Jump to content
Dogomania

Grubas juz po zabiegu ,zeby za - plombowane ;-)


madziara1983

Recommended Posts

Kurde wiecie co, pamiętacie jak pisałam z tydzień temu ,że wieczorem wpadłam na ławkę i zaryłam kolanami.. no i siniaki się zrobiły bolało kilka dni ale cholera jedno kolano mnie strasznie dalej boli :-/ ani nie mogę go wyprostować do końca ani zgiąć do końca.. kurde lipa. Miśka skóra dziś wygląda nawet dobrze złagodniało trochę od wczoraj , dziąsła tylko wyglądają źle ale między palcami nawet ok. Dziś spał długo ,a teraz leży książę i czeka az ktoś mu powie ,że jest piękny :-)

Link to comment
Share on other sites

aha zapomniałam wam napisać. Wczoraj Misiek się trochę dziwnie zachowywał wieczorem tz wąchał ciągle łóżko i wyglądało to jak by czegoś szukał, ale nic nie zgubił pościel też zmieniałam ,a on zawsze na czysta się pcha . No i później poszliśmy spać a on wstał o 5rano i znów łaził po łóżku i wąchał poduszki, kołdrę jak by czegoś szukał. Nie wiem co to było, bo nie chciał iść spać tylko co sie ułożył to wstawał i wąchał. On czasem tak robi np, jak mu coś spadnie za wersalkę ale nic nie spadło, albo jak mu schowam jakieś zabawki wieczorem to jak się przebudzi i mu się przypomni ale wczoraj nic takiego nie było ,a naparwde tak upierdliwie wąchał wołałam go kilka razy żeby się kładła ale on swoje. Tym bardziej mnie to dziwi bo zmieniłam pościel to nie miał co wąchać wcale. Trochę mnie to zaskoczyło bo pierwszy raz tak zrobił.

Link to comment
Share on other sites

witajcie. U nas dziś poprawa z łapami dziąsłami. Tz wczoraj jeszcze wyglądało to nie ładnie ale dziś między palcami już jest blade dziąsła też. Także widzicie jak to dziwnie postępuje, zaognia się zupełnie bez powodu i kurde schodzi też w niejasnych okolicznościach ehhh Narazie ja sie sram, poczytałam o rodzajach anemii i kurde juz wiadomo ,że moja anemia nie pochodzi z braku żelaza więc niestety-te inne rodzaje występują w poważniejszych chorobach ehh

Link to comment
Share on other sites

Witajcie. U Miska wszytsko dobrze, tz skóra się poprawia apety ma także jest ok. U mnie za to troche większa lipa. Byłam u lekarza i dostałam skierowanie do reumatologa do gryfowa. Dzwoniłam dziś ale kazali zadzwonić jutro do rejestracji ciekawe czy termin na ten rok dostane jeszcze ;-/ w każdym razie będą mi robić badanie ANA ehhh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda z.']Fajnie, że chłopak już lepiej i za Ciebie trzymam kciuki[/QUOTE]
no w piątek te łapy wyglądały tak brzydko i dziub ,że myślałam ,że do weta pociśniemy dziś ale już wszystko ok dziś, wróciło do normy. Wet ostanio do mnie mówi,że mam psa w spokoju zostawić .. i tylko co Ty od niego chcesz zostaw go w spokoju :-) to nie panikuje Dziąsła tez dzis wyglądają ok więc mam nadzieje,że się nie zaostrzy znów.

Link to comment
Share on other sites

nasze kolejne psiaki w gazecie wyglądaja tak:
[URL="http://[URL=http://img215.imageshack.us/i/jjjjjjjjjjjjjjjjy.jpg/][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/410/jjjjjjjjjjjjjjjjy.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]"]http://[URL=http://img215.imageshack.us/i/jjjjjjjjjjjjjjjjy.jpg/][IMG]http://img215.imageshack.us/img215/410/jjjjjjjjjjjjjjjjy.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL][/URL]

Link to comment
Share on other sites

kurcze fajnie by było gdyby się ruszyło coś... miejmy nadzieje,że gazeta pomoże ...


Ludki zarejestrowałam się do reumatologa na 20.grudnia :-/ lipa no ale co zrobić. Prywatnie nie mam szans teraz bo w grudniu kończy mi się świadczenie rehabilitacyjne, zdolności do pracy dalej nie mam i od stycznie bez grosza zostaniemy, narazie nie ma żadnej opcji żeby coś z tym zrobić .W listopadzie mam komisje kolejną, bo miałam stopień niepełnosprawności terminowo przyznany i teraz mi sie kończy to znów trzeba stawać ale nie wiele mi to da jeśli chodzi o kasę.. lipa. Misiek dziś coś apetytu za bardzo nie ma nie podoba mi sie to ehhh

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']składałas już papiery na rentę ? ... czy jak to u Ciebie wygląda ?[/QUOTE]

u mnie nie wygląda tak wesoło.. bo nie mam lat pracy do renty tylu :-( teraz będę chodzić i się wszędzie dowiadywać o inne zasiłki itp ale szkoda gadać perspektywa wygląda nie ciekawie..

