Jump to content
Dogomania

Mój Czort Luna


Bailando

Recommended Posts

  • Replies 292
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Yana']i jakie są wyniki badań ?[/QUOTE]

Jeżeli chodzi o wyniki to nie jest ciekawie. Luna faktycznie ma powiększone serduszko :( EKG na pierwszy rzut oka wyszło w miare dobrze ale dzisiaj będę miała dokładne wyniki poza tym wet zrobił jeszcze badania krwi ( m. in. tarczyca). Z serduszkiem coś się dzieje ale to nie koniecznie musi być przyczyną słabnięcia psa. Dzisiaj po pracy jadę po wyniki i dowiem się czegoś więcej. Jedne jest pewne narazie musimy ją oszczędzać. Dostała tabletki na serce i jak one pomogą to dobrze a jak nie to trzeba będzie szukać dalej. Niestety jej dziąsła również wskazują na problemy z krążeniem :( Tak jak mówił wet przyczyn może być wiele... może to być tarczyca, może mieć coś ze stawami, a może faktycznie jakaś wada wrodzona serduszka gdyz nie do końca jest takie jak być powinno. Mam nadzieję, że dzisiaj wszytsko się wyjaśni.
Jestem bardzo zadowolona z tej lecznicy, mają super podejście do zwierząt i nawet Lunki nie trzeba było usypiać wszytsko dała sobie zrobić... może nie tak odrazu ale wet miał cierpliwość i nic nie siłę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bailando']Jeżeli chodzi o wyniki to nie jest ciekawie. Luna faktycznie ma powiększone serduszko :( EKG na pierwszy rzut oka wyszło w miare dobrze ale dzisiaj będę miała dokładne wyniki poza tym wet zrobił jeszcze badania krwi ( m. in. tarczyca). Z serduszkiem coś się dzieje ale to nie koniecznie musi być przyczyną słabnięcia psa. Dzisiaj po pracy jadę po wyniki i dowiem się czegoś więcej. Jedne jest pewne narazie musimy ją oszczędzać. Dostała tabletki na serce i jak one pomogą to dobrze a jak nie to trzeba będzie szukać dalej. Niestety jej dziąsła również wskazują na problemy z krążeniem :( Tak jak mówił wet przyczyn może być wiele... może to być tarczyca, może mieć coś ze stawami, a może faktycznie jakaś wada wrodzona serduszka gdyz nie do końca jest takie jak być powinno. Mam nadzieję, że dzisiaj wszytsko się wyjaśni.
Jestem bardzo zadowolona z tej lecznicy, mają super podejście do zwierząt i nawet Lunki nie trzeba było usypiać wszytsko dała sobie zrobić... może nie tak odrazu ale wet miał cierpliwość i nic nie siłę.[/QUOTE]
Cholera nie takie wiesci chcialam slyszec :shake: Trzymajcie sie dziewczyny :calus:bedzie dobrze, zobaczycie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='CarolineS']Jaka całuśna!
Mam taki sam koc w domu :grin:[/QUOTE]

Koc jest super.... moja Luna go uwielbia bo jest mięciutki i zawsze jak tylko kładę się pod koc to ona szybko wskakuje na moje nogi i sobie leży zadowolona :) niekiedy ściaga koc ze mnie na dół żeby na podłodze się położyć ale na kocyku jak na księżniczkę przystało :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bailando']Jeżeli chodzi o wyniki to nie jest ciekawie. Luna faktycznie ma powiększone serduszko :( EKG na pierwszy rzut oka wyszło w miare dobrze ale dzisiaj będę miała dokładne wyniki poza tym wet zrobił jeszcze badania krwi ( m. in. tarczyca). Z serduszkiem coś się dzieje ale to nie koniecznie musi być przyczyną słabnięcia psa. Dzisiaj po pracy jadę po wyniki i dowiem się czegoś więcej. Jedne jest pewne narazie musimy ją oszczędzać. Dostała tabletki na serce i jak one pomogą to dobrze a jak nie to trzeba będzie szukać dalej. Niestety jej dziąsła również wskazują na problemy z krążeniem :( Tak jak mówił wet przyczyn może być wiele... może to być tarczyca, może mieć coś ze stawami, a może faktycznie jakaś wada wrodzona serduszka gdyz nie do końca jest takie jak być powinno. Mam nadzieję, że dzisiaj wszytsko się wyjaśni.
Jestem bardzo zadowolona z tej lecznicy, mają super podejście do zwierząt i nawet Lunki nie trzeba było usypiać wszytsko dała sobie zrobić... może nie tak odrazu ale wet miał cierpliwość i nic nie siłę.[/QUOTE]
O kurczę, serdecznie współczuję :-( Ale czekamy na dalsze wyniki :shake:

Link to comment
Share on other sites

przykro mi, że z serduszkiem coś się dzieje... trzeba ją dokładnie przebadać...

na pocieszenie mogę powiedzieć, szpic mojej mamy miał chore serce, ale przy właściwej opiece i odpowiednich lekarstwach dożył ciesząc się pełnią życia 10 lat !
także najważniejsze, to dobrze ją przebadać i ewentualnie dobrać odpowiednie leczenie

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję wszystkim :)

