Jump to content
Dogomania

AGILITY !!!


Mango_zakofana

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Elka, Niuka

Trening byl suuuper :) Na pewno bedziemy zglebiac umiejetnosci na torze! Oczywiscie przed nami duuuzo pracy ale zabawa zarowno dla mnie jak i dla mej niesfornej suni byla fantastyczna.

Dzieki wielkie i do zobaczenia jutro

pozdrawiam a innych szczerze zachecam,

Link to comment
Share on other sites

No to czy mogę oficjalnie zapisać Misiołka Matołka poczynając od 13 grudnia? Już nie możemy się doczekać, ale również nie chcemy opuszczać kolegów ze szkolenia przed końcem kursu, a zostały nam jeszcze właśnie ten weekend i następny.

Dla niewtajemniczonych, Misiołek Matołek posłuszeństwo ma niezłe, ale pomimo że jest terierem, to straszna z niej gapa i zbyt skoczna też nie jest. Za to tunele ma, jak na teriera-norowca przystało, w małym pazurku :wink: (chociaż takiego zamkniętego jeszcze nigdy nie próbowała). Jak ją znam, to jak już załapie o co chodzi, to będzie "biegała" powolutku, z pełnym skupieniem i raczej bezbłędnie. Ale nacisk na "powolutku".

A doświadczenia z agility mamy zero; ja nawet teoretycznego nie mam. Może byście nam jakąś pracę domową zadali, jakiś taki bardzo wstępny tekst do poczytania? Bo już się nie możemy doczekać!

Pozdrawiamy razem z MisiÄ… wszystkich biegaczy!

Link to comment
Share on other sites

A doświadczenia z agility mamy zero; ja nawet teoretycznego nie mam. Może byście nam jakąś pracę domową zadali, jakiś taki bardzo wstępny tekst do poczytania? Bo już się nie możemy doczekać!

Zapraszam na stronÄ™ SKA FORT www.fort.w.pl

Tam jest sporo informacji o agility, jest regulamin i są podstawowe ćwiczenia dla początkujących. Trzba kliknąć na górze na "agility" i po lewj masz wszystko jak na dłoni :P

Jest tylko mały problem - do ćwiczeń musisz mieć parę hopek :-? No ale chociaż teorię będziesz miała opcykaną :)

Link to comment
Share on other sites

Robull, może ja jakoś źle patrzę, ale nie widzę na stronach, do których mnie odesłałeś materiałów mi pomocnych. Znalazłam jedynie bardzo podstawowy historycznie nastawiony wstęp, a potem regulamin FCI (który zresztą przeczytałam, ale chyba przyznasz, że nie jest to odpowiedni tekst do nauki podstaw). Poza tym tylko mapki różnych torów i ćwiczeń, ale ponieważ mapki nie mają legend, jak również brak jest opisów indywidualnych przeszkód oraz rodzajów torów (A1, Open, Jumping), więc mapki te nie są dla osoby początkującej bardzo pomocne.

Ja chciałabym coś w postaci podręcznika dla kogoś, kto zaczyna interesować się tym sportem. Jak będę miała chwilkę czasu, to poszukam po necie i może coś znajdę (może być po angielsku).

Link to comment
Share on other sites

Wind

elka wlasnie mi wspominala ze ucieklas i pracy Ci nie zadala :P

Faire

nie mozemy sie ciebie doczekac! :) zobaczymy co twoj kochany Matolek potrafi ;)

jezeli chodzi o przygotowanie to rzeczywiscie regulamin moze wydawac sie troche spomplikowany ale pozniej juz bedziesz musiala miec go w malym palcu ;)

na stronie Fortu jest przy torkach tez poddzial Cwiczenia na ktorym masz wytlumaczone wszystko co, jak i dlaczego ;) zreszta bardzo przydatne :)

mozesz pocwiczyc do tego czasu zmiany stron (tam Elka z tego co pamietam to Ci tlumaczyla :)) i oczywiscie chodzenie przy prawej nodze

a ja poszukam fajnych stronek ;) z prostym wytlumaczeniem o co w tym chodzi :] a potem jeszcze raz przeczytasz regulamin i zrozumiesz go juz wtedy napewno ;)