Link to comment
Share on other sites

może jeśli nie zus to chociaż socjalną jakąś możesz dostać


u mnie za scianą mieszka menel ... był na 5 roku studiów jak przez okno sobie skoczył ... orzekli że ma coś pod sufitem nierówno i normalnie rentę z ZUS dostaje
jak to możliwe w takim razie ?

znalazłam takie coś
"...
[LEFT][COLOR=#000000][B]Ile lat składek[/B]

By Nowak mógł stanąć przed orzecznikiem (lekarz z ZUS, który wydaje orzeczenie o niezdolności do pracy), musi wykazać - tak jak każdy inny pracownik ubiegający się o rentę - że ma wymagany przez przepisy tzw. okres składkowy i nieskładkowy. Jego długość zależy od wieku, w którym powstała niezdolność do pracy. Każdy ubezpieczony musi udokumentować okres składkowy i nieskładkowy wynoszący łącznie co najmniej: [B]1 rok [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat, [B]2 lata [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20-22 lat, [B]3 lata [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22-25 lat, [B]4 lata [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25-30 lat, [B]5 lat [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat.

[B]UWAGA! [/B]Pięcioletni okres składkowy i nieskładkowy wymagany od tej ostatniej grupy musi przypadać na ostatnie dziesięciolecie przed zgłoszeniem wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy. W przypadku ubezpieczonego całkowicie niezdolnego do pracy, który udowodnił okres składkowy i nieskładkowy wynoszący co najmniej 20 lat w przypadku kobiet i 25 lat w przypadku mężczyzn, nie obowiązuje wymóg powstania niezdolności do pracy w określonym czasie.

Ważną informacją jest to, że okresy nieskładkowe nie mogą przekraczać jednej trzeciej stażu pracy. A przy ustalaniu prawa do renty i obliczaniu jej wysokości okresy nieskładkowe uwzględnianie są tylko do 1/3 wysokości udowodnionych okresów składkowych..."






[URL="http://wyborcza.pl/1,97657,4991737.html#ixzz128GwEJml"][/URL][/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']może jeśli nie zus to chociaż socjalną jakąś możesz dostać


u mnie za scianą mieszka menel ... był na 5 roku studiów jak przez okno sobie skoczył ... orzekli że ma coś pod sufitem nierówno i normalnie rentę z ZUS dostaje
jak to możliwe w takim razie ?[/QUOTE]

dlatego ,że w takim wypadku orzeka psychiatra, to całkiem inna historia.
tak ja teraz będę się dowiadywać o socjalną...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']może jeśli nie zus to chociaż socjalną jakąś możesz dostać


u mnie za scianą mieszka menel ... był na 5 roku studiów jak przez okno sobie skoczył ... orzekli że ma coś pod sufitem nierówno i normalnie rentę z ZUS dostaje
jak to możliwe w takim razie ?

znalazłam takie coś
"...
[LEFT][COLOR=#000000][B]Ile lat składek[/B]

By Nowak mógł stanąć przed orzecznikiem (lekarz z ZUS, który wydaje orzeczenie o niezdolności do pracy), musi wykazać - tak jak każdy inny pracownik ubiegający się o rentę - że ma wymagany przez przepisy tzw. okres składkowy i nieskładkowy. Jego długość zależy od wieku, w którym powstała niezdolność do pracy. Każdy ubezpieczony musi udokumentować okres składkowy i nieskładkowy wynoszący łącznie co najmniej: [B]1 rok [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała przed ukończeniem 20 lat, [B]2 lata [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 20-22 lat, [B]3 lata [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 22-25 lat, [B]4 lata [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 25-30 lat, [B]5 lat [/B]- jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku powyżej 30 lat.

[B]UWAGA! [/B]Pięcioletni okres składkowy i nieskładkowy wymagany od tej ostatniej grupy musi przypadać na ostatnie dziesięciolecie przed zgłoszeniem wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy. W przypadku ubezpieczonego całkowicie niezdolnego do pracy, który udowodnił okres składkowy i nieskładkowy wynoszący co najmniej 20 lat w przypadku kobiet i 25 lat w przypadku mężczyzn, nie obowiązuje wymóg powstania niezdolności do pracy w określonym czasie.

