Jump to content
Dogomania

Niewidomy podhalan Jurand- odszedł za TM:(


mc_mother

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aby kupić taki kojec trzeba jasno ustalić zasady. Kto nim rozporządza i kto decyduje o tym jakie psy do niego trafiają. Jak znam życie coś takiego nie jest do ustalenia bo każdy by chciałby w kojcu umieścić psa. Zaczną się problemy i nieporozumienia.

Link to comment
Share on other sites

Takie kojce są bardzo dobre- sama mam u siebie takie 4 w hoteliku- psy nie są w stanie ich zniszczyć-nie ma porównania do siatki, a bezdomniaki potrafią demolować:) Budę na pewno można kupić taniej .

Jak uzbierac kase- może allegro cegiełkowe? bazarki? a może by do jakis firm powysyłać prośby...sama nie wiem...

Cajus- wszystko zalezy od ludzi;) wiem,że są takie kojce i działają i dziewczyny pomagają dzięki temu wielu pieskom, ale przede wszystkim trzeba umieć się dogadać.

Link to comment
Share on other sites

Poczekajmy do jutra. Niech Mc_Mother wykona telefon i ustali rzeczywistą cenę. Dla mnie aktualnie największym problemem jest wyciągnięcie Juranta z Kowalewa i umieszczenie go w miejscu gdzie będzie miał opiekę weterynaryjną, będzie wykapany i wyczesany. To piękny pies i ma szanse adopcyjne. Czy ktoś zna na Pomorzu klinikę okulistyczną dla psów. Zaćma to w tej chwili nie wyrok. Skoro u ludzi usuwa się to paskudztwo laserem to może i u psów też się to robi? Ja na kojec się złożę.Poproszę o nr konta.

Link to comment
Share on other sites

Musimy ustalić najpierw szczegóły, gdzie ma być kojec, kto ma go wykonać, za ile, kto oficjalnie zapłaci i będzie utrzymywać miejsce, w końcu na czyje konto mamy zbierać i jak kojcem gospodarować ..

To wbrew pozorom nie są trywialne ani zbędne ustalenia.

Ja też dołożę się do kojca, ale chciałabym poznać powyższe szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, że Jurand [U]nie jest[/U] nieadopcyjny :) i to jedynie kwestia czasu, by trafił do swojego domu z ogródkiem. A kojec miałby Mu tylko pomóc przejściowo. A potem kolejnym lokatorom, którzy w nagłych sytuacjach musieliby gdzieś chwilowo się podziać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cajus JB'][COLOR=Blue][B]Nie ma psów nieadopcyjnych.[/B][/COLOR] Są tylko ludzie, którzy albo nie chcą lub nie mogą dać Im domu.[/QUOTE]
Z tym się nie zgodzę. Są psy nieadopcyjne, bezsprzecznie, jednak to człowiek takimi je czyni .. psy o źle ukształtowanej psychice, mówiąc wprost spaczone wychowaniem i stanowiące zagrożenie dla otoczenia ..

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za wczorajszą nieobecność- siła wyższa;)

O kojcu wiadomości marne- mogą zejść z ceny o 100 zł :(
To jakby nic... Ale muszę przyznać, że rozmawiałam z jakąś chyba "mało mogącą" osobą. Miałam zadzwonić za 2 godz, jak będzie szef iiii.... zapomniałam:oops: Byłam dziś pierwszy dzień w pracy po kilkudniowej przerwie i mnie po prostu zaległości przytłoczyły... Jutro rano postaram się dopaść tego szefa- chciałabym mu zaproponować, żeby na kojcu umieścił swój adres www i telefon(oczywiście w jakichś małych rozmiarach)- kojec będzie stał w miejscu, gdzie mogą pojawiać się potencjalni chętni- może to go zachęci do jakiejś konkretniejszej zniżki?

Za chwilę odpowiem na Wasze pytania na temat ustawienia kojca w Gdyni- teraz muszę "obrządzać" bo mi szczenior z głodu nogawkę zeżre:evil_lol: Niedługo wracam;)

Link to comment
Share on other sites

No i o kojcu w Gdyni:
Propozycję postawienia kojca w Gdyńskim schronisku złożyła szefowa Fundacji Dogtor, która jest założycielką naszego forum i wieloletnią wolontariuszką w tym schronie. Kojec miał być przeznaczony na [B]podhalany w potrzebie. [/B]Ponieważ wiele razy udało nam się pomóc białasom, które tam się znalazły- nie odmówiono jej.
Pomysł upadł, ponieważ kojec trzeba kupić (my myśleliśmy raczej o wynajmie) a wszystkie pieniądze jakie udaje nam się zebrać są wydawane na bieżąco na sterylizacje, transporty, DT i leczenie białasów, które mamy pod opieką.
Tak więc, jeśli postanowimy umieścić tam Juranda, to w przypadku jego adopcji kojec musi zostać dla podhalanów.
Ponadto to nie jest tylko kwestia kojca- należy także partycypować w kosztach utrzymania psa i co jakiś czas przemawiać do pracowników, aby mieli psa na względzie (obie te rzeczy bierzemy na siebie my- czyli Forum OP).
W Gdyni są dwie nasze forumowiczki, które będą miały psa "na oku" i w razie czego będą mogły się nim zająć a także pomóc w adopcji. Ja również jestem tam średnio raz na miesiąc.
Decyzję jakie psy będą ewentualnie zamieszkiwały kojec, gdy Jurandowi nie będzie już potrzebny będzie podejmowało Forum Podhalana.
Jeżeli zdecydujemy się na zbiórkę pieniędzy na kojec- wszystkie te informacje znajdą się w ogłoszeniach- [B]Kojec dla Juranda a w przyszłości dla innych podhalanów w potrzebie będących pod opieką Forum OP[/B]. Forumowicze są za i wezmą czynny udział w zbiórce pieniędzy- jest już kilka deklaracji.

Pozostaje jeszcze jedno- omówienie szczegółów w schronisku- już rozmawialiśmy z Rafką, żeby się tym zajęła, ponieważ w schronie z nikim innym nie będą rozmawiać na ten temat. Czekamy na konkrety z tych rozmów i wytyczne- nie wiem kiedy konkretnie będzie wszystko wiadomo, bo dziewczyna niedawno urodziła dziecko i jest nieco zagubiona w czasoprzestrzeni;)

Za kilka dni z rzeczy pozostałych z obecnego bazarku i nowych- podesłanych przez ilon_n zrobię kolejny bazarek w całości przeznaczony na Juranda:)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj był w Kowalewie nasz Kierownik ze schronu- znowu zostawił im mięso. Niestety nie było tego Pana ...dlatego tez nie miał jak tam pochodzic i zobaczyć, ale co go ujeło to tot ,ze w lodówce nadalk mają mięso od zeszłego razu co zostawił- co on im daje w takim razie do jedzenia...?
Może dziewczyny powiedzcie temu Panu aby nie żałował mięsa bo my będziemy im je dostarczać, no i niech zmieni kasze na ryż bądz płatki owsiane- błonnik pomaga w lepszym trawieniu...Kierownik mu to mówił ostatnim razem, ale oczywiście wczoraj była kasza.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...