Pati

oczywiscie, juz zapakowalam do plecaka, jestem lekko nieprzytomna wiec musze sprawdzic jeszcze czy napewno do tego plecaka ;)

pozdr

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze nie spalam :(

wrocilam do domu i zastalam Tolke rozprawiajaca sie z jakas mala tajemnicza torebeczka ktora potem okazala sie mineralami do kwiatkow

ale na poczatku nikt nie wiedzial co to jest i czy wogole to zjadla (moja mama wypuscila ja z pokoju gdzie normalnie dziecko sobie siedzialo kiedy nikogo nie bylo, tam bezpiecznie, ale mama sobie poszla i tak ja zostawila sama w wielkiej chalupie gdzie wszystko na wierzchu :-?)

wiec od razu histeria i dowiadywanie sie co zrobic (z tad ten zawal u mutry) potem dzwonienie do weta i faszerowanie malej marmolada :/

ogolnie nic jej nie jest naszczescie ale normalnie bym sie zachlastala gdyby cos jej bylo :(

no i oczywiscie opieprz juz dostalam i bede juz grzeczna - bede kluda drzwi zamykala zeby je nie wypuszczali jak mnei nie ma :P

no i to tyle...

Link to comment
Share on other sites

Cześc wszystkim!! Zatem teraz tu się ukrywacie :)

Wczoraj wróciłam z wyprawy po BC dla znajomych, mam nadzieję , że zaczną coś trenować (np. agility :)) bo mała zapowiada się całkiem fajnie, jak przystało na BC wulkan energii

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

No to dodam jeszcze cos od siebie. Gdy wracam po treningu agility do domu, Majka momentalnie zasypia snem sprawiedliwego. Moze tak spac do wieczora. Nie meczy nas wtedy wciaz przynoszonymi zabawkami, pileczkami, nie zaczepia zmuszajac do wspolnej zabawy. Poprostu aniol nie pies! Musialo jej sie mocno spodobac.

Chociaz musze znalezdz skuteczna metode na wyuczenie komendy "kolo" i "slalom". Wcale nie jest dla niej takie oczywiste, ze kolo sie przeskakuje a nie obiega dookola ;) No i slalom ... tak sobie rozwazam, ze ona musi dobrowolnie biegac miedzy patyczkami, bez jakiegokolwiek pociagania. Nie wiem, moze zaczepie smakolyk na nitke i bede go wlec przed nia, wyznaczajac jedyna sluszna trase.

A moze Wy macie jakies patenty na ten nieszczesny (bo trudny) slalom?

Chetnie skorzystam z wszelkich rad i uwag :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Navy

a skad borderek jest? :)

musza koniecznie zaczac cos trenowac bo nei wytrzymaja z taka energia w domu ;) to jest koniecznosc! ;)

Wind

gdbys sluchala na treningu :P

juz ja sie do ciebie przypieprze za tydzien :P oj zobaczysz :P

po pierwsze nie zucasz smakolyka na ziemie ani do tunelu ani wtedy kiedy Majka ma przeskoczyc - nauczy sie ze nalezy poweszyc w tunelu i za kazda przeszkoda - tylko z reki! i po pokonaniu przeszkody, zrozumiano? ;) po drugie staraj nei popelniac sie caly czas tych samych bledow - jak za pierwszym razem nie skoczy oponki to za sznureczek i pomagasz :)

no wogole to co ja ci bede pisac ;) wszystko na treningu ci powiem :)

pozdrawiam

:)

Link to comment
Share on other sites

niuka,

Ze smakolykiem bylo za pierwszym razem, aby przekonac psa do dobrowolnego wejscia do tunelu, ktorego sie bal. Gdybym ja tam wepchnela to mocno musialbym sie napracowac aby weszla tam kiedykolwiek dobrowolnie. Dlatego nie uwazam aby to bylo zle. Odnioslo pozadany skutek, wiec jak dla mnie jest ok. Podobnie bylo z kladka. Gdy ciagnelam Majke za szelki, ta opiera sie i stawala deba. Dopiero prowadzenie psa za smakolykiem dalo pozadany efekt.

I nie zgodze sie z Toba, ze pociagniecie za sznureczek zalatwi sprawe. Zreszta nie mam doswiadczenia w agility, ale na PT uczono mnie, ze jezeli pies nie wykona komendy SAM, naprowadzany jedynie np. smakolykiem albo zabawka to tak naprawde tej komendy sie nie nauczy. Dlatego bede szukala rozwiazan, ktore przynosza w moim/Majki przypadku skutek.

A moze w przypadku nauki komend agility jest inaczej? I stad me watpliwosci, ktorymi tutaj sie dziele :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...