Ważną informacją jest to, że okresy nieskładkowe nie mogą przekraczać jednej trzeciej stażu pracy. A przy ustalaniu prawa do renty i obliczaniu jej wysokości okresy nieskładkowe uwzględnianie są tylko do 1/3 wysokości udowodnionych okresów składkowych..."






[URL="http://wyborcza.pl/1,97657,4991737.html#ixzz128GwEJml"][/URL][/COLOR][/LEFT][/QUOTE]

jak byłam w zusie po dokumenty o rentę to baba mi powiedziała ,że mam mieć 5 lat a z tego co wkleiłaś wynika inaczej więc pójde jeszcze raz..

ja znalazłam to :
Renta socjalna przysługuje osobie, która:

jest pełnoletnia oraz
jest całkowicie niezdolna do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
przed ukończeniem 18. roku życia albo
w trakcie nauki w szkole lub w szkole wyższej - przed ukończeniem 25. roku życia albo
w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

a z tego też wynika ,że socjalna mi się nie należy... paranoia jakaś.

Link to comment
Share on other sites

w takim razie musiała bym mieć 4 lata bo wtedy miałam 26 lat... ale właśnie nie wiem jak to liczyc teraz . Nie znam się na tych okresach składkowych i nieskładkowych . Nie wiem czyczas kiedy byłąm na zwolnieniu to tez sie liczy. Ludki gdyby ktos z was sie na tym znał to prosze o pw żeby mi ktos pomógł. Kurde mam nadzieje,że 4 lata mi sie uzbiera ale wiecie jak to jest , mam kilka umów zlecenie na okres próbny za nim byłam zatrudniona na stałe ale to zlecenia .kiedyś człowiek nie myślał jak pracował na czarno wazne ,ze praca była ,a teraz kurde lipa :-/

Link to comment
Share on other sites

u nas wszystko jest dziwne bo to dziwny kraj


a najlepiej to rozpisz sobie na kartce od początku jak wyglądało Twoje zatrudnienie - okresy składkowe i nieskładkowe i z tym idź do ZUS - muszą Ci udzielić informacji co Ci przysługuje a co nie
i z tym też idź dowiedzieć się o socjalną w razie czego
ma tu też duże znaczenie kiedy zaczęłaś chorować/znaczy ile miałaś wówczas lat (i chyba nie chodzi tu o rocznik a pełną datę)

Link to comment
Share on other sites

Kurde dziś mieliśmy akcje z żulem na famagowskiej ,któremu sie wydawało ,że jest zaklinaczem psów no mówię wam co za ludzie.. a jak by go ugryzł to by było ,że pies morderca... szkoda gadać i nerwy sobie szarpać. Misiek dziś jakiś zamulony nic mu sie nie chce zjadł obiad dupę opróżnił i ogląda rozmowy w toku.. :-) mi jutro rano Holtera na serce założą to kurcze nie mogę się do kompa zbliżać i telefonu żeby nie zakłócać sygnału ehhh

Link to comment
Share on other sites

witajcie... nie było nas wczoraj bo miałam holtera założonego na serducho to do kompa miałam się nie zbliżać bo zakłócenia, teraz czekam na wynik do poniedziałku w następnym tygodniu tez jeszcze kilku lekarzy.... U nas zima już idzie dziś rano byliśmy na długim spacerku i mrozik juz dał po łapkach ostro ehhh tak poza tym to nic nowego sie nie wydarzyło..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']dopiero sprawdziłam sobie co to ten holter. trzymam kciuki za wyniki.[/QUOTE]


Takie urządzenie do pomiaru ekg 24 godzinnego :-) Nowe incydenty z sercem mi się porobiły no i trzeba było znów zrobić.... tak poza tym to chyba mamy jakieś kiepskie ciśnienie bo kurde ja sie czuje jak po robotach na polu, ospała i zmęczona Misiek tez jakiś zamulony,zimno jak cholera ;-/ wynik mam mieć w poniedziałek no i zobaczymy wtorek też mam lekarza, środa też i czwartek tez strasznie fajnie zapowiada się następny tydzień ;-/

Link to comment
Share on other sites

witajcie, u nas nic nowego... zimno i mokro.. więzadło mi w nóżce przeskoczyło dziś rano i mam trochę lipa bo boli jak cholera już kilka lat temu miałam tak i tez 3 dni z chodzeniem było kiepsko ...:-) jak pech to pech. Wiecie mój kuzyn leży w szpitalu z zapaleniem mięśnia sercowego. 29lat ja w zeszłym roku tak samo... co się cholera dzieje, Misiek też zamulony bo pogoda lipna, rano byliśmy na długim spacerku , zjadł dziś rybki trochę dla odmiany a teraz ogląda samo życie :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...