Yana mam nadzieję, że te badania które zostały zlecone i te które będzie miała za dwa miesiące ( bo tak dpiero u nas zostanie uruchomiony sprzęt do wykonania echa serca) pozwolą jej cieszyć się życiem przez długie lata. Choć wiem, że nie będzie to łatwe jak okaże się że ma jakąś wrodzoną wadę serca ( a wszystko na to wskazuje) mimo to mam nadzieję, że damy radę.
Dzisiaj po południu mam nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej i napewno dam znać, być może to nie takie straszne jak by się wydawało w pierwszej chwili.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Niestety nic dobrego :( Co prawda EKG wygląda dobrze ale na zdjęciu ewidentnie widać, że serduszko jest powiększone. Wyniki krwi ma bardzo dobre, cholesterol i inne rzeczy również ale niestety jest w obszarze zagrożenia jeżeli chodzi o tarczycę ( przedział zagrożenia jest od -4 do +1, a moja Luna ma + 0,89). W chwili obecne zajmujemy się serduszkiem i to na nie dostaje tabletki. Musimy obserwować czy jej stan się poprawia i czy dziąsła wracają do normalnego koloru ( jak narazie są śine niekiedy granatowe), jeżeli tabletki poskutkuja to super a jak nie to zaczniemy tabletki na tarczycę. Natomiast jak to nie przyniesie rezultatów to prześwietlenie stawów oraz echo serca a w dalszej kolejności wizyta we Wrocławiu w klinice ( ponoć oni specjalizuja się tak w sprawach sercowych). Za tydzień w czwartek idziemy na kontrolę i zobaczymy co dalej. [/FONT]
[FONT=Tahoma][/FONT]
[FONT=Tahoma]Sama już nie wiem co myśleć... tak mi jej szkoda jak się męczy... a do tego to wszystko tyle kosztuje że szok. We wtorek zapłaciliśmy za wizytę i całą resztę 225 zł wczora 28 zł czyli razem już 253 zł a to dopiero poczatek :( ale co zrobić jej zdrowie jest teraz najwazniejsze. Mam tylko ogromną nadziję, że to jej pomoże i będzie znowu tym szalonym boksiem. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

w Warszawie przymuje bardzo dobry specjalista od chorób serca dr Niziołek. Od Was to daleko, ale można sprawdzić na jego stronie lub telefonicznie, czy nie będzie miał jakichś konsultacji w pobliżu. To naprawdę dobry specjalista, z wiedzą i doświadczeniem i dobrym sprzętem do badania serca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yana']w Warszawie przymuje bardzo dobry specjalista od chorób serca dr Niziołek. Od Was to daleko, ale można sprawdzić na jego stronie lub telefonicznie, czy nie będzie miał jakichś konsultacji w pobliżu. To naprawdę dobry specjalista, z wiedzą i doświadczeniem i dobrym sprzętem do badania serca[/QUOTE]
Dokładnie to tak jak Garncarz, który praktycznie po całym kraju jeździ.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Tahoma]Witam,[/FONT]
[FONT=Tahoma]Jak tam po długim weekendzie?? [/FONT]
[FONT=Tahoma]U nas było dość ciekawie. Dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Pomimo problemów Lunki z serduszkiem dawała radę i dobrze się bawiła ( chyba tabletki zaczynają działać bo była trochę żywsza). Jako że pogoda była ładna (pomijając poniedziałek) to większość dnia spędzaliśmy na dworze. W sobotę pojechaliśmy do szwagierki zobaczyć nowy domek a w niedzielę do siebie na działkę pomarzyć jak by było fajnie już mieszkać w ciszy i spokoju z daleka od gwaru i hałasu. Luna była bardzo zadowolona a jak wracaliśmy do domu to padała i zasypiała[/FONT]
a oto kilka zdjęć z weekendu
[IMG]http://img406.imageshack.us/img406/9965/dscn6615y.jpg[/IMG]
[IMG]http://img101.imageshack.us/img101/4115/dscn6636t.jpg[/IMG]
taka była leniwa, że piła na leżąco
[IMG]http://img718.imageshack.us/img718/2377/dscn6618.jpg[/IMG]
Nie ma jak zabawa z dziećmi
[IMG]http://img22.imageshack.us/img22/7100/dscn6643j.jpg[/IMG]

[IMG]http://img175.imageshack.us/img175/2930/dscn6640.jpg[/IMG]
o ciekawe te buciki
[IMG]http://img140.imageshack.us/img140/8513/dscn6646p.jpg[/IMG]
trochę szaleńtwa z panem
[IMG]http://img189.imageshack.us/img189/3802/dscn6627.jpg[/IMG]

[IMG]http://img72.imageshack.us/img72/8692/dscn6628.jpg[/IMG]
no i pora spać...
[IMG]http://img571.imageshack.us/img571/4599/dscn6670.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapsel']Zdjęcia typowo letnie, nastrajają optymistycznie :smile:
Jakie Twoja Lunka ma czyste uszole :D z daleka się błyszczą :grin:[/QUOTE]

hahaha a jaki problem żeby je wyczyścić. Naszczęście w tym roku jak były takie śniegi to same się wyczyściły jak nigdy :) poza tym mamy preparat do czyszczenia ale to nie jest proste bo Luna ucieka jak tylko widzi, że otwieram szafkę i coś sięgam hahaha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bailando']hahaha a jaki problem żeby je wyczyścić. Naszczęście w tym roku jak były takie śniegi to same się wyczyściły jak nigdy :) poza tym mamy preparat do czyszczenia ale to nie jest proste bo Luna ucieka jak tylko widzi, że otwieram szafkę i coś sięgam hahaha[/QUOTE]
Hehehe to ja mam dziwnego boksera, bo moja uwielbia wszelkie miziania uszne. Jak zaczynamy jej czyscic to az wzdycha z zadowolenia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Hehehe to ja mam dziwnego boksera, bo moja uwielbia wszelkie miziania uszne. Jak zaczynamy jej czyscic to az wzdycha z zadowolenia :evil_lol:[/QUOTE]

No to zazdroszczę bo moja się gnie jak wąż hihi i nic nie można zrobić a jak już sięsposobem uda to później omija mnie szerokim łukiem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...