend. Po południu wychodzimy na 2 godziny, podczas których suka biega, aportuje, ćwiczy komendy, bawi się ze mną. Wieczorem idziemy na pół godzinki, żeby się mogła spokojnie załatwić, a w nocy jeszcze na 5 minut, na siusiu. Dzięki takiemu rozkładowi dnia, moja bardzo żywiołowa suka ma radosne i pełne wrażeń życie.
Jeśli masz w sobie chęci, zeby dostosować swoje życie do potrzeb psa, to w zasadzie możesz mieć każdego. Ale ja u Ciebie tych chęci nie widzę, dlatego wolałabym, żebyś psa nie kupował.

Link to comment
Share on other sites

ale ja sie nie bytam co bys wolała a co nie, tylko zadałem konkretne pytanie, ale faktycznie, niedopuszczalne jest zeby pies miał parenascie minut dziennie zamało spaceru, lepiej niech trafi do kogos kto zrobi z nim cos takiego: [URL="http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/drastyczne_przypadki.html"]http://www.psy.info.pl/schronisko_wr...przypadki.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']ale ja sie nie bytam co bys wolała a co nie, tylko zadałem konkretne pytanie, ale faktycznie, niedopuszczalne jest zeby pies miał parenascie minut dziennie zamało spaceru, lepiej niech trafi do kogos kto zrobi z nim cos takiego: [URL="http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/drastyczne_przypadki.html"]http://www.psy.info.pl/schronisko_wr...przypadki.html[/URL][/quote]

Idź już sobie, chłopczyku.

Link to comment
Share on other sites

Vince, myślę, że się nie zrozumiemy, więc nie ma o czym dyskutować. Po prostu nie każdy człowiek musi mieć psa. Pies to bardzo wymagający obowiązek, jeśli ktoś nie potrafi tym obowiązkom sprostać, to nie powinien mieć psa i już.

Tak samo niedopuszczalne jest znęcanie się nad psem, jak kupowanie psa, kiedy nie ma się dla niego czasu i ochoty, żeby się nim zajmować. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

a tak poza tym na całej alejce gdzie mieszkam jest wiele psów podwórkowych i chyba zaden z nich (z jednym wyjatkiem) nie widział swiata poza granica ogrodzenia podwórka, mało tego, jedenego z nich nigdy nie widziałem poza kojcem o wymiarach jakies 3x2 metry, jedynie ja i taka laska chodzilismy na spacery z psem, a wy tu robicie z igły widły ze pies ma za mało ruchu i przez to nie moge uzyskac zadnej porady na temat rasy

Link to comment
Share on other sites

chce kupic szczeniaka, a z takiego kundla to nigdy nie wiadomo co wyrosnie, dlatego wole kupic jakiegos z ogłoszenia, oczywiscie bez rodowodu bo na takiego mnie nie stać (a przypomne co napisałem pare stron wczesniej pies sredni lub duzy, krótka siersc, obronny i z charakteru taki ze musi sie nauczyc nie demolowac domu jak zostanie na pare godzin sam;))

Link to comment
Share on other sites

w kazdej rasie zdarzaja sie psy ktore ucza sie same z siebie nie demolowac domu, ale tez w tej samej rasie moga byc osobniki niszczace dom.

co do rasy, trudno tutaj radzic, pewnie chodziloby Ci o wlos by mial krotki, ale nie az tak krotki jak np.greyhound, tylko troche dluzszy np.owczarek niemiecki.

moze wlasnie owczarek niemiecki?
wiesz, serio trudno cokolwiek radzic w takiej sytuacji(takie rzeczy to tylko w erze ;) )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador'] pewnie chodziloby Ci o wlos by mial krotki, ale nie az tak krotki jak np.greyhound, tylko troche dluzszy np.owczarek niemiecki.
[/quote]

własnie nie, jestem alergikiem i chodzi mi o psa z jak najkrótsza sierscia, conajwyzej taką jak mają boksery...

Link to comment
Share on other sites

im mniej siersci tym mniej alergenów, o amstaffie myślałem, jednak z tego co wiem, żeby był to pies zrównoważony potrzebuje bardzo doswiadczonego hodowcy inaczej moze sie stac agresywny, a co z wyzłem weimarskim..??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']
moze amstaff?[/QUOTE]
betty, chcesz przyłożyć rękę do nieszcześcia? :p Amstaff, który nie chodzi na spacery, nie jest socjalizowany, któremu poświęca się 15 minut uwagi dziennie i większość czasu spędza sam w ogrodzie? Chcesz, żeby zeżarł Vince'a?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']betty, chcesz przyłożyć rękę do nieszcześcia? :p Amstaff, który nie chodzi na spacery, nie jest socjalizowany, któremu poświęca się 15 minut uwagi dziennie i większość czasu spędza sam w ogrodzie? Chcesz, żeby zeżarł Vince'a?[/QUOTE]


Dlatego mowie ze komukolwiek trudno cos radzic na takim watku....

a dlaczego nie drugi bokser?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vince']a co z wyzłem weimarskim..??[/QUOTE]
Wyżeł musi mieć zapewnione duże ilości spacerów. Ten pies musi mieć ruch!
[quote name='betty_labrador']a dlaczego nie drugi bokser?[/QUOTE]
Bo boksery demolują, a Vince nie ma czasu, żeby psa porządnie wybiegać, ani żeby go nauczyć samotnego zostawiania. A klatka jest dla Vince'a niehumanitarna. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Bo boksery demolują, a Vince nie ma czasu, żeby psa porządnie wybiegać, ani żeby go nauczyć samotnego zostawiania. A klatka jest dla Vince'a niehumanitarna. :cool3:[/QUOTE]

to ja na jego miejscu poczekalabym do czasu kiedy bede miec czas. Nie obraz sie Vince, ale chcac psa nie mozna nic nie robic i wymagac by pies nie niszczyl. Wiesz, moze trafi Ci sie osobnik nie niszczacy.
Wyzel weimarski -piekny pies ale jak pisze coztego potrzebuje duzo ruchu i cwiczen bo potrafi demolowac tez.

z kolei np. pudle nie linieja i sa mniejszym zagrozeniem dla alergikow